Şimdi Ara

Askerlik Tecil, Yardım Lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 yıllık üni 1.sınıfım babamın rahatsızlığından ötürü 2.dönem okulu bıraktım zaten bırakacaktım sevmiyordum,
    sorum şu; bu sene tekrar gidemicem üniye dükkanımız var onu işletiyorum amcamla 2019 senesinde üniye tekrar gidebilirmiyim,
    askerlik durumum ne olur ?
    Teşekkür ederim.
    edit:98'liyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeanWinchester. -- 18 Mart 2018; 23:46:39 >

• Okul kaydınız silindi mi?

Silinirse ilk yoklamada askere gitmek zorunda kalırsın

Silindiğini varsayarsak lise diploman ile 2 yıl tescil ettirebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irresolute

Okul kaydınız silindi mi?

Silinirse ilk yoklamada askere gitmek zorunda kalırsın

Silindiğini varsayarsak lise diploman ile 2 yıl tescil ettirebilirsin

ben kendim sildirmedim kaydımı 2.dönem ders kaydı yaptırmadım bu durumda otomatik silinirmi o kafamı kurcalıyor
  • DeanWinchester. kullanıcısına yanıt
    O konuda bilgim yok ama

Arada bir e devletten

Öğrenim durumunu ve asker belgenin kontrol et

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Irresolute

O konuda bilgim yok ama

Arada bir e devletten

Öğrenim durumunu ve asker belgenin kontrol et

doğru dedin e devlete bakayım, saolasın.
    Kardeşim e-devlet üzerinden askerlik sorgulama işlemini yapabilirsin.https://m.neoldu.com/e-devlet-askerlik-sorgulama-durum-belgesi-cikartma-30621h.htm şuradan bakabilirsin hatta.

Bir de eğer üni den kayıt silinme gerçekleştiyse zaten 29 yaşına kadar sınır var. 29 yaşından sonra bırak lisansı yüksek lisans bile etki etmiyor. Mevzuyu tam açık anlatorsan daha detaylı yardımcı olabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açıköğretime geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enescooo

Kardeşim e-devlet üzerinden askerlik sorgulama işlemini yapabilirsin.https://m.neoldu.com/e-devlet-askerlik-sorgulama-durum-belgesi-cikartma-30621h.htm şuradan bakabilirsin hatta.

Bir de eğer üni den kayıt silinme gerçekleştiyse zaten 29 yaşına kadar sınır var. 29 yaşından sonra bırak lisansı yüksek lisans bile etki etmiyor. Mevzuyu tam açık anlatorsan daha detaylı yardımcı olabilirim

Öğrenciliği devam ettiği sürece 03/2021 yılına kadar tecilim varmış, yani ben 2.dönem ders kaydımı yapmadım otomatikman siliniyormu kaydım ?

• Vay be 98'liler askere gidiyor biz daha askerlik subesinin önünden gecmedik:D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exocoetidae

Açıköğretime geç.

Ben askere gitmiyim diye uğraşmıyom, seneye sınava girip örgün okumak istiyorum tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Vay be 98'liler askere gidiyor biz daha askerlik subesinin önünden gecmedik:D

kaçlısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeanWinchester.

quote:

kaçlısın ?

88'liyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DeanWinchester.

quote:

kaçlısın ?

88'liyim

vay canına, ilginç
    Şöyle diyebilirim, okul ili ilişiğin kesilmediyse hiçbir şekilde yoklamaya düşmezsin. Eğer okul ile ilişiğin kesildiyse ki, böyle bir durum olduğunu zannetmiyorum, sadece yoklamaya girmiş olursun. Tekrardan bir üniye başladığı zaman bu sorunu çözersin. Sen harcını yatır işi sağlama al. Açıköğretim olayı artık 2 yıllıklarda geçerli değil.

• quote:

Şöyle diyebilirim, okul ili ilişiğin kesilmediyse hiçbir şekilde yoklamaya düşmezsin. Eğer okul ile ilişiğin kesildiyse ki, böyle bir durum olduğunu zannetmiyorum, sadece yoklamaya girmiş olursun. Tekrardan bir üniye başladığı zaman bu sorunu çözersin. Sen harcını yatır işi sağlama al. Açıköğretim olayı artık 2 yıllıklarda geçerli değil.

harç kalktı ki ?
    İkinci öğretimler için hala geçerli, o yüzden dedim... sana tavsiyem... okulunu ara ve durumunu öğren. Orada net bilgi yer alıyor. Durumunu da açık şekilde anlat. Çünkü sistemini onlar giriyor. Askerlik olayından bahsetmeyi unutma :)

• quote:

İkinci öğretimler için hala geçerli, o yüzden dedim... sana tavsiyem... okulunu ara ve durumunu öğren. Orada net bilgi yer alıyor. Durumunu da açık şekilde anlat. Çünkü sistemini onlar giriyor. Askerlik olayından bahsetmeyi unutma :)

Doğru ya 2.öğretimde var, ben en iyisi en sağlıklısı arayayım napim artık arim saolasın
    Kim ne derse desin okuldaki bilgilerine göre hareket edildiği için em doğru bilgi onlarda oluyor. Bir arkadaşım bar. 3 yıldır sadece harç yatırıyor. İkinci öğretim olduğu için. Toplamda da 5 yıldır ünili... 2021 e kadar tecili var. 93’lü bu arada... okulu arayıp sağlam bilgi aldı şimdi kafası rahat. Sana en güzel bilgi paylaşımım bu olur

• X kare kullanıcısına yanıt
    98/1ler acemi birliğini tamamlayıp usta asker oldular bile, çömezim olurlar 1 haftadır yanımdalar. Torunlarda gelsin de gidelim.

• wRei kullanıcısına yanıt
    364 K.D olarak gittik geldik 1 sene oldu :) valla gidin yapın beyler. Güzel bir tecrübe

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.