Şimdi Ara

Asus 1015 Bx ram upgrade sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar cihazı yeni aldım fakat 1gb ddr3 ram var
    acaba hangi ramler ile uyumludur nasıl öğrenebilirim
    ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• bendede aynısı var kingston 4 gb aldım tek slot var ana kartta taktım süper hızlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiRARDA

bendede aynısı var kingston 4 gb aldım tek slot var ana kartta taktım süper hızlı

Hocam bende de 1015 bx var..Rami nasıl taktın ya, arka kapağı açtığımızda gözükmüyor..Onboard sanırım ram. Tamamen söktün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebellion

Arkadaşlar cihazı yeni aldım fakat 1gb ddr3 ram var

everest programını yükle dostum oradan bakabilirsin Mhz değerlerine büyük bir ihtimal 1066mhzdır
  • quote:

everest programını yükle dostum oradan bakabilirsin Mhz değerlerine büyük bir ihtimal 1066mhzdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: oski32

quote:

sağol dostum everest yükledim 1066mhz mış...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oski32

quote:

sağol dostum everest yükledim 1066mhz mış...

rica ederim ne demek 2 gb oluyormuş max tek slot zaten neden iki slot koymazlar anlamam oysaki 4gb olsa çok hoş olur bu pc

• eğer everest ile bakarsanız 2 yazar AIDA64 Extreme Edition ile bakarsanız 4gb everest 2010 desteği veriyor
  • resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiRARDA -- 13 Nisan 2012; 13:10:29 >
  • Arkadaslar arka kapagi acip baktiniz mi hic? Cunku ben actigimda orda ram filan goremedim, sizde de oyle mi onboard mi yani?

Yani su sekilde;

Yabanci forumlarda da ayni manzarayla karsilasmislar ve geri iade etmis bir cok kullanici bu yuzden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwnstaer -- 13 Nisan 2012; 14:56:22 >
  • video ram ekleme youtube

link 2

zaten arkada küçük kapak var oradan takılıyor bunlar komple açmışlar arkayı böyle birşey yok

ben evkurdan aldım 650tl ye 24 ay taksit ile piano black kasa var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiRARDA -- 13 Nisan 2012; 14:50:47 >
  • quote:

video ram ekleme youtube

link 2

zaten arkada küçük kapak var oradan takılıyor bunlar komple açmışlar arkayı böyle birşey yok

ben evkurdan aldım 650tl ye 24 ay taksit ile piano black kasa var

Hocam bende evkurdan aldım, sen arka kapağı açtın mı hiç bilgisayarın..Bi' aç benim ne demek istediğimi anlayacaksın.. O videolardaki gibi olsa keşke :)
    Benim paylaştığım resim arkadaki küçük kapağın açıldığında ortaya çıkan görüntü..Ram filan yok yani orda ;)

• seninki muhtemelen 1015BXO o onboard ram demek
  • quote:

seninki muhtemelen 1015BXO o onboard ram demek

Evet bxo benim ki, böyle olduğunu bilseydim almazdım ya..Peki bunun rami değiştirebilir miyiz hocam? Bilgin var mı senin?
  • aslında sorunu bu sekildede çözebilirsin kart okuyucu kısmına bu kartı takıp readyboost yaparsan baya bir hızlanıyor cihaz yazma hızı 20mb/sn
  • onboard ram mı boş slot da yok galiba ne iğrenç bir durum
  • quote:

aslında sorunu bu sekildede çözebilirsin kart okuyucu kısmına bu kartı takıp readyboost yaparsan baya bir hızlanıyor cihaz yazma hızı 20mb/sn

Teşekkürler hocam bu hiç aklıma gelmemişti ;)

Evet iğrenç bir durum 3-5 kuruş kazanacağız diye yapılan bir şey sanırım, böyle birşey olduğunu bile yeni öğrendim :) neyse ram yerine hafıza kartı alcaz bilmiyorum ne kadar etkisi olur ama

Bu arada konu dışı ama çözünürlüğü arttırmanın yolunu bilen bir arkadaş var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pwnstaer -- 9 Mayıs 2012; 23:54:13 >

• sanırım onun başka bir yolu yok lcd okadarını destekliyor heralde umarım kartı takınca bir sonuç alırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.