Şimdi Ara

astra h 2011 manuel şanzıman sorunu (6 vites)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
10.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selam arkadaşlar astra aracımdan hızla artan hızı azalttıkça azalan hafif rüzgar veya sürtünme sesi alıyordum. geçen servise götürdüm baktılar bilyada sıkıntı var dediler sürüşünüze etki etmez ama değişim yapamayız çünkü servisi kapatıyoruz dediler. bulunduğum ilde servis kapandı. bende hafta sonu özel bir servise gittim eleman arabayı dinledi kaldırıp baktı. sıkıntının şanzımandan olduğunu söyledi ses ordan geliyormuş ve değişme olmadan düzelme şansı yok dedi onların değdiği bilya şansızaman bilyasıdır dedi ben lastik anlamıştım. biraz şaşırdım iyi fiyatını soralım dedik bana opelden 15.000 tl kdv dahil fiyat aldılar. bi kaç gündür şoklardayım :) araba 80 binde ve 2011 model. gayet düzgün kullandığımı düşünüyorum bu işte bi hata var ama anlayamadım. başka bir ile servise götürücem yinede tecrübeniz varsa almak isterim çok sıkıntılı bi duruma soktu beni açıkcası böyle bi arıza yapacağını zannetmiyorum, inanamıyorum desem yeri yani :)

• Benzer sıkıntyı yaşadım. 5. Ve 6. Viteslerde ağlıyordu resmen. Yetkili serviste şanzıman indi komple bilya takımı değişti 1500 tl gibi masraf yapıldı. Sıkıntı parça kalitesizliği, başka bir izahı yoktu. Aslında sanayide yalnızca 5. Ve 6. Vites bilyalarını 600 tl ye halledecektim risk almak istemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar benım aracımda da aynı sorun var. sız aracınızı nerede hangı ustaya yaptırdınız acaba. ıyı bı usta arıyorum bulamadım. ben sakaryadayım. gerekırse başka ıllerden bulacam. bıldıgınız usta var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: preator35

merhabalar benım aracımda da aynı sorun var. sız aracınızı nerede hangı ustaya yaptırdınız acaba. ıyı bı usta arıyorum bulamadım. ben sakaryadayım. gerekırse başka ıllerden bulacam. bıldıgınız usta var mı acaba

kayseri inciroglu yetkili servisinde yatirmistim. Gelirseniz yardimci olurum

• preator35 kullanıcısına yanıt
    selam mesajı yeni gördüm ben servise gittim astra h için tamir kiti çıkmış. firma kabullenmesede ne yazıkki böyle bir sorun var. ben bursa opel bayisine yaptırdım. bunu yaparken debriyaj setide değiştirmek gerekiyormuş (tam hatırlamıyorum ama debriyaj baskı balata seti gibi bi şey dedi) toplam 3,600 TL tuttu debriyaj setide 1,5 civarıydı galiba. daha önceden şanzımanı değiştiriyorduk şimdi tamir kitiyle hallediyoruz dediler bence servise götürün sanayiye gitsem çıkma şansızman takıcaklardı o da 8 10 bin tl tutardı herhalde.
  • Bu rüzgar ve sürtünme sesi tam olarak nereden geliyor? Bu sorunu ya?ayanlar biraz daha açyklayabilir mi sorunu?
  • ben amatörce ve kısaca şöyle diyim mesela aracı az ses yapan asfalt bir yola çıkarın. ayağınızı gazdan kesip kendiliğinden durmasını bekleyin. radyoyuda kapatın tabi. araba yavaşlarken eş zamanlı bir sürütünme, ıslık çalma gibi bir ses çıkartıyorsa bu sorun olabilir ama bu rüzgar sesi gibi değişken olmaz aynı tonda gider. bir arkadaşıma söylediğimde o ilk başta fark edememişti arabayı sürekli kullanıyorsanız zaten o ses sizi rahatsız eder. servistekilerde ileride sesin artacağını söylemişlerdi ama o ses çok farklı şeylerdende olabilir
  • Konuyu hortlatacağım ancak benim aracımda da aynı sorun var. Çözümleyen oldu mu? Benim araçta ısındıkça geliyor bu ses. Ayrıca 2.viteste ayağımı gazdan çekince rampa aşağı bu uğultu geliyor
  • şanzıman bilyasını 2014 yılında istanbul maslak oto sanayi sitesinde 1200 tl ye değiştirmiştim astra h aracımda. öyle bi para mümkün değil.
  • GroupPolicy kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Aynı sorun benim aracımda da var şanzıman bilyası dediler siz yaptırdınızmı.

• m32 şanzımanlarda bazı üretim hataları metcut. 1.si 6. vites bilyasında yağlanma eksikliği mevcut. 2012 yılında kapağı revizyon gördü. Üstte kalan dişlileride daha etkili yağlayacak sirkülasyonu iyilştirecek kanallar yaptılar. Ayrıca 2.4 litre yağ öneriliyor fakat ingiliz forumlarında 2.6 litre koyarak bu üst kısımların az yağlanmasının önüne geçilebileceğinden bahsediliyor. Ayrıca fazla yağ ile ısınmasınında azalacağından bahsediliyor. Kronik bir sorun, kullanmanızla çok alakası yok. Ben aracımda 2.65 litre civarı koydum. maksimum 2.9 litre. Şanzımanı indirip arızalı rulman ve dişlileri değişiyorlar, youtube da şanzıman tamir eden 1-2 kişi görmüştüm pek iyilerdi.https://www.youtube.com/watch?v=DvWTCViDfM8&feature=youtu.be

Muhtemelen şanzıman bu hale gelmek üzere;https://www.youtube.com/watch?v=4WTQLihcFWQ

M32 şanzıman kronik sorunlarını anlatan video;https://www.youtube.com/watch?v=MR8aV_0HuzA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horifaydo -- 17 Mayıs 2020; 22:31:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kahla

Merhaba.Aynı sorun benim aracımda da var şanzıman bilyası dediler siz yaptırdınızmı.

Konuyu hortlatmış olacağım ama sorununuza çözüm bulabildiniz mi ? Birebir aynı sorunu yaşıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.