Şimdi Ara

Askerlik Anılarımız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
35.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece nöbetim bitmiş WC' ye ihtiyaç gidermek için gitmiştim. Elemanın biri pisuvara yanaştı ve asıldı. Rüyasında bile asker gören, sivili unutmuş, gazinoya gitmesi yasak olan, beyin mıncıklaması geçirmek için bile klip izleyemeyen biri olarak çok garip gelmişti. Komik değildi, sadece garipti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipercum

Bende Kütahya'da eğitimdeydim.

Elimize verdiler M1 leri artık 1.dünya savaşından mı kalma 2.den mi belli değil. Neyse, astsubay ders anlatıyor, tabi ağustos sıcağının altında ben iyice bunalmışım.

Çocuklardan biri sordu,

- Komutanım bu silahlar çok eski, bununla hedefi tutturabilir miyiz ?

- Bunlar gibi silah yok evladım, bununla nokta atışı yaparsın, ben 25m den sigarayı ikiye bölüyorum" dedi

Benimde boş bir anıma geldi heralde

- Bıraqhhh yaaa" dedim. Sonra herkes gülünce yediğim haltı anladım, tabi komutanda duydu.

"Kim dedi lan onu" dedi

Bende hemen çapraz tutşa geçip yanına gidip tekmil verdim.

-Ne dedin lan " dedi

-Vurursunuz komutanım dedim" dedim

-Senide vururm lan" dedi

-Bende emredersiniz" diyip yerime döndüm :))

-----------------------------------------------------

Bide arkadaşın biri eğitim sahasında

-Komutanım arı var" dedi
    Komutanda "Bırak soksun" diyince gelen cevap
    -Emredersiniz :))

• quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

quote:

Orijinalden alıntı: vipercum

Bende Kütahya'da eğitimdeydim.

Elimize verdiler M1 leri artık 1.dünya savaşından mı kalma 2.den mi belli değil. Neyse, astsubay ders anlatıyor, tabi ağustos sıcağının altında ben iyice bunalmışım.

Çocuklardan biri sordu,

- Komutanım bu silahlar çok eski, bununla hedefi tutturabilir miyiz ?

- Bunlar gibi silah yok evladım, bununla nokta atışı yaparsın, ben 25m den sigarayı ikiye bölüyorum" dedi

Benimde boş bir anıma geldi heralde

- Bıraqhhh yaaa" dedim. Sonra herkes gülünce yediğim haltı anladım, tabi komutanda duydu.

"Kim dedi lan onu" dedi

Bende hemen çapraz tutşa geçip yanına gidip tekmil verdim.

-Ne dedin lan " dedi

-Vurursunuz komutanım dedim" dedim

-Senide vururm lan" dedi

-Bende emredersiniz" diyip yerime döndüm :))

-----------------------------------------------------

Bide arkadaşın biri eğitim sahasında

-Komutanım arı var" dedi
    Komutanda "Bırak soksun" diyince gelen cevap
    -Emredersiniz :))

• quote:

Orijinalden alıntı: gokdeniz26

quote:

Orjinalden alıntı: antepliyik

gece görevdeyim tugayın nöbetcı amiri aradı gece 01:30 da bende nızamıyede nöbetcılerle muhabbet edıyodum uzman cavusda var yanımızda. uzm çvş telefonun calıyo dedı kosa kosa yetısmeye calıstım actım tekmılımı verdım. nerdesın sen ne zamandır calıyo bu telefon dedı kapının onundeydım komutanım ancak yetısebıldım dedım neyse olmasın bıda bu ıkı oldu dedi emredersin dedım bı vukaat varmı bu saate kadar dedı yok komutanıum dedım o da tamma dedi kapattık hemen bidaha caldı telefon tekmılle actım neyse evladım senın yasın kaç dedı 25 komutanım bıde kısa donemsın sen değilmi dedi ewet komutanım. bak sana bı abı tavsıyesı buyukler kapatmadan küçükler telefonu kapatmaz doğrumu dedi. bende doğrudur komutanım dedım eywaaahhh senmısın bunu dıyen, ben doğru duruyorum asıl sen doğru dur karsımda dedi abooo neye ugradıgımı sasırdım.

Bu nasıl bir psikopatlıktır

Ahahaha :) Tuzağa düşmüşsün koç

• quote:

Orijinalden alıntı: Levis35

quote:

Orijinalden alıntı: gokdeniz26

quote:

Orjinalden alıntı: antepliyik

gece görevdeyim tugayın nöbetcı amiri aradı gece 01:30 da bende nızamıyede nöbetcılerle muhabbet edıyodum uzman cavusda var yanımızda. uzm çvş telefonun calıyo dedı kosa kosa yetısmeye calıstım actım tekmılımı verdım. nerdesın sen ne zamandır calıyo bu telefon dedı kapının onundeydım komutanım ancak yetısebıldım dedım neyse olmasın bıda bu ıkı oldu dedi emredersin dedım bı vukaat varmı bu saate kadar dedı yok komutanıum dedım o da tamma dedi kapattık hemen bidaha caldı telefon tekmılle actım neyse evladım senın yasın kaç dedı 25 komutanım bıde kısa donemsın sen değilmi dedi ewet komutanım. bak sana bı abı tavsıyesı buyukler kapatmadan küçükler telefonu kapatmaz doğrumu dedi. bende doğrudur komutanım dedım eywaaahhh senmısın bunu dıyen, ben doğru duruyorum asıl sen doğru dur karsımda dedi abooo neye ugradıgımı sasırdım.

Bu nasıl bir psikopatlıktır

Ahahaha :) Tuzağa düşmüşsün koç

süpermiş

• Arkadaşım anlatmıstı çok gülmüştüm. benim anım degildir daha gitmedim askere. 353. dönem astegmen ıspartaya gidecem olunca kendim yazarım

herneyse arkadasın dilinden anlatıyorum;

İştima sırasında komutan bir askere sormus; Söyle bakalım Vatan bizim neyimiz ? Askerde biraz safmış. Bilmiyorum komutanım demiş. Komutanda çavuşa bakıp çavuş sen söyle vatan bizim neyimiz demiş. Çavusta; Vatan bizim anamız demiş. Komutan askere tekrar dönüp; Ögrendi vatan bizim neyimizmiş demiş.

Saf er bombayı patlatmış; Öğrendim komutanım vatan bizim cavusun anasıymış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miracle Turks -- 3 Kasım 2013; 5:05:10 >
  • Anısı manısı yerin dibine batsın boşversenize :)
  • Şuan anım yok ama seneye bugünlerde anlatacak çok anım olur sanırım.
    Aldığım duyumlara göre 3 K kuralına uyarsan (konuşma,karışma,kaytarma) pek kötü anıların olmazmış gidip görecez bakalım.
  • Girne ÇAMLIBEL MERKEZ KaNTİN Muhasebeden koray :) 353 k.d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi handikap42 -- 27 Mayıs 2014; 0:58:53 >
  • Askerlik bitince anlatacak çok anımız var :) Askerlik bitince zaten bir ortamda askerlik adı geçince bende hep bir gülümseme olacak :)
  • 4 Tim var/Babamlar 2. Tim

1. Tim göreve gitmiş. Babam ve arkadaşı gazinoda takılıyor, diğerleri yatakhanede.

Neyse peder ve arkadaş gazinodayken telsiz konuşmalarına şahit olmuş. Kodlu, şifreli şekilde şehit olduğunu haber vermişler.

Babam ve arkadaşı yatakhaneye gitmiş, kalkın şehit var demiş. Askerler ağlamaya başlamış.

Bu kadarını anlatabildi.

Şehitlerimizin ruhu şad olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • handikap42 kullanıcısına yanıt
    lefkoşa kamboçya çılgın yazıcı 353 kd.
  • alay komutanı yeni gelen askerler le görüşecek

her tarafta bir telaş bir hazırlık aşaması yemekhanede masalar çekildi sandelyeler dizildi. kirli duvarlar boyandı pis yerler temizlendi neyse usta birliğine yeni gelen askerleri toplandı yemekhande bölük bölük oturtuldu sandelyelere. bir tane rütbelide adam gelmeden brifing veriyor. genelde nasıl biri olduğunu nasıl sorular soracağını cevaplarının ne olduğunu filan söylüyor. maksat alay komutanının soruları cevapsız kalmasın

neyse herkes aldı gazı aldı gazı adam daha l demeden leblebi diyecek kıvamdalar.neyse adam girdi içeri ayağa kalkıldı selamlaşmalar vs. elindeki çantasını kendisi için hazırlanmış masaya bıraktı. sonra baktı ki arka tarafa ses gitmeyecek. arka tarafta oturanalrın kendisinin sağına ve soluna geçmelerini U düzeininde oturulmasını istedi.

artık adam hazır çaylaklar da hazırdı. ve ilk sorusunu sordu;

ben kimim?

dumur oldu herkes her şeyi çalışılmıştı her sorunun cevabı vardı fakat kimse gruba gelen kişinin titrinin ne olduğundan bahsetmemışti

• Bende yaşadığım bir olayı anlatayım,
    bakım günüydü araçları temizliyorduk komutan 10 ton man'ı çalıştırdı sonra aşağıya indi.
    bende kamyonun içindeyim direksiyonu falan siliyorum sonra merak ettim debriyaj pedalına bir kere bastım çektim.
    sonra kamyon kendi kendine gaz vermeye başladı, 3 kere gazı pompaladı sonra rölantide çalışmaya devam etti.
    komutan basma oğlum gaza diye bağırdı halbuki hiç gaza basmamıştım ama kamyon kendi kendine gidecek diye acayip tırsmıştım.
    atarsa 296, herkese hayırlı teskereler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sssemih24 -- 2 Ağustos 2014; 12:54:21 >
  • askerlik şubesinde geçtim benim tek anım:

-buyrun
    -bedelli askerlik için başvuruda bulunacağım.
    -peşin mi, taksit mi?
    -taksit
    5dk sonra
    -teşekkürler hayırlı olsun askerliğiniz bitti

• Bi akşam bizim komutan nöbetçi odasına yatağı hazırlanacak, benimde imzalanacak belgeler var , hazır komutanda burdayken imzalatayım dedim. O sırada acemi bi asker komutanın yatağını hazırlıyor. Komutan bir yandan benim getirdiğim belgeleri imzlıyor bir yandanda çocuğa bakıyor, bu çocuk yorganlı sermek için bir açtı, filmlerde olurya hani ağır çekimde, yorganın içinden portakallar, sarj makinası , elma, bulvar gazetesi, meğer usta askerler yoganın içine saklıyolarmış bunları, bu acemi askerde garibim haberi yok yanlış yorganı getirmiş, ulan ne gülmüştüm haa.. Akşam akşam, odanın içi elma portakal doldu. Hatvan 10ar 10ar stoklamış, komutanda bişey demedi allahtan

• Bi cuma günü 2 a öncesine falan tekabül ediyor. Santralde telefon başındayım. Saat 5'e geliyo komutan üzerini değiştirdi çıkacak nöbetçi komutana devredecek. Bende cep telefonuna Final Countdown adlı programı indirdim. Saat 5 olacağı için bu programda sesli bildirim yapmaya başladı. Bangır bangır müzik sesi geliyor cebimden. Android’de medya sesi açık kalınca sessiz modunda olsada bağırır bilirsiniz. Komutan çağırdı getir onu buraya çabuk... 3-4 kez tekrarladı. Ben sanki santralde telefonla meşgul gibi ses vermiyorum. Yanımda üst devre var ona sordum napayım diye git ver dedi. Dedim yandık. Neyse sim kartı çıkardım hafıza kartını da. Bari onlar güme gitmesin. Verdim telefonu. Çık burdan! Dedi. Bi dahada gözüm görmesin seni buraya adımını atma bidaha dedi. Haftasına verdi telefonumu. Santralde göreve devam ediyorum

Asıl önemli olan sabah içtimada telefon kullanıyorsunuz biliyoruz ama Muhabere merkezine sokmayın dedi. Biz papağan gibi Emrederseniz Komutanım... Ama öyle olmuyo işte

• 3 km koşu yapıyorduk.
    Arkadaş komutanım ayağım ağrıyo koşamıyorum dedi.
    Komutanın cevabı :
    Ayak bu ağrır, koşarsın geçer. :)

• Vay be bizim ne anılarımız olcak acaba

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.