Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Attan Inip Essege Binen

Sağolasın dostum

24 kasımda hastane randevum var. Sağlık kurulu yazıyor kağıtta. Sabah 8de gideceğim. Bakalım neler olacak

Alıntıları Göster

heyet için erken gitmene gerek yok bana 2'de gel dediler benim 12:30'da hastane bahçesindeydim bekledim 1.30'da gittim ancak gene bekle dediler 2.30'dan itibaren isim isim çağırıyorlar kararı söylüyorlar o kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: halo-tr

heyet için erken gitmene gerek yok bana 2'de gel dediler benim 12:30'da hastane bahçesindeydim bekledim 1.30'da gittim ancak gene bekle dediler 2.30'dan itibaren isim isim çağırıyorlar kararı söylüyorlar o kadar

Alıntıları Göster

Hocam valla ben anlamadım

4 Kasımda sağlık ocağı hastaneye sevk etti beni. Aynı gün gittim, oradaki görevli 24 kasıma randevu verdi. Saat 8:00 yazıyo kağıttada.

Ne yapacaklar hiç fikrim yok. Muayene mi edecekler heyetemi çıkacağım bilmiyorum

• Arkadaşlar merhaba ben marttan beri yoklamaya gitmedim. Ara sıra tutanak tutuluyordu ama şimdi covid den dolayı denetimler sıkılaştı neredeyse 2 günde 1 GBT kontrolü yapılıyor. Dün gene tutanak yedim 15 gün içinde git dediler. Gitmezsem heralde onlar götürür çünkü sürekli aynı kişiler. Boy 180 kilom 110 sizce nasıl olur ne olur başından geçenler bilgilendirebilir mi ?
    Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar. 178 boy 110 kilo. aile hekimi hastaneye sevk etti. hastaneye gittim hiçbir muayene olmadan pazartesi gel dediler sevk ettiği doktor bugün yokmuş. sizce muaf mı olurum? heyete girip birşey sorcaklar mı direkt cevabı mı veriolar ne diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay0229

Arkadaşlar merhaba ben marttan beri yoklamaya gitmedim. Ara sıra tutanak tutuluyordu ama şimdi covid den dolayı denetimler sıkılaştı neredeyse 2 günde 1 GBT kontrolü yapılıyor. Dün gene tutanak yedim 15 gün içinde git dediler. Gitmezsem heralde onlar götürür çünkü sürekli aynı kişiler. Boy 180 kilom 110 sizce nasıl olur ne olur başından geçenler bilgilendirebilir mi ?
    Teşekkürler.

Seni kimse kolundan tutup götüremez eskidendi onlar şimdi öyle bişey kalmadı.Sunu bilki o tutanakların hepsi borç olcak yakında zarfları yollarlar adresine surekli gbt takılıyosan gitmen lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: eternitysharta

Sizin aile hekimine gittiğinizde rica edip sevk aldırmamanız lazımda gitmek istiyorsanız boy kiloda cok fark yok dahiliye gittiyse iş yönetmeliğe uyarlar.

Alıntıları Göster

aile hekiminden insiyatif alınma diye birşey söz konusu değil maalesef. Çünkü onların sistemide onay vermiyor. Benimde boy kilom için dur bakalım ne olacak dedi ama sistem reddetti ve seni hastaneye sevk etti dedi aile hekimim.

• eternitysharta E kullanıcısına yanıt

Peki en kısa sürede gideceğim o zaman. Ama 180 boy ve 110 kg ile erteleme alabilir miyim ? Hastane de doktor aşağısını filan yazar mı süreç nasıl işliyor ?

• Len bosver modern kölelik yeri ne gerek var otur işte evinde mis gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • tuncay0229 kullanıcısına yanıt

Sizin askere alınmanız için kilonuzun 107 olması lazım.Şuanki kilo durumunuzla bir yıl kesin erteleme alırsınız.Doktorlar öyle kafalarına göre kilo indirip attıramıyor.Kilonuz neyse ona göre işlem yapılır.

• 61_Zaferb_61 kullanıcısına yanıt

Sizin askere alınmanız için kilonuzun 105 olması lazım.Beş kilo fazlanız olduğu için bir yıl erteme alırsınız.TSK sağlık yönetmeliğine göre muaf almak için yükümlü ilk ertelemesini aldıktan sonra iki yıl daha muayene edilir.Son muayene işleminde de kilosu TSK sağlık yönetmeliğine göre uygun olmazsa hakkında muaf kararı verilir ve muafiyet kesinleşir.İlk ve ikinci muayenelerde muaf almak çok nadir görülen bir durumdur.Zaten TSK sağlık yönetmeliğine göre aşırı kilo veya aşırı kilo azlığı durumlarında ilkte veya ikinci muayenede muaf verilir şeklinde bir düzenleme yok.Yani kilonuz kaç olursa olsun hakkınızda kilodan dolayı muaf verilmesi için üç yıl muayene olmanız gerekiyor.

• Long Nightt kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Peki şimdi izlemem gereken yol nedir ? E devletten mi başvuru yapıcam. Basıl başlıyoruz.

Abimin 40 kilo fazlası vardı ilk muayenede 33-D den muafiyet aldı

• mesut2734 M kullanıcısına yanıt

Olabilir.Lakin TSK sağlık yönetmeliğine göre yükümlünün aşırı kilolu olması ya da aşırı zayıf olması bir anlam ifade etmiyor.Söz konusu yükümlü üçüncü muayeneden sonra muaf alır şeklinde düzenlenmiş.Arada istisnalar olabilir lakin gelecekte bu durumdan dolayı mağduriyetler yaşanabilir.90'larda böyle olup daha sonra yeniden muayene çağrılıp askere sevk edilenler olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 21 Kasım 2020; 10:29:57 >
  • tuncay0229 kullanıcısına yanıt

E-devlet üzerinden işlemleri başlatın.Oradan aile hekimine sevk edilirsiniz.Aile hekiminde kilo probleminiz olduğunu söyleyin sizi tartsın.Kilonuz fazla çıkacağı için en yakın devlet hastanesinin dahiliyesine sevkinizi yapar.Daha sonra hastanenin dahiliyesine gidip orada da boy-kilo ölçümü yaptıracaksınız.En nihayetinde orada da kilonuz fazla çıkacağı için doktor size bir yıl erteleme verecek (madde 33 C'ye göre).Ardından kararı hastane kurulunda görüşüldükten sonra rapor şeklinde düzenlenip size verilecek.Siz de bu raporu askerlik şubesine vererek işlemleri tamamlayacaksınız.

Söz konusu rapor aynı günde çıkabilir ya da birkaç gün sonrada çıkabilir.Siz raporu ne zaman alırsanız o zaman şubeye götürüp teslim edersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuncay0229

Peki en kısa sürede gideceğim o zaman. Ama 180 boy ve 110 kg ile erteleme alabilir miyim ? Hastane de doktor aşağısını filan yazar mı süreç nasıl işliyor ?

1 yıl erteleme alırsın.Senin boy kilo sınırın 107 bu kilodan fazla olursun 1 yıl erteleme verirler işlemlerine biran önce başla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternitysharta -- 21 Kasım 2020; 21:14:7 >
    2019 Kasım da aldı muafiyeti bir şeyi düzelteyim 30 ve üzeri fazla kilo 1 sene erteleme alır. 40 kg ve üzerindekiler direkt muaf alır

• Bu hafta ikinci kez C33 F1 den sevk geciktirmesi aldım

Boy: 175

Kilo: 112

Süreç nasıl işliyor?

1. Bağlı olduğun askerlik şubesine git, sevk süren gelmeden gitmen avantajlı olacaktır.
    2. Kilo vs diyerek durumu anlat. Sana sağlık ocağına sevk verecekler. Aile doktoruna.
    3. Aile doktoruna da durumu anlat. O da hastaneye dahiliyeye yönlendirecek
    4. Dahiliyeye de durumu anlat. Seni diyetisyene tartılman için yönlendirecek.
    5. Sonra tekrar dahiliyeye geleceksin. O notunu yazacak.
    6. Sağlık kuruluna gideceksin. Başvuru yapacaksın. Diyecekler ki, şu gün şu saatte heyet toplanıyor. Heyet önünde tartılacaksın tekrar.
    7. Sonra o gün o saatten 1 saat önce falan tekrar gideceksin. Sıran geldiğinde çağıracaklar. Ardından ertesi gün raporun hazır olacağını söyleyecekler.
    8. Ertesi gün önce hastaneye gideceksin, raporu alacaksın. Sonrasında da askerlik şubesine gideceksin. Tüm evrakları teslim edip, 1 yıl boyunca ilişiği yoktur diye belgeyi alıp döneceksin

Bitti

• Selamlar tekrardan. Az önce boy kilo ölçtürdüm tam sınırdasın haftaya gel zayıfla boşuna erteleme alma dediler. Böyle bir uygulama var mı?

• 61_Zaferb_61 kullanıcısına yanıt

Doktorun iş güzarlığı.1 kilo fazlanız olsa dahi erteleme verilmek zorunda.Gitmek istemiyorsanız kilo vermeyin ve tekrar haftaya gidin.Bu sefer yine erteleme vermemekte direnirse ısrar edin.Boşuna sizi uğraştırmasın.

Merhaba dediğiniz gibi e devletten başvuru yaptım. Yarın sabah aile hekimine gideceğim. Sonrası ne olacak bakalım. Birisi yazmış boy kilo arası 30 kg dan 1 kg fazla olursa öyle erteleme alırsınız diye. Diyetisyen ölçüm yaparda eksik filan çıkarız diye korkmuyor da değilim hani.

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.