Şimdi Ara

*** ASUS 1215N PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.666
Cevap
6
Favori
138.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SteveVai17

Arkadaşlar ben oyunda oynamak istiyorum tamam sonuçta crysisi ultra açamaz ama en iyi oyun oynatacak netbooku arıyorum oda bu mudur?

hocam benim bildiğim en iyi oyun oynatabilen netbook Türkiye'de bu. ben crysisi low profilde akıcı oynadım. geçen ay kampanyadan arkadaşım 838 Tl ye almıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-1215n-blk-eeepc1215n-intel-atom-d525-1,83ghz-2048mb-250gb-512mb-ion2-12.1-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=48445

arkadaşlar 893tl ya düşmüş nasıl sizce normalmi kampanyamı?

malesef stoklarda olmadığı söyleniyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: SteveVai17

Arkadaşlar ben oyunda oynamak istiyorum tamam sonuçta crysisi ultra açamaz ama en iyi oyun oynatacak netbooku arıyorum oda bu mudur?

bence en iyisi bu...
  • yedekleme olayı nedir?
    neyi yedekliyor bu?
    yapmasak olmaz mı
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeze -- 17 Ekim 2010; 16:47:48 >
  • Arkadaşlar tabi ki 2GB ram'in olduğu 64 bit bir sistemin 64 bit windowsda ne kadar verimli olduğu sorgulanabilir.
    Ama kullanılacak programlar göz önünde bulundurularak. Ama sisteme 2GB daha eklediğimiz zaman bu sistemin verimi 32 bit windowsa göre daha iyi olcaktır. (Genel olarak.) Belki daha çok ram tüketen işlemler çalıştırırsam ve ram ihtiyacım 2GB üstüne çıkarsa, ki o zaman harddiskten veri alış-verişi yapmaya başlarım.
    Bu da doğal olarak sistemi normalden daha çok yavaşlatır. Çünkü 64 bit işlemci ram alanını çok rahatlıkla 2GB'ın üstüne çıkabilir.(4-5-6 GB olabilir.)
    Ama 32 bit bir işlemci maksimum 3.25 GB RAM kullanabilir ve bu da RAM kullanımını sınırlandırır. Daha çok yavaşlamayı bir bakıma engellemiş olur.

Ben açıkca 64 bit win. yükleyerek hem netbook'un sürücülerinin uyumlu olup olmadığını görmek hem de test etmek istedim.
    Şimdilik 64 bit win ve 2 GB ramim olmasına rağmen 32 bit win göre daha hızlı gibi geliyor.
    Ve GPU kullanmadan transformers'ın 1080p 16.4 gb hd versiyonunu takılmadan izleyebildim.

Sonuç olarak ben 64 bitin performansından memnunum. Aşırı oyun oynayan birisi değilim. Benim için gerekli olan programlar işlemci tüketen programlar
    olduğu için açıkca RAM'den önce işlemci hızı ve işlem kapasitesi önemli. İlerleyen zamanlarda rame daha fazla ihtiyaç duyarsam 2gb ram daha ekleyebilirim.
    Tabiki bunlar benim gereksinimlerim ve ona göre seçimimi yaptım.

Bu arada unutmadan bir kaç sürücü sorun çıkardı. Bunlardan biri nVIDIA diğeri de Bluetooth sürücüydü. Ama ikisini de biraz araştırmayla halledebilirsiniz.
    Diğer sürücüler de herhangi bir sorun çıkmadı.

• Bir de 64 bi thome premium yükleyince Windows key herhangi bir sorun çıkarmıyor.

Bu arada yazı biraz karışık oldu, yorgunum kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mfaraday -- 17 Ekim 2010; 19:23:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeze

yedekleme olayı nedir?
    neyi yedekliyor bu?
    yapmasak olmaz mı
    teşekkürler.

• mkv uzantılı media dosyasını seyretmek için codec mi kurmak gerekiyor?
  • ewt codec kurmak gerekiyormuş,
    buradan bilgi alana kadar başka yerden buldum bilgi...
  • Stokta 1215 yok,acelem de yok ama,1201 ile farkı sadece işlemci farkı mı,eğer öyleyse 1215'i beklemesem olur mu?
  • quote:

mkv uzantılı media dosyasını seyretmek için codec mi kurmak gerekiyor?

The KMPlayer yükle,zaten içinde codecleri var,veya buna benzer epeyce var,genelde codecleri içinde olup yüklenmiş oluyor zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.amon

Stokta 1215 yok,acelem de yok ama,1201 ile farkı sadece işlemci farkı mı,eğer öyleyse 1215'i beklemesem olur mu?

1215 i bekle bence...
    stokta olan bir yerler vardır hiç bi yerde yok mu?
    bir kaç yerde var istetirsen belki getirtirler başka şehirden
  • malesef yok arkadaşlar vatanı aradım ama yeni ürün dediler onlarda gelmesini bekliyorlarmış
  • quote:

quote:

Stokta 1215 yok,acelem de yok ama,1201 ile farkı sadece işlemci farkı mı,eğer öyleyse 1215'i beklemesem olur mu?

1215 i bekle bence...

Nerde var?
  • quote:

quote:

quote:

1215 i bekle bence...

Nerde var?

şimdi internetten baktım;
    Bursa, Antalya, Kayseri, Mersin, İzmit te var olarak görünüyor...
  • quote:

Bursa, Antalya, Kayseri, Mersin, İzmit te var olarak görünüyor...

İnternet sitesinden bakınca sepete at seçeneği yok,"gelince haber var" seçeneği var,44456565'yı arar soraraım,teşekkürler.
  • virüs programının süresi dolacak
    tavsiye ettiğiniz virüs programı var mı?
    internetten crack lisini indirip kurmak pek işe yaramıyor sanırım,
    en iyisi satın almak diye düşünüyorum tavsiyeniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeze -- 22 Ekim 2010; 18:50:07 >
  • arkadaslar merhaba
    bende 1215n almayı dusunuyorum ama benim için hem portatif olması hemde oyun oynanabilecek düzeyde olması önemli.portatif ve şarz süresi konusunda problem yok ama bu 1215n lerin oyun oynatabilme açısından 1201n lere gore daha güçsüz kaldığı söyleniyor hem yabancı forumlarda hem turkce forumlarda. bunun sebebi sadece driver eksikliği mi? zamanla düzelecek midir yoksa 1201n mi alayım sizce?
    tavsiyelerinizi bekliyorum ona göre 2 sinden 1 ini almak istiyorum :)
  • Bende almak istiyorum ve şunu merak ediyorum MATLAB R2009b kullanırken herhangi bir problem yaratır mı ? ve ürünün stok durumu nedir?son zamanlarda vatan veya istanbul bilişime ulaşan oldu mu?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.