Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer askere alınırsam beni ne zaman alırlar askere acaba.Yoklama eriyim sevk eri değil.Bir hafta içindemi alınırım yoksa bir kaç ay sonramı?
  • bilgisi olan varmı benım durumumla ilgili 47 fark ne oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: form02

bilgisi olan varmı benım durumumla ilgili 47 fark ne oluyor

hocam heyete çıkacaksınız. yönetmeliğe göre +40'da direk çürük yazıyordu hatırladığıma göre.
    ama büyük bir ihtimal 1 yıl ertelemede alabilirsin. heyet karar verecek.

önümdeki elemanlara yarın için heyete gelin dediler.
    bana 23 kasım dediler. hayret birşey.

Sev Eri olsaydın yani benim gibi hemen götürebilirlerdi.
    Ama yoklama erlerini celp dönemlerinde gönderiyorlar sanırım.
    Şubenin celp dönemi ne zaman ise o zaman gidersin.
  • Selam tekrardan, epey geç tarihe vermişler heyeti sana yav, senin önündekilere başka tarih verip sana başka tarih vermeleri ilginçmiş.

Kimseye eğer çok anormal değilse ilk seferinde çürük vermiyolar. 1 sene erteleme verirler ondan sonra da yine +47 +50 civarlarında olursan belki verebilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakida

Selam tekrardan, epey geç tarihe vermişler heyeti sana yav, senin önündekilere başka tarih verip sana başka tarih vermeleri ilginçmiş.

Kimseye eğer çok anormal değilse ilk seferinde çürük vermiyolar. 1 sene erteleme verirler ondan sonra da yine +47 +50 civarlarında olursan belki verebilirler.

Önümdeki adamlarım 2. 3. gelişiydi acaba ondan olabilirmi?
    Ben ilk muayenem dedim. Boyumda 3 santim fazla kilomda 2,5 kilo fazla çıktı.

Bayramdan sonra vermeleride iyi oldu aslında, devamlılığı mecburi kursum var onu kayıpsız atlacam
  • 2. 3. gelişle bişey değişmez sanmıyorum o kadar gelecek bir durum da olmaz ama askeriyenin işi işte ya..

Sana ekstradan süre mi verdiler acaba zayıflar falan diye. 2,5 kilo da az yav fark olarak sen zayıflama yoksa götürürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jakida -- 2 Kasım 2010; 18:38:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jakida

2. 3. gelişle bişey değişmez sanmıyorum o kadar gelecek bir durum da olmaz ama askeriyenin işi işte ya..

Sana ekstradan süre mi verdiler acaba zayıflar falan diye. 2,5 kilo da az yav fark olarak sen zayıflama yoksa götürürler :)

Hatırlattığın iyi oldu bu hiç aklıma gelmemişti.
    Acaba heyette tekrarmı tartacaklar.Biraz yiyim o zaman, 1 yıl ertelemeden sonra zayıflarım

Zaten önümüz kurban bayramı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.SAYGILI -- 2 Kasım 2010; 18:51:57 >
  • beyler, bugün beni askeri hastaneye sevkettiler, boy 1.83 kilo 113 sizce ne olur

askere gitmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: jpog_tr

beyler, bugün beni askeri hastaneye sevkettiler, boy 1.83 kilo 113 sizce ne olur

askere gitmek istiyorum

Boyla kilo tutuyor aslında
  • 33/d/f1 Barışta ve seferde askerliğe elverişli değildir raporu aldım kasımpaşa asker hastanesinden.

Fakat şubeye götürdüğümde bunda senin boy kilonu yazmamışlar diyor kabul etmediler komutana yolladılar oda bunu götür hastaneye boy ve kilonu yazsınlar öyle getir dedi.Eve geldim kağıdı okudum.Sağlık kurulu raporu daha sonra gönderilecektir diyor.Geçen senede öyle olmuştu boy kilo yazan sağlık raporum daha sonra şubeme gönderilmişti yarın sabah hastaneye gidip durumu anlatıcam eğer kağıtta yazdığı gibi daha sonra gönderilecek şubeye dersede siz bu durumu boş bir kağıda yazıp kaşeyi basın öyle götüreyim diyecem yoksa kabul etmeyecekler umarım yarın hallederim bu işi.Bu arada bugün hastanede kvp deki muroda vardı o da kilo fazlalığından gelmiş ama sonucu ne oldu bilmiyorum.Açıkcası ikinci yılda elverişsiz beklemiyordum 1 yıl alırım diye düşünüyordum ama böyle oldu sağlık olsun.41 kg fazlalığım var boya göre.

• Sağlık olsun hocam.
    İlk muayenem inş. bana direk çürüğü yapıştırmazlar.

Muronun ne fazlalığı varmış acaba? Hiçte öyle kilolu gibi gözükmüyor. Başka bir nedenden dolayı olabilirmi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Sağlık olsun hocam.
    İlk muayenem inş. bana direk çürüğü yapıştırmazlar.

Muronun ne fazlalığı varmış acaba? Hiçte öyle kilolu gibi gözükmüyor. Başka bir nedenden dolayı olabilirmi acaba?

Sormadım ama kiloluydu, göbekliydi yani ama şuna şaşırdım onu 200-300 kişi içinden sadece 10-15 kişi tanıyabildi yanımdakine sordum ben tv izlemiyorum o yüzden tanımıyordum dedi bir kaç kişi telefon ile foto çekildiler keşke bende rica edip çektirseydim orada çekindim biraz :).İlk yıl sadece erteleme veriyorlar ama kilon +45 yada +50 üzerinde ise direk çürük veriyorlarmış.Bugün biriyle tanıştım onunda ilk yılı benden 2 kilo fazlaydı boyuda benden 3 cm kısaydı ama 1 yıl erteleme aldı.
  • boyum 1,78 kilom 112 normalde ellerindeki çizelgeye göre 106 kilo ve üstüne 1 yıl tecil vermeleri lazım ne bişey diyen oldu nede ben böyle bişey yapmak isterim talep bile etmedim çünkü çürük kelimesi bana ters 112 kiloyu kaldırırım çürük kelimesini kaldıramam... allahın izniyle 12 aralıkta askeriz...
    şöylede bişey var başvurup hava trafik kontrolörü olmak istiyosun gözlüklerin var olamazsın diyolar, polis yada gardiyan olmak istiyosun kilon fazla diyolar, subaylık sınavına girmek istiyosun yaşın fazla diyolar, gel gelelim bedava eşşek oluyum komutana çay taşıyıp 22 yaşında teğmenin botunu boyayım deyince direk semere sırtına vuruyolar burası Türkiye diyolarya o işte böyle bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bergkamp10

boyum 1,78 kilom 112 normalde ellerindeki çizelgeye göre 106 kilo ve üstüne 1 yıl tecil vermeleri lazım ne bişey diyen oldu nede ben böyle bişey yapmak isterim talep bile etmedim çünkü çürük kelimesi bana ters 112 kiloyu kaldırırım çürük kelimesini kaldıramam... allahın izniyle 12 aralıkta askeriz...
    şöylede bişey var başvurup hava trafik kontrolörü olmak istiyosun gözlüklerin var olamazsın diyolar, polis yada gardiyan olmak istiyosun kilon fazla diyolar, subaylık sınavına girmek istiyosun yaşın fazla diyolar, gel gelelim bedava eşşek oluyum komutana çay taşıyıp 22 yaşında teğmenin botunu boyayım deyince direk semere sırtına vuruyolar burası Türkiye diyolarya o işte böyle bişey

Tecil vermediler mi? 112 kilo+178 boy fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Orijinalden alıntı: Bergkamp10

boyum 1,78 kilom 112 normalde ellerindeki çizelgeye göre 106 kilo ve üstüne 1 yıl tecil vermeleri lazım ne bişey diyen oldu nede ben böyle bişey yapmak isterim talep bile etmedim çünkü çürük kelimesi bana ters 112 kiloyu kaldırırım çürük kelimesini kaldıramam... allahın izniyle 12 aralıkta askeriz...

Tecil vermediler mi? 112 kilo+178 boy fazla

yok usta muayenede varmı bi derdin deyince yok dersen hiçbişey olmaz.. 9 parmağın varsa 12 tane var yazar paşa paşa askere yollarlar. zaten kilomun çoğu baldırlarda 10 yıl amatör top oynadım çok aşırı kilom görünmez haa desemki benim kilo problemim var seve seve gataya yollarlar 1 yıl tecilimi alırdım ama istemedim. anlatmak istediğim devletin ikiyüzlülüğü yani polis gardiyan yada sözleşmeli subay olamıyosun ama bedava asker oldun mu buyur gel kapılar açık...

• Öncelikle herkese bol bol selamlar....

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama okursanız sevinirim.

Benimde kilo problemim var 176cm' ye 117 kiloyum, 2 yıl önce okulu bitirdiğimden dolayı tecil ettirmiştim, ama o zaman böyle kilolu değilidim bir takım rahatsızlıklar geçirdim evden çıkmak istemedim uzunca bir zaman (içeriğini söylememde sakınca yok)

1. Rahatsızlığım küçük tuvaletimi tutamıyorum hemen kaçıyor toplumda ne kadar rezil olduğumu tahmin edersiniz.Gerçi bu rahatsızlığıma doktor amcalar hiç bir teşhis koyamadıklarından çözüm de malesef bulamadılar, elimde hiç bir şey yok askerlikte bildirebileceğim.

2. Rahatsızlığım ise psikolojik yaklaşık 1,5 aydır( babamın vefatından beri 10 yıldır vardı ama ben kabul etmiyordum hastalığımı erkekliğe laf ettirmeyeceğiz ya.) tedavi görüyorum aşırı takıntı nedeniyle tam adı obsesif kompulsuf bozukluk.

neyse biraz fazla hastalık hastası oldum ama neyse sadete geliyorum.

şimdi aralık(2011 ocak'ın 2'sin de tecil bitiyor) ayında gidip askeri hastaneye sevk isteyeceğim benim durumum tam olarak ne olur???

bu başlığı baştan sona okudum aramızda tecrübeli arkadaşlar var beni nelere dikkat etmem gerekiyorsa bilgilendirirlerse çok memnun olurum, selametle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aytaç61 -- 6 Kasım 2010; 20:08:29 >

• konu hortlaya hortlaya 2. yaşını kutlamış :)

neyse ben geyiği bırakıp maruzatıma döneyim. ben 2007 yılında önlisanstan mezun oldum ve 2 senelik tecili yaptırdım. daha sonra çeşitli sebeplerden ötürü 2008 yılında askere gıtme kararı verdim. neyse evraklar işlemler falan filan izmir basmanedeki askerlik şubesinde doktarlara gözüktüm. boyum 1,76 kilom ise 110'du.. bana ertesi yıla bırakma yazdılar gönderdiler. tabı bende boş durmadım madem askere almıyorsunuz gider dandikte olsa bir lisans programı bitiririm diyip açık öğretime kayıt yaptırdım.. 2. senede hazırlık sınıfını gectım ve 3. sınıfa kayıt yaptırmak için tecil belgesi almam gerekiyordu. Şubeye gittim, yoklama kaçağı olmusum beni askeri hastaneye sevk ettiler. askeri hastane de boy 1,73 kilo 119 çıktı (yani kilo artarken boyum azalmış ) dahiliye doktoruna gittim. 2 yıl önceki raporu da verdim. tecil işlemleri için geldiğimi belirttim. bana ''SENDE IŞIK YOK SEN ZAYIFLAYAMAYACAKSIN, SANA ÇÜRÜK YAZIYORUM'' dedi. daha sonra şuraya git buraya git imza işlemleri falan uğraştık. salı günü tekrar gel, çarşamba günü kurula gireceksin dedi.

uzun uzun anlattım ama kusura bakmayın. şimdi deneyimi bilgisi olan arkadaşlardan şunları öğrenmek istiyorum;

1- çarşamba günü kurula gireceksem neden birgün öncesinden de dahiliye doktoruna giriyorum?
    2- doktor sana çürük yazıyorum dediği halde kuruldan ÇÜRÜK DEĞİLSİN RAPORU çıkabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kampf -- 8 Kasım 2010; 0:02:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aytaç61

Öncelikle herkese bol bol selamlar....

Arkadaşlar biraz uzun oldu ama okursanız sevinirim.

Benimde kilo problemim var 176cm' ye 117 kiloyum, 2 yıl önce okulu bitirdiğimden dolayı tecil ettirmiştim, ama o zaman böyle kilolu değilidim bir takım rahatsızlıklar geçirdim evden çıkmak istemedim uzunca bir zaman (içeriğini söylememde sakınca yok)

1. Rahatsızlığım küçük tuvaletimi tutamıyorum hemen kaçıyor toplumda ne kadar rezil olduğumu tahmin edersiniz.Gerçi bu rahatsızlığıma doktor amcalar hiç bir teşhis koyamadıklarından çözüm de malesef bulamadılar, elimde hiç bir şey yok askerlikte bildirebileceğim.

2. Rahatsızlığım ise psikolojik yaklaşık 1,5 aydır( babamın vefatından beri 10 yıldır vardı ama ben kabul etmiyordum hastalığımı erkekliğe laf ettirmeyeceğiz ya.) tedavi görüyorum aşırı takıntı nedeniyle tam adı obsesif kompulsuf bozukluk.

neyse biraz fazla hastalık hastası oldum ama neyse sadete geliyorum.

şimdi aralık(2011 ocak'ın 2'sin de tecil bitiyor) ayında gidip askeri hastaneye sevk isteyeceğim benim durumum tam olarak ne olur???

bu başlığı baştan sona okudum aramızda tecrübeli arkadaşlar var beni nelere dikkat etmem gerekiyorsa bilgilendirirlerse çok memnun olurum, selametle.

Hocam bir kere kilodan dolayı yollayabilirler seni askeri hastaneye büyük ihtimallede 1 yıl ertesi yıla bırakma alıcaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: kampf

konu hortlaya hortlaya 2. yaşını kutlamış :)

neyse ben geyiği bırakıp maruzatıma döneyim. ben 2007 yılında önlisanstan mezun oldum ve 2 senelik tecili yaptırdım. daha sonra çeşitli sebeplerden ötürü 2008 yılında askere gıtme kararı verdim. neyse evraklar işlemler falan filan izmir basmanedeki askerlik şubesinde doktarlara gözüktüm. boyum 1,76 kilom ise 110'du.. bana ertesi yıla bırakma yazdılar gönderdiler. tabı bende boş durmadım madem askere almıyorsunuz gider dandikte olsa bir lisans programı bitiririm diyip açık öğretime kayıt yaptırdım.. 2. senede hazırlık sınıfını gectım ve 3. sınıfa kayıt yaptırmak için tecil belgesi almam gerekiyordu. Şubeye gittim, yoklama kaçağı olmusum beni askeri hastaneye sevk ettiler. askeri hastane de boy 1,73 kilo 119 çıktı (yani kilo artarken boyum azalmış ) dahiliye doktoruna gittim. 2 yıl önceki raporu da verdim. tecil işlemleri için geldiğimi belirttim. bana ''SENDE IŞIK YOK SEN ZAYIFLAYAMAYACAKSIN, SANA ÇÜRÜK YAZIYORUM'' dedi. daha sonra şuraya git buraya git imza işlemleri falan uğraştık. salı günü tekrar gel, çarşamba günü kurula gireceksin dedi.

uzun uzun anlattım ama kusura bakmayın. şimdi deneyimi bilgisi olan arkadaşlardan şunları öğrenmek istiyorum;

1- çarşamba günü kurula gireceksem neden birgün öncesinden de dahiliye doktoruna giriyorum?
    2- doktor sana çürük yazıyorum dediği halde kuruldan ÇÜRÜK DEĞİLSİN RAPORU çıkabilir mi?

Hocam bir gün önce çağırma sebebi belki imza işlerinin bir kısmını o gün yaptırtamadılar mesela imza atacak kişi belki o gün orada değildi ve sana salı günü gel demiş olabilirler,Çürük yazıyorum demişse doktorun büyük sağlık kurulu formalite diyorlar doktorun hazırladığı rapora %90 uyuyorlarmış.Zaten ben sağlık kuruluna girdiğimde daha 2 saniye geçmeden oradaki doktor kağıdımı alıp köşeye götürdü o masada ilgilenende isim soyisim imza istedi ve parmak bastırdı.Oradan ön bilgi raporumu aldım 33 d f1 olarak.Şimdi asıl raporun evime yollanmasını bekliyorum.O raporda elime geldiğinde oradaki sonuca göre ya şubeye gideceğim yada konu tamamen kapanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: :::LasVegas:::

Hocam bir gün önce çağırma sebebi belki imza işlerinin bir kısmını o gün yaptırtamadılar mesela imza atacak kişi belki o gün orada değildi ve sana salı günü gel demiş olabilirler,Çürük yazıyorum demişse doktorun büyük sağlık kurulu formalite diyorlar doktorun hazırladığı rapora %90 uyuyorlarmış.Zaten ben sağlık kuruluna girdiğimde daha 2 saniye geçmeden oradaki doktor kağıdımı alıp köşeye götürdü o masada ilgilenende isim soyisim imza istedi ve parmak bastırdı.Oradan ön bilgi raporumu aldım 33 d f1 olarak.Şimdi asıl raporun evime yollanmasını bekliyorum.O raporda elime geldiğinde oradaki sonuca göre ya şubeye gideceğim yada konu tamamen kapanacak.

yani çarşamba günü kuruldan çürük raporu çıksa dahi o raporu gün içinde alamıyoruz anladığım kadarıyla.... tuhaf
    bu ön bilgi formu dediğin nedir? o formla da muaf işlemleri yapabiliyormusunuz?

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.