Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 31.12.2018 e kadar tecilim var okudugum bölüm 2 yıllık.1 senenin kayıt ücretinide ödedim şuan okuyorum.Okulu şuanda bırakırsam sene sonu okulum, benimle ilişkisini kestiğini askeriyeye bildirirse benim 31.12.2018 e kadar olan tecil sona erer mi?

Bilen varsa lütfen yardımcı olsun arkadaşlar.
  • Merhaba dostlar bugün askerlik şubesinde askerliğimi tecil ettirdim ve 2018'e kadar olan tecil belgemi elime aldım. Ancak e devlette hala tecil edilmiş gözükmüyor sizce bir sorun mu var ?
  • Arkadaşlar ben 08/09/2016 da mezun oldum. Askerliği daha tecil ettirmedim. E devlet de 31 Aralık son gözüküyordu. Şimdi 2 gün sonra ettiricem bi sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RavenPriest R kullanıcısına yanıt
    Mezun tarihinden itibaren 2 yıl tecil ettirebilirsin.

Yoklama kaçağı olabilirsin para cezası ödeyebilirsin.

En yakın zamanda tecil işlemini yapmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bullett

Mezun tarihinden itibaren 2 yıl tecil ettirebilirsin.

Yoklama kaçağı olabilirsin para cezası ödeyebilirsin.

En yakın zamanda tecil işlemini yapmalısın.

Gittim yaptırdım tecilide şöyle bi sıkıntı oldu. Ben dikey geçişle 4 yıllık üniversiteye geçtim. Kadın dedi 2014 yılında kaçak gözüküyosun. Bende dedim o dönem öğrenciydim. Artı üniye geçerken askerlikle ilişkin olmadığına dair kağıtta alıyosun. Şube karar vercek dediler 15 gün içinde böyle bi sıkıntı başına gelen var mı ? Bide bana para cezasını geldiğini nasıl anlıyıcam tebligat ikametime mi gelcek acep onuda bilmiyorum. Saçma sapan işler. + üniverste 1 deykende tecil kullandım.
  • daha önce sorulmuş olabilir ama kurallar falan değişmiştir belki.

95 doğumluyum. ön lisans 2015 mezunuyum ve aynı sene açıköğretim lisansa kayıt oldum. 31.12.2019'a kadar şuan tecilli gözüküyor. aöf son sınıftayım. bu sene mezun olmasam okulu bir yıl uzatsam tecil süresi de bir yıl uzar mı yoksa yine geçerli tarih mi olur?
  • 30.06.2017 tarihinde mezun oldun diyelim. 1 ay içerisinde durumunu askerlik şubesine bildirmen gerekli belgelerle.(Aynı şey kayıt silme kayıt dondurma içinde geçerli) Diploman ile 2 yıl tecil ettirebilirsin Ağustos 2019 celp döneminde askere gidersin.

Seneye mezun olursan bu sefer 2018 tarihinde mezun olduğun için 2 yıl tecil ettirirsin 2020 yılında askere gidersin.

2 yıl tecil ettirdikten sonra askere gitmek istersen celp dönemlerinden 2.5 ay önce tecilini bozdurup gidebilirsin.

29 yaşına kadar okula kaydını yaptırsan mezun olana kadar askerliğin tecil olur. Fakat mezun olduktan sonra 2 yıl tecil hakkından sonra ancak yüksek lisans ile tecil ettirirsin. Başka bi lisans programı okuyarak tecil hakkın olmaz.

Durumunu bilmiyorum ama askerliğini biran önce yapıp önüne bakman daha iyi olacaktır. Sonradan işler daha çok karışır ve yaş ilerler.
  • arkadaşlar yardım edin ben gecen sene 2 yıllıktan mezun oldum 91 doğumluyum bu sene biyeri kazanamadım e devletten 2017 şubata kadar tecilli tecilli uzatmam için ne yapmam lazım ayriyetten aöf 4 yıllık işletme okuyordum dondurdum şubatta kayıt yeniliycem kayıt yaotıktan sonra tecili aöf mü yapıyor yoksa ben direk tecil ettirmemi lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: handanovic

arkadaşlar yardım edin ben gecen sene 2 yıllıktan mezun oldum 91 doğumluyum bu sene biyeri kazanamadım e devletten 2017 şubata kadar tecilli tecilli uzatmam için ne yapmam lazım ayriyetten aöf 4 yıllık işletme okuyordum dondurdum şubatta kayıt yeniliycem kayıt yaotıktan sonra tecili aöf mü yapıyor yoksa ben direk tecil ettirmemi lazım

2 yilliktan mezun olduktan sonra kendiniz bizzat askerlik subesine gidip tecil ettirdiniz mi?
    Eger cevap hayirsa en yakin surede onlisans diplimanizin asli ve fotokopisini,kimlik fotokopinizi alarak askerlik subesine gidin te il ettirin

• Geçici mezuniyet belgesi versek tecil olurmu

• quote:

Geçici mezuniyet belgesi versek tecil olurmu

Oluyor.

• Phantom II kullanıcısına yanıt
    Diplomanın aslı şartmı illaki e devletten mezun belgesi çıkıyor . Kabul ediyorlar mı? Şimdi bide tekrar diplomayı almak için Karabüğe dönmeyelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

Diplomanın aslı şartmı illaki e devletten mezun belgesi çıkıyor . Kabul ediyorlar mı? Şimdi bide tekrar diplomayı almak için Karabüğe dönmeyelim

Az once geldim askerlik subesinden,diploma falan istemediler.Sadece kimligi verdim hallettiler herseyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom II -- 21 Aralık 2016; 16:30:52 >
  • Foto moto sağlık bilgileri filan gerekiyormu
  • Merhaba beyler. Ben şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisiyim, liseden mezun olduktan sonra 2 sene ara verdiğim için daha önce askerliğimi tecil ettirmiştim.

Şu anda elimde bulunan kağıtta 31/12/2016 tarihine kadar yoklamaya gitmem gerektiği, Şubat 2017'ye kadar da eğer öğrenciysem öğrenci olduğuma dair belgeleri göndermem gerektiği yazıyor.

Ben okul ile konuşup belgelerin gönderilmesini sağlasam da yoklamaya gitmek zorunda mıyım yoksa sadece belgelerin yollanmasıyla iş bitiyor mu?

Belgeleri okul mu yolluyor, yoksa kendim götürmek veya posta ile göndermek mi zorundayım?

Bir de, göndermemiz gereken belge bildiğimiz öğrenci belgesi mi yoksa farklı bir şey mi?

Aydınlatabilirseniz sevinirim
  • quote:

Foto moto sağlık bilgileri filan gerekiyormu

Hayir.Sadece kimliginiz gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: Xithylweshin

Merhaba beyler. Ben şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisiyim, liseden mezun olduktan sonra 2 sene ara verdiğim için daha önce askerliğimi tecil ettirmiştim.

Şu anda elimde bulunan kağıtta 31/12/2016 tarihine kadar yoklamaya gitmem gerektiği, Şubat 2017'ye kadar da eğer öğrenciysem öğrenci olduğuma dair belgeleri göndermem gerektiği yazıyor.

Ben okul ile konuşup belgelerin gönderilmesini sağlasam da yoklamaya gitmek zorunda mıyım yoksa sadece belgelerin yollanmasıyla iş bitiyor mu?

Belgeleri okul mu yolluyor, yoksa kendim götürmek veya posta ile göndermek mi zorundayım?

Bir de, göndermemiz gereken belge bildiğimiz öğrenci belgesi mi yoksa farklı bir şey mi?

Öncelikle öğrenci islerine gidin bir sorun.Bildigim kadariyla onlar askerlik subesine yazi yaziyorlar bizde ogrenci diye.Kendileri yapmazsa sana bi kagit verirler onunla askerlik subesine gidip halledersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

quote:

Merhaba beyler. Ben şu anda üniversite 3. sınıf öğrencisiyim, liseden mezun olduktan sonra 2 sene ara verdiğim için daha önce askerliğimi tecil ettirmiştim.

Öncelikle öğrenci islerine gidin bir sorun.Bildigim kadariyla onlar askerlik subesine yazi yaziyorlar bizde ogrenci diye.Kendileri yapmazsa sana bi kagit verirler onunla askerlik subesine gidip halledersin

Teşekkür ederim yanıtın için hocam.

Şimdi e-devlet'ten baktım 2021 Aralık ayına kadar askerlik durumunda sakıncası yoktur diyor. Sanırım okul zaten halletmiş.

Bana verilen eski kağıttaki tarih artık geçersiz midir, yani yoklamaya gitmem gerekmiyor değil mi?

Bir de benim öğrenciliğim 1.5 sene sonra bitiyor ama 2021 Aralık'a kadar tecilim uzatılmış gözüküyor, okulum bitince bunun tekrar geri bir tarihe dönme olasılığı var mıdır?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Phantom II

quote:

Teşekkür ederim yanıtın için hocam.

Şimdi e-devlet'ten baktım 2021 Aralık ayına kadar askerlik durumunda sakıncası yoktur diyor. Sanırım okul zaten halletmiş.

Bana verilen eski kağıttaki tarih artık geçersiz midir, yani yoklamaya gitmem gerekmiyor değil mi?

Bir de benim öğrenciliğim 1.5 sene sonra bitiyor ama 2021 Aralık'a kadar tecilim uzatılmış gözüküyor, okulum bitince bunun tekrar geri bir tarihe dönme olasılığı var mıdır?

Mezun olunca teciliniz düşüyor.Yani 2018'de mezun olduğunda 2019'de askere gitmen gerekecek,mezun olduktan sonra askerlik şubesine gidip tekrar tecil ettirmen gerekecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom II -- 23 Aralık 2016; 2:32:52 >

• Merhabalar,

Ege üniversitesinde tezli yüksek lisans yapmaktayım. Normalde 2017 3 Eylülüne kadar olan techilim iptal edilip, mayıs 2016’da sevke tabi tutulacağıma dair evime MSB’den evrak geldi(Sebepsiz yere) Acaba bunun sebebi 2016 2017 güz dönemi harcını yatırmadığım için olabilir mi? Harcı yatırsam bu durumu düzeltebilir miyim?

Veya ara dönemde Ege’den kayıt sildirsem ve başka yüksek lisans programına kayıt olsam askerliğim ertelenir mi?(yaşım 26)

Son olarak gelen evrakta 1-31 Mart 2017 arası sevk öncesi işlemleri yaptırmam söylenmiş

Yardımcı olurmusunuz?
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.