Şimdi Ara

Astra J 1.4 Otomatik > BMW? Audi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 2 ay önce aracı satmaktan vazgeçtim (şimdi yine kurtlandım) Bakım zamanı geliyor ve aracım 38500 de, 1.4t sport active select diye geçiyor, kondisyonu ve yakıtı konusunda memnunum.

Bu ay yapacaklarım, tüm balata ve disklerin değişimi, yağ, filtreler vs vs. bakım sonrası kesin satıyorum artık :)

Kafamda netleşen araçlar bunlar, BMW 3.16-3.20 (2011 Makyajlı kasa) ya da Audi A3-A4 (2008-2011 arası) , kullananlar var ise lütfen tecrübelerini paylaşabilir mi ?

• Balata tamam de diskler erken değil mi bu arads param yoksa ben satmazdım illa satcaksam audi derdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Balata tamam de diskler erken değil mi bu arads param yoksa ben satmazdım illa satcaksam audi derdim
    Diskler için erken haklısınız ama bu değiştirdiğim 2. balata olacak, sanırım disklerde fazla aşınma var, kullanımdan dolayı diyeceğim ama öyle sık fren yapan bir tip de değilim. Bildiğiniz içeri doğru yol almış işin kötüsü yeni balataları da bitiriyor.
  • Merdomable kullanıcısına yanıt
    38.500 km de naaı 2. Kez balata değişiyor hocam.

2011 de sıfır aldığım astra ile ben ilk defa 110.000 de değiştirdim şu an 145.000 daha diskler hiç değişmedi.

• Diskler değişmez ya hemen. Balata normalde. Kalınlığına bakarsın iyiyse devam. Yumuşak balata çabuk biter. Sert balata daha gec biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

38.500 km de naaı 2. Kez balata değişiyor hocam.

2011 de sıfır aldığım astra ile ben ilk defa 110.000 de değiştirdim şu an 145.000 daha diskler hiç değişmedi.
    Söyle söyleyeyim, ilk aldığım GM takımdı, komple değişti 1 sene sonra baktım ciddi anlamla incelme var ve ses yapıyor, 2. delphi taktık 6 ay olmadı yine sapıttı.

Şimdi siz söyledikten sonra şüphelendim bunun ayarı vs mi var acaba yoksa çok sıkıyorlar ondan mı tükeniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DntRx

Diskler değişmez ya hemen. Balata normalde. Kalınlığına bakarsın iyiyse devam. Yumuşak balata çabuk biter. Sert balata daha gec biter.
    Disklerin kalınlığında bir sorun yok ama, hani böyle baktığında özellikle el ile kontrol edildiğinde bildiğiniz çentik mevcut özellikle önlerde çok bariz şekilde görünüyor.

Şu anda usta torna tavsiye etti ama 10 senedir 1 kere bile yaptırmadığım bir işlem.
  • Ne kadar yakıyor aracınız ortalama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

Ne kadar yakıyor aracınız ortalama ?
    Uzun yolda 5.8 dip 6.4 maksimum değerim, şehir içi 8.6-9.4 arası değişmekte, arada sırada gaza oturuyorum o sıralar 11-12 rahat görüyor.
  • Sırf BMW AUDİ diye hazır memnun olduğunuz arabayı satmak açıkcası mantıklı değil yarın birgün sorun açabilir başınıza. İlla araç değiştirmek istiyorsanız sıfır Egea alınabilir hem bütçenizde sarsılmamış olur

• Düşündüğünüz araçlar kaliteli üretimler ancak ben olsam geçmişlerine emin olmadığım araçlarla değişim yapmazdım.

Benzer değişimi yapıp da aldığı araçlara ciddi masraflar yapmadan kullanan olmadı çevremde.

• Temiz ve gecmisini bildiginiz bir araç olmadıktan sonra astra ile yola devam etmek daha akılcı olur bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Önerileriniz için teşekkür ederim, dediğiniz gibi bir kaç araca baktım hele BMW ler biraz korkutucu geldi (2 tane nargileci tayfadan arkadaşa denk geldim, genelde bagaj ve yandan hasarlı) :) Servis maliyetini geçtim 80-100 bin arasında sanırım çok fazla yıpranmamış araç kalmamış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Düşündüğünüz araçlar kaliteli üretimler ancak ben olsam geçmişlerine emin olmadığım araçlarla değişim yapmazdım.

Benzer değişimi yapıp da aldığı araçlara ciddi masraflar yapmadan kullanan olmadı çevremde.
    Sizin de söylediğiniz gibi, arkadaş çevremden de aynı uyarıyı aldım, hatta gözümle gördüğüm bir kaç olay sanırım hiç bilmediğimiz bir aracı almamanın ne kadar doğru olduğunu gösterdi.

En son görüştüğümü kişi bagaj ve sol yan boyalı dedi, keşke sadece boyalı olsaydı :)
  • O meşhur sözü duymuşsundur, ilk sahibi bmw ye biner, diğerlerine de bmw biner diye...

Nekadar iyi bakılırsa bakılsın zamanla aracın bir çok parçası doğal olarak yıpranır eskir arıza çıkarır. Yani model yılını yukseltmeyip düşüreceksen mantıklı bir iş olmaz bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: LEONFR

O meşhur sözü duymuşsundur, ilk sahibi bmw ye biner, diğerlerine de bmw biner diye...

Nekadar iyi bakılırsa bakılsın zamanla aracın bir çok parçası doğal olarak yıpranır eskir arıza çıkarır. Yani model yılını yukseltmeyip düşüreceksen mantıklı bir iş olmaz bence.
    Duydum duydum ama ilk defa şahit oldum, şimdi söyle bir olay var ben aracın bazı eksiklerine kabulüm ama uyanık çok fazla (bazı yalanlara inanmak için cidden salak olmak gerekir...) Muhtemelen bi +10 bin daha feda edip, sadece kapı baca hasarlılara bakılacak

• Tek diyebileceğim E90 3.16'dan uzak dur. Turbo motordan sonra arabadan soğursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zed

Tek diyebileceğim E90 3.16'dan uzak dur. Turbo motordan sonra arabadan soğursun.
    Selam, sanırım yanlış bir yola girdim hemen hemen herkesin yorumu bu yönde, teşekkür ederim.
  • Sizin araba 60-70 bandında etse, üstüne bir 60-70 daha koymak lazım yaklaşık aynı model Bmw, Audi almak için. Eskileri de bir yerde sizi kesmez, yaşından dolayı masraflı olabilir. Ben olsam Astraya devam ederim. 1.4T nin de gidişi hala aklımda gayet keyifli.

• audi a4 2.0tdi 2013-15 alınmıcaksa değmez onlarda 130dan aşagı yok temizi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.