Şimdi Ara

asp sitem hostta çalışmıyor ya kafayı yecem :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
3.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar localhostta çalışan sitemi ücretli hosta taşıdım ancak bir sorun var,aşagıdaki gibi..

Configuration Error 

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: This configuration section cannot be used at this path. This happens when the site administrator has locked access to this section using <location allowOverride="false"> from an inherited configuration file.

Source Error:

An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Source File: D:\....\www\web.config Line: 16

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.34249

ne diyor ya burada ne yapmam lazım ? teşekkürler.

• yorgun şair kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm kadarıyla hosinginizin asp.net versiyonu ile alakalı bir durum. Siz projeyi asp.net 4 ile yapmış fakat hostinginiz asp.net 4 ü desteklemiyor olabilir. Hosting panelinizden girerek asp.net versionlarına bakabilirsiniz. Eğer destekliyorsa karşınıza çıkar 4 ü seçip kaydedersiniz site çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Th4L!0n

Gördüğüm kadarıyla hosinginizin asp.net versiyonu ile alakalı bir durum. Siz projeyi asp.net 4 ile yapmış fakat hostinginiz asp.net 4 ü desteklemiyor olabilir. Hosting panelinizden girerek asp.net versionlarına bakabilirsiniz. Eğer destekliyorsa karşınıza çıkar 4 ü seçip kaydedersiniz site çalışır.

hocam ayarladım onları projede hosting de 4 de şuan şöyle bir problem yaşıyorum

Server Error in '/' Application. 

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: This configuration section cannot be used at this path. This happens when the site administrator has locked access to this section using <location allowOverride="false"> from an inherited configuration file.

Source Error:

An application error occurred on the server. The current custom error settings for this application prevent the details of the application error from being viewed remotely (for security reasons). It could, however, be viewed by browsers running on the local server machine.

Source File: D:\inetpub\xxx\www\web.config Line: 17

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.34249

• Son olarak aldıgım hata bu şekilde,sorun nedir ya

Server Error in '/' Application. 

Security Exception

Description: The application attempted to perform an operation not allowed by the security policy. To grant this application the required permission please contact your system administrator or change the application's trust level in the configuration file.

Exception Details: System.Security.SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.

Source Error:

The source code that generated this unhandled exception can only be shown when compiled in debug mode. To enable this, please follow one of the below steps, then request the URL:

1. Add a "Debug=true" directive at the top of the file that generated the error. Example:

<%@ Page Language="C#" Debug="true" %>

or:

2) Add the following section to the configuration file of your application:

<configuration>
    <system.web>
    <compilation debug="true"/>
    </system.web>
    </configuration>

Note that this second technique will cause all files within a given application to be compiled in debug mode. The first technique will cause only that particular file to be compiled in debug mode.

Important: Running applications in debug mode does incur a memory/performance overhead. You should make sure that an application has debugging disabled before deploying into production scenario.

Stack Trace:

[SecurityException: Request for the permission of type 'System.Security.Permissions.SecurityPermission, mscorlib, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=b77a5c561934e089' failed.]
    MySql.Data.MySqlClient.MySqlConnection.AssertPermissions() +0
    MySql.Data.MySqlClient.MySqlConnection.Open() +190
    WebSitem._default.Page_Load(Object sender, EventArgs e) +21
    System.Web.Util.CalliEventHandlerDelegateProxy.Callback(Object sender, EventArgs e) +51
    System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) +92
    System.Web.UI.Control.LoadRecursive() +54
    System.Web.UI.Page.ProcessRequestMain(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +6704
    System.Web.UI.Page.ProcessRequest(Boolean includeStagesBeforeAsyncPoint, Boolean includeStagesAfterAsyncPoint) +245
    System.Web.UI.Page.ProcessRequest() +72
    System.Web.UI.Page.ProcessRequestWithNoAssert(HttpContext context) +21
    System.Web.UI.Page.ProcessRequest(HttpContext context) +58
    ASP.default_aspx.ProcessRequest(HttpContext context) +4
    System.Web.CallHandlerExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +341
    System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +69

• Yazma yetkisine baktinmi? Hostta izin yok sanirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bekoc

Yazma yetkisine baktinmi? Hostta izin yok sanirim

hocam yetkiyi verdim,şöyle bir şey var bir de normal aspx dosyaları açıyor ama database kullandıgım dosyalarda bu hatayı veriyor...database baglantım da dogru gibi bir sorun yok,localhost da çalışıyor site zaten ama ücretli hostta böyle hata veriyor...anlamadım ki,valla soguttu beni resmen.
  • quote:

araştırmadıgım şey kalmadı Hocam ya ona da baktım,şuan sitede host da asp 4 ile ayarladım...dedigim gibi veritaban olmayan sayfaları çalıştırıyor zaten...sadece veri çekeceim sayfalar da bu hatayı veriyor...veritabanı bilgilerini falan da dogru girdim zaten ama anlamıyorum niye böyle.
    Şu web.config doyasındaki 16.satırda ne yazıyor kontrol edebilir misiniz? İlk aldığınız hatada o satırı işaret etmiş çünkü.

Hata güvenlik ile alakalı yazdığına göre. Projenizde kullandığınız herhangi bir dll mevcut mu ekstra olarak? Ben de geçen excel yazmak için ekstra bir dll kullanmıştım trust level hatası vermişti hosting i full trust sunucuya taşıttığımda sorun düzelmişti. Eğer bahsettiğim gibi bir dll kullanıyorsanız bundan da kaynaklı olabilir.
  • quote:

Şu web.config doyasındaki 16.satırda ne yazıyor kontrol edebilir misiniz? İlk aldığınız hatada o satırı işaret etmiş çünkü.

Hata güvenlik ile alakalı yazdığına göre. Projenizde kullandığınız herhangi bir dll mevcut mu ekstra olarak? Ben de geçen excel yazmak için ekstra bir dll kullanmıştım trust level hatası vermişti hosting i full trust sunucuya taşıttığımda sorun düzelmişti. Eğer bahsettiğim gibi bir dll kullanıyorsanız bundan da kaynaklı olabilir.

Hocam 2 tane mysql dll kullanıyorum extra olarak,sunucumda trust level medium...16.satırda da trust level=medium tarzında bir kod var,onu yazmazsam en son yazdıgım hatayı yazarsam da bu satırdaki (trust level=medium olan satırda ki) hatayı işaret ediyor...ne yapmalıyım,full trust a mı geçireyim hostu ? teşekkür ederim. bu arada dll leri nasıl ekliyorum host a tam bilmiyoum,direk dosyaları mı atacagım acaba...şu dll hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim...ilk defa ücretli host kullanıyorum da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorgun şair -- 24 Nisan 2015; 11:32:27 >

Dll leri projeye import ettiğinizde zaten onlar otomatik bin klasörünün içine atılır. Siz ftp den sitenize girip bin klasörünün içeriğine bir bakın, kontrol edin eğer ordalarsa sıkıntı yok dll leri kontrol etmiş olursunuz. Hosting in trust level hatası vermesi dll leri atıp atmamanızdan kaynaklı değildir. Dll leri atmış bile olsanız çoğu hosting firmaları standart olarak, medium trust olarak açtığı için bu gibi dll ler kullandığınızda hata vermekte.

Size önerim kullandığınız dll leri google den araştırın, önce hatadan emin olalım yani bu hataya bu dll leri kullanmanız mı sebep oluyor. Araştırın, aynı sorunu yaşayan insanlar görürseniz ve onlara verilen cevaplarda, hostinginizi full trust servera taşıtın olursa, bu işlemi yaparsınız. Zaten hostinginizi full trust servera taşıma işlemi basit bir şey herhangi ek bir ücrette gerektirmiyor ama dediğim gibi araştırıp emin olun aynı sorunu yaşayanlar var mı diye boşuna işlem yapmamış olursunuz en azından.

• yok yok olmuyor,ne yaptıysam çalıştıramadım ya..veritabanı kullanmadıgım sayfalar çalışıyor ama veritabanı olan sayfalarda bu hatayı alıyorum
  • vs üzerinden publish etmeyi denediniz mi? bir de sunucudaki atılan klasorun uygulama klasoru tipine döndürülmesi gerekiyor :( bunları kontrol edip yeniden dener misin ?

DebrisRat
  • quote:

Orijinalden alıntı: DebrisRat

vs üzerinden publish etmeyi denediniz mi? bir de sunucudaki atılan klasorun uygulama klasoru tipine döndürülmesi gerekiyor :( bunları kontrol edip yeniden dener misin ?

DebrisRat

publish ettim ama uygulma klasörüne nasıl çevireceğim onu yapmadım ? teşekkür ederim.
  • iis üzerinden hangi klasorde iseler onları application klasörüne dönüştürmen gerekli. yoksa çalışmıyorlar.. (buna rağmen düzelmezse başka bir sorun vardır. belkide debug modunu false yapman gerekir ki bu güvenlik için gerekli. herkese hata mesajı göndermesin ;) )

DebrisRat
  • quote:

iis üzerinden hangi klasorde iseler onları application klasörüne dönüştürmen gerekli. yoksa çalışmıyorlar.. (buna rağmen düzelmezse başka bir sorun vardır. belkide debug modunu false yapman gerekir ki bu güvenlik için gerekli. herkese hata mesajı göndermesin ;) )

DebrisRat

hocam link falan var mı nasıl yapıldıgına dair nasıl dönüştüreceğim acaba
  • https://www.youtube.com/watch?v=W5RdnhmMBZ8

buradan izleyebilirsin :)

iyi çalışmalar.

DebrisRat
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=W5RdnhmMBZ8

buradan izleyebilirsin :)

iyi çalışmalar.

DebrisRat

hocam izledim bu videoyu ya,şuan sorun ne biliyor musunuz...veritabanı ile veri çektigim sayfaları görüntüleyemiyorm onun dışında sayfalar açılıyor zaten :(
  • buradan ekran görseli paylaşır mısın? belki farklı fikirler ortaya çıkabilir. gören belki farklı bir öneride bulunabilir.
  • arkadas valla billa bende kafayı yecem asp.net ile siteyi yaptık natro.com kişisel plan hostingini aldım localde çalışan site hostng sunucusunda çalışmıyor nedeni hosting verdiği trust level Medium kısıtlaması yüüzndenmiş bnm yazılımım trust level full da çalışıoyrmus kurumsal pro paketine geçiş yapın diyorlar yada yazılımınızı trust level medium uygun bir şekilde baştan yazın diyorlar bu nedir böyle nerden çıktı yarımcı olabilirmisiniz ne yapacam şimdi heralde trust medium mysql dll çalıştırmıyor büyük ihtimalle böyle ne yapmam gerek sabahtandır tek sorun üzerinde duruyorum ve oldugum yerde sayıyorum lütfen tecrübelerinizi paylaşırmısınız
  • a1brah1m A kullanıcısına yanıt
    Sanırım alttaki link size yardımcı olabilir.
    http://blog.oguzhan.info/?p=668

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.