Şimdi Ara

Astral seyahat nedir? Nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
 • ....
  Astral seyahat nedir?

  Astral seyahati kısaca ruhun bedenle irtibatını koparmadan bedenin dışında dolaşabilmesidir.Kişinin uyku gibi ruh ve beden bağlarının gevşediği hallerde esîrî beden ya da astral beden denilen süptil maddelerden oluşan bedeniyle fiziksel bedeni dışında, bilinci yerinde olarak, başka mekanlarda dolaşmak üzere yaptığı yolculuğu ve bu bedeniyle geçirdiği deneyimleri ifade eder.

  Astral beden için duvar gibi fiziksel nesneler ve uzaklık bir engel oluşturmayacağı ileri sürülür. Yani, kişi bu bedeniyle bir anda kıtalar arası yolculuk yapabilir ve maddi engellerin içinden geçebilir. Fiziksel bedenden çıkıldığında öte-alem varlıklarının görülebileceği de ileri sürülmektedir. Uyku sırasında yapılan astral seyahat fiziksel bedene dönüldüğünde birrüya tarzında anımsanmaktadır.


  Astral seyahat nasıl yapılır?

  Astral seyahat için birinci şart cesaret ve sıhhattir astral seyahat sırasında korkuya kapılanlar astral seyahatı tamamlayamaz hayal kırıklığına uğrarlar.Astral seyahata başlayacakların kalp hastalıkları ile ilgili bir sorunları olmamalıdır.Astral seyahate acele ile başlamaya çalışmak başarısızlık ve yılgınlık verir,ilk yapılacak iş astral seyahate başlamadan beyni şartlandırmaktır.Her gün kişi bu telkini kendine yapar yine telkin yaparken bir saat seçilmelidir örneğin gece saat 03'de astral seyahata başlayacağım diye kişi kendini şartlandırmalıdır.Beklenen gün ve saat geldiğinde kişi çıplak vaziyette yatağına yatar.Yatak kişiyi rahatsız etmemeli çok sert veya çok yumuşak olmamalıdır. Oda sıcaklığı normal olmalı kişi çıplak olacağından üşümemelidir.Oda iyi havalandırılmış olmalı aşırı rahatsız edici parfüm sigara dumanı gibi etkilerden ve gürültüden uzak olmalıdır gecenin sessiz saatlerini tercih etmek bu açıdan da kişinin işini kolaylaştırır.Astral seyahata çıkacak kişi rahatsız edilmemelidir rahat etmek için oda kapısı kilitlenmelidir.Astral seyahat transına girmiş olan bir kişiyi aniden uyandırmak son derece sağlıksız ve zararlı neticeler doğurur.

  Astral seyahate başlamak için kişi transa başlar ilk iş hiç bir şey düşünmemeye çalışarak zihni dinlendirmektir.Daha sonra hafif bir vınlama sesi duyulacağı düşünülür uzaktan duyulan bir hızar sesi veya bir vantilatör sesi gibi.Astral seyahata başlayacak kişi vücudunda ufak ufak karıncalanmalar hissetmeye başlar.Bunlar işlerin yolunda olduğunun astral seyahate başlanacağının ilk sinyalleridir.Kişi sanki üzerinde ince bir örtü varmış da o örtü yavaş yavaş yükselmeye başlıyor gibi hisseder bu örtünün ruhunuz olduğunu kendinize telkin etmek faydalı olacaktır.Gerçekten de bir vınlama sesi duyulmaya ve vücut karıncalanmaya başlar.Kişi ne oluyor bana diye heyecanlanmamalıdır.Bilakis işte başarıyorum astral seyahate başlıyorum diye düşünüp kendi kendine telkin de bulunmalıdır.Genellikle bu ses ve karıncalanmadan sonra gözlerin önüne hafif yeşile kaçar küçük ışık kümeleri gelmeye ve vücut kıpırdayamaz şekilde katalepsiye girmeye başlar bunlarda korkmadan atlatılırsa astral seyyah yavaş yavaş bedeninin yattığı yerden tavana doğru yükselmeye başladığını hisseder.Odanın içinde fosforlu bir renk çümbüşü vardır adeta ,sonra astral seyyahımız gayri ihtiyari yatağa bakar burası astral seyahatin en önemli kısmıdır.Yatakta biri yatmaktadır biraz dikkatli bakan seyyah yatakta yatanın kendisi olduğunu görür.Burada daha önce de belirttiğimiz gibi korkmamalıdır ortada ne ölen biri ne de bedenden irtibatını koparan bir ruh vardır.

  Şayet kendi bedeninizi görüpte korkuya kapılmaz yolculuğunuza devam ederseniz artık önünüzde bir engel kalmayacaktır,önce evinizin içinde uçarcasına dolaşır sonra sokağa çıkar isterseniz kilometrelerce uzağa gider isterseniz ay yüzeyindeki kraterleri çok yakından seyredebilirsiniz.Bu arada sizi kimse görmeyecek ve farkında olmayacaktır.ilk astral seyahate çıkan acemi seyyahlar sokakta insanların kendisini çıplak vaziyette göreceklerini zannederek çekinir utanırlar,sokak da dolaşan ruhunuzdur çıplak bedeniniz halen odanızda yatakta yatmaktadır bunu unutmayın.


  Astral seyahat teknikleri nelerdir?

  İpe tırmanma hissi : İpi düşünmeyin bir şeyi görmeye çalışmayın sadece o tırmanma hissini yaşayın.Bedeninizin yükseldiğini düşünün.

  Merdivenden inme hissi: merdiveni düşünmeyin sadece inme hissini yaşayın boşlukta kalıyormuşsunuz gibi.

  Çember tekniği : gözleriniz kapalıyken kafanızı oynatmadan bir çember çizmeye çalışın.sürekli çizdiğiniz çemberin üzerinden tekrar çizin.bir süre sonra o çember parlaklaşacak ve içinde bir surat belirecek o surat sonra sizin yüzünüz olacak vebir anda ayrılacaksınız çemberin içinde çizdiğiniz yüz olacaksınız ve kendi bedeninize bakıyor olacaksını yukarıdan.

  Bunun dışında uçma hissi , düşme hissi , fırlama hissi , roket gibi kalkma hissi.. vs. denenebilir. • Yapay Zekanın Yanıtı

  Astral Seyahat Nedir?

  Astral seyahat, fiziksel bedenin dışına çıkıp astral boyut olarak bilinen başka bir seviyede varlık halini deneyimlediğin ileri bir bilinç durumudur. Bu boyut, fiziksel dünyanın maddi olmayan bir yansıması olarak kabul edilir. Astral seyahat, bazı insanlar tarafından bilinçli bir deneyim olarak kabul edilirken, diğerleri tarafından hayal gücünün bir ürünü olarak görülür.

  Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

  Astral seyahat için çeşitli teknikler vardır. Ancak en yaygın yöntemlerden biri gevşeme ve meditasyondur. İşte basit bir astral seyahat tekniği:

  1. Rahat bir pozisyonda otur veya uzan ve bedenini gevşet.
  2. Gözlerini kapat ve nefesine odaklan.
  3. Vücudunun ağırlaştığını ve zihninin rahatladığını hisset.
  4. Astral bedeninin fiziksel bedeninden ayrıldığını görselleştir.
  5. Astral bedeninle hareket ettiğini ve fiziksel dünyanın sınırlarını aştığını hayal et.

  Başlangıçta astral seyahat yapmak zor olabilir ve çok fazla sabır ve uygulama gerektirebilir. Ancak bazı insanlar bunu birkaç denemeden sonra başarıyla yapabilirken, diğerleri için daha fazla zaman alabilir.

  Uyarılar:

  Astral seyahatle ilgili bazı uyarılar vardır:

  • Bilinmeyen bir boyutta seyahat ettiğin için tehlikelerle karşılaşabilirsin.
  • Astral seyahat, özellikle yeni başlayanlar için bağımlılık yapabilir.
  • Astral deneyimlerini her zaman güvenilir bir arkadaşın veya akıl hocanın rehberliğinde yapmalısın.
  Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
 • sen yaptın mı
 • quote:

  Orijinalden alıntı: DamonSalvatore

  sen yaptın mı


  Denemedim, düşünmüyorumda tırsıyorum..
 • quote:

  Orijinalden alıntı: Milkli.Nuriye


  quote:

  Orijinalden alıntı: DamonSalvatore

  sen yaptın mı


  Denemedim, düşünmüyorumda tırsıyorum..


  o zaman sorun yok konu kapatılabilir
 • quote:

  Orijinalden alıntı: DamonSalvatore


  quote:

  Orijinalden alıntı: Milkli.Nuriye


  quote:

  Orijinalden alıntı: DamonSalvatore

  sen yaptın mı


  Denemedim, düşünmüyorumda tırsıyorum..


  o zaman sorun yok konu kapatılabilir


  İlla yapmam mı gerekiyor? Sadece paylaştım sen okuduğun her şeyi yapıyor musun?
 • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.