Şimdi Ara

aspire 6930G nvidia geforce 9600M GT CUDA 1 GB I OVERCLOCK YAPMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
3.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar 3ds max için nvidia geforce 9600M GT CUDA 1 gb overclock yapmak iyimidir. fakat ben formada dediğiniz gibi 9600M GT için (@tcebeci);
    GPU: 650
    Memory:850
    Shader(Gölgeleyici):1625
    şeklinde yaptım uygula dediğm fakat ekran karmakarışık oldu kırmızlı yesilli karışık bozuk ekran gibi oldu neden yapar . teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: METEYUS

merhaba arkadaslar 3ds max için nvidia geforce 9600M GT CUDA 1 gb overclock yapmak iyimidir. fakat ben formada dediğiniz gibi 9600M GT için (@tcebeci);
    GPU: 650
    Memory:850
    Shader(Gölgeleyici):1625
    şeklinde yaptım uygula dediğm fakat ekran karmakarışık oldu kırmızlı yesilli karışık bozuk ekran gibi oldu neden yapar . teşekkürler

Eğer ekran kartı DDR2 bellekli ise ekran kartını yakma ihtimalin var.Sanırım bu konuda pek tecrübeniz yok.
    Memory'yi neredeyse 2 katına çıkarmışsınız.Ben imzamdaki hızlarda sorunsuz kullanıyorum.
    En ideali 9700M GT ayarında kullanma(Gpu:625 ve Shader:1550)Memory'i 540 civarı yaparsanız daha iyi olur(DDR2 ise)
  • AS6930G-743G25MN acer modeli
    CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    CPU Numarası P7450
    CPU Hızı 2,13 GHz
    CPU Bus Hızı 1066 Mhz
    CPU Ön Bellek 3MB
    RAM Kapasitesi 3 GB
    RAM Tipi DDR2
    HD Kapasite 250 Gb
    VGA RAM 1024 Mb
    VGA Chipset Markası NVIDIA
    VGA Chipset Modeli 9600GT
    Ekran Boyu(inch) 16 " CRYSTAL BRITE
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366*768
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg) 3.2 KG

Grafik NVIDIA® GeForce® 9600M GT, 2303 MB'a kadar TurboCache™ (512 MB bağımsız DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*) ile, NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
    (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
    NVIDIA® GeForce® 9300M GS, 2047 MB'a kadar TurboCache™ (256 MB of dedicated DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*),ile NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
    (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
    Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti entegre 3D grafik , featuring Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD (Intel® GMA X4500HD) ile 512 MB'a kadar Intel® Dynamic Video Memory Teknolojisi 5.0 (8 MB sistem belleği, up to 504 MB'kadar paylaşımlı sistem belleği *), Microsoft® DirectX® 10'u destekler
    DualView™ desteği
    MEPG-2/DVD acceleration, decoding
    WMV9 (VC-1) and H.264 (AVC) decoding
    HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface) ile HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) desteği
    Acer Arcade™ Deluxe ;Acer CinemaVision™ ve Acer ClearVision™ teknolojileri

özelliklerinde doğru baktım ddr2 dir. peki
    3ds max için iyimidir. overclock yapmak

• 3DS max için default hali bile yeterlidir.Eğer yetmezse Rivatunerle 50'şer 50'şer mhz'i arttırıp stabil hızları bulabilirsiniz
  • bir hasar vermişmidir nasıl öğrenebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: METEYUS

bir hasar vermişmidir nasıl öğrenebilirim.

Eğer ekranda çizgi çizgi şeyler görüyorsanız zarar görmüştür.
    Bence görmemiştir
  • çizgi çizgi değil. teşekkürler.
  • Bende aynı laptopa sahibim overclock yapmak istiyorum ilk deneyişimde arkadaştaki aynı sorun oluştu. Ama düzeldi ve çizgi çizgi şeyler yok. Ama yinede yapmak istiyorum.Sizin verdiğiniz değerleri denesem yanma ihtimali ve bozulma ihtimali var mıdır? yoksa hiç sorun olmaz ve overclock yapmış olur muyum? Lütfen yardım edin.
  • 1 gb olan 9600gt lerin hepsi ddr2 512mb rami olan modellerin bazzısı ddr3 Acer da, yavaş yavaş 10 mhz 5 mhz tarzı arttırımlarla o.c. deneyebilirsiniz bir gariplik olana kadar. 400 mhz lik 8600gt ile 520mhz , 500mhz lik 4650 ile 650mhz o.c. gördüm ikisi de ddr2 idi ama bu şans hepsi aynı oranda o.c. olacak diye bir şey yok ama en az 50mhz hepsi sorunsuz yer tahminim 70 80 mhz ram arttırımında günlük oc. sorunsuz kullanılabilir.
  • bn de laptop var.
    Amd turion 64x2 2.10 Ghz
    Ati Radeon Hd 2600 512 mb
    Nasil overclock yapabilirim.bu konuda hicbir bilgim yok.lutfeenn yardim edin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.