Şimdi Ara

Aşkımdan parçalara bölüneceğim [Ne Yazık ki CİDDİ Konu] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
2
Favori
2.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kova yaşar

quote:

Orijinalden alıntı: lifeleech

Yarın öbürgün yazarsın buraya sevgili olursunuz yakında

Yakın tarihte imkansız ama bir buçuk iki sene içinde böyle bir şey olursa bu konuya girip sevinç çığlıkları atarım kesin

yakın bir zamanda olacağına bahse girerim
  • abi bende bayanim, tam olarak aranizdaki nedir gozlemeden cok net olamam ama soyle soyliyim. gercekten deger vermesek hic oyle dokunma koluna girme falan yapmayiz yani. ama verdigi deger nedir olcusunu bilemiyorum. ben de mesela sicakkanliyimdir. (yalnis anlasilmasin disari ile bir mesafe vardir ne kadar sicak olsamda) ama sevdigim insanlara yakinimdir. hatta bazen ucuncu kisiler yalnis anlayabiliyor ama ben kendi niyetimden sonuna kadar eminim :)
    o yuzden mumkunse icerden bilgi almaya calis. madem ki bu kiza bu kadar deger veriyorsun uc bes bisi tezgahlican gerekirse. eger onun bayan arkadaslarindan birini kafalayabilirsen cok iyidir. genelde kizlar olarak birbirimize yardim etmeyi severiz. yalniz mumkunse bu kafalayacagin kizin erkek arkadasi olmasin. cok ciddi soyluyorum, bizde vekaleten iliski yasamak diye bisi var :D kendimiz yalnizken etrafimizdaki insanlarin iliskide olmasi daha mi mutlu ediyo bizi ne :D
    eger kimseyi kafalayamiyrosan guvendigin bir kiz arkadasini kuzen vs de olur, onunla tanistir ya da arkadasinla bir tezgah duzenleyin ve kizla muhabbet kurmasini saglayin. bu fizibilite calisman olucak :D hizlica ilerletmende fayda var
    ikinci olarak yine guvendigin ama onun tanimadigi arkadaslarindan birine rica et ve sanki cikmaya basliyomussunuz gibi numara yapmasini sagla. o esnada tepkilerini izle. saklayamadigimiz yegane sey kiskancligimizdir. yalniz iliskiniz cok ilerliyormus gibi davranmayin cunku bu seferde sende o sekilde bir gozu varsa umudunu kaybedecektir. ya da icine gomer iyice, o yuzden farkedemeyebilirsin. arada onun yaninda kizarkadasindan bahset, veya bizzat tanistir. eger sana karsi bir sey hissediyorsa kesin pislik aticaktir sevgiline :D saci cok kotu, ne kadar kaba. ay o ustundeki neydi falan.. hic biseye mok atamazsak pfff ne bicim guluyor falan deriz yani. kiskanclik kotu bisi :D
    bir ihtimal diger bir secenekde bir kc gun araniza mesafe koymak. misal tatile gidebilirsin, sehir disina cikabilirsin ya da islerinin yogun oldugunu falan soyleyerek uzak durabilirsin. geri dondugun zamanda mumkun oldukca beklemedigi bi anda cik karsisina ki tepkilerini tartabilesin.

bu arada gitmeden once veya sonrasinda misal vedalasirken falan gozlerinin icine normalden biraz daha uzun bak mesela. ya da elini tut, normalden biraz farkli. emin olamasin senin ona karsi biseyler hissettiginden ama icine birsey de dussun, o tarz bisey arkadasliginizi zedelemez ama eger ondan sana karsi biseyler varsa sorgulamasina neden olur.

gercekten iyi sanslar diliyorum sana. :) ask cok guzel bisi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: laiyaaa

abi bende bayanim, tam olarak aranizdaki nedir gozlemeden cok net olamam ama soyle soyliyim. gercekten deger vermesek hic oyle dokunma koluna girme falan yapmayiz yani. ama verdigi deger nedir olcusunu bilemiyorum. ben de mesela sicakkanliyimdir. (yalnis anlasilmasin disari ile bir mesafe vardir ne kadar sicak olsamda) ama sevdigim insanlara yakinimdir. hatta bazen ucuncu kisiler yalnis anlayabiliyor ama ben kendi niyetimden sonuna kadar eminim :)
    o yuzden mumkunse icerden bilgi almaya calis. madem ki bu kiza bu kadar deger veriyorsun uc bes bisi tezgahlican gerekirse. eger onun bayan arkadaslarindan birini kafalayabilirsen cok iyidir. genelde kizlar olarak birbirimize yardim etmeyi severiz. yalniz mumkunse bu kafalayacagin kizin erkek arkadasi olmasin. cok ciddi soyluyorum, bizde vekaleten iliski yasamak diye bisi var :D kendimiz yalnizken etrafimizdaki insanlarin iliskide olmasi daha mi mutlu ediyo bizi ne :D
    eger kimseyi kafalayamiyrosan guvendigin bir kiz arkadasini kuzen vs de olur, onunla tanistir ya da arkadasinla bir tezgah duzenleyin ve kizla muhabbet kurmasini saglayin. bu fizibilite calisman olucak :D hizlica ilerletmende fayda var
    ikinci olarak yine guvendigin ama onun tanimadigi arkadaslarindan birine rica et ve sanki cikmaya basliyomussunuz gibi numara yapmasini sagla. o esnada tepkilerini izle. saklayamadigimiz yegane sey kiskancligimizdir. yalniz iliskiniz cok ilerliyormus gibi davranmayin cunku bu seferde sende o sekilde bir gozu varsa umudunu kaybedecektir. ya da icine gomer iyice, o yuzden farkedemeyebilirsin. arada onun yaninda kizarkadasindan bahset, veya bizzat tanistir. eger sana karsi bir sey hissediyorsa kesin pislik aticaktir sevgiline :D saci cok kotu, ne kadar kaba. ay o ustundeki neydi falan.. hic biseye mok atamazsak pfff ne bicim guluyor falan deriz yani. kiskanclik kotu bisi :D
    bir ihtimal diger bir secenekde bir kc gun araniza mesafe koymak. misal tatile gidebilirsin, sehir disina cikabilirsin ya da islerinin yogun oldugunu falan soyleyerek uzak durabilirsin. geri dondugun zamanda mumkun oldukca beklemedigi bi anda cik karsisina ki tepkilerini tartabilesin.

bu arada gitmeden once veya sonrasinda misal vedalasirken falan gozlerinin icine normalden biraz daha uzun bak mesela. ya da elini tut, normalden biraz farkli. emin olamasin senin ona karsi biseyler hissettiginden ama icine birsey de dussun, o tarz bisey arkadasliginizi zedelemez ama eger ondan sana karsi biseyler varsa sorgulamasina neden olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: melisa81

eyvallah ;)

cok ifsa etmemisimdir insallah sirlarimizi :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aspar.

Sakın düşüncenizi doğrudan ifade etmeyin. %99 kaybedersiniz.

Bu arada o kız tam olarak arkadaşınız değil. Bunu da belirteyim. Hiç bir kız hoşlanmadığı bir erkekle, hiç bir erkek de hoşlanmadığı bir kızla bu kadar samimi olmaz. Belli ki birbirinizi etkiliyorsunuz. O kız da sizden hoşlanıyor. AMA bence samimiyetinizi azaltıp, kızdan uzaklaşın. Ve başka kızları kendiniz için seçin. Çünkü kız kabul etmeyince, kız ilişkinizin arkadaş olarak devam etmesini istese bile, siz o kıza bir daha bakmayacaksınız. En fazla selam alıp verme boyutunda devam edecek bir ilişkiniz olacak. Bunun yaratacağı tahribatı onarmak çok zor.

İlla ben bu kızı istiyorum diyorsanız, yavaş yavaş tavırlarınızla niyetinizi ortaya koyun. İltifatlarda bulunun. Birden bire açılmanız, kızın boşluğa düşmesine neden olur ve reddedilirsiniz. Tavırlarınıza karşı kızdan alacağınız tepkileri değerlendirip, ilişkinin nasıl devam etmesi gerektiğine karar vermek size kalıyor. Yine de bence uzaklaşın. Üstelik aynı sınıftaymışsınız, kız kabul etmese bile her gün yüzünü görmek zorunda kalacaksınız. Yol yakınken geri dönün.

Genel olarak şunu da belirteyim. Bir kız-erkek ilişkisinde, ilişkinin arkadaşlık-sevgililik arasında hangi seviyede kalması gerektiğinin seçimini baştan çok iyi yapmak gerekiyor. Sevgili olunamayacak bir kızla, bu kadar samimi olmak hiç istenmeyen sonuçlar doğuruyor. Sevgili olunmak isteniyorsa da, bunu uzatmadan en başta dile getirmek lazım. Çünkü arkadaşlık bu kadar ilerlemişken, kabul edilmeyen bir sevgililik teklifi, arkadaşlığın da sonu oluyor. Buna neden olmuş olduğunu hissetmek, insan psikolojisini tahrip ediyor.

Hocam şimdi şöyle anlatayım biliyorum kaybedeceğimi ama.

Her ne kadar sıcakkanlı bi kız olsa da böyle usturuplu kadın-erkek ilişkilerinde mesafeli davranmaya çalışan bi kızın bu kadar yakın olması ( başa omuz koyma, kola girme, el kol sıkma vs) insanı şüphelendiriyo. Ha belki uzaktan yakından alakası yoktur sonuçta kız kendisini yakın hissediyo ve sıcakkanlı olmasının da etkisiyle bunları yapıyo olabilir bu da var. Ama bakın çok önemli bi nokta var. Değer olarak bana yakın olarak gördüğü hatta belki eşit gördüğü bi arkadaşı daha var erkek. Misal herhangi bi ortamda eğer hep berabersek ona biraz daha övücü cümleler kurar. Yani misal ''x yapar canım x'cim'' ''x'im benim kankaaam kankammm'' bunun gibi. Bana ise hani bi kural vardır ya insan sevdiğini kötüler diye şaka yollu hafiften kötüler benle uğraşmaya çalışır nasıl desem çatışmaya çalışır. Bu bile umut veriyo bana varın siz düşünün halimi.

Yani ben de böyleyimdir sevdiğim hoşlandığım insanları direk övmek yerine onları şaka yollu kötülerim, uğraşırım, bi konu hakkında çatışırız konuşuruz ama normal değerdeki bi insana direk he he der geçerim. Sanırım anladınız beni. Bir de şöyle yapıyorum kız övülmeye o kadar alışık ki yani birisini onu övmesi onun için pek bişey ifade etmiyo. Bense her konuda doğruları yüzüne çarparım yeri geldiğinde iltifat ederim biraz ama yeri geldiğinde de hafiften dalga geçerim, uğraşırım onunla yani. İlk dediğinizi de bilerek yapmıyorum eğer başka biriyle çıkarsam haaa bak başkalarıyla da çıkıyo falan der diye bütün fırsatları da tepiyorum bu kız için Melisa kızın hareketlerini kız psikolojisiyle yorumlasan ya sen de bi kere daha burda yazdıklarımı

Hocam dediğim gibi hiç bir kız hoşlanmadığı bir erkeğe böyle davranışlarda bulunmaz. Sizden hoşlandığı kesin. Ama birden bire duygularınızı kesinlikle açmayın. Dolaylı olarak, yavaş yavaş hissetirin. Kız sizi yavaş yavaş "iyi çocuk" değil de, "iyi erkek" olarak görmeye başlasın. Arada ufak ufak yemler atarak kızın size karşı hislerini ölçün. Seviyeyi yavaş yavaş yükseltin. Kızın doğrudan reddedebileceği şeyleri veya reddettiğinde ilişkinizi tamamen sonlandıracak şeyleri söylemekten kaçının. Yani yönelttiğiniz sorular doğrudan aşkınızı belli etmesin. Ama tümü bir araya getirildiğinde, bunu kıza hissettirsin. Bu sayede kızın buna olumsuz olarak baktığını anlasanız bile, arkadaşlığınızı normal bir seviyede sürdürebilirsiniz.

Tüm bunların sonunda kıza aniden değil de belli bir süreç içerisinde sevginizi hissettirebilmişseniz, bu süreç boyunca kız sizden uzaklaşmamış, aksine size gittikçe yakınlaşmışsa gerekli "formalite" adımı atmak için zaman gelmiş olur. İlan-ı aşk ederek formaliteyi de tamamlarsınız. Hayırlı olsun. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: melisa81

eyvallah ;)

cok ifsa etmemisimdir insallah sirlarimizi :D

Umarım
  • Ula gören de iki ülke savaş eşiğine gelmiş, bu adam da diplomat, bizler de diplomasi kuruluyuz. Kriz yönetimini konuşuyoruz üç beş kurmay arasında. Alt tarafı basit bir kız meselesi, sonu da bariz. Adamı nasıl da ümitlendiriyonuz. Bu kızlar erkekleri oyuna getirmeyi ne de iyi biliyor. Püüüü
  • quote:

Orijinalden alıntı: RageshotQQ

Ula gören de iki ülke savaş eşiğine gelmiş, bu adam da diplomat, bizler de diplomasi kuruluyuz. Kriz yönetimini konuşuyoruz üç beş kurmay arasında. Alt tarafı basit bir kız meselesi, sonu da bariz. Adamı nasıl da ümitlendiriyonuz. Bu kızlar erkekleri oyuna getirmeyi ne de iyi biliyor. Püüüü

hahahahha, truva savaslari neden basladi pardon? :D
    onemli konular bunlar

devam et sen arkadasim :D
  • laiyaaa kullanıcısına yanıt
    Her kadına düşen erkek sayısı 20 olduğu için kadınlar pek bi kıymetliymiş o zaman. Oldu mu?

• hmmm o zaman prenses helenin askindan ciktigi falan yalan :D
    oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MTZ BUFFER

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ıAmPassenger

Aynı durumdan muzdaribim kız dünyadaki en güvendiğim insan (aile hariç) her gün konuşuyoruz ama ben 3 senedir buna deliler gibi aşığım konuşurken hiç kanka gibi veya çok samimi ifadeler kullanmadım kullanmadı kız bence çok güzel ama kişiden kişiye değişir ortak arkadaş sayesinde benim hakkımda iyi konuştuğunu duydum öuhabbeti iyi tatlı çocuk demiş ama ben buna açılamam açılırsam ve olumsuz cevap alırsam arkadaşlığımız biter konuşamayız ve aynı senin gibi mezar kaz gireyim durumunda olurum onu sevdiğimi biliyo olması lazım öyle birlikte dolaşmayız evler yakın tanışıyoruz bayaa ama ben bu kıza açılamam. Ne düşünüyorsunuz ne yapmalıyım ?

Evet aşağı yukarı aynı durumdayız. Ama senin ortak arkadaşlardan ağız araması taktiğine başvurma imkanın var benim gibi değilsin bu konuda. Varsa çok güvendiğin biri biraz ağzını arayabilir. Ama 3 yıl boyunca bu kadar yakınlığa rağmen kız herhangi bir hareketiyle bişeyler belli etmediyse zor çok zor. Bazı kızlar gerçekten arkadaş olarak görüyor hani diyoruz ya arkadaşlık imkansız mutlaka bir şeyler düşünüyorlar falan bazıları için geçerli değil bence.

Arkadaş ne dir bu korku ya.Benimde üniversitede hoşlandığım kız arkadaşlarım oldu..Korkuyordum ya reddederse ya arkadaşlığımız bu sebepden biterse diye.Ama İçine atmaklada olmuyor ki.
    Gittim uygun bir yere davet ettim,içimdekileri anlattım.Sonuç olarak reddetti,ama bu arkadaşlarığımı bitirmedi.
    1 sene sonra başka bir kız arkadaşıma aynı durumu yaşadım.Öyle böyle değil uğrunda ölecek gibi bir durum.6-7 ay bekledim olmuyor dayanılmıyor artık.
    üniversite son sınıfta artık olan olsun dedim.Anlattım içimdekileri o da reddetti
    Ama onlar ile hala yakın arkadaşız,konuşuruz dertleşiriz.

Bu sebepden arkadaşlık bittiğini çevremde yaşayanlardan da görmedim.Zaten bu sebepten arkadaşlık bitirecek olan kızdan sevgili iken bir hayır beklemem.Bu kadar kolay mı aylarca yıllarca arkadaş olduğun kişiy silmek.
    O kız için bu kadar kolay bir şey ise,aynı durum sevgili ikende geçerli,bir kalemde silip atar seni.

Kaybedeğin bir şey yok dostum,git söyle.Zaten arkadaşlığı bitirirse gerçek yüzünü görmüş olursun.
    Ama sana garanti veriyorum Öyle bir şey olmayacak.En fazla 2-3 gün muhabbeti keser,o da düşünmek için"Neden böyle olmuş olabilir gibisinden."Gerçekten de beni seviyor mu" "tanıdığım kadarıyla diğer erkekler gibi değil" vs.vs. Sonuç olarak ya gelir teklifi kabul eder,ya arkadaş olarak devam eder,ya da silip atar.

Git söyle,içinde kalması daha kötü.İnan böylesi daha kötü.

Bence bir erkek hoşlandığını ifade ettiği bir kız tarafından, bir şekilde reddedilmişse, bir daha mümkün olduğunca bu kızla görüşmemeli. Dünya'da başka insan mı yok görüşecek? Eski sevgiliyi Facebook'ta arkadaş olarak tutmanın, insan psikolojisi kötü etkilediğini gösteren araştırmalar bile var. Bu durum da bunun bir benzeri. O kızı gördüğünüz her an, aklınıza başka şeyler gelecek. Kız arkadaşlığı sürdürmek istese bile uzaklaşın. Ayrıca muhabbeti siz sürdürmek isterseniz, kızın gereksiz havalara girmesine neden olacaksınız. Hiç gerek yok. :)

• laiyaaa kullanıcısına yanıt
    O zaman çıkmak diye bir şey mi varmış? Hmm bilmiyordum. O konulara pek hakim değilim pek yorum yapamayacağım.
  • ilginç gerçekten
  • Hocam bu arada neler hissettiğini çok iyi anlıyorum. Muhtemelen şu anda yatağa uzandığında nefes almakta zorlanıyorsun, göğsünün sol tarafı skışıyor, yatakta bir o yana bir bu yana dönüyorsun ama uyuyamıyorsun. :) Yaz tatiline girmeden şu olayı olumlu ve olumsuz bir şekilde sonuçlandırman menfaatine olur. Olumlu sonuçlanırsa zaten sevinirsin. Olumsuz sonuçlanırsa; kızı uzun süre görmek zorunda kalmayacağın, tatilde olduğun için hayatını etkilemeyecek olan bir dönemde tüm sıkıntıları yaşayıp üzerinden atarsın. Hayatın etkilenmemiş olur, sonra kendine yeni bir sayfa açarsın. :)
  • quote:

O zaman çıkmak diye bir şey mi varmış? Hmm bilmiyordum. O konulara pek hakim değilim pek yorum yapamayacağım.

iste cikmislar. onlar cikinca ustune bide savas cikmis :D
  • Bi oneride buluncam . Madem sana su kisi bana teklif etti felan seklinde anlatiyor sende o sirada neden hicbirini kabul etmiyosun seklinde sor . Elbet bunun sana bi yarari olacaktir . Hatta bu sekilde cikma teklifi ettigim bile olmustu :D bi sansini dene bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kova yaşar kullanıcısına yanıt
    O kız seni kankasını olarak görüyor, seni sevgili olarak benimsemez asla.Kankadan sevgili olmaz, unut bu kızı sen...
  • quote:

abi bende bayanim, tam olarak aranizdaki nedir gozlemeden cok net olamam ama soyle soyliyim. gercekten deger vermesek hic oyle dokunma koluna girme falan yapmayiz yani. ama verdigi deger nedir olcusunu bilemiyorum. ben de mesela sicakkanliyimdir. (yalnis anlasilmasin disari ile bir mesafe vardir ne kadar sicak olsamda) ama sevdigim insanlara yakinimdir. hatta bazen ucuncu kisiler yalnis anlayabiliyor ama ben kendi niyetimden sonuna kadar eminim :)

Öncelikle şunu söyleyim taktiklerin iyi lakin yapabilmem mümkün değil çünkü çevresi inanılmaz kıskanç kızlardan oluşuyo çekememezlik, atıp tutma had safhada. yani bikaç kişiye bunun ucundan bahsetsem şöyle bişeyler yapalım desem ertesi gün dedem arar hayırlı olsun der yani dünyayı dolaşır dedeme bile gelir bu laf O yüzden sadece tavırlarından, hareketlerinden, söylediklerinden çıkarmaya çalışıyorum.

Şimdi bu dokunma, başa omuz koyma, kola girme mevzusu tabi ki de alelade bi erkeğe yapmazsınız ama bunu yaptığınız kişiden de illa hoşlanıyosunuz diye de bişey yok sanırım demi ? Oldukça sıcakkanlı ve arkadaş olarak da çok fazla değer vermesinin sonuçları olarak bakıyorum şimdilik İşte bi de okuduysan en az benim kadar değer verdiği bi kankası var misal bi ortamda ona karşı ''x'cim canım kankammm yaa'' ''x'im benim'' vs vs daha sevgi dolu sözler ederken bana gelince bunları da der ama daha çok şaka yollu kötüleyici, benle laf kavgasına girmeye çalışan ve bundan zevk alan tavırlar sergiliyo bilmem anlatabildim mi ? insan sevdiğini kötüler düsturundan hareket ediyorum. İçerden bilgi almam imkansız elimizde sadece bunlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kova yaşar -- 10 Haziran 2013; 20:35:38 >

• quote:

Ula gören de iki ülke savaş eşiğine gelmiş, bu adam da diplomat, bizler de diplomasi kuruluyuz. Kriz yönetimini konuşuyoruz üç beş kurmay arasında. Alt tarafı basit bir kız meselesi, sonu da bariz. Adamı nasıl da ümitlendiriyonuz. Bu kızlar erkekleri oyuna getirmeyi ne de iyi biliyor. Püüüü

kahkaha attım buna

Hacı senin bu realist çıkışların benim %1 olan umudumu da yiyip bitiriyo ha

• quote:

quote:

kahkaha attım buna

Hacı senin bu realist çıkışların benim %1 olan umudumu da yiyip bitiriyo ha

İyi de ben yorumların hepsini okudum, bi sürü olumlu mesaj atan arkadaş olmuş ki bence haklılık payları da var onları görmeyip bir tek bu mesaja takılmamalısın diyorum.. Tabii bu arkadaşında haklılık payı hiç yokta diyemeyiz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.