Şimdi Ara

Astra 1.6 ile Corolla 1.33 Takas

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar Astra 1.6 Edition 2014 model 9.000 km'de aracım var. Geçtiğimiz günlerde bir takas teklifi geldi, karşı araç Corolla 1.33 Life 2013 model 32.000 km'de.

Deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Bu takas mantıklı mıdır? Ben kendi aracımın fiyatına 49.000 dedim. Karşı taraf da 48.000 demişti, üste 1000 ₺ verecekti, sabah arayıp üste vermeden kafa kafaya teklif verdi. Sizce takas etmeli miyim, yoksa 1.33 motora hiç girmeyeyim mi? Sordugum galericiler asla girmemem gerektiğini söylediler, girsem de üste bir miktar almadan vermemem gerektiğini söylediler.

Sizin fikriniz nedir değerli yorumlarınızı duymak isterim.

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Corolla life zır boş duruyor ve işçilik bakımından zayıf bir araç.

Astra avrupa üretimi kaliteli bir araç. Ben takasa girmeyin derim. Pişman olursunuz.

Motor donanım işçilik olarak sizi üzecek bir takas olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corolla'nın Astra'yı sattıracak hiçbir özelliği yok arabanız güzel maceraya girmeyin bence.

2014 model 9000'de Astra verilip 2013 30000'de Corolla alacaksanız üstüne de bi miktar para almanız lazım. Öyle 2-3 de değil. Hem attan inip eşşeğe bineceksiniz hem kafa kafaya vereceksiniz. Çok mantıksız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem daha yeni,hem daha teknolojik,hem daha performanslı,hem daha kaliteli,hem daha donanımlı aracınızı niye takasa vereceksiniz ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEMOZA45 -- 24 Şubat 2016; 12:17:02 >
  • Bence sizin aracınız daha güzel, takasa girmezdim ben olsam

• K.Kahriman kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız hocam çok teşekkür ederim

• baba0392 kullanıcısına yanıt
    Sordugum herkesin cevabı sizin gibi oldu hocam haklısınız çok teşekkür ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: SEMOZA45

Hem daha yeni,hem daha teknolojik,hem daha performanslı,hem daha kaliteli,hem daha donanımlı aracınızı niye takasa vereceksiniz ki?

Sadece görsellik olarak cezbetti hocam, ama cidden mantıksız haklısınız.

• MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam çoğu kişi aynı şeyi söyledi haklısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

quote:

Hem daha yeni,hem daha teknolojik,hem daha performanslı,hem daha kaliteli,hem daha donanımlı aracınızı niye takasa vereceksiniz ki?

Görsellik olarak da bence Astra daha güzel.Ama tasarımını beğenmeseydim bile bu takasa girmezdim..Zaten doğrusunu yapıp girmeyeceğini söylemişsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Corolla'nın Astra'yı sattıracak hiçbir özelliği yok arabanız güzel maceraya girmeyin bence.

2014 model 9000'de Astra verilip 2013 30000'de Corolla alacaksanız üstüne de bi miktar para almanız lazım. Öyle 2-3 de değil. Hem attan inip eşşeğe bineceksiniz hem kafa kafaya vereceksiniz. Çok mantıksız.

Tabiki bu araçlar kafa kafaya takas edilmez ama at-eşek benzetmesi çok saçma olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Corolla'nın Astra'yı sattıracak hiçbir özelliği yok arabanız güzel maceraya girmeyin bence.

+1
    2014 1.6 arabayla 2013 1.3 araba degisilirmi ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

quote:

Hey Allah im görsellik olarak corolla sizi astradan daha çok cezbediyorsa acilen doktora görünmeniz lazim. Diğer hususları hiç saymıyorum bile, 2014>2013, 9000km<32000km

• Maceraya girmeyin sizin aracınız çok daha kaliteli,
  • Astrada kal icat çıkarma
  • Evet yorumlar için herkese tek tek teşekkür ederim. Aklımda takas zaten yoktu ama toyota marka imajı kafamı karıştırmıştı. Ama öyle bile olsa takas mantıksızdı haklısınız.

• Haketmedim H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam haklısın

• zgn61 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam da bizim milleti bilirsiniz bi Vw bir toyota der. Benim de kafa karıştı ama yanlıştan çabuk döndüm :))

• Şiddetle sakın takasa girme demeye girdim ki DH ekibi gereken cevabı vermiş
  • Forum yine göstermiş kendisini. Yok atla eşekmiş, yok corolla beş para etmezmiş. Sanki astra bmw 5 serisi, corolla da linea.

Beş para etmez o yüzden geçen yıl 35bin adet sattı ülkemizde. Ne güzel saçmalıyorlar.

Konuya dönersek corollanın astradan üstün yanları belli. Tüketim, sorunsuzluk, lpg uyumu, iç mekan genişliği, süspansiyon konforu, servis, ikinci el gibi konularda corolla daha iyidir.

Astra nın iyi olduğu yanlar da donanım, performans, yol tutuş, sürüş zevki, yalıtım diye sıralanır.

Önceliğiniz iç mekan genişliği ve lpg ile ekonomik bir araç ise mantıklı olabilir ama onun dışında elle tutulur yanı olmaz. Yine de kafa kafaya değişilmez. Üzerine 1-2bin lira almalısınız. Beğenmeseniz bile corollayı fazla zarar etmeden satabilirsiniz. Ama değer mi o önemli.

Astra kaliteli, güzel araba. Km'si daha düşük, model yılı daha yüksek. O yüzden ben olsam bu şartlarda değiştirmezdim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.