Şimdi Ara

astra uydusu ayarlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
27.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar elimde 150 lik çanak anten var . yeni aldım. hotbird uydusunda yayınları izliyorum ancak astra uydusunu bir türlü ayarlayamadılar. gerçekten astra uydusu bu kadar zor mu_?

• Çok basit. Hotbird lnb sinin arkadan bakınca sağ tarafına multifeed yardımıyla sabitleyin sinyal gelir zaten daha sonra ince ayar yaparsınız. Bırakın Astra yi 150 lık çanağa en az 8 tane uydu kurulur. Ben 90 lık Çanakla 6 tane uyduyu alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astra 19 ise çok rahat gelir. hotbird odaklı canağında arkadasına geçtiğinde 5-6 cm sağıa koayacaksın.
  • arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.
    çanak ayarlandı ama kanalların yarısı yok. bu arada benim çanak 120 lik miş....
    bana önerebileceğiniz lnb aparatı var mı? aynı çanakla hem hotbird hemde astrayı izleme istiyorum
  • saint2019 S kullanıcısına yanıt
    Bulunduğunuz yer, antenin açısı falan kanalların alınmasında etkilidir. @metinser'in dediği gibi, multifeed kurulumunu yaptıktan sonra disecq aparatıyla alabileceğiniz çoğu kanalı alabilirsiniz.
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    multifeed kurulumu nedir tam anlayamadım.

şu an çanak astraya ayarlandı ama kanalların yarısı yok. 120 lik çanak. çanağı ayaralayan arkadaş çanağın önünde asma varmış. ondan yayınlar sıkıntılı dedi.

bu arada astra 19 un şebeke trama frekansları nedir.
  • astra 19 uydusunun 2016 yılı güncel şebeke tarama frekans değerleri nelerdir ???
    yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
    120lik çanak Türkiye'de az astra için, diye biliyorum.

Multifeed hem Hotbird hem astra izleyebilmek için. sadece astra lazım dersen multifeed'e gerek yok. Multifeed dediğimiz olay, tek anten üzerinden birden fazla lnb ile birden fazla uydunun yayınını almak.
    Google'a multifeed yaz, resimleri görünce anlarsın.

HD varsa şunu dene 10714 H 23500 3/4
    SD için şunu dene 10744 H 22000 5/6

Tüm Kanalların Listesi
  • teşekkürler ... dediğiniz frekansta sinyal seviyesi %55 ....
  • Eğer batıdaysan 120 ile daha fazla alman mümkün (asma/lnb kalitesi/ince ayar vb ile)
    Ancak iç anadolu ya da daha doğudaysan 120 ile en ince ayarı bile yapsan hepsini alamazsın.
  • suphion kullanıcısına yanıt
    iç anadoludayım. maalesef 120 lik çanak var. birde çanağın önünde asma var. bugün asmanın üst bölümüne kuracağız çanağı. bakalım ne olacak.
  • 90 lıkla kocaeli izmitten çok rahat seyredebiliyorum
  • 90 lık çanakla izliyorsan valla helal olsun. bende yayınların yarısı yok. en az 150 lik çanak lazım burda.
    ben amasyadan 90 cm ile baya yayın alıyordum.şidmi çanak kurulu değil.önereceğim frekans 11739 v 27500 mtv paketi. ayrıca 12188 h 27500 deneyebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: saint2019

astra 19 uydusunun 2016 yılı güncel şebeke tarama frekans değerleri nelerdir ???
    yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım bu siteye git Güncel Astra Şebeke Arama Frekansını al uydu alıcındaki Astra 19 kısmındaki Tüm frekansları sil ardından aldığın frekansları buraya gir ve kaydet. Tarama yapacağın zaman şebeke arama kısmını AKTİF et. Silindiğin frekans alanı dolacak güncel kanallar gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: saint2019

multifeed kurulumu nedir tam anlayamadım.

şu an çanak astraya ayarlandı ama kanalların yarısı yok. 120 lik çanak. çanağı ayaralayan arkadaş çanağın önünde asma varmış. ondan yayınlar sıkıntılı dedi.

bu arada astra 19 un şebeke trama frekansları nedir.

Arkadaşım o çanağı ayarlayan arkadaşa birşey diyecektim ama herneyse! O çanağı bence ayarlayamamış. Bende 1.50 cm çanak var. Bayağı kanal geliyor. Uydu alıcıda da Freeserver var. Bayağı çözülen şifreli kanallar var. Almanca biliyorsan süper. Maç, Belgesel vs. Çok kanal var.

Bu arada o ayar yapan arkadaş işin uzmanı değil. Çanağınız aşağıda olmuş olsa çanağın yanlarında asmanın olması pek aşırı derece sinyal keseceğini sanmıyorum. Ayrıca hadi asma kesiyor diyelim. O vakit çanağı neden yükseğe montaj etmedi oda ayrı bir konu.

• arkadaşlar astra için çanağı asmanın üstünde bir yere kurduk. iyi hoş güzel yayınlar var.... %85 oranında kanallar geliyor.. ancak garip bi durum var .... sabah 6 da yayınların hepsi full hiç kırılma yok o şekilde çekiyor. ama öğlenden başlayarak yayınlar yavaş yavaş gidiyor ve akşam bir çoğu gidiyor. bu neyden kaynaklanır. çok ilginç bir durum.
    Çanak iyi ayarlanmamis sinyal seviyesi düşük oldugunda günün belli saatlerinde veya havanın durumuna göre yayınları ancak izlersiniz. Hava biraz bulutlu olduğunda, yağmur yağdığında sinyal kesilir. Ayarinizi iyi bir ustaya kontrol ettirin.

• metinser M kullanıcısına yanıt
    dostum ben tam anlatamadım. astra uydusunda belli başlı bazı kanallar rtl sat1 vs gibi kanallar saat sabah 6 da %60 %70 sinya seviyesinde.... ama öğleden sonra saat 1 den sonra yavaş yavaş görüntüde kırılma başlıyor ve saat 3 gibi yayınların bazıları gidiyor ama bir sonraki sabah yayınlar geri geliyor. tuhaf bi durum. dünyanın dönüşüyle alakalı bişimidir nedir çözemedim.
    Tamam ben de onu söylüyorum günün belli saatlerinde özellikle sabah erken saatlerde uydu sinyalleri daha iyi gelir. Eğer iyi ayarlanmamis bir çanak varsa, günün diğer saatlerinde bu yayınları alamazsınız. Canaginizi uyduya tam olarak odaklarsaniz bu yayınları 24 saat kirilmasiz izlersiniz. Bence lnb yi sağa sola hafifçe çevirin sinyal durumunu gözleyin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.