Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Değerli üye arkadaşlar; Ben usta birligim olan sırnağa gittim ve katilis muayenesinde ritim bozukluğu sebebi ile şırnak devlet hastanesine sevk aldım. Aynı zaman da kalbimde yağlanma çıktı.

1.88 boy

116 kg ile 3 ay hava değişimi verdiler

3 ay sonra ikamet ettiğim yerde muayene oldum

1.88 boy

119 kg çıktım ve sadece 1 ay hava değişimi verdi burada ki doktor.

4 ay aradan sonra yeniden ŞIRNAĞA gideceğim. Kalbimde ritim bozukluğu olduğuna dair rapor aldım hastaneden. Hava değişimi raporlarim ile birlikte sırnağa götüreceğim. Benim durum ne olur? Bu sorumu gören arkadaşlar görüşlerini paylaşabilir mi. Şimdiden çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Rakıbiyotik R kullanıcısına yanıt
    hem kilon fazla hem kalbinde sorun var
    ilişiğin kesilir (muaf)
  • Çok teşekkürler yardımcı olduğun için. İnşallah, bakalım :)

• Merhaba 171 cm boy ile askere gidebilmek için en üst sınır nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksul37

Merhaba 171 cm boy ile askere gidebilmek için en üst sınır nedir ?

Askere gitmek istiyorsanız 100 kilonun altında olmanız gerekiyor. Üstünde olursanız bir yıl erteleme alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz.tr

Boy 1,82 kilo 109 askere aldılar. Fakat bi kod verdiler, ''buna uygundur'' yazdılar. Aynı zamanda gözlük kullanıyorum. 1 derece miyop var. Renk körlüğü testi yaptılar sorun çıkmadı. Onda da bir kod verdiler ve ''şoför olabilir'' yazdılar. Biraz daha kilom olsaydı 1 yıl erteleme alabilirdim galiba. Veya doktoruna göre değişirdi bu.

Askerlik şubesi beni askeri hastaneye sevk ettiğinde şube başkanına sordum bunu. ''Doktoruna göre değişebilir. Senin muayenedeki tavrına görede değişebilir. Eğer askere gitmenin sıkıntı olacağına inandırırsan 1 yıl erteleme alabilirsin. Bu yüzden ne istediğine karar ver. Askerlik yapmak istiyorsan bunu açıkca söyle. Çünkü sınırdasın sen. İki ihtimalde olur. Erteleme alırsan 3 yıl gelir gelir gidersin. Belki son muayenede askere uygundur diyebilirler. Belki ilkinde çürükte verebilirler. Zira kilo dediğin şey yarın değişebilir. Direkt çürük vermezler zaten büyük ihtimal. İnsanoğlu çiğ süt emmiştir oğlum, ben abisini şikayet edeni gördüm. 10 yıl sonra biri seni sahte raporla, 10 yıl önce bu kiloyla çürük aldığını diye iftira atıp ihbar ederse ve sende 10 yıl sonra kilo vermiş bir halde olursan, seni yine askere alabiliriz. Sen mahkemede derdini anlatasıya kadar zaten baya bi zaman geçer. Çünkü kilo zamana göre değişebilen bişey, burasıda Türkiye'' dedi. İnternette baktım gerçekten bu konudan muzdarip insanlar olmuş.

Zaten kısa dönem yapacağım diye düşündüm. Erteleme alsam bile işe girmede sıkıntı olacak yine. Zira işletmeler ya askerliği yapmış yada muaf olacak diyor. Tecil, erteleme falan yine sorun oluyor. Bende gidip yapayım diye düşündüm. Zaten askeri doktorda hiç erteleme veya direkt çürük verecekmiş gibi durmadı. ''Ooooo hiç sorun yok sende'' diye girdi muhabbete direkt ben bişey demeden. ''Turp gibisin turp sende bi sıkıntı yok askerliğini yaparsın, eğer bi 10 kilo falan daha fazlalığın olsa belki 1 yıl erteleme verebilirdik'' diyede gazladı. Sabaha kadar ağlasam sonuç değişmeyecekti sanki.

Böyle birşey başıma geldi. Bizzat şube başkanı söyledi bunları. İnandım adamın dediklerine. Bilmiyorum ne kadar doğru.

Bu durum dediğin şekilde değil verilmiş hak geri alınmaz normal yasal yollardan alınmış bir rapor 10 yılda geçse geçerlidir çünkü insanlar bu rapordan dolayı hayatlarına yön veriyor kimi yuva kuruyor kimi iş kuruyor.Örnegin böbrek hastalığından dolayı rapor alan biri böbrek nakli oldu diyelim hadi askere diyemezler veya gözlerinde sorun olan biri ameliyat olsa hadi askere diyemezler.Sizin internette gördüğünüz raporlar normal yollarla alınmamıştır.

• Arkadaşlar ben kilo azlığından barışta elverişli değildir seferde görev yapar raporu almıştım geçen gün kurul başkanı aradı gittim bakanlıktan onaylanmamış 20 yaşımda olmadığım anlaşılmış ki 87 doğumluyum . Kemik filmi çektiler yaş tespiti için onu rapora ekleyip göndereceklerini söyledi bir durum olursa ararız dedi . Böyle bir olay başına gelen var mı acaba ?
  • Arkadaşlar Merhaba

1.80 107.7 şansım var mı acaba bu civarlarda olup rapor alabilen var mı? Geçmişte body ile uğraşmış biriyim duruşum kilomu çok göstermiyor ondan çekiniyorum uygundur derlerse diye

• quote:

Orijinalden alıntı: HighLimit

Arkadaşlar Merhaba

1.80 107.7 şansım var mı acaba bu civarlarda olup rapor alabilen var mı? Geçmişte body ile uğraşmış biriyim duruşum kilomu çok göstermiyor ondan çekiniyorum uygundur derlerse diye

Tam sınırdasın,gitmek istemiyorsan daha kilo almaya bak.

• X kare kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler yatmaya devam :D

• askere 1.70 boyunda 65 kiloda gittim 56 kiloda döndüm.Hiç öyle hayal ettiğiniz gibi biyer deyil ben söyleyim tünelin ucu bombok biyere çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dawnfx

Arkadaşlar ben kilo azlığından barışta elverişli değildir seferde görev yapar raporu almıştım geçen gün kurul başkanı aradı gittim bakanlıktan onaylanmamış 20 yaşımda olmadığım anlaşılmış ki 87 doğumluyum . Kemik filmi çektiler yaş tespiti için onu rapora ekleyip göndereceklerini söyledi bir durum olursa ararız dedi . Böyle bir olay başına gelen var mı acaba ?

ilk defa böyle bir durum gördüm ayrıntılı yazarsan yardımcı olabilirim muhtemelen çalışan memurlardan biri yanlışlık yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxx

quote:

Arkadaşlar ben kilo azlığından barışta elverişli değildir seferde görev yapar raporu almıştım geçen gün kurul başkanı aradı gittim bakanlıktan onaylanmamış 20 yaşımda olmadığım anlaşılmış ki 87 doğumluyum . Kemik filmi çektiler yaş tespiti için onu rapora ekleyip göndereceklerini söyledi bir durum olursa ararız dedi . Böyle bir olay başına gelen var mı acaba ?

ilk defa böyle bir durum gördüm ayrıntılı yazarsan yardımcı olabilirim muhtemelen çalışan memurlardan biri yanlışlık yaptı

Bilmiyorum hocam gelen kağıtta 20 yaşına girmediği tespit edilmiştir diyor yaş ispatı için istendi sanırım bende anlamadım . Heyet başkanı aksi bir durum olursa ben seni bilgilendireceğim dedi . benimde tahminimce kurulun yapması gereken bir şeydi ama yapılmadı .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxx

quote:

Bilmiyorum hocam gelen kağıtta 20 yaşına girmediği tespit edilmiştir diyor yaş ispatı için istendi sanırım bende anlamadım . Heyet başkanı aksi bir durum olursa ben seni bilgilendireceğim dedi . benimde tahminimce kurulun yapması gereken bir şeydi ama yapılmadı .

sıkıntı olmaz hocam içiniz rahat olsun.Hocam bende 7 8 ay civarı askerlik yaptım anti sosyal kişilik bozukluğundan muaf olmuştum. hocam akıllı adam kafayı yerde gelir bi sıkıntı çıkmaz büyük ihtimal hocam

• Merhaba boyum 193 ve 120 kiloyum. Bu durumda askere alırlar mı ? Konu hakkında bilgilendirir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: HighLimit

Cevap için teşekkürler yatmaya devam :D

1.82
    109

Askere aldılar. Haziranda gidiyorum. Şuan 106 kiloyum sınırdan iyice uzaklaştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skaladan baktım şimdi 109 dahil alınıyor 110 olsaymışsın ya da 111 kurtarıyormuş

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.