Şimdi Ara

Astra J Kasa 1.6 Edition ile Diğer Astra Modelleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
12.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kısıtlı bütçe ile araç araştırması yaparken sonunda Opel Astra ya karar verdik şimdi de hangi model olacak diye araştırma yapıyoruz.

anlayacağınız bu ülke de vergiler olduğu sürece araç almak çok zor.

55.000 TL Bütçe var ( Benzin dizel farketmez benzin olursa her türlü lpg taktıracağım. )

2014 - 2015 1.6 Edition bulunabiliyor acaba boş paket alıp yüksek model almak mı mantıklı yoksa 2012 - 2013 1.4 Turbo almak mı mantıklı olur.

Bu ikisi arasında bi türlü ayrım yapamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Veya sizce hangi modellere bakmalıyım.

• 1.4T Al keyfine bak kardeşim. 1.6 atmosferiklerin performansını beğenmiyorum ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 turbo al fakat düşük km de ise araba, uzun süre binmeyi düşünüyorsan 1.6 lpgli edition yada plus al.
    Turbo alırsanda mutlaka lpg taktırmak isteyeceksin iki araçta lpgli binilecek araçlar ona göre kararını ver.
  • 1400 kilo araba, 1.6 115 hp sizi arabadan soğutur. 1.4 turbo en iyi seçim.

• Subsie kullanıcısına yanıt
    BekirARSLAN kullanıcısına yanıt
    Aynen üstad, lpg li mecbur dizel de artık fiyatı benzinle yarışıyor. Öyle aman aman hız yapan vs biri değilim uzun yola çıkınca 120 maksimum 130 135 yaparım.

1.4 Turbo bulabilirsem onu ilk sıraya
    1.6 edition olursa ikiye koyacağım. fakat aklıma takılan soru 1.6 olunca 2014 - 2015 çok düşük km de bulabiliyorum 1.4 turbo olunca 2012-2013 model bulabiliyorum 50 - 60 - 70 bin km civarlarında.

Yeni modelleri yaşı küçük olanı mı tercih etsem eski mi ona karar veremiyorum. LPG Takınca subap problemi yenilerde olmaz diyorlar olurda 100 120 bin de felan
    1.6 edition ile 1.4 turbo arasında nasıl bir fark var sadece performans mı ? ayrı olarak 1.3 cdti nasıl acaba ?
  • 1.6 edition aracı alanlar hem yeni araç olsun hemde 0 olsun diye düşünüp alan insanlar, bende 1.6 edition plus var 2016 model daha 13 bin km 'de araç sıfırdan farksız debriyajı bile ilk aldığım günkü gibi :D 1.6 edition araçlar genelde yorulmamış,zorlanmamış araçlar oluyor. 1.4 turbolar ise genelde üst devirde kullanılan araçlar 1.4 alan adam basıyor bu yüzdende arabayı zorluyor.
    Subap problemi 1.4 turbodada olur 1.6 atmosferiktede olur, benim arkadaşımın 1.6 arabası var 2012 km 120 binde subap problemi olmamış daha çocuğun çünkü çok dikkatli kullanıyor arabasını hiç zorlamıyor. Şu durumda var lpg takacaksın hadi arabayı zorladın 1.6 atmosferikte sübapları yedin masraf 1.500 tl peki 1.4 turboda lpg li kullandın zorladın sübap gitti ama ya turboya zarar verirsen ? yani bunu senin maliyeti göze almana göre değişir. Mesela dsg li golf alan adam kaymak gibi otomatik vitese biniyor, peki ya dsg patlarsa ne olacak o maliyeti göze alıyor biniyor. aynı şeyi astraya uyarla.
    Fark olarak bakarsak performans farkı var,onun haricinde 1.4 turboda olan herşeyi kendin 1.6 ya yaptırabilirsin. Bide kasa farkı var tabi 2013 model bir araba ile 2015-2016 model araba arasında metal farkı olur, birisi 5 yıldır sokakta kar yağmur yemiş diğeri 2-3 yıldır. tercihini yap ama uzun süre bineceksen 1.6 atmosferik al lpgyi tak keyfine bak.

• xyor kullanıcısına yanıt
    1.6 ile 1.4 turbo arasında çok performans farkı var. 1.3 dizel ise 1400 küsur kilo aracı taşımaya ancak yeter. 14 saniye civarında 0-100 yapıyor. 1.4u tavsiye etme nedenim, şehir içi trafikte de kullanım rahatlığı olması açısından. Gaza dokunup hareket etmek var, bir de yüklenip hareket ettirmek var.

• quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Aynen üstad, lpg li mecbur dizel de artık fiyatı benzinle yarışıyor. Öyle aman aman hız yapan vs biri değilim uzun yola çıkınca 120 maksimum 130 135 yaparım.

1.4 Turbo bulabilirsem onu ilk sıraya
    1.6 edition olursa ikiye koyacağım. fakat aklıma takılan soru 1.6 olunca 2014 - 2015 çok düşük km de bulabiliyorum 1.4 turbo olunca 2012-2013 model bulabiliyorum 50 - 60 - 70 bin km civarlarında.

Yeni modelleri yaşı küçük olanı mı tercih etsem eski mi ona karar veremiyorum. LPG Takınca subap problemi yenilerde olmaz diyorlar olurda 100 120 bin de felan
    1.6 edition ile 1.4 turbo arasında nasıl bir fark var sadece performans mı ? ayrı olarak 1.3 cdti nasıl acaba ?

Kardeş bi tane 1.6 bul ve deneme sürüşü yap bide 1.4 T dene farkı görürsün zaten basan insan değilsen 1.4 benzinde bile kullanırsın sakin kullanimla... subap erimesi Tüm araçlarda var aslında sadece astra da değil zamanla Tüm motorlar lpg yüzünden mahvoluyor ama yaptığın tasarruf fazlasıyla çıkarıyor o masrafı. 1.3 dizellere asla yanaşma... Şehir efsanelerine asla inanma gönlünden ne geçiyorsa onu al ben nissan almera aldım herkes zor satarsın dedi arabaya 13 ayda 65 bin km yol yaptırdık hiç durmadı araç resmen Sadece 2 kez yağ değişimi yaptım düşün :) 19 a alıp 24 e plazaya verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Subsie

1.6 edition aracı alanlar hem yeni araç olsun hemde 0 olsun diye düşünüp alan insanlar, bende 1.6 edition plus var 2016 model daha 13 bin km 'de araç sıfırdan farksız debriyajı bile ilk aldığım günkü gibi :D 1.6 edition araçlar genelde yorulmamış,zorlanmamış araçlar oluyor. 1.4 turbolar ise genelde üst devirde kullanılan araçlar 1.4 alan adam basıyor bu yüzdende arabayı zorluyor.
    Subap problemi 1.4 turbodada olur 1.6 atmosferiktede olur, benim arkadaşımın 1.6 arabası var 2012 km 120 binde subap problemi olmamış daha çocuğun çünkü çok dikkatli kullanıyor arabasını hiç zorlamıyor. Şu durumda var lpg takacaksın hadi arabayı zorladın 1.6 atmosferikte sübapları yedin masraf 1.500 tl peki 1.4 turboda lpg li kullandın zorladın sübap gitti ama ya turboya zarar verirsen ? yani bunu senin maliyeti göze almana göre değişir. Mesela dsg li golf alan adam kaymak gibi otomatik vitese biniyor, peki ya dsg patlarsa ne olacak o maliyeti göze alıyor biniyor. aynı şeyi astraya uyarla.
    Fark olarak bakarsak performans farkı var,onun haricinde 1.4 turboda olan herşeyi kendin 1.6 ya yaptırabilirsin. Bide kasa farkı var tabi 2013 model bir araba ile 2015-2016 model araba arasında metal farkı olur, birisi 5 yıldır sokakta kar yağmur yemiş diğeri 2-3 yıldır. tercihini yap ama uzun süre bineceksen 1.6 atmosferik al lpgyi tak keyfine bak.

Motor diri olsunda basilmasi pek önemli değil ayrıca subap erimesi asla turbo ya zarar vermez

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

@Subsie Hocamın da dediği üzere hem yeni araç hemde biraz az kullanılmış olsun mantığı ile 1.6 edition a yoğunlaşacağım. Ayrı bir bakış açısı kazandırdınız çok teşekkür ederim.

Eğer olur da 55.000-TL ye 2015 2016 Temiz bu fiyata 1.4 - 1.4 T bulabilirsem "ki zannetmiyorum çok zor" onu tercih ederim, olmadı 1.6 Edition 2015-2016 bulmaya çalışacağım.

@Subsie Siz ne zaman ve kaça aldınız ?
  • xyor kullanıcısına yanıt
    Ben 2016 da 0 km olarak aldım aracı 57.000ye ama benim sana önerim edition alma, edition plus al.
    Tekrar tekrar hayırlı olsun

Edition ile plus arasında ne fark var ? Bide edition da park sensörü felan yok mu ? bir ilanda baktım da yağmur sensörü var park yok çok garibime gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyor

Tekrar tekrar hayırlı olsun

Edition ile plus arasında ne fark var ? Bide edition da park sensörü felan yok mu ? bir ilanda baktım da yağmur sensörü var park yok çok garibime gitti.

Yağmur senserö yok edition'da arkadaş kendisi yaptırmıştır.
    fark jantlar biri teneke diğeri çelik, direksiyonu birisi normal diğeri deri kaplı ve sis farları var plusta, jantı belki pek aramazsın ama sis farını ve deri direksiyonu ararsın. benim edition alan çoğu arkadaşım sis farı yaptırdı aracına sanayide.
    Bütçeni biraz artırıp 2.el edition plus almanı öneririm. Birde bu aracı alırken mutlaka lpg lazım araba yakıyor,ben benzinle 60 kurusa dolasıyordum simdi lpgli 30 kuruşa dolaşıyorum. lpg taktıralı 11.000 km oldu lpg parasını çoktan çıkardı araba, memnunum ben araçtan ama satıcam para lazım oldu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.