Şimdi Ara

Asus A8N-VM USB sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus A8N-VM anakart aldım lakin usb controlerları kapatamadıgımdan xp pro tr kuramıyorum.
    Controlerın nasıl kapatıldığını bilen bir allahın kulu varmı ?

• bence sounun usb lerle ilgili değildir ama illa kapatmak istitorsan da setupta menüsü olamsı lazım
  • Yok gelen hatanın usb kaynaklı oldugunu biliyorum Biosu da taradım ne yazik ki tecrübesizlikten heral bulamadım. Tecrubesi olan kimse yok mu ? Hatayı yazmayı unutmuşum usbehci diye yazıyor kurdan çıkılması lazım diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalyet -- 22 Ocak 2006 12:40:27 >
  • Up Up
  • Kardeş Senin Xp Cdsinden KaynakLanan ßi sorun internetten Usb Driverini indirirsen Sorun Kalmayacağından eminim.
  • sorunun biostan oldugunu dusunuyosan ve bios ta menuyu bulamadıysan default olarak ayarla olsun bitsin . "load bios default"
  • @alwysleader
    Dostum biraz daha açabilirmisin ? Daha velki bilgisayarıma yüklerken usb controlerları kapatarak çözüm bulmuştum ama bunda controlerları kapatamadım biraz daha anlat lütfen

@the me as i am
    Default olarak usb controlers açık gelir benim onları kapatmam gerek
  • biosa girip kapatman lazım. Orada integrated menüde usb controler var disable yapman yeterli.
  • İnternette debelenirken cevabı buldum. Usbleri kapatamama durumunda yapılacak ile ilgili alıntı yaptım. Başkalarınada yarar diye.

quote:

Sanırım elinizdeki cd sp1 li bir cd. Problem genelde sp1 li cd lerde çıkıyor. SP1 içermeyen bir cd den kurulum yapıp daha sonra sp1 i yüklerseniz sorun düzelecektir. Ya da şu şekilde daha uzun bir çözümü de var(Microsoft tarafından verilen destek):

1) Windows XP CD'sinde yer alan I386 klasörünü harddiske kopyalayın.

2) Harddiske kopyaladığımız I386 klasörünün altında yer alan "Txtsetup.sif" dosyasını çift klikleyip gelen pencereden Notepad.exe ile açın.

3) [InputDevicesSupport] başlığını arayın. ( Üstteki menüde Düzen -- Bul )

4) Bu başığın altına

usbehci = "Enhanced Host Controller",files.usbehci,usbehci

satırını ekleyelim ve dosyayı kaydedin.

5) Kur'u çalıştın.

Toshiba Forum Administrator

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.