Şimdi Ara

Aspiratör'de Karbon Filtre??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
3
Favori
158.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden ince uzun keçe gibi filtreler vardı, yağ emen ben esasen otür bir değişen filtr arıyorum.

Maksat aspiraörü doğru, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanmak...

Bakalım ne bulcaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Eskiden ince uzun keçe gibi filtreler vardı, yağ emen ben esasen otür bir değişen filtr arıyorum.

Maksat aspiraörü doğru, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanmak...

Bakalım ne bulcaz...
    Merhabalar,

Bende şuan aynı durumdayım. Pencerenin üzerinin kiriş olduğunu söylediler durum böyle olunca mecburen karbon filitresiyle kullanmak zorundayız. Arçelik bayii de çalışan birisi verim alamazsın diyor. Gerçi genel kanı verimin düşeceğinden yana ama herhangi bir yeri deldirmeden önce bir karbon filtre ile kullanayım, sonra nihai kararı veririz. Vestelin inox storm modeli 500 m3 çekim gücüne sahipmiş ama vestele de açıkcası güven olmuyor. 5 yıl garanti verseler de 3 yılını serviste geçiriyor cihaz. Galiba arçelik alacağım. Deneyeyim yorumlarımı yazarım, pek fazla yorum göremedim. Açıkcası içim pek rahat değil bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: losslord

Merhabalar,

Bende şuan aynı durumdayım. Pencerenin üzerinin kiriş olduğunu söylediler durum böyle olunca mecburen karbon filitresiyle kullanmak zorundayız. Arçelik bayii de çalışan birisi verim alamazsın diyor. Gerçi genel kanı verimin düşeceğinden yana ama herhangi bir yeri deldirmeden önce bir karbon filtre ile kullanayım, sonra nihai kararı veririz. Vestelin inox storm modeli 500 m3 çekim gücüne sahipmiş ama vestele de açıkcası güven olmuyor. 5 yıl garanti verseler de 3 yılını serviste geçiriyor cihaz. Galiba arçelik alacağım. Deneyeyim yorumlarımı yazarım, pek fazla yorum göremedim. Açıkcası içim pek rahat değil bu konuda.

Merhaba.

Karbon filtreli kullanımda kullanım sıklığı ve süresine bağlı olarak (ki genelde üreticiler günlük ortalama 1-2 saat kullanım için 6 - 12ayda bir değiştirilmesini tavsiye ediyor. Orijinal karbon filtreler, markaya göre 70-120 TL arasında değişen fiyatlarda satılmakta. Bazı online satış sitelerinde 30-40 TL. ye muadil ürünlerin satıldığını gördüm. Karbon filtreli kullanımda bir diğer husus da bacalı kullanıma göre performansın %30 kadar düşeceği. Örn., 600 m3/saat debisinde bir davlumbazı karbon filtre ile kullanırsanız, yaklaşık olarak 420 m3/saat lik bir davlumbazın bacalı kullanımdaki temizleme performansını gösterecektir.

Ben birkaç ay önce benzer bir seçimle karşı karşıya kaldım. Mutfağımız balkona (kapalı) açıldığı için bacalı kullanım seçseydik, mutfaktan duvarı delip çıktıktan sonra balkon penceresine bir menfez koyup, boruyu buraya bağlamamız gerekecekti. Çirkin görüntü olmasın diye fleksi borunun balkondan geçen kısmını da alçıpan arkasına gizlemek gerekecekti.

Bu kadar işle uğraşmak istemediğimizden ve günlük ortalama taş çatlasa 1 saat kadar kullanılır diye düşündüğümüzden karbon filtreli olarak kullanıyoruz. Davlumbazımız Teka, filtresi de 115 TL. Biraz canımı yaktı ama başka seçeneğimiz yok gibiydi. Kır dök işleri için vaktiniz ve imkanınız varsa bir sefer yaptırın kurtulun hersene karbon filtre külfeti çekmeyin.

Kolay gelsin.

• quote:

Merhabalar,

selam sılverline hibsan ıcf gibi markaları tavsiye ederim cihazlar aynı fitatlar çok uygun

• quote:

Orijinalden alıntı: aydıngüdek

quote:

Merhabalar,

selam sılverline hibsan ıcf gibi markaları tavsiye ederim cihazlar aynı fitatlar çok uygun

Alıntıları Göster
    dolabın içi delinince çok yağlanma oluyor ve dolap kullanılamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: naberlanziya

dolabın içi delinince çok yağlanma oluyor ve dolap kullanılamıyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba, ev sahibi asp. taktıracak bacalı bacasız tercihi bize bııraktı, balkon kapalı olmasa bacalı isteyecektim, kapalı balkonda dolayı bacasız düşünüyorum fakat yaz günü mutfak yanıyor ocağın sıcağı içeride devri daim yapar , içeride hiç durulmaz hele gelir mi bilmiyorum? Bir fikri olan varmıdır arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brava 34

Merhaba, ev sahibi asp. taktıracak bacalı bacasız tercihi bize bııraktı, balkon kapalı olmasa bacalı isteyecektim, kapalı balkonda dolayı bacasız düşünüyorum fakat yaz günü mutfak yanıyor ocağın sıcağı içeride devri daim yapar , içeride hiç durulmaz hele gelir mi bilmiyorum? Bir fikri olan varmıdır arkadaşlar?

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Aspiratörünüz için uygun karbon filtreye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Universal bir ürün olduğu için her marka ve model aspiratör ile kullanılabilir. Electrolux markasının ürettiği yüksek kalitede bir üründür. Orijinal karbon filtreye bir aspiratör parası daha vermenize gerek yok.

http://www.supurgemarket.com/universal-aspirator-aktif-karbon-filtresi-p-4968.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Healer

Merhaba arkadaşlar,
    Aspiratörünüz için uygun karbon filtreye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Universal bir ürün olduğu için her marka ve model aspiratör ile kullanılabilir. Electrolux markasının ürettiği yüksek kalitede bir üründür. Orijinal karbon filtreye bir aspiratör parası daha vermenize gerek yok.

http://www.supurgemarket.com/universal-aspirator-aktif-karbon-filtresi-p-4968.html

Alıntıları Göster
    dke625b bosch filtre arıyorum

• Merhabalar,

Birkaç gün önce Termikel marka bir davlumbaz aldım. (Lumex 6035 modeli, eğik ya da açılı diye tabir ettikleri tipten bir ürün)
    Mutfakta baca yok.
    Servise sordum, karbon filtre için yüksek fiyat verdi.
    Merak ettiğim, acaba her markaya uyumlu dedikleri ve uygun fiyatlı olan karbon filtre iş görür mü?
    Örneğin şu adresteki filtre :http://www.supurgemarket.com/universal-aspirator-aktif-karbon-filtresi-p-4968.html

Her markaya uyumlu karbon filtreden alıp kullanan var mı aranızda? Varsa yorumu ne olur?
     Aspiratör'de Karbon Filtre???

• pilot.5 kullanıcısına yanıt
    hocam aynı dert bende de var.

Bana da bugün 120 tl fiyat verdiler cumartesi montajı olacak. Baca olayı olmadıgından ben de karbon filtre alıcam.

uzun süre araştırdım karbon filtre yağ,nem kokuyu filtre ediyor temiz havayı mutfağa geri veriyormuş .Zaten çalışan davlumbaz haftasonunundan haftasonuna çalışacak.

Cumartesi montaj olsun hortlatırım konuyu gene

Tek merakım ses olayı. Bacasız olunca filtre ile daha çok ses mi çıkarır acaba davlumbaz onu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluttr -- 27 Ağustos 2013; 13:20:22 >
  • pilot.5 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, süpürgemarket firmasından sorunuzu yanıtlıyorum. Satışımızdaki filtreler iş görebilmekte ancak bir şartla. Filtre çaplarının mevcut filtre çapları ile yada makine yuvası ile uyumlu olması gerekir. Satışımızda 135mm ve 150mm çapında 2 filtre mevcut. Mevcutta filtreler var ise ürün görsellerinden ölçüler karşılaştırılmalıdır. Bunun dışında bazı karbon filtrelerde açılabilir oluyorlar ve içerisindeki karbon taneleri değiştirilebiliyor.
    Yurt dışında bu yöntemle uzun süre çok daha ekonomik şekilde ürün kullanılabiliyor. Aşağıdaki linkten electrolux markasından tedarik ettiğimiz karbon granül satışımıza ulaşabilirsiniz
    http://www.supurgemarket.com/aktif-karbon-granulleri-p-6228.html

• Healer H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Arçelik P271 için geçerli olan karbon filtre çapı kaç cm? Kullanım kılavuzunda ölçü yok. Tip 1150 karbon filtre uyar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferhat2150

Merhaba,

Arçelik P271 için geçerli olan karbon filtre çapı kaç cm? Kullanım kılavuzunda ölçü yok. Tip 1150 karbon filtre uyar mı ?
    http://www.n11.com/simfer-8624-siyah-cam-ankastre-davlumbaz-P14458835
    bu ürünü sipariş verdim
    davlumbaz karbon filtre kulübüne beni de ekleyin

• Karbon Filtre Nedir?
    Karbon Filtre baca çıkışı olmayan mutfaklarda aspiratör kullanımını sağlayan filtre
    sistemidir. Karbon filtreler yemeklerden çıkan kokuyu kendi içlerine emerek kokuyu hapseder ve bacasız
    aspiratör kullanımı imkanı sağlar.

Karbon Filtrelerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?
    Karbon Filtrelerin kullanım süreleri normal kullanım
    koşullarına göre maksimum 6-7 ay kadardır. Bu süre sonunda yenileriyle değişmesi gerekmektedir.

Karbon Filtrelerin Montajı Kolay mıdır?
    Karbon Filtrelerin aspiratörünüze montajı oldukça kolaydır.
    Aspiratörünüzün alt kısmındaki tel filtreleri açma mandalına basarak çıkartınız. Alt kısımda bulunan motorların
    kafalarına Karbon Filtreleri yerleştiriniz. Sonra tekrar tel filtreleri yerlarine takınız. Hepsi bu kadar , artık
    aspiratörünüz karbon filtreli bacasız kullanıma hazır

http://net-alisveris.com/cift-motor-aspiratorler-icin-karbon-filtre-2li-takim-pmu3283

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcuk

Karbon Filtre Nedir?
    Karbon Filtre baca çıkışı olmayan mutfaklarda aspiratör kullanımını sağlayan filtre
    sistemidir. Karbon filtreler yemeklerden çıkan kokuyu kendi içlerine emerek kokuyu hapseder ve bacasız
    aspiratör kullanımı imkanı sağlar.

Karbon Filtrelerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?
    Karbon Filtrelerin kullanım süreleri normal kullanım
    koşullarına göre maksimum 6-7 ay kadardır. Bu süre sonunda yenileriyle değişmesi gerekmektedir.

Karbon Filtrelerin Montajı Kolay mıdır?
    Karbon Filtrelerin aspiratörünüze montajı oldukça kolaydır.
    Aspiratörünüzün alt kısmındaki tel filtreleri açma mandalına basarak çıkartınız. Alt kısımda bulunan motorların
    kafalarına Karbon Filtreleri yerleştiriniz. Sonra tekrar tel filtreleri yerlarine takınız. Hepsi bu kadar , artık
    aspiratörünüz karbon filtreli bacasız kullanıma hazır

http://net-alisveris.com/cift-motor-aspiratorler-icin-karbon-filtre-2li-takim-pmu3283
    konuyu hortlAtayım
    yazın insallah evleneceğim.mutfakta aspiratör deliği yok.bina yeni.komşuların evlerıne baktım mutfakta davlumbaz için delik açtırmamışlar.benim merakım şudur.ocakta ,fırında yemek piştiği zaman o yemeğin buharı içerisini kavurmuyormu.yemegin buharı yağın buharı falan hep içerdde hapsoluyor ve onu tenefüs ediyor olacağız.merk ettiğim mutfak sıcak oluyormu?ben duvarı delip asiparöt deliği açtırmak istiyordum hazır ev boşken yaptın yaptın çunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahh41 -- 21 Mart 2015; 10:59:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

konuyu hortlAtayım
    yazın insallah evleneceğim.mutfakta aspiratör deliği yok.bina yeni.komşuların evlerıne baktım mutfakta davlumbaz için delik açtırmamışlar.benim merakım şudur.ocakta ,fırında yemek piştiği zaman o yemeğin buharı içerisini kavurmuyormu.yemegin buharı yağın buharı falan hep içerdde hapsoluyor ve onu tenefüs ediyor olacağız.merk ettiğim mutfak sıcak oluyormu?ben duvarı delip asiparöt deliği açtırmak istiyordum hazır ev boşken yaptın yaptın çunku.

Alıntıları Göster
    ne marka asprator tavsıye edersınız acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahh41

konuyu hortlAtayım

Aspiratör işini çözdünüz mü bilmiyorum ama karbon filtre çok işe yaramıyor zaten servis de aynısını demişti. Buharı yok edemediği için yine bacaya bağladık, cebimizden 90 lira çıkacağı varmış, orta halli aspiratör fiyatı kadar filtreye para verdik.

• Bacadiz aspirator dedikleri bu karbon filtre mi? Brnde dusunuyrm kullananlar memnun mu acaba? Alt ve ust kattakiler yemek yapsa kokusu bizim eve doluyor ve baca iki dolaptan geciyor iki dolabin icide de yagdamsi bisi oluyor acikcasi bu yuzden o iki dolabi dogru durust kullanamiyrm
  • bende 5 katlı bir apartmanda oturuyorum. alt komşu çalıştırınca acayip hava ve koku geliyor..

piyasada ki bacamatikler vardı. onları inceledim ama menteşe kısımlarında açıklık olduğundan dolayı almadım. kendim pvc borudan klepe yaptım kapağına ip bağladım ve ipi çektiğimde kapanıyordu ama çok az bir açıklık oluyor oradan bile koku geliyor ne yaptıysam olmadı. baca deliğini tamamen kapatıp aspiratör'e karbon filtre takayım dedim ama kullanışlı oluyor mu bilmiyorum. kokuyu emiyor mu ve dolap veya duvar bir süre sonra kirleniyor mu?

bacanın ağzına uygun piyasada havayı kokuyu tamamen kesecek bir tür vana var mıdır istediğimiz zaman açıp istediğimiz zaman kapata bileceğimiz bir şey
  • Arkadaslar, ben neredeyse 7 senedir karbon filitreli davlumbaz kullaniyorum. Salon-mutfak bir (Amerikan mutfak) ve ilk seneler ocagi ve firini cok az kullandigimizdan sorun etmemistik ancak son birkac senedir daha sik kullanir olduk. Karbon filitre oncelikle yeni bile olsa oyle kokuyu filan emmiyor, size emmis gibi geliyorsa sanirim o koku icerisinde kaldiginizdan dolayi kokuya cok alistiginizdandir. Bu sene yaklasik 5 metre uzakliga boru uzatarak ve duvari delerek davlumbazin emdigi havayi disari verecek birbaca sistemi yaptirdik. Karbon filitre cikinca ses daha dusuyor ve koku da tamamen yok olmuyor ancak cok daha azaldi. Uzun baca sistemlerinde baca sonuna bacadaki havayi disari ufleyecek sekilde bir tane daha fan sistemi takilmasi (calistirmak icin davlumbazin isigina bagladik, yaktigimizda o da calisiyor) ocak ustu koku ve buharin cok daha kolay ve hizli bir sekilde atilmasini sagliyor. Bu karbon filitre sistemi, muteahhitlerin baca masrafindan kurtulmak icin -bence- uydurduklari bir sistem ve hic bir ise yaramiyor. Cunku baca hem m2'den cliyor hem de malzeme ve iscilik gerektiriyor. Bu arada aslinda karbon filitrenin takildigi kisima konabilecek karbon filitreden cok daha gecirgen ancak metal filitreden de gecen buhari tutabilecek bir elyaf filitre olsa iyi olur diye dusunuyorum. biraz arastirdim ancak boyle bir malzeme bulamadim. Boyle bir malzemeyi satan yer veya yerleri bilenleriniz varsa ve beni yonlendirebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksl1111 -- 11 Eylül 2017; 1:13:57 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.