Şimdi Ara

Askerlikten muaf oldum | Skolyoz (omurga eğriliği) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
290
Cevap
12
Favori
119.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eyvallah haklısınız hocam. Ben bedelli kapsamından çıkacam rapor onayını beklemeden o yüzden araştırıyorum. İki arkadaş bedelli muayenesinde heyet raporu olarak elverişli değil raporu almış göz den dolayı bakanlık raporu bozup elverişli demiş. Benim emin olmak istediğim konu ise acaba daha önce skolyozdan rapor alan birisinin raporunu bakanlık onaylamamazlık yapmış mı. Sizin gibi 28 dereceydi sanırım ve onaylanmış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ersoyyy

Eyvallah haklısınız hocam. Ben bedelli kapsamından çıkacam rapor onayını beklemeden o yüzden araştırıyorum. İki arkadaş bedelli muayenesinde heyet raporu olarak elverişli değil raporu almış göz den dolayı bakanlık raporu bozup elverişli demiş. Benim emin olmak istediğim konu ise acaba daha önce skolyozdan rapor alan birisinin raporunu bakanlık onaylamamazlık yapmış mı. Sizin gibi 28 dereceydi sanırım ve onaylanmış.
    TSK'nın sağlık yönetmeliğini birazcık inceledim ve muaf olma olasılığımı bir hayli yüksek gördüm. Sizinki biraz şanssızlık olmuş tabii ama bir işe girişmeden önce araştırma yapmak çok önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok haklısınız. Bilgi paylaşımı yaptığınız için teşekkür ederim.

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:47:55 >
  • LoooooL L kullanıcısına yanıt
    Öncelikle geçmiş olsun. 10 derece skolyoz bunları yapmaz aga. Sen sağlam bi hastanede tekrar ölçtür bana kalırsa. Bide şunu belirtmek isterim skolyoz duruşa göre artış gösterebiliyor.

• Ersoyyy E kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:48:22 >
    Ağa senin skolyoz grafik çekilince radyoloji uzmanının yanıma gidicen o ölçüyo 5 dk da.

Kardesim bana da hep 28 derece diyorlardi doktorlar, muafiyet için gittigim 3 doktor da hep 15 16 derece ölçüp muafiyet vermediler, büyük şoklar yasadim ama sana şunu diyebilirim, ust bölgeni önden arkadan resim cek at buraya, yorum yapayim kendi vucuduma göre, bende de hafif bir omuz farki var ama bende egrilik kalca kemigime yakin, örneğin sende daha yukarda ise omuzlara daha cok etki etmiştir. Baska bir durum ise doktorlar bunu ölçmeyi genelde bilmiyor, birincisi bilgisayar üzerinden yapilan ölçümlerde 1 kac dereceye kadar hata olabiliyor, kac doktora gittin hepsi farkli bir sekil ölçüyor.

• Ersoyyy E kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:48:39 >
  • 28 derece diyip sonradan nasıl 15 ölçüyorlar? Bana da bu şekilde hata yapılmıştır diye düşünüyorum yani belki 20 30 ama bana 10 civarı diyor net bir sayı bile vermedi zaten. Cd verdiler onu atarım ona bakarsın. Peki sen daha sonra ne yaptın?

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:49:16 >
  • Ergenlik cagi bittikten sonra egrilik artmasi pek olasi değil derler ama bilmiyorum yani , keşke ergenlik cagi bitmeden farketmissin daha büyük önlemler çözümler bulabilirdiniz, korse olur, cok sıkı bir yüzme calismasi olur hani. Doktor agirlik kaldirma der ama ben kaldiriyorum 28 yaşındayım, ergenlikte dereceyi artirir diye spor yapmadim, agrilarin cok ise ters mekik yapmak karin ve sirt kaslarını guclendirmek cok fayda eder barfix yap, yani spora yazil agri kalmaz. Olcum isi tam bir muamma, benim ne yaptigima gelince bu muafiyet işlemleri ile ugrasirken redlere itiraz ederken askerlik celbim çıktı baktim zaten öğretmen askerlik çıkmış, büyük bir piyango vurmus yani, itirazimi büyük ugraslar sonucu geri çektim ve askere gitti. 18 gündü, 6 günü düğünüm ile cakistigi icin 12 gün askerlik yaptım geldim, görev yerimde asker olarak görünüyor ancak ogretmenlik hayatima devam ediyorum normal şekilde.

• CaptainTsubasa483 kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:49:32 >
  • Egildiginiz zaman o soylediginiz kaburga olayı normal yeni bir sorun değil, genelde skolyoz hastalari hep eğilince bir tarafları digerinden fazla çıkar
    . Bakin benim yukarda postum var 16 derece dedikleri rontgenin resmi, kendinizinki ile bunu karsilastirabilirsiniz.

• CaptainTsubasa483 kullanıcısına yanıt
    ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoooooL -- 5 Nisan 2020; 19:50:40 >
    O zaman kadar farkli zamanlarda 3 ayri doktor demişti 28 diye, askerlik zamanı 3 ayri doktor da 15 maksimum 16 dedi. Bilmiyorum bu aci isi nasil, bana öğretmen askerlik ciikinca isin peşini biraktim . O egrilik benim az belli oluyor omuzlardan, bilmeyen genelde cok anlamiyor, spor yaptığım için de uyumakta falan pek Zorluk çekmiyorum

• yaasink kullanıcısına yanıt
    Hocam benim omuzlarımda esitsizlik var bunun ölçüsü nedir? Aynadan baktığımda bir omuz öbüründen yukarıda duruyor.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Skolyoz için sorduysaniz tanı cobb açısıyla koyulur. Google'da detaylı olarak bulabilirsiniz. Omuz eşitsizliğinin altında yatan sebep skolyoz da olabilir, başka bir şey de olabilir. Muayene edilmeden konuşmak pek doğru değil. Siz yine de çok geç olmadan bir hekimden muayene olun.

• qwsehmus kullanıcısına yanıt
    Vücudunda yana eğilme varsa , örneğin göğüs bölgen sağa bel ve bacakların sola kaymışsa , özellikle otururken sırt bölgesinde ağrı ve nefes darlığı varsa kesinlikle skolyoz vardır. Öne doğru eğil sırtını birine göster omurga yamuksa belli olur eliyle dokununca bile anlar zaten eğildiğin an skolyozun yamulduğu taraftaki kaburgalar diğer taraftakilerden daha belirgin olur.

• Bence sen doktorların aptallığına denk gelmişsin seni resmen hasta halinle askere yollamak istemişler. Orada o belin daha kötü olsa sağlığın bozulsa hesabını kim verecek belli değil. Öyle bir durum olsaydı kimse dönüp yüzüne bile bakmazdı emin ol

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.