Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShEYTaN

4 yıllık üniversite bitirdikten sonra 2 yıl tecil hakkımız var.. Peki bu 2 yıllık tecilden sonra yüksek lisans dışında başka şekilde tecil şansımız yok mu? Bu 2 yıllık tecilden sonra herhangi bir şekilde tecil yaptırmazsak yoklama kaçağı mı oluyoruz?

biri şu soruyu cewaplasın lütfen
  • ygs 'ye ilgili ben bu sene ygs'ye girecemde benim askerlik celp dönemi agustos ben ygs barajını geçtiğimde sonuçu alıp götürürsem askerliğimi kasıma erteleyebilirim değilmi askerye sitesinde'de ögle yaziyorda?
    agustos ayında'da mezun olacam.
  • Merhaba arkadaşlar; benim bir sorum var; 2010 yılında üniversiteden mezun oldum ve 2 yıllık tecil için ‘’Aralık 2012’’ ye kadar tecil kağıdımı aldım. Fakat bağlı bulunduğum askerlik şubemde 2012 için Celp dönemim ‘’Mayıs’’ ayını gösteriyor. Bu tarihde askere gitmem mecburi midir? Çünkü maddi olarak Ağustos ayında gitmek istiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurerden

Merhaba arkadaşlar; benim bir sorum var; 2010 yılında üniversiteden mezun oldum ve 2 yıllık tecil için ‘’Aralık 2012’’ ye kadar tecil kağıdımı aldım. Fakat bağlı bulunduğum askerlik şubemde 2012 için Celp dönemim ‘’Mayıs’’ ayını gösteriyor. Bu tarihde askere gitmem mecburi midir? Çünkü maddi olarak Ağustos ayında gitmek istiyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Aldığın tecili bozdurdun mu? Çünkü aralık 2012de gelir kağıdın. Yani tecilin bitince. Eğer sen kendin bozdurmak istiyorsan vozduktan sonraki celp döneminde gönderiyorlar seni. Sen seçemiyorsun. Ağustosa yakın bozarsan ağustosta gidersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

arkadaşlar üniversite mezunu için en geç tecil yaşı kaç ?

mezun olmayanlar için 29
    yüksek lisans mezunu için 35 olmuş, yüksek lisans yapan için 33
    lisans mezunu için 2 yıldır
    ama lisans mezunu kaç yaşına kadar tecil edebilir onu bulamadım

ne asal bıraktım ne tsk, bi ton yönetmelik kurcaladım ama yok...
    29 yaşında lisans mezunu olan ne yapacak

hani mantıken 29 a kadar lisans tecili, iki yıl da mezun olunca derken 31 olur ama bu yaşı bulamadım hiç bi yerde...

bu sorunun cevabını bnde merak ediyorum 4 yıllık mezunlara tecil yaş sınırı war mı

• quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

mezun olmayanlar için 29

hani mantıken 29 a kadar lisans tecili, iki yıl da mezun olunca derken 31 olur ama bu yaşı bulamadım hiç bi yerde...

bu sorunun cevabını bnde merak ediyorum 4 yıllık mezunlara tecil yaş sınırı war mı

var da kaç olduğunu bilen yok...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

mezun olmayanlar için 29

var da kaç olduğunu bilen yok...

• Arkadaşlar bir şey sorucam. Ben 4 yıllık lisans mezunuyum, yaşım 25, mezun olduktan sonra 2 yıl askerliği tecil ettirdim. Tecil süresi bu yılın sonunda doluyor ama askere gitme gibi bir niyetim şimdilik yok. Tecil süresini uzatmanın yüksek lisans ve yurt dışında çalışmak dışında başka yolu var mı? Ve tecil süresi bittikten sonra direk asker kaçağı mı olacağım?
  • Merhabalar
    ben 91 doğumluyum.şuan 2 yıllık öğrenciyim bu sene okul bitiyor ve bu ay tecil işlemi yapmak istiyorum mart ayında tecilişlemi yapabilirrmiyim tecilimin bitmesine birkaç ay var bilen varmı teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar

Benim durumum biraz karışık ama anlatabildiğim kadarıyla yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
    89 luyum 2007 de 2 yıllık meslek yüksek okuluna kayıt yaptırdım ancak bitirmedim ve kaydımı sildirdim.
    Liseden sonra her hangi bir tecil yaptırmadıysanız 2 senelik tecil hakkımız varmış (okuldan terk yazısı ve diploma ibrazıyla birlikte) onu yaptırdım ve 01.01.2013 kadar tecillisin dediler. Bu seneki sınava gireceğim ancak kazanamazsam nasıl bir yol izlemem gerekir tecil yaptırabilmek için onu merak ediyorum.
    Ailevi durumlardan dolayı çalışmam gerekiyor. En azından bir dahaki sınava girebilmem için böyle bir mazeret kabul görür mü?

• 92 doğumluyum AÖL okuyorum seneye bitecek umarım. Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum.

Benim askerliğimi tecil ettirme hakkım varmı kanunen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1mmEN.s3

92 doğumluyum AÖL okuyorum seneye bitecek umarım. Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum.

Yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

92 doğumluyum AÖL okuyorum seneye bitecek umarım. Askerliğimi tecil ettirmek istiyorum.

Yok

İlkokul mezunları 2 yıllık tecil hakkını kullanamıyormu yani?
  • quote:

quote:

quote:

Yok

Böyle bir hak yok benim bildiğim kadarıyla, yanlızca lise diploması ile oluyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yok

Benim arkadaş gideli 1 ay oldu askere oda tecil ettiricekti vazgeçtim dedi. Askere gideceği gün evlerine gittim konuşup sonra uğurlamak için babasıyla konuşuyorduk sen gidicekmisin dedi, ben tecil ettiricem dedim boşver bir an önce git yap gel falan dedi. aöl okuyorum dedim bittikten sonra aöf e geçip yine tecil ettiricem dedim, bana tecil ettiremezsin vs gibi şeyler söylemedi. Google'dan da araştırdım biri diyor ettirebilirsin sorgusuz sualsiz öteki diyor ettiremezsin. Kesin net bir cevap bulamadım hiç bir yerde, en iyisi askerlik şubesine gidip öğrenmek sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrE3d0m -- 18 Mart 2012; 20:58:40 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok

Benim arkadaş gideli 1 ay oldu askere oda tecil ettiricekti vazgeçtim dedi. Askere gideceği gün evlerine gittim konuşup sonra uğurlamak için babasıyla konuşuyorduk sen gidicekmisin dedi, ben tecil ettiricem dedim boşver bir an önce git yap gel falan dedi. aöl okuyorum dedim bittikten sonra aöf e geçip yine tecil ettiricem dedim, bana tecil ettiremezsin vs gibi şeyler söylemedi. Google'dan da araştırdım biri diyor ettirebilirsin sorgusuz sualsiz öteki diyor ettiremezsin. Kesin net bir cevap bulamadım hiç bir yerde, en iyisi askerlik şubesine gidip öğrenmek sanırım.

Liseyi bitirdikten sonra tecil ettirirsin,tecilin bittikten sonra AÖF'e girip yine tecil ettirirsin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yok

Liseyi bitirdikten sonra tecil ettirirsin,tecilin bittikten sonra AÖF'e girip yine tecil ettirirsin

Peki şöyle bir şey yapsam olurmu, şimdi benim bu yıl gitmem gerekiyor ya askere gitmeyip AÖL'ü bitirsem, bitirdikten sonra tecil ettirebilirmiyim? Derlermi bana sen kaçak olarak gezmişsin 1 yıl bitirdiğin halde tecil edemezsin diye?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_58

Merhabalar
    ben 91 doğumluyum.şuan 2 yıllık öğrenciyim bu sene okul bitiyor ve bu ay tecil işlemi yapmak istiyorum mart ayında tecilişlemi yapabilirrmiyim tecilimin bitmesine birkaç ay var bilen varmı teşekkürler.

yardımcı olabilecek kimse yokmu?
  • ben 89 doğumluyum 2008de 18 yaşındaydım öss sonrası lise üniversite arası boş dönemde haziran yada temmuz tam hatırlıyamıyorum bir kere tecil edildi üniversite hallediyordu zaten ama şu anda 22 yaşındayım şubat 2012de mezun oldum ankarada okudum ikametim istanbulda ama henüz nisan ayı için kağıt gelmedi çağırılmadım şu anda 2 senelik tecil ettirsem 2014 nisanda gitmem gerekecek mi çünkü yüksek lisans yapacağım kesin bazı yüksek lisans programları ara dönemde ögrenci almıyorlar biraz karışık oldu farkındayım
  • Arkadaşlar Merhaba ;

Ben 2010 Yılında Önlisans Mezunu diploması aldım ardından tecil belgesi alarak 2013 Şubata ertelettim ve AÖF 'e sınavsız lisans tamamlayama kayıt oldum Fakat geçen sene sınıfta kaldım bu sene tekrardan 3.sınıfı okuyorum bu durumda sınıfta tekrar kalırsam , Nasıl bir yöntemle tekrardan tecil ettirme şansım olabilir. Acaba aöf'e farklı bölümemi kayıt olsam 2012 yılında dönem başında bir değişiklik olurmu ? 2. bir sınavsız geçiş hakkım varmı onuda bilmiyorum ama ?? ... Donanım haberi takip ediyordum bu konudada yardımcı mesaj yazan arkadaşları görünce bilgi almak istedim çok ihtiyacım var yardımlarınıza ..Şimdiden teşekkür ederim cevap vericek arkadaşa.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.