Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (253. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam belge kargoya verildiğinde mesaj geliyor mu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmets_61 kullanıcısına yanıt

Yok verilmiyor ama edevlet kalkınca onaylamış oluyor ve sanada 1 hafta içinde ulaşır benimki öyle oldu.Kütüğün nerede,yaşadığı yere yakınmı sonuçta ptt le ile geliyor 1 hafta 10 gün bekle sıkıntı olmaz edevletten kalktıysa.

• eternitysharta E kullanıcısına yanıt
    Hocam e devlette ‘’Ask elverişli değildir onay bekliyor’’ yazısı yerine ‘’Askerliğe elverişli değildir’’yazdı e devletten kalkınca dediğiniz bu mu

• Arkadaşlar merhaba. Askerlik işlemlerini kaçırdığım için Askerlik yerim çıktı ve bakaya kaldım. Askerlik şubesine gittim ve Covid testi yaptırmadığım için geçici erteleme verdiler. Bu zamana kadar daha önce hiç askerlik şubesine gitmemiştim. 2 yıl önce üniversiteden mezun olduktan sonra tecil uzatmak için sağlık ocağına gitmiştim ve bunu sistemde muayene olmuşum gibi gösteriyorlar.

2 Yıl önceki kilom ile şuan ki kilom arasında fark var ve kilom sınırın üzerinde Boy 178 - kilo 117 . Askerlik şubeye gidip hastaneye sevkimi isteyeceğim . Askerlik yerim çıktığı için sevk etmeme durumları var mı ? Teşekkürler herkese...

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmets_61

Hocam e devlette ‘’Ask elverişli değildir onay bekliyor’’ yazısı yerine ‘’Askerliğe elverişli değildir’’yazdı e devletten kalkınca dediğiniz bu mu

Aynen onay bekliyor ibaresi kalkmış onaylanmış oluyor.Yakında elinede ulaşır zarf ama zarfın içinde çok büyük bişey bekleme sana 1 ile 2. verdikleri kağıtlar geliyor.Sağlık kurulunda herkezin onayladığı imzası olan bi kağıt olcak içinde.

Anladım hocam teşekkürler,bedelli parası iadesi o zaman yatacak dediler de o yüzden bir an önce gelmesini bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmets_61

Anladım hocam teşekkürler,bedelli parası iadesi o zaman yatacak dediler de o yüzden bir an önce gelmesini bekliyorum.

Eve zarf gelmesini beklemelerine gerek yokki zaten onaylanmış sistemde gözüküyor sen zarfdan çıkan evraklarla gösterip alıcaksan gelmesi lazım onlar onaylanınca yatırcaz dedilerse şimdiden bile yatırabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eternitysharta -- 17 Kasım 2020; 13:42:46 >
  • Merhaba arkadaşlar bugün son muane için işlemleri başlattım 105 kg 172 boy ile dahiliyeye çıktım . Dahiliye tartma ve boy ölçme işlemlerini yapmadı kağıdada birşey yazmadı . Heyette ölçülüp o şekilde madde yazılcak dedi herhangi.bir sorun olur mu madde 33 c yazmaması heyet gününden önce .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Onaylanınca dediler hocam ama hala yatmadı.

• heyetten 1 yıl erteleme aldıktan sonra ortalama olarak ne kadar süre sonra e-devlette gözüküyor?üniversiteye asistanlık için kayıt yaptırırken askerlik durum belgesi istiyorlar o tarihe yetişir mi diye merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dombaktanta -- 18 Kasım 2020; 11:58:25 >
  • Arkadaşlar bedelli olarak başvurup askerlikten muaf olup para iadesi yatırılan var mı? Ne zaman sonra yatırılıyor?

• ahmets_61 kullanıcısına yanıt

Zaten onaylanmış evraklar onaylandığı için yolda oluyor evrakları bi yere götürüp almıcaksan sen şimdiden askerlik şubesini telefonla ara sor

• quote:

Orijinalden alıntı: cenk2885

Merhaba arkadaşlar bugün son muane için işlemleri başlattım 105 kg 172 boy ile dahiliyeye çıktım . Dahiliye tartma ve boy ölçme işlemlerini yapmadı kağıdada birşey yazmadı . Heyette ölçülüp o şekilde madde yazılcak dedi herhangi.bir sorun olur mu madde 33 c yazmaması heyet gününden önce .

.

• Hastaneye göre farklı uygulamalar olabiliyor sıkıntı olmaz merak etmeyin. Heyetin vereceği rapor önemli zaten orda yazar gereken.

• quote:

Orijinalden alıntı: helll_599

Bu mesaj silindi.

85 kilo fazlalığa erteleme vermek nedir ya şaka gibi 1. muayane de ben şahidim 40 kilo fazlası vardı bir arkadaşın direk muaf verdi doktor acaba siz hangi hastanede yaptınız bu işlemleri o doktorun lisansını almaları lazım 3. de veriyorlar vesaire demeyin 85 kilo fazlası olan bir insanın 3 sene içinde askerliğe elverişli olamıyacağını cümle alem biliyor resmen geleceğinizi mafediyorlar 2 sene daha sizi strese sokucaklar yerinizde olsam itiraz ederdim şubeye gidip.

• Arkadaşlar ben az kilo nedeniyle 1 yıl erteleme aldım süreci anlatayım

Öncelikle tecili bozdurdum askere gitmek istiyorum dedim ardından sağlık ocağı boy kilo ölçümü yapıldı aile hekimine gittim hastalıklarımı söyledim ben de kalp kapakçığında çökme ve açık çıktı kısa adı MVP hastalığı nörolojik sorunlar ve kilom az dedim aile hekimi dahiliye kardiyoloji nöroloji doktorlarına sevk etti ben bulunduğum İlçeden ildeki devlet hastanesine gittim

Randevu almanıza gerek yok sevk kağıdımı gösterip sıra alarak doktorlara muayne oldum tahlil film çekimleri git gel 4 gün sürdü

Sonuç kalpteki rahatsızlık hafif sakınca yok nöroloji sakınca yok dahiliye kilo az 1 yıl erteleme ardından heyete girdim sonuç yüzüme okundu 1 yıl erteleme bu kağıdı askerlik şubesine götürdüm imza attım bitti

Boy 186 ayakkabısız ölçülüyor

Kilo 56

Eksik kilo 13

3 veya 4 kilo alsam askere alacaklar

Pantol ve tişörtle kilo ölçümü oluyor kıyafetler için 1 kilo düşürülüyor

• helll_599 kullanıcısına yanıt

Bizim heyet 2 de başladı doktorlar bizim verdiğimiz kağıt ve rahatsızlıkları görüştü 2.30 da tek tek çağırdılar sadece kararı söylüyorlar ek işlem yok sen de imzanı atıp kağıdı aynı anda alıyorsun ve askerlik şubesine götüreceksin askerlik şubesinde de kağıt imzalayacaksın bu kadar bir yıl sonra 4, 5 gün önce gene şubeye gideceksin benim de aynı işlemler oldu 1 yıl erteleme aldım

• Dostum sen en kısa zamanda tecili bozdur aile hekimine git hastalıklarını anlat o kağıt hazırlayıp seni hastaneye sevk edecek benim işlemlerim 4 gün sürdü senin de uzun sürebilir gerekli testler yapılıp doktor askere gider gidemez diye karar verecek ve bunların sonucuna göre heyete gireceksin heyet kararı sonrası askerliğe gidip gitmiyeceğin belli olur sağlıklı günler dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: halo-tr

Dostum sen en kısa zamanda tecili bozdur aile hekimine git hastalıklarını anlat o kağıt hazırlayıp seni hastaneye sevk edecek benim işlemlerim 4 gün sürdü senin de uzun sürebilir gerekli testler yapılıp doktor askere gider gidemez diye karar verecek ve bunların sonucuna göre heyete gireceksin heyet kararı sonrası askerliğe gidip gitmiyeceğin belli olur sağlıklı günler dilerim

Sağolasın dostum

24 kasımda hastane randevum var. Sağlık kurulu yazıyor kağıtta. Sabah 8de gideceğim. Bakalım neler olacak

• Ve bugün itibari ile 172 103 kg ile muafiyeti mi aldım 3. Muayenede sıkıntıyı attım yoluma işime gücüme devam şükür Allah bekleyenlere nasip etsin .

• 
Sayfa: önceki 251252253254255
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.