Şimdi Ara

Askerlikten muaf oldum | Skolyoz (omurga eğriliği) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
12
Favori
119.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün ölçüm sonucumu öğrendim. 23 derece skolyozmuşum. Yönetmeliğe göre yapar durumdayım ama borcumdan dolayı inanın hiç askere gitmek istemiyorum. Acaba doktorların bu dereceyi heyete gönderme ihtimali nedir? Heyet kararini versin gönderecekse de onlar göndersin istiyorum. 23 de hic düşük bir derece değil ve ağrısı çok oluyor.
  • Bazi doktorlar yuvarlama yaparız diyorlar, bende yaparız ama seninki de sinira yakin değil 1 2 derece olsa yapardık da dedi sende eksik çok dedilerdi, heyetten rapor da zaten elberisli çıkmıştı 17 derecede(ölçüm şaibeli tabi). Sizin iş olabilir belki ama itiraz ettikten sonra heyetteki doktorlardan fizik tedavi ya da ortapedi doktorunu önceden görüp durumu anlatmalisiniz anlayisli biriyse şans var
  • Santuri Efendi kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. Ölçümü yapan radyoloji uzmanıyla görüşüp durumu kendisine aktarın. Ölçümlerde 5 -6 dereceye kadar sapma olabiliyor. Umarım gönlünüzce olur.
  • 30 derece skolyozu olan adama 25 derece verip askere göndermeye çalışan radyoloji uzmanları var.
  • Arkadaslar boyle skalyozum var sizce askerlikten muafmi
    Askerlikten muaf oldum | Skolyoz (omurga eğriliği)
  • Sizce bu egrilikle muafmi
  • Adrenal19 A kullanıcısına yanıt
    Hangi bölgede kaç derece olduğunu bilmeden yorum yapamayız.
  • Arkadaşlar merhaba.
    Torakal bölgede 15° skolyoz
    Ve 120° lomber lordoz ile doktora göründüm.
    Tsk yönetmeliğinde 96-110° arası muafiyet verilir diye yazıyor fakat doktor sanırım anlamadığı için 120°ile B maddesinden beni sağlık kuruluna sevk etti.
    Ayın 13unde sağlık kuruluna gireceğim
    Sizce sonuç ne olur
    Muafiyet almak istiyorum
    Nasıl bir yol izlemeliyim.
  • Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Üstad benim Lordoz 120° ölçüldü 96-110 a uymuyor mu şimdi
  • Skolyozdan muaf olmanız gibi bir durum yok, skolyoz dereceniz çok düşük.

Lomber bölgede (-1)-(-10) dereden fazla kifoz ve 96-110 derece arası lordoz muafiyet sebebi.

Yani, lomber bölgede 96 derecelik bir lordoz muaf olmak için yeterli gözüküyor.

Doktor değilim ve yanlış bilgi vermek istemem fakat muaf olacağınızı düşünüyorum.
  • Nikki Sixx kullanıcısına yanıt
    Ben önce radyoloji uzmanına göründüm bana 96-110 arası muaf alıyor dedi yönetmeliğe bakarak 120 alamazki falan dedi
    Doktora gittim doktor en son kağıda baktı dedi b maddesine muafiyet için uygundur heyete gireceksin.
    Anlamadım bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaytronm

Ben önce radyoloji uzmanına göründüm bana 96-110 arası muaf alıyor dedi yönetmeliğe bakarak 120 alamazki falan dedi
    Doktora gittim doktor en son kağıda baktı dedi b maddesine muafiyet için uygundur heyete gireceksin.
    Anlamadım bende
    Uzman olmadığım için %99 diyorum. %99 muaf olursunuz.
  • Merhabalar,

Ben en son 2018 yılında ölçüm yaptığımda 25 derece skolyoz hastası olduğum ortaya çıktı. Aynı zamanda geçmişte tüberküloz geçirmişliğim var. Şuan da aktif olarak aktif mesane denilen bir hastalığa sahibim. Özellikle skolyoz nezdinde askerlikten muaf alabilir miyim?

Teşekkür ederim bilgilendirme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexeiborodin

Merhabalar,

Ben en son 2018 yılında ölçüm yaptığımda 25 derece skolyoz hastası olduğum ortaya çıktı. Aynı zamanda geçmişte tüberküloz geçirmişliğim var. Şuan da aktif olarak aktif mesane denilen bir hastalığa sahibim. Özellikle skolyoz nezdinde askerlikten muaf alabilir miyim?

Teşekkür ederim bilgilendirme için.
    Torakal bölgede 25 derece skolyoz muaf olmanız için yeterli değil. Yine de sınırda bir değer olduğu için, muaf olma ihtimaliniz de yok değil. Sınır diyorum, çünkü 26 derece ve üstünü muaf ediyorlar.

Eğer 25 derece olduğunu ortopedi doktoru ölçtüyse, +1/-1 hata payları oluyor genellikle. Askerlik muayenesi için gittiğinizde radyoloji uzmanı ölçüm yapıyor, onların söylediğini kesin değer oluyor.

Büyük ihtimalle torakal bölgedeki skolyoz derecenizi söylemişlerdir 25 derece diye. Eğer lomber bölgede ise bu değer, 21 derece bile yeterli oluyor muaf olmak için.

Diğer saydığınız rahatsızlıklarınız hakkında yönetmelik ne diyor bilmiyorum. Siz askerlik şubesine başvuru yaptığınızda, skolyozla birlikle onları da belirtin.

• Selam,

Görüştüğüm özel hastanede bir doktordu. Kendisi eskiden TSK'da görevliymiş fakat emekli olduktan sonra özel hastanede çalışmaya başlamış. Bana cobbs açısı olarak 25 derece dedi. Ayrıca kendisinin belirtmesine göre bana C kodu verirlermiş. Yani tedavi edilebilir bir hastalık olduğu için bir sene erteleme. Tabii bu noktada ne kadar doğru emin olamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexeiborodin

Selam,

Görüştüğüm özel hastanede bir doktordu. Kendisi eskiden TSK'da görevliymiş fakat emekli olduktan sonra özel hastanede çalışmaya başlamış. Bana cobbs açısı olarak 25 derece dedi. Ayrıca kendisinin belirtmesine göre bana C kodu verirlermiş. Yani tedavi edilebilir bir hastalık olduğu için bir sene erteleme. Tabii bu noktada ne kadar doğru emin olamadım.
    Dediğim gibi, ortopedi doktorları hızlıca ölçüp derece söylüyorlar. Bana 3 farklı ortopedi doktoru baktı, hepsinin söylediği dereceler birbirlerine yakın olmakla birlikte, birbirini tutmuyordu. En sonunda da konsültasyon yapıp radyoloji uzmanına sevk ettiler. Kesin değeri onlar ölçüyor. Sağlık kurulu da radyoloji uzmanının belirttiği değeri dikkate alıyor.

• Merhabalar ben skolyoz eğrisiyle sevk alarak ortopedi doktoruna gittim. Beyin cerrahina sevk verdi rintgenden ölçüm yapıp kağıda ekte görüldüğü gibi lomberda 30 derece egri var yazmış cumartesi emar cektirecegim doktor emardan sonra konuşalım dedi şunu sormak istiyorum lomber da 30 derece eğrilik askerlik icin muaf sayılır mı

• Aynı eğriliği bende 16 derece ölçen cahil assaglik doktorlara selam olsun 3 doktor gezdim tam muafiyet zamani 3 u de 16 derece ölçtü, yukarda var resmi röntgenin, eskiden hep 28 29 derece ölçülen röntgenler şimdi 16 derece ölculdu ve askere gittim bu isguzarlar yüzünden
  • Yakup23.. Y kullanıcısına yanıt
    Siz bu derece ile yüzde 1000 muafsiniz.
  • Yakup23.. Y kullanıcısına yanıt
    21 derece yeterli oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.