Şimdi Ara

ASTRA F KASA KULLANICILARI (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
9
Favori
131.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: markafoni16

Burak kardeşim aracı satan kişi araç için özel üretim demiş o yüzden sanırım 201-225 hp yazıyor Astra F nin böyle serisini bilen varmı (bu araç çok yakar gibi :) )

Maalesef uydurmuş :) Boyle bir ozel uretimi yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Astra GSI 2.0 motor olup standart
    150 HP dir.. Bunun harici motorla oynanmıştır..
  • Herkese merhaba,

Ben de 97 model GLS alarak aranıza katıldım.

İstanbul Anadolu yakası usta tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makinist99

Herkese merhaba,

Ben de 97 model GLS alarak aranıza katıldım.

İstanbul Anadolu yakası usta tavsiyesi olan var mı?

Merhaba, ben genelde örnek mahallesindeki Ataşehir opel özel servisine götürüyorum. Temiz dürüst bir servis.

• merhaba arkadaşlar bir astra f kullanıcısı olarak bende aranıza geçen ay katıldım 1998 otomatik vites 77 bin kilometrede füme renk temiz bir f astram oldu.Aracımı netten buldum iyice baktirdım sorgulatarak aldım. Daha once kullanmadıgım param buna yetiyor zaten temiz buldum bununla idare edeyim diye aldıgım bu arac beni kendine hayran bıraktı. Şimdi cok memnunum özelliklede performansından ve yol tutuşundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mahmut Erkan -- 11 Haziran 2015; 19:13:32 >
  • Merhaba,

2 hafta önce bende Opel Astra F 1998 model,Hatchback, Manuel Vites, 1.6i-16 Valf , 101 HP, Benzin+LPG satın alarak aranıza katıldım. Arabanın Almanca teknik özellikleri şöyle ;

1998 Opel Astra 1.6 i - 16 Valf
    Marke Opel
    Model Astra
    Generation F
    Motor 1.6 i -16V (101 Hp)
    Türen 5
    Max. Motorleistung 101 PS
    Höchstgeschwindigkeit 190 km/h
    Beschleunigung von 0-100 km/h 10.5 SEC
    Tankinhalt 52 Liter
    Jahr der Inbetriebnahme der Produktion 1994 Jahr
    Jahr der Einstellung der Produktion 1998 Jahr
    Fahrzeugart Hecktür Modell
    Sitze 5
    Länge 4239 mm.
    Breite 1696 mm.
    Höhe 1410 mm.
    Radstand 2517 mm.
    Spur vorne 1424 mm.
    Spur hinten 1423 mm.
    Gepäckraumvolumen Min. 500 Liter
    Gepäckraumvolumen Max. 1200 Liter
    Position des Motors Front, Quer
    Hubraum 1598 cm3
    Max. Leistung bei Drehzahl 6000 rpm
    Max. Drehmoment 150/3600 Nm
    Fuel System Direkteinspritzung
    Ventilsteuerung DOHC
    Position der Zylinder Inline
    Anzahl der Zylinder 4
    Bohrung 79 mm.
    Hub 81.5 mm.
    Verdichtung 10
    Anzahl der Ventile pro Zylinder 4
    Kraftstoffart Motoren-Benzin
    Antriebsart Vorderrad-Antrieb
    Anzahl der Gänge (Automatikgetriebe) 4
    Anzahl der Gänge (Schaltgetriebe) 5
    Vorderradaufhängung Wishbone
    Hinterachse Fahrwerk mit Traktionskontrolle verbindet Hebel
    Bremsen vorne belüftete Scheiben
    Bremsen hinten Trommelbremse
    ABS Yes
    Lenkung Typ Lenkgetriebe
    Servolenkung Servolenkung
    Verbrauch - Innerorts 10.0 Liter /100 km.
    Verbrauch - Außerorts 6.0 Liter /100 km.
    Verbrauch - Kombiniert 6.9 Liter /100 km.
    Leergewicht 1100 kg.
    Zul. Gesamtgewicht 1585 kg.
    Reifengröße 175/65R14

Herkese selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinary -- 1 Ağustos 2015; 21:43:00 >

• astra f 98 otom.
    benim araçta stop ediyor giderken.
    2 defa EGR değişti.
    ne tavsiye edersiniz.
    not:hemen basinca yine çalışıyor.
  • Merhabalar bende geçen ay 98 model sedan1.6 16v GLS aldim. Arac LPG li, yakiti gayet iyi gibi geldi ort. 20 krş altinda.

Keyfekeder degisecek parcalar var
    Sanirim arka radyo antenleri elektrikliymis, benim anten uzatinca durmuyodu zaten tak düşüyordu geri, japonla yapistirdim gecici olarak hep dik duruyor artik :))

Uzerinde orijinal teyp var, onuda bluetooth lu teyp aldim henuz degistirtmedim

Birde yeni arka stop lambasini catlattim parke ederken itfaiye cikis diregine vurdum goremedim :(

Modeline gore bence hala iyi bir araba, sonucta OPEL

Bazi paylasimlarsa bulnmak guzel olabilir bu forumda.

• mechultipo M kullanıcısına yanıt
    Benim araçta benzin otomatiği değişmişti ve sorun çözülmüştü..
    Bir daha aynı sorunu yapmadı.
    Ancak benim aracımda LPG yoktu.
    Hemen sonrasında sattım..
    Umarım sorunu çözersin .
  • Merhabalar,

Astra f kasa kullanıcısıyım. Aracım şu ilandakinden;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-opel-astra-classic-gl-1.4-231606292/detay/

Üzerindeki jant 13" ve bu ölçüde cross climate lastik bulunmuyor. Bu araca uygun lastik ebatları nelerdir, 15" jant ve crossclimate lastik düşünüyorum. Uygun ebatları bilenler paylaşırsa sevinirim.
  • Arkadaşlar bende 94 model astra var arkasında 1.4 yazıyor ama ruhsatta 1595 falan yazıyor bilen varmı?
    Arka yazı orjinal gibi

• Bende de 97 model Astra HB var.
    Aracımı satıcam ama fiyat konusuna takıldım. Ne fiyata ilan açıcam bilemedim. Muadili bi araç yok fiyat belirleyeceğim.

• Selamun aleyküm cumleten bende astra f kasa arıyorum temiz ilginize

• 96 Astra CAR300 teybin kodunu giremiyorum.
    Kod girişi için yapmam gerekenleri yapıyorum ama olmuyor.
    Kontağı açıyorum. Teyp kapalı durumdayken AS tuşuna basılı tutup Teybin açma düğmesine basıyorum. Biraz bekleyince 6 SAFE yazıyor. Buradaki 6 sayısı, bildiğim kadarıyla kalan kod giriş hakkım. Ama AS tuşuna basılı olarak bekliyorum bekliyorum değişen birşey yok. Bir türlü kod girişi gelmiyor. AS'a tek başına bastım, Açma düğmesiyle beraber bastım, her yolu denedim olmuyor. Normal olarak açınca SAFE yazıyor ama AS ile birlikte açınca 6 SAFE yazıyor. Ama bir türlü kod girişi gelmiyor.
    Nerede hata yapıyorum. Bir bilen varsa yazabilir mi?
    Teşekkürler...
  • İlk sahibi olduğumuz 1994 model Astra F Life (Motor kodu C16SE, 1.6 litre 8 valf, çok noktadan enjeksiyon) 209.000 km'de hayatına devam etmekte. Üzerinde 194.000 km'de taktırdığım WentGas lpg var. Şehiriçi-şehirdışı karma tüketimi 16 kuruş (2,05 TL satış yapan istasyonlardan gaz alıyorum). Ufak tefek sorunları haricinde sapasağlam bir araba.

Zamanında iyi ki bu arabayı almışız. 2001'de aldığımız Astra G başımıza çok sıkıntı açtı ve sattık, 2010'da aldığımız Astra J nispeten sorunsuz bir araçtı ama 2 kere soğutma suyu deposudan su kaçırdığı için supab yakmanın eşiğinden döndü.

Opel'in ürettiği herhalde en sağlam araç herhalde Astra F'dir. Daha iyisi varsa ben bilmiyorum.
  • arkadaşlar merhaba.acil yardıma ihtiyacım var.bende 1997 model astra 1.6 motor araç sahibiyim.aracımla dün talihsiz biçimde kırıkkale ankara yolunda kaldık.motor dan zincir sesi gibi bir ses geldi ve durdu.sağa çektim ve baktım.tiriger den şüphelendim.kırıkkaleye yakın olduğumdan orda tanıdıklar vasıtasıyla usta buldum ve aracın buraya getirilmesini söyledi.aracı kırıkkalede sayılı ustalarındanmış namık ustaya çekerek götürdük.araca baktı ve motor piston kırmış ve başka sorunlar olup olmadığına açıp bakacaklar.yarın açacak motoru.bana 700 lira işçilik olur tahmini dedi.parçaları ankaradan alacağım.büyük ihtimal tiriger pitonlar siboplar vs değişecek.ankarada parçayı nerden alayım.verdiği işçilik fiyatı iyimi.aracı ankaraya mı getirseydim.bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar merhabalar.Öncelikle herkese kazasız belasız günler dilerim.98 Astra F otomatik kullanıcısıyım.Lpg taktırmak istiyorum.Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siscom -- 7 Ocak 2016; 18:20:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siscom

Arkadaşlar merhabalar.Öncelikle herkese kazasız belasız günler dilerim.98 Astra F otomatik kullanıcısıyım.Lpg taktırmak istiyorum.Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.

Atiker yeterli. Montaji yapan yeri iyi seçmen lazım.

• JasoNBuraK kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler öneriniz için.Araştıracam.
  • arkadaşlar bir arkadaşımda satılık 96 model otomotik lpgli var 205 bınde arac cok temız ben yınede baktıracağım tabı yalnız klimasında sorun var dedı emın değiliz ama klima kompressöründe sorun olabılırmıs bunlarda cıkma nerelerden bulabılırız bilgisi olan varmı

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.