Şimdi Ara

Aspiratör'de Karbon Filtre??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62
Cevap
3
Favori
158.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yksl1111

Arkadaslar, ben neredeyse 7 senedir karbon filitreli davlumbaz kullaniyorum. Salon-mutfak bir (Amerikan mutfak) ve ilk seneler ocagi ve firini cok az kullandigimizdan sorun etmemistik ancak son birkac senedir daha sik kullanir olduk. Karbon filitre oncelikle yeni bile olsa oyle kokuyu filan emmiyor, size emmis gibi geliyorsa sanirim o koku icerisinde kaldiginizdan dolayi kokuya cok alistiginizdandir. Bu sene yaklasik 5 metre uzakliga boru uzatarak ve duvari delerek davlumbazin emdigi havayi disari verecek birbaca sistemi yaptirdik. Karbon filitre cikinca ses daha dusuyor ve koku da tamamen yok olmuyor ancak cok daha azaldi. Uzun baca sistemlerinde baca sonuna bacadaki havayi disari ufleyecek sekilde bir tane daha fan sistemi takilmasi (calistirmak icin davlumbazin isigina bagladik, yaktigimizda o da calisiyor) ocak ustu koku ve buharin cok daha kolay ve hizli bir sekilde atilmasini sagliyor. Bu karbon filitre sistemi, muteahhitlerin baca masrafindan kurtulmak icin -bence- uydurduklari bir sistem ve hic bir ise yaramiyor. Cunku baca hem m2'den cliyor hem de malzeme ve iscilik gerektiriyor. Bu arada aslinda karbon filitrenin takildigi kisima konabilecek karbon filitreden cok daha gecirgen ancak metal filitreden de gecen buhari tutabilecek bir elyaf filitre olsa iyi olur diye dusunuyorum. biraz arastirdim ancak boyle bir malzeme bulamadim. Boyle bir malzemeyi satan yer veya yerleri bilenleriniz varsa ve beni yonlendirebilirseniz sevinirim.

Bende karbon filtreli cihaz bakıyordum. Böyle deyince şimdi vazgeçtim.
    Önceki mesajlarda yazılan şöyle bir filtreden bahsetmişler.

http://www.supurgemarket.com/universal-aspirator-aktif-karbon-filtresi-p-4968.html

• İki dairede de aspiratör yok mutfak dolabı silmekten deterjan vakit vb yıldık foruma danışayım dedim netliğe kavuşmamış. Bu karbon filtreli alsak mutfak kokusu yemek yağını emiyormu randımanlı değilse dolabı deldirip bacalı kullanmak dahamı iyidir .
  • Son durum nedir arkadaşlar kullananlar görüşlerini paylaşırsa yararlı olur.

Bende karbon filtreli davlumbaz var. Baca alıp duvarı delip balkondan dışarı çıkarma konusunu düşünüyorum. Değer mi duvar delmeye, dışarda kuvvetli rüzgan olduğunda boru ses yapar mı dışardan içeri hava girer mi bilemiyorum.

Ama genel kanaat karbon filtrenin bacalı sistemden daha düşük performans verdiği yönünde.

Filtreli sistemlerin en temel mantığı; komşular arası koku alışverişi nedeniyle huzursuzluk olmamasıdır. Kendi yediğiniz şeyin kokusunu çekersiniz en fazla.
  • Uzun süre "Davlumbazı karbonlu filtre ile" kullananlardan net yorum rica etsek:

- Mutfakta kesinlikle koku yok diyor musunuz
    - Üflene hava içeride kalıyor, hiçbir şekilde ne yaz, ne kış sorun olmuyor diyor musunuz?

@gokh4n
    @domandro
    @naberlanziya
    @brava 34
    @Healer
    @MUTAF
    @mutluttr
    @tendertendere
    @ugurcuk
    @emrahh41
    @egenin_efesi
    @yksl1111

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 6 Mart 2020; 12:35:15 >
  • davlumbazin monte edileceği tahtada delik yok. bu şekilde kullanilabilir mi ? cihaz havayı cikaramaz mi
  • xkanax X kullanıcısına yanıt
    Ben 4 ya da 5 aydır bu ürünü kullanıyorum, kokuyu çektiğini kabul ediyorum lakin tabii ki baca çıkışı sistem kadar iyi değil tabii.
  • Hic yoktan iyidir hocam. Teşekkürler.
  • Beko P 29 için karbon filtre bulamıyorum. Var olanın karbonunu değiştirme şansım olabilir mi sizce?

• wellwet W kullanıcısına yanıt

Yukarıda linkini paylaşılan ürünü inceleyin, davlumbazınıza uyuyorsa alabilirsiniz.

• Duvarda delik yok mutfakta ve cam falanda yok bende filtreli aspiratör bakıyordum. Almaya değer mi ne dersiniz ?
    1 duvarın arkası direk boşluk aslında ama duvar kırdırma olayı için ne ücret isityorlar ?
  • Biarkadasabakipcikicam kullanıcısına yanıt

Ben bir süredir Kügerr nano filtreli davlumbaz kullanıyorum, tabii ki bacalı sistem kadar iyi olmuyordur ama ben şimdilik memnunum.

Baca deliği yoksa açtırmak binanız açısından çok hasar verecekse riskli olabilir, neticede minimum 12 m çapında bir delik açtırmanz lazımm ayrıca etraf çok batabilir. Bence önce filtreli deneyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Ben bir süredir Kügerr nano filtreli davlumbaz kullanıyorum, tabii ki bacalı sistem kadar iyi olmuyordur ama ben şimdilik memnunum.

Baca deliği yoksa açtırmak binanız açısından çok hasar verecekse riskli olabilir, neticede minimum 12 m çapında bir delik açtırmanz lazımm ayrıca etraf çok batabilir. Bence önce filtreli deneyin derim.

teşekkürler yanıt için.

Kügerr marka en kalitelisi imiş sanıyorum, fiyatları bi tık yüksek diğerlerine göre ama sessiz ve güçlü çalışıyorsa verilir gibi.

Yalnız ben araştırırken hep filtreli falan diye araştırıyordum ama öyle yazmayanlar da filtre ile kullanıma uygun heralde ?

Kügerr yedek filtreleri ne kadar ve kaç ayda bir değiştiriyorsunuz ?

Edit:

Sorumun cevabını aldım incelediğim ürün sayfasında, tüm kügerr modelleri baca bağlantısı olmadan da kullanılabilir diyor.

https://www.hepsiburada.com/kugerr-a100-dunyanin-en-sessiz-aspiratoru-60cm-surgulu-aspirator-p-MTKUGA100

Bu model için ne dersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biarkadasabakipcikicam -- 4 Kasım 2020; 15:58:50 >

• Biarkadasabakipcikicam kullanıcısına yanıt

Kügerr için konuşursak her modelin hem karbon filtreli hem de bacalı kullanılabiliyor olması büyük avantaj. Ancak ben iki senaryoyu da Kügerr F10 modeli ile test eden birisi olarak rahatça şunları yazabilirim:

Kügerr Karbon Filtreli Kullanımda:

• Aşırı sessiz, müthiş bir konfor
    • Ancak kokuyu hapsetme konusunda bacalı gibi değil, bariz koku içeride kalıyor

Kügerr Bacalı Kullanımda: (Bayağı dirsekli ve uzun bir baca sistemim olmasına rağmen, çap 12 cm)

• 1 ve 2 de sessiz diyebilirim ancak 3 ve 4 de ses başlıyor
    • Ancak ses dezantajına rağmen koku hiç içeride kalmıyor, çok iyi çekip atıyor.

Linkte paylaştığınız modeli kullanmadım lakin önerim Kügerr'in Whatsapp hattından mutfagınızın videosunu çekerek paylaşabilirsiniz ve onların sizi yönlendirmesi daha iyi olabilir. Davlumbazlarda bildiğm kadarıyla motor aynı, sadece estetik olarak cihazlarda fark var.

• yeni dairede bizde karbon filtreli kullanıma geçtik benim içime sinmedi, ilk izlenim koku olmadığı yönünde ama yukarıdaki arkadaşların dediği gibi mantıken filtreyi daha sık değiştirmek vs gerekiyor.

özet: imkan varsa boru hattı yaptırmak lazım havanın tahliyesi için, yoksa sık sık filtre değiştirimi

• eozen81 kullanıcısına yanıt

Hocam ben karbon filtreden vazgeçmiştim. Sonra zaten evi değiştirdim şuan baca var bende. :) siteye uzun zamandır girmiyordum yeni gördüm siz tecrübe etmişsiniz. :)

• Karbon filtre kullanımında baca deliği açık mı kapalı mı olması gerekiyor. ?
  • hakan2200 kullanıcısına yanıt

Baca deliği varsa neden karbon filtre kullanıyorsunuz ki? Direk bacadan verin gideri, karbon filtreye göre çok çok çok daha etkilidir.

• eozen81 kullanıcısına yanıt

Baca deliği duvarda yok. çatı katında oturuyorum. koymamışlar.

cihazdaki bacaya gidecek delikten bahsetmek istemiştim.

• hakan2200 kullanıcısına yanıt

Anladım, karbon filtre modelden modele değişiyor örnek Kügerr modellerinde direk alüminyum filtrenin içinde oluyor.

Aspiratör'de Karbon Filtre???
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.