Şimdi Ara

Astra 1.6 ile Corolla 1.33 Takas (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: orhan1461

Kardes simdi japoncular topa tutacak beni ama sunu unutmayin , detaylarda japonlar halaalmanlari yetisemedi. Aracinizdan sonra corollada birseyler eksik gelebilir size. Tabi motor hacimleride malum. En basitinden kapi tus takimlari bile aydinlatmasiz japon grubunun. Bunun gibi bazi gorsellige dayali detaylari japonlarda bulamazsiniz.

Biraz olsun aracı inceleme fırsatım oldu tam da söykediğiniz gibi hersey. Birçok eksik var + kaporta olarak da opel den zayıf oldugu söylendi ne kadar doğrudur bilemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Öz

Ben corolla 1.6 advance sahibi olarak 1.3 e gecmenizi mantıklı bulmuyorum. Kmsi sizin aracınızdan yüksek model yılı düşük.Ancak Astra corolladan iyi diyen arkadaşlara bir sorum olacak. Yıllık corolla satışları astra sedanın üç katı. Yoksa millet sizin bilmediginiz birşey mi biliyor? İkinci elde corolla neden el üstünde tutuluyor?

Söylediklerinize katılıyorum ama motor hacmini de düşündüğümüzde corolla gercekten zayıf kalıyor. Bu arada benim araç Sedan değil hocam Hatchback

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Öz

Ben corolla 1.6 advance sahibi olarak 1.3 e gecmenizi mantıklı bulmuyorum. Kmsi sizin aracınızdan yüksek model yılı düşük.Ancak Astra corolladan iyi diyen arkadaşlara bir sorum olacak. Yıllık corolla satışları astra sedanın üç katı. Yoksa millet sizin bilmediginiz birşey mi biliyor? İkinci elde corolla neden el üstünde tutuluyor?

Kardes, rabbim kazasiz belasiz keyifli surusler nasip eylesin. Ben toyotayi yermiyorum, niyetim tartisma yaratmakta degil. Sahsi gorusum toyota araclarini ekonomiye dayali uretiyor. Oyuncagi elektronigi az ariza riski duruk araclar uretiyor. Almanlar ise teknolojiyi daha fazla kullaniyor dolayisiyla daha keyifli ama duruma dore biraz daha masrafli araclar olabiliyorlar.

Ulkemizde ekonomiyi tercih edenlerin sayisi keyifi ve teknolojiyi tercih edenlerden daha fazla oldugu icin toyotanin satis rakamlari yuksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yorumu anlayamadım ?

• o eleman neden takas teklifinde bulundu, seni sorunlu astra'dan kurtarıp sorunsuz araba sahibi yaparak sevap kazanmak istiyor olmalı.. corolla istiyorsan 3 yaşında araba yerine bayisine gidersin 5 bin tl farkla sıfırını alırsın, ama arabanız yeni maceraya gerek yok.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Evet linea hepsinin içinden geçer cunku cok satiyor

• Mantıksız.
  • uzakdağ kullanıcısına yanıt
    Astra'nın sorunlarını yazar mısınız merakımdan soruyorum ciddi anlamda.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzakdağ

o eleman neden takas teklifinde bulundu, seni sorunlu astra'dan kurtarıp sorunsuz araba sahibi yaparak sevap kazanmak istiyor olmalı.. corolla istiyorsan 3 yaşında araba yerine bayisine gidersin 5 bin tl farkla sıfırını alırsın, ama arabanız yeni maceraya gerek yok.

Eşi sedan araç kullanmakta zorlanıyormuş hb araç bakıyorlarmış güya takas nedeni bu. Üstelik takas fiyatım bu diyerek fiyatı da artırmadım iyi niyetli yaklaşınca millet iyice sapıtıyor bunu anladım. Dediğiniz gibi astra daha yeni takas gercekten yanlış bir karar olurdu bunu anladım

• baba0392 kullanıcısına yanıt
    :) ironi yapmıştım, opeller hep sorunlu toyota hep sorunsuz gibi boş muhabbetlere istinaden söyledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

bazıları hala japon seviciliği yapsa da özellikle bizim ülkemizdeki japon arabaları biraz da abartmak kaydıyla çöptür kimse kusura bakmasın

hondası toyotası farketmez, sanki elde kalan malzemelerle yapılmış gibi bizdeki araçlar, ne motor seçenekleri güncel, ne tasarımları ne özellikleri, bunların neyine arabaya binmek dermiş gibi herşey kısılıyor

böyle bir durumda gidip astra gibi gayet güncel konforlu bir araçla takasa girmek mantıksız, performans beklentisi de değişkendir 1.33 çekmez diye bir durum da yok ama 1.6 astra yla da takasa girilmez üste iyi miktarda para alınmıyorsa, zaten yeni bir araç alırken de 1.33 corolla almak için ciddi fiyat avantajı olması lazım, yoksa alınır hiçbir yanı yok aracın, lpg uyumu muhabbeti yapanlar da cahildir, ciddiye alma, lpg uyumu diye birşey yok, güncel olanları geçtim eski corollalar da bile subap arızasından geçilmiyor, toyota honda lpg uyumu muhabbeti sadece şehir efsanesi o kadar

ya herkes abd'de japon-kore araçlarının çok satmasına aldanıyor da orda çok satılmasının sebebi daha ucuz olmaları. burda çok satmasının sebebi anlaşılır değil. kesinlikle alman arabalarından daha düşük kalitede japonlar. tamam sağlam araçlar ama donanımları daha zayıf. hiçbir japon aracının yolda gidişi bir alman arabası gibi değil.

sadece ucuz olmaları değil, orada satılan japon arabaları dolu, herşeye sahip, tasarımları farklı, daha gösterişli, motorları daha güçlü, buradaki gibi bomboş aracı satmıyorlar satamıyorlar orada

hele honda tam bir rezillik, bu ülkede fabrikası var bir de, oldu olacak tüm araçları çekip bir tek civic 1.6 benzinli bırakacak o kadar, yabancı sermaye ihtiyacından haliyle birşey denmiyor ama fabrikası olduğu ülkeye bile bu kadar saygı göstermeyen bir firmayı herhangi bir gelişmiş ülke topraklarında tutmaz

• Mis gibi 0 sayılabilecek bir arabanız var size takas düşündüren nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Mis gibi 0 sayılabilecek bir arabanız var size takas düşündüren nedir

İnanın aklımda yoktu. Ama böyle bir teklif gelince anlayacağınız tam bir kafa karışıklığı oldu. Neyse ki bu yanlıştan erken dönüldü :)

• Aracınıza binmeye devam edin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

Aracınıza binmeye devam edin...

Teşekkür ederim
  • Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle doğru karar. Güzel günlerde kullanın :)

• uzakdağ kullanıcısına yanıt
    Eyvallah benim kusurum şimdi anladım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: bozak07

Kesinlikle doğru karar. Güzel günlerde kullanın :)

Çok teşekkür ederim:)

• Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    Post kasmalarına beni alet etme. Şikayette ettim. Tatil iyi gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Herkese merhaba.

Arkadaşlar Astra 1.6 Edition 2014 model 9.000 km'de aracım var. Geçtiğimiz günlerde bir takas teklifi geldi, karşı araç Corolla 1.33 Life 2013 model 32.000 km'de.

Deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Bu takas mantıklı mıdır? Ben kendi aracımın fiyatına 49.000 dedim. Karşı taraf da 48.000 demişti, üste 1000 ₺ verecekti, sabah arayıp üste vermeden kafa kafaya teklif verdi. Sizce takas etmeli miyim, yoksa 1.33 motora hiç girmeyeyim mi? Sordugum galericiler asla girmemem gerektiğini söylediler, girsem de üste bir miktar almadan vermemem gerektiğini söylediler.

Sizin fikriniz nedir değerli yorumlarınızı duymak isterim.

Teşekkürler.

Otur oturduğunuz yerde...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.