Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Askerliğiniz kilodan dolayı ertelendiğiniz için yüksek lisanstan dolayı tecil olmaz.Çünkü zaten ertelenmiş vaziyettesiniz.Yüksek lisanstan tecil almak için önce askerliğe elverişli raporu almanız gerekir.Yani tekrar muayeneye gittiğinizde yüksek lisans yapıyorsanız ve muayenede bu kez kilonuz askerliğe elverişli şeklinde olursa ancak o zaman yüksek lisans yaptığınız için askerliğiniz tecil olur.Eğer kilonuz fazla çıkarsa yine kilodan dolayı erteleme alırsınız.Daha sonra ki üçüncü muayenede de kilonuz fazla çıkarsa bu kez hakkınızda muaf verilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 18 Ekim 2020; 10:22:19 >
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt

Hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

• quote:

Orijinalden alıntı: |Spetsnaz|

hocam 2. sefer için direk askerlik şubesine gidip orası sizi dahiliyeye mi gönderdi ? yoksa siz direk dahiliyeden sonuç vs alıp askerlik şubesine mi verdiniz.

ilk önce askerlik şubesine gittim, onlar sağlık ocağına yönlendirdi orada tartıldım sağlık ocağı da hastanenin dahiliye birimine yönlendirdi. hastaneye gittim doktor hiç ölçüm yapmadı sağlık ocağında ne varsa yazdı, dedi yarın gel raporun çıkacak. ertesi gün gittim heyet raporunu aldım hastaneden, askerlik şubesine gittim raporu bıraktım. Tam işlem bitti derken sağlık raporunda yanlış yazılmış, 1 yıl erteleme yazmışlar o 1 yıl sevk gibi bişey olması gerekiyormuş yeniden rapor çıkarttırıyorum gereksiz uzadı süreç..

• Bu hafta itibariyle elime ulaştı.1.5 ay sürdü benim onay işlemi ama 6 aya kadar sürebiliyormuş duruma göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: miyavlayankirpi

ilk önce askerlik şubesine gittim, onlar sağlık ocağına yönlendirdi orada tartıldım sağlık ocağı da hastanenin dahiliye birimine yönlendirdi. hastaneye gittim doktor hiç ölçüm yapmadı sağlık ocağında ne varsa yazdı, dedi yarın gel raporun çıkacak. ertesi gün gittim heyet raporunu aldım hastaneden, askerlik şubesine gittim raporu bıraktım. Tam işlem bitti derken sağlık raporunda yanlış yazılmış, 1 yıl erteleme yazmışlar o 1 yıl sevk gibi bişey olması gerekiyormuş yeniden rapor çıkarttırıyorum gereksiz uzadı süreç..

Alıntıları Göster

3 kere yaptım bu işlemleri ilk 2 de 1 yıl erteleme yazarlar sevk yazmazlar değiştimi sistem eski bilgilerime baktım bende hep 1 yıl erteleme yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: eternitysharta

3 kere yaptım bu işlemleri ilk 2 de 1 yıl erteleme yazarlar sevk yazmazlar değiştimi sistem eski bilgilerime baktım bende hep 1 yıl erteleme yazıyor

Alıntıları Göster

hocam hiç bilmiyorum ya, aldım geçen hafta 2.erteleme raporunu götürdüm kabul etmediler sevk erteleme yazmadığı için ilerde sorun olabilir senin için dediler.

saya söve geri gittim hastaneye yarın yeni rapor çıkacak onu götüreceğim  

• quote:

Orijinalden alıntı: miyavlayankirpi

hocam hiç bilmiyorum ya, aldım geçen hafta 2.erteleme raporunu götürdüm kabul etmediler sevk erteleme yazmadığı için ilerde sorun olabilir senin için dediler.

saya söve geri gittim hastaneye yarın yeni rapor çıkacak onu götüreceğim  

Alıntıları Göster

İşin hallolsunda 33C den 1 yıl erteleme yazıyor bizimkilerde belki sistem biraz değişmiştir.Kolay gelsin.

• eternitysharta E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.Bedelli parası için onay işlemi olunca alacağıma dair yazı yazdım gelince alacam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ghetto Bird kullanıcısına yanıt

Hocam konuyu 2008'de açmışsınız.Şimdi kaç yaşında askere gidiyorsunuz.Aradan on iki yıl geçmiş şaşırdım doğrusu  

• Arkadaşlar merhaba, bugün muayeneye gittim boyum 1.75 kilom 120 çıktı fakat Doktor olacak şahıs yarın sabah gel kan vereceksin dedi, kanımdan 20 litre alıp beni askere gönderecek galiba.

• Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bir kaç sorum olacak. Boy1.75 kilo 108

1-) Kilodan dolayı dahiliyeye sevk edildim. Fakat muayeneler dolu görünüyor mhs de acaba ravdevu almadan muayene olabilir miyim?

2-) Muayene oldum diyelim elverişlidir raporu almam lazım elverişlidir raporu alma şansım var mı?

3-) Tecilim 26 ekimde bitiyor yoklama mı yaptım raporu almam şubeye teslim etmem bu tarihi geçerse bedelli için Herhangi bir sorun olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • castelan C kullanıcısına yanıt

1-Siz şuandan itibaren asker görünüyorsunuz.Bu nedenle hiçbir sıraya girmeden direk muayene olmanız gerekir.Zira yönetmeliğe göre sağlık muayenesine gelen asker yükümlüleri sıra,randevu gibi işlemlerle bekletilemez.Hastanede askerlik işlemleri için geldiğinizi söyleyin sizi hemen içeri almaları gerekir.Aksi halde suç işlemiş olurlar.

2-Boyunuz 1.75 kilonuz ise 108.Sizin askere alınmanız için maksimum kilonuzun 102 olması gerekir.Kilonuz 108 olduğu için elverişli raporu almanız pek mümkün gözükmüyor.Muhtemelen bir yıl erteleme alırsınız.

3-İşlemleri başlattığınız tarih esastır.Bu nedenle raporunuz geç çıkarsa bu size bir sorun yaratmaz.Yalnız rapor çıkar çıkmaz en kısa sürede raporu şubeye verin.

• Dahiliye bölümüne gitmediniz mi?Doktor yanlış işlem yapıyor.Sizin boyunuzu ve kilonuzu yönetmelikteki çizelge ile karşılaştırıp karar vermesi lazım.Kan alması gerekmiyor.Fakat siz başka sıkıntınız olduğunu söylediyseniz belki onun için kan aldırıyordur.

Teşekkürler hocam cevap için

• quote:

Orijinalden alıntı: castelan

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bir kaç sorum olacak. Boy1.75 kilo 108

1-) Kilodan dolayı dahiliyeye sevk edildim. Fakat muayeneler dolu görünüyor mhs de acaba ravdevu almadan muayene olabilir miyim?

2-) Muayene oldum diyelim elverişlidir raporu almam lazım elverişlidir raporu alma şansım var mı?

3-) Tecilim 26 ekimde bitiyor yoklama mı yaptım raporu almam şubeye teslim etmem bu tarihi geçerse bedelli için Herhangi bir sorun olur mu?

Sizin aile hekimine gittiğinizde rica edip sevk aldırmamanız lazımda gitmek istiyorsanız boy kiloda cok fark yok dahiliye gittiyse iş yönetmeliğe uyarlar.

• Arkadaşlar merhaba,

benim 2 kez muayenem oldu, 2018 de başladı işlemlerim, 3. ye kasımda gideceğim, 168 boy 116 kg ım, ilk askeriyeye gideceğim işlem başlatacağım, sonra aile hekimine gideceğim boy kg vs ölçtürüp devlet hastanesine sevk alacağım, oradan da doktora gözüküp heyet zamanı alıp heyete çıkacağım, işlemleri halledip sonunda askeriyeye gideceğim, benim aklıma takılan yerler var, ben bedelli parasını ödedim, onun iadesi için nereye başvuru yapacağım, ve ne kadar sürede hallolur, ayrıca muaf olursam onun yazısı geldiğinde mi para iadesi olacak, 3. kontrolden sonra muaf olursam yıl içinde kg boy falan ölçümü olacak mı? Bilen yazarsa sevinirim, teşekkürler.

• tugai kullanıcısına yanıt
    Ben 3.işlem de muaf oldum bedelli parasını şimdi mi yatırılmasını istersiniz yoksa ankaradan adresinize onay belgesi geldiği zaman mı sordu bende onaydan sonra dedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

26  bazı sebeplerden ötürü böyle oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: castelan

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var bir kaç sorum olacak. Boy1.75 kilo 108

Randevu almadan dahiliye doktoruna gidiyosun.. Benim gittiğim hasyanede askeri mıayeneler sadece 11 12 arası yapılıyodu arayıp sormanda fayda var ama randevu almıyosun ona eminim

• Ben askerlik için heyete gittim heyet kararı yüzüne okuyacak dediler yani direk çürük mü almışımdır yoksa ertelememi

boy kilo 184 134 hipertansiyon hastasıyım

• 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.