Şimdi Ara

Astra 1.6 ile Corolla 1.33 Takas (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: commandx

Forum yine göstermiş kendisini. Yok atla eşekmiş, yok corolla beş para etmezmiş. Sanki astra bmw 5 serisi, corolla da linea.

Beş para etmez o yüzden geçen yıl 35bin adet sattı ülkemizde. Ne güzel saçmalıyorlar.

Konuya dönersek corollanın astradan üstün yanları belli. Tüketim, sorunsuzluk, lpg uyumu, iç mekan genişliği, süspansiyon konforu, servis, ikinci el gibi konularda corolla daha iyidir.

Astra nın iyi olduğu yanlar da donanım, performans, yol tutuş, sürüş zevki, yalıtım diye sıralanır.

Önceliğiniz iç mekan genişliği ve lpg ile ekonomik bir araç ise mantıklı olabilir ama onun dışında elle tutulur yanı olmaz. Yine de kafa kafaya değişilmez. Üzerine 1-2bin lira almalısınız. Beğenmeseniz bile corollayı fazla zarar etmeden satabilirsiniz. Ama değer mi o önemli.

Astra kaliteli, güzel araba. Km'si daha düşük, model yılı daha yüksek. O yüzden ben olsam bu şartlarda değiştirmezdim.

Evet haklısınız hemen hemen aynı şeyi düşünüyorum. Üste hiç para almadan takasa girmeye gönlüm elvermedi. Keza foruma da sordugumda siz değerli arkadaslardan aynı yorumu aldım verdiğim kararın doğru oldugunu anladım. Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Neden savunmaya geçildi hemen. Herkes herkesin arabasına çöp kağıt diyor zaten forumda. Çekememezlik had safhada. Ben Corolla'ya çöp felan da demedim. C Sedan'da Octavia-Corolla'dır benim için şu şartlarda.

Benim at-eşşek benzetmem 1.6 Astra daha genç daha az km'li ve 1.33 Corolla arasındaydı. Buna katılmıyorsanız katılmayabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

Neden savunmaya geçildi hemen. Herkes herkesin arabasına çöp kağıt diyor zaten forumda. Çekememezlik had safhada. Ben Corolla'ya çöp felan da demedim. C Sedan'da Octavia-Corolla'dır benim için şu şartlarda.

Benim at-eşşek benzetmem 1.6 Astra daha genç daha az km'li ve 1.33 Corolla arasındaydı. Buna katılmıyorsanız katılmayabilirsiniz.

Mükemmel benzetmenizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Harika benzetmişsiniz
  • Toyota~opel kıyaslamasında tercihim her zaman toyota olmuştur ancak 1.33 auris kullanmış birisi olarak diyebilirim ki 1.33 motor çileden çıkartıyor adamı, hiç bulaşmayın bence

• üste 5 bin isteyin verirse düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

quote:

Orijinalden alıntı: SEMOZA45

Hem daha yeni,hem daha teknolojik,hem daha performanslı,hem daha kaliteli,hem daha donanımlı aracınızı niye takasa vereceksiniz ki?

Sadece görsellik olarak cezbetti hocam, ama cidden mantıksız haklısınız.

ne görselliği? çirkin bir araba corolla. ayrıca 1.33 motor hem aynı vergi hem daha zayıf ha bir de senin araba yeni gibi bişeyken öbürü 30 küsur binde. kafa kafaya kesinlikle verilmez. arkadaş arabasını pek de fazla değerli sanıyor heralde 1.000 tl vermekten de vazgeçmiş bi de...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

üste 5 bin isteyin verirse düşünebilirsiniz.

Aynen öyle yapacağım hocam aradığında söyleyeceğim miktar budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

quote:

Orijinalden alıntı: SEMOZA45

Hem daha yeni,hem daha teknolojik,hem daha performanslı,hem daha kaliteli,hem daha donanımlı aracınızı niye takasa vereceksiniz ki?

Sadece görsellik olarak cezbetti hocam, ama cidden mantıksız haklısınız.

ne görselliği? çirkin bir araba corolla. ayrıca 1.33 motor hem aynı vergi hem daha zayıf ha bir de senin araba yeni gibi bişeyken öbürü 30 küsur binde. kafa kafaya kesinlikle verilmez. arkadaş arabasını pek de fazla değerli sanıyor heralde 1.000 tl vermekten de vazgeçmiş bi de...

Evet hocam ben iyi niyetli yaklaştıkça millet çakallık yapmaya kalkıyor 😀

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Toyota~opel kıyaslamasında tercihim her zaman toyota olmuştur ancak 1.33 auris kullanmış birisi olarak diyebilirim ki 1.33 motor çileden çıkartıyor adamı, hiç bulaşmayın bence

Zamanında 1.2 kullandım, 1.3 ün çok da farklı oldugunu düşünmüyorum hocam haklısınız. Bulaşmamakta fayda var.

• bazıları hala japon seviciliği yapsa da özellikle bizim ülkemizdeki japon arabaları biraz da abartmak kaydıyla çöptür kimse kusura bakmasın

hondası toyotası farketmez, sanki elde kalan malzemelerle yapılmış gibi bizdeki araçlar, ne motor seçenekleri güncel, ne tasarımları ne özellikleri, bunların neyine arabaya binmek dermiş gibi herşey kısılıyor

böyle bir durumda gidip astra gibi gayet güncel konforlu bir araçla takasa girmek mantıksız, performans beklentisi de değişkendir 1.33 çekmez diye bir durum da yok ama 1.6 astra yla da takasa girilmez üste iyi miktarda para alınmıyorsa, zaten yeni bir araç alırken de 1.33 corolla almak için ciddi fiyat avantajı olması lazım, yoksa alınır hiçbir yanı yok aracın, lpg uyumu muhabbeti yapanlar da cahildir, ciddiye alma, lpg uyumu diye birşey yok, güncel olanları geçtim eski corollalar da bile subap arızasından geçilmiyor, toyota honda lpg uyumu muhabbeti sadece şehir efsanesi o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

bazıları hala japon seviciliği yapsa da özellikle bizim ülkemizdeki japon arabaları biraz da abartmak kaydıyla çöptür kimse kusura bakmasın

hondası toyotası farketmez, sanki elde kalan malzemelerle yapılmış gibi bizdeki araçlar, ne motor seçenekleri güncel, ne tasarımları ne özellikleri, bunların neyine arabaya binmek dermiş gibi herşey kısılıyor

böyle bir durumda gidip astra gibi gayet güncel konforlu bir araçla takasa girmek mantıksız, performans beklentisi de değişkendir 1.33 çekmez diye bir durum da yok ama 1.6 astra yla da takasa girilmez üste iyi miktarda para alınmıyorsa, zaten yeni bir araç alırken de 1.33 corolla almak için ciddi fiyat avantajı olması lazım, yoksa alınır hiçbir yanı yok aracın, lpg uyumu muhabbeti yapanlar da cahildir, ciddiye alma, lpg uyumu diye birşey yok, güncel olanları geçtim eski corollalar da bile subap arızasından geçilmiyor, toyota honda lpg uyumu muhabbeti sadece şehir efsanesi o kadar

Yorumunuzu eksiksiz okudum. Katılmamak elde değil. Sırf marka imajı için de 1.3 motor bir araçla 1.6 motor astra gercekten mantıksızdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

bazıları hala japon seviciliği yapsa da özellikle bizim ülkemizdeki japon arabaları biraz da abartmak kaydıyla çöptür kimse kusura bakmasın

ya herkes abd'de japon-kore araçlarının çok satmasına aldanıyor da orda çok satılmasının sebebi daha ucuz olmaları. burda çok satmasının sebebi anlaşılır değil. kesinlikle alman arabalarından daha düşük kalitede japonlar. tamam sağlam araçlar ama donanımları daha zayıf. hiçbir japon aracının yolda gidişi bir alman arabası gibi değil.
  • toyota corolla güzel araç alınabilir ancak sizin yapacağınız takas mantıklı değil bence, aynı sınıf araç model farkı var yıl farkı var km farkı var ki bunlar önemli detaylar takas yapmanızı gerektirecek bir durum yok bu araçla daha düşük km araç varsa belki olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cartel001

toyota corolla güzel araç alınabilir ancak sizin yapacağınız takas mantıklı değil bence, aynı sınıf araç model farkı var yıl farkı var km farkı var ki bunlar önemli detaylar takas yapmanızı gerektirecek bir durum yok bu araçla daha düşük km araç varsa belki olabilir.

Haklısınız. Bir anlık aldığın karardı ama saçma oldugunu gördüm vazgectim. Çok teşekkür ediyorum.

• Kafa kafaya takas cok sacma olur

Ama Corolla'da gozunuz varsa, bence aracinizin uzerine en az 3000 TL isteyin.

• Kardes simdi japoncular topa tutacak beni ama sunu unutmayin , detaylarda japonlar halaalmanlari yetisemedi. Aracinizdan sonra corollada birseyler eksik gelebilir size. Tabi motor hacimleride malum. En basitinden kapi tus takimlari bile aydinlatmasiz japon grubunun. Bunun gibi bazi gorsellige dayali detaylari japonlarda bulamazsiniz.

• Ben corolla 1.6 advance sahibi olarak 1.3 e gecmenizi mantıklı bulmuyorum. Kmsi sizin aracınızdan yüksek model yılı düşük.Ancak Astra corolladan iyi diyen arkadaşlara bir sorum olacak. Yıllık corolla satışları astra sedanın üç katı. Yoksa millet sizin bilmediginiz birşey mi biliyor? İkinci elde corolla neden el üstünde tutuluyor?

• Bence mantıklı bir takas olmaz astra daha iyi düşünüyorum.Ama corollada kötü bir otomobil değil kullanıcıyı memnun edecektir ama takas bence mantıksız
  • bence de astra daha iyi, üste para vermesi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_japan

Kafa kafaya takas cok sacma olur

Ama Corolla'da gozunuz varsa, bence aracinizin uzerine en az 3000 TL isteyin.

Aslında corolla ve takas aklımda yoktu. Ama böyle bir teklif gelince kafam karıştı. Ama detaylı düşününce sizlerin de söylediği gibi kafa kafaya takas ciddi anlamda mantıksız duruyor hocam. Dediğiniz gibi üste en az 3000 ₺ almalıyım teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.