Şimdi Ara

ASKERE NE MALZEME GÖTÜRÜLÜR!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
6.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler askere giderken gerekli olan malzemeler nedendir yani ne önerirsiniz askerde olmazsa olmaz olan malzemeler nelerdir ne götürmediniz de pişman oldunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..::__link__::.. -- 5 Ağustos 2005, 15:57:56 >

• kısa yada uzun dönem olman fark yaratır ama genel olarak

sadece kaliteli bir veya 2 parça kıyafet götür çarşı izninde giyersin :) .. onun dışında fazla giysi felan götürme .. zaten acemilik döneminde zaten çıkamayacaksın 1 ay kadar felan.. usta birligine gidince ishiyaçlarını temin edersin fazla para taşıma yanında bankada dursun kartını herkeze verme para çekmesi için ..bizde iç çaaşırı rengi felan hep yeşildi .. belki başka yerlerde farklıdır sen kafanı yorma orada kantinde her ihtiyacın olan şeyler var.. zaten asker pazarı denen yerler var çarşıda hafta sonu çıkınca çıkar arkadaşlarınla alırsın .. giderken full traş ol git . benden sana tavsiye..:) ilk gece şaka kaçınılmazdır ki bazen şakayı yapan gerçek astegmen yada astsubay olabilir dikkatli olmak lazım...
  • saol hoca kısa dönem olucak vallaa
  • şuan afyonda askerim,

ihtiyaç duyacağın malzemeler :
    tras kopugu
    mak 3
    BANYO SABUNU
    BANYO LİFİ
    tırnak makası
    el ve banyo havlusu ( koyu renk )
    terlik
    kırlı ve temiz camasır torbası
    kulak temizleme çöpü
    deodorant
    ayakkabı boyası
    güneş kremi ( acemi eğitimi sırasında güneşte pişersin kullakların su toplar amele gıı yanarsın )
    arko krem
    10 tane hakı atlet
    10 tane kalıteli siyah renkte corap
    10 tane iç çamaşırı ( don )
    siyah kalem
    not defteri
    spor ayakkabı
    ARA ARA EKLIYORUM :)

kısa dönemlere uzun donemlere verılen askerı kıyafetler verılmıyor en azından bır cogu verılmıyor.
    bunları almasanda olur ama askerde ılk gunlerde bunlara bır suru para verırsın evde varsa veya kendın alırsan cok daha ucuz olur :)
    çarşıya cıkacagın zaman gıymen ıcın bır kac cıft alt ust kıyafet ve ayakkabı

suan dolabımda olan ve sıvıl esya deposunda olan esyalarımı yazdım.
    corap ve atletleri haftada bır makınaya atıyorum gunde bır corap ve çamasır değiştiriyorum sorun yok.

303. K.D.
    A. Ramazan EREN
    P. Çvş.

not : bazı yerlerde eşya getirmeyın falan derler ama getırdıklerını cope atacak değiller ya sıvıl depoya kaldırıyorlar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elder.F7 -- 5 Ağustos 2005, 16:25:35 >

• kısa dönem olucaksan da fark etmez..

yesil don

yesil t-sort

siyah corap

tras köpügü

carsida giyebilecegin sivil esya.. fazla lüks olmasın çalınabilir..

fazla birsey almana gerek yok..

yanii askerde sana zaten verilecekler..

ic giyim don, atlet, mekana gore içlik, diş fırcası macunu, esofman takımı, corap, terlik bot kamuflaj
    canta askilik dolap trash cantasi,

sadece sivil esyalarını al ve git dostum en iyisi neden dersen zaten kısa donemsin 5 ay 20 gun ihtiyacin olan seyler sana zaten orada verilecek normal 15 ay yapanlar ile ayni..

ufak tefek eksiklikler olursada oradan alirsin yaa kantinden yada carsidan..

simdiden hayirli teskereler..305. kisa donemmi gidecek simdi

edit ramazan saymis ama bazi yerlerde ki ramazan'in ki gibi durumlar istisnaa..

askeriye ihtiyaci duyan herseyi kendisi veriyor

corabina donuna kadar.. hatta havlu felan demis onları bile veriyor terlik olayına gelince K.K.K. terliklerine ne oldu ramazan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holywars -- 5 Ağustos 2005, 16:17:52 >

• sağolun hocalar çok yardımı oldu valla
  • sınav sonucunuz ne zaman bellı oluyor suan kutuphanede gorevlıyım ve sizin bır an once gelmenızı beklıyorum :)
    sızı gıdı 305 poşetler sızı :)
  • gelio adam hoca 9 una kadar bekle açıklanıo 12 sindede gelio adam vala yırttın gene adam sıyırdı kafayı ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: holywars

kısa dönem olucaksan da fark etmez..

yesil don

yesil t-sort

siyah corap

tras köpügü

carsida giyebilecegin sivil esya.. fazla lüks olmasın çalınabilir..

fazla birsey almana gerek yok..

yanii askerde sana zaten verilecekler..

ic giyim don, atlet, mekana gore içlik, diş fırcası macunu, esofman takımı, corap, terlik bot kamuflaj
    canta askilik dolap trash cantasi,

sadece sivil esyalarını al ve git dostum en iyisi neden dersen zaten kısa donemsin 5 ay 20 gun ihtiyacin olan seyler sana zaten orada verilecek normal 15 ay yapanlar ile ayni..

ufak tefek eksiklikler olursada oradan alirsin yaa kantinden yada carsidan..

simdiden hayirli teskereler..305. kisa donemmi gidecek simdi

edit ramazan saymis ama bazi yerlerde ki ramazan'in ki gibi durumlar istisnaa..

askeriye ihtiyaci duyan herseyi kendisi veriyor

corabina donuna kadar.. hatta havlu felan demis onları bile veriyor terlik olayına gelince K.K.K. terliklerine ne oldu ramazan

hocam bıze cogunu vermedıler ılk gunlerde bır dunya gereksız para harcadık dış posta sırtımızdan bır suru para kazandı.
    terlık, spor ayakkabı ve benzerı seylerı vermıyorlar ayrıca ılk bır ay carsıya cıkmadıgımızdan dış postadan aldırıyorduk oda gecırıyordu :)

• dış posta ne hoca bide onu söle valla bilgimiz olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..::__link__::..

dış posta ne hoca bide onu söle valla bilgimiz olsun

ASIL GOREVI EVRAK DAGITIMI YAPMAKTIR AMA BUNLARIN YANISIRA ACEMI ASKERLERIN IHTIYACLARINIDA ALIR ASLINDA ALMASI YASAKTIR :)
  • WAY BE .. NE KADAR TORUN OLMUŞ BÖYLE

BEN 289. KD YAPTI İDİM DE
  • ehehe askere laptop götürcem dio bide hee
  • hocam bu arada hangı ildensın
    afyona dusersen super bır yer cok rahat ayrıca bende burdayım :)

ŞAFAK 42 :)
  • 9 unda belli olucakmış
    kederlendi adam bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..::__link__::..

9 unda belli olucakmış
    kederlendi adam bak

BİZİM AYIN 7 SİNDE BELLI OLMUSTU.
  • DOSTUM 305 LER ADINA BIR TOPIK ACDA GORELIM KIMLER GELECEK BEN ASKERDE OLDUGUMDAN HER ZAMAN MUSAIT OLAMIYORUM :)
    NEDE OLSA ASKERLIK :)
  • hoca sen nası nete girion ordan
  • İNTERNET VE KUTUPHANE SORUMLUSUYUM :)
  • internet kütüphane ve geyiq sorumlusu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.