Şimdi Ara

Astra H Easytronic Vites Sorunu :S (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
96
Cevap
5
Favori
65.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Facebook ta biraz araştırma yaptım ama hep aksesuar satan kullanıcılar çıkıyor. Bilinen bir grup link vs var mıdır?

• sorumsuzzz kullanıcısına yanıt

Astra h team var astra h var 30bin 20bin takipcili arama var gruba gir orda arat 3 yağ var 3ünüde değiştirdim ben çok iyi oldu vitesler

• drmelihx D kullanıcısına yanıt

Hocam sorunu nasıl çözdüm. Dot4 işe yaradı mı ?

• annl A kullanıcısına yanıt

Baski balata bitikti değiştirince düzelmişti konu eski ama faydali hepsini okuyun aradiginiz cvplari bulursunuz

• Çok ısınırsa arıza veriyor
  • slm.muğla datçada yaşıyorum.2007 model astra h 1.3 dizel easytronic aracım dün yolda giderken vites boşa düştü.kenara çektim kontağı birkaç kez kapatıp yeniden çalıştırdım ama nafile aracı vitese attığım zaman hemen yeniden '' n'' ye geçip boşa atıyo , ancak geri vitese geçiyor.aradan bir gün geçti belki sistem uzun süre kapalı olunca düzelebilirmi diye baktım yine aynı...bulunduğum yerde şanzımancı yok.muğlada opel özel servisini aradım sadece 5 vitesli olanlara bakılabildiğini 6 vitesli olanlara bakamadıklarını söyledi.en yakın izmir veya ankaraya götürülmesi gerektiğini söyledi ne yapacağımı şaşırdım.. aynı sorunla karşılaşan başka biri varsa bana yardım etmesini sabırsızlıkla beklerim....

• ubtatto U kullanıcısına yanıt
    Baskı Balata gibi duruyor. Facebook astra h gruplarında gir düzgün usta bul ona baktırt.
  • bu easytroniclerin baskı balatası manuellerden farklımı acaba?

• Herkese selamlar, 2007 astra h 1.3 easytronic aracım 110 binde. Şimdiye dek hiç sorun yaşamadım ancak bu sabah işe giderken 10 km falan gittim. Stop ettim 10 dk sonra tekrar marş bastım a1 aldım ancak n ye geri attı. Bir kaç kez tekrarladım yine düzelmedi. Bu kez m1 ile kalkış yaptım tekrar a ya almak istedim ama maalesef hiç m den a ya geçmedi. M de sorunsuz gidiyor. Ses, çekiş sorunu titreme vs yok. Ancak devir düştüğünde örneğin m3 den m2 ye kendisi düşerdi düşmüyor. Işıkta durunca m2 dede olsa m1 e kendi düşerdi şimdi düşmüuor. Böyle sorun yaşayan oldu mu sizzlerden de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maa522 -- 7 Ocak 2022; 22:48:0 >
  • Maa522 M kullanıcısına yanıt

Debriyaj hidrolik degisimi ve vites kalibrasyonu yapinca duzelecek gibi duruyor sizin arac yoksa hic calismazdi kanimca . Usta iyise sanziman yaginida degistirin.

Otomatiklestirilmis manuel sanziman gibi dusunun.

easytronicler manuel vites arabalardan daha uzun sure baski balata degismeden kullanabiliyor boyle artilarida var ama bakimini ihmal etmemek gerek yaglarini kalibresini yaptirmak gerek baska sorun hayatta cikarmayacak bir sanziman. Zaten h serisi saglamligiyla sorunsuzlugu ile onde bir model .

Hocam merhaba. Bende de 2 gündür birebir aynı sorun var. Nasıl çözdünüz.

• Maa522 M kullanıcısına yanıt

Hocam aynı sorun bende de var iki gündür. Nasıl çözdünüz

• basssun B kullanıcısına yanıt
    boşaltma tıpası nerede tam olarak
  • İşi bilen bir tamirci yukardaki tüm işleri yapar ama önceden hangi hazneye hangi yağı koyulacağını öğrenin öyle gidin otomatik araçda yağ değişikliği yaptım iyikide yapmışım 3 ve 4 sene oluyor şakır şakır vitesler geçişler. şanzıman yağı var robot yağı var akünün altında bir yağ daha var çay bardağı kadar koyuluyo ona robot motoru yağıda vardı galiba araştırıp değiştirdiydim vakti zamanında simsiyah yağ çıktı iyice içi geçmiş.
  • glumerna G kullanıcısına yanıt

Robot ve şanzıman yağı değişimi ne kadar masraf çıkardı hocam?

• Tihilu kullanıcısına yanıt
    Ben çok uyguna değiştirdim şanzıman yağı akü altı yağını kücük olan dot 4 koyuluyordu. Robot ve motoru yağı var onuda şanzımanda bi yer değişince usta değiştirdi sipsiyah olmuştu yağ şeyi cillop gibi oldu o bakımdan sonra herşey. Çok bişey gitmemişti. Facebook astra h team var orda araştırırsın aramadan her türlü bilgi var bu guruplarda. Bu yağ değişimi vsvs.
  • Herkese merhabalar. 2008 model astra h 1.6 benzin/lpg easytronic aracim var. Arabada gecen gun termostat ve sogutma sivi sensoru degisimi yapildi. Yalniz araçta şöyle bir sorun oldu. Araba kirmizi isiklarda ve durdugu yerde ilk yokusu cikarken yani arabayi kaldirirken gaz yemiyor. 2000 devire cikarmadan hareket etmiyor haliyle arkadaki araclar basiyor kornaya bu sorun neden olur acaba?
  • ahmet8989 A kullanıcısına yanıt

Km kaç baskı balata olabilir

• 2013 Astra 1.6 easytrronic 83k aracımda vuruntu şikayetim vardi.
    Buradaki yorumlar ışığında şanzıman robotunun yağını degistirttim ve bingo araç adeta yeniden doğdu.
    Vuruntu şikayetim kalmadığı gibi Vites geçişleri daha akıcı hale geldi, araç daha seri hareket etmeye başladı.
    Eski yağ zift gibi olmuş, uzun süre değiştirmeyen herhangi bir şikayet olmasını beklemeden hemen degistirmeli
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.