Şimdi Ara

Askere ilaç götürme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
28.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar askere ilaç götürebiliyomuyuz, bazıları hayır kapıda alıyorlar diyo, bazıları rapor götürürsen alabiliyolar diyo ikilemde kaldim kesin bişi bilen varmi?

• Acemi birliklerinde çanta içleri pek kontrol edilmez.Çok ihtiyacın varsa (yani her gün kullanma zorunluluğun varsa) iç çamaşırlarının içine gizlice koyabilirsin.Ama dikkatli ol.Tabi ben Mamak ta yaptım acemiliği.
  • madem burda da mevzusu açılmış başka bi yerden aldığım bilgiyi paylaşıyım.. kullandığınız ilaç devamlı bir ilaçsa rapor gerektiriyor demektir. raporu askere gitmeden doktorda yazdırırsınız ve askeriye ye girişte ilaçlarınız alınır. raporuda acemi birliğindeki ilk muayenede verirsiniz. ardından hergün ilaç vakitlerinde yetkili kişi tarafından çağırılırsınız ve ilaçlarınız size içirilir.. ama kutu olarak size verilmez. raporda yazdığı şekilde kullanmanız sağlanır..benim defalarca araştırmam sonucunda edindiğim bilgiler bu şekildedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

madem burda da mevzusu açılmış başka bi yerden aldığım bilgiyi paylaşıyım.. kullandığınız ilaç devamlı bir ilaçsa rapor gerektiriyor demektir. raporu askere gitmeden doktorda yazdırırsınız ve askeriye ye girişte ilaçlarınız alınır. raporuda acemi birliğindeki ilk muayenede verirsiniz. ardından hergün ilaç vakitlerinde yetkili kişi tarafından çağırılırsınız ve ilaçlarınız size içirilir.. ama kutu olarak size verilmez. raporda yazdığı şekilde kullanmanız sağlanır..benim defalarca araştırmam sonucunda edindiğim bilgiler bu şekildedir.

Benimde suan kullandigim bir antibiyotik tik var ve Aralik sonuna kadar devam etmek zorundayim. Ama elimde rapor felan yok sadece recete var orada yaziyor 1,5 aylik tedavi diye..

Sorun olurmu sadece receteyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Command.com -- 26 Kasım 2010; 15:39:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruathym

arkadaşlar askere ilaç götürebiliyomuyuz, bazıları hayır kapıda alıyorlar diyo, bazıları rapor götürürsen alabiliyolar diyo ikilemde kaldim kesin bişi bilen varmi?

Askerde ilacı ezca dolabına koyuyorlar. Nöbetçi astsubay veya çavuşa söylüyorsun. günlük içiyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

quote:

Orijinalden alıntı: yedinumara

madem burda da mevzusu açılmış başka bi yerden aldığım bilgiyi paylaşıyım.. kullandığınız ilaç devamlı bir ilaçsa rapor gerektiriyor demektir. raporu askere gitmeden doktorda yazdırırsınız ve askeriye ye girişte ilaçlarınız alınır. raporuda acemi birliğindeki ilk muayenede verirsiniz. ardından hergün ilaç vakitlerinde yetkili kişi tarafından çağırılırsınız ve ilaçlarınız size içirilir.. ama kutu olarak size verilmez. raporda yazdığı şekilde kullanmanız sağlanır..benim defalarca araştırmam sonucunda edindiğim bilgiler bu şekildedir.

Benimde suan kullandigim bir antibiyotik tik var ve Aralik sonuna kadar devam etmek zorundayim. Ama elimde rapor felan yok sadece recete var orada yaziyor 1,5 aylik tedavi diye..

Sorun olurmu sadece receteyle?

kesinlikle elinde rapor olması gerekiyor. bence hemen bir şekilde bu ilaca devamı gerekmektedir şeklinde bir yazı bir rapor al. Çünkü ilaca devamını bildirdiğinde seni askeri hastaneye gönderecekler. askeri hastaneye Allah kimseyi düşürmesin. o kadar diyorum yani. gittiğim askeri hastane izmir asker hastanesiydi.
    Sağlıkla ilgili bütün herşeyinizi dışardayken halletmeye bakın. Askeri hastanelerde insan yerine konmuyorsunuz. Burkuk ayakla 2 gün dolaştırttılar beni.

• Arkadaşlar, ben Ağustos da askere gideceğim İnşallah. Astım hastasıyım, muayenemde Gata dan ‘’askere elverişlidir, komando olamaz kağıdı aldım bu yuzden. Ancak astım krizini heran geçirme olasılığım var ve yanımda spreyimi sürekli bulundurmalıyım(ventolin). Yani askeriye ye girişte teslim etmem halimde tehlikeye girme durumum var. Ne yapmalıyım? Tecrubeli arkadaslar varsa, yanıt verebilirlerse sevinirim. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurerden

Arkadaşlar, ben Ağustos da askere gideceğim İnşallah. Astım hastasıyım, muayenemde Gata dan ‘’askere elverişlidir, komando olamaz kağıdı aldım bu yuzden. Ancak astım krizini heran geçirme olasılığım var ve yanımda spreyimi sürekli bulundurmalıyım(ventolin). Yani askeriye ye girişte teslim etmem halimde tehlikeye girme durumum var. Ne yapmalıyım? Tecrubeli arkadaslar varsa, yanıt verebilirlerse sevinirim. Saygılar.

ilaç kullanımınla ilgili bir raporun varsa gösterirsin.
    yoksa aramanın başında duran rütbeliye, uygun bir dille anlatırsan yanında gezdirebilirsin.
    oda büyük ihtimal uzman çavuş olur, hele laftan anlamaz bir tipse dinlemeden alır elinden.
    bence teslim etme, traş çantanın içine koy. kimse anlamaz.
  • quote:

Arkadaşlar, ben Ağustos da askere gideceğim İnşallah. Astım hastasıyım, muayenemde Gata dan ‘’askere elverişlidir, komando olamaz kağıdı aldım bu yuzden. Ancak astım krizini heran geçirme olasılığım var ve yanımda spreyimi sürekli bulundurmalıyım(ventolin). Yani askeriye ye girişte teslim etmem halimde tehlikeye girme durumum var. Ne yapmalıyım? Tecrubeli arkadaslar varsa, yanıt verebilirlerse sevinirim. Saygılar.

O ilacı iyi saklamak lazım herşeyin çalınma riski vardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

O ilacı iyi saklamak lazım herşeyin çalınma riski vardır

evet aynı ilacın bizzat çalındığını askerde gördüm, dolaba falan koyiyim deme ventolini çalanda kafa yapar diye aldım diyo mantığa baksana .

• Arkadaşlar raporunuz olduğu sürece askere ilaç getirebilirsiniz.Teslim olurken durumunuzu anlatıp ilacınızı teslim ediniz size yardımcı olacaklardır.İlacı doktor kontrolünde güvenli şekilde alabilirsiniz.Söylenildiği gibi Uzman çavuşun ilacı sorgusuz sualsiz sizden alması söz konusu değildir.Ventolin kullanmak durumdaysan girişte anlat herşeyi yanında bulundurmana izin verirler cebinde güvenle taşırsın.
  • Çok teşekkürler, günlerdir bu konu üzerine epey şey üretmiştim aklımda, umarım sorgusuz sualsiz spreyi kapıda teslim etmem, çünkü heran yanımda bulunması gereken bir ilaç:(
  • malesef kapıda her türlü ilacı alıyorlar, ilaçların revire gider ordaki doktorun onayı ile kullanmaya devam edersin.
  • Fakat kullandığım ilaç acil durum ilacı, yani astım ilacı. Yok mudur bunun bir yolu? kapıda durumu anlatsam kesin olarak anlamazlar mı?
  • kapıda alıyorlar arkadaşlar kafanıza göre ilaç alıp askere sokamıyorsunuz burada:https://www.askersitesi.net/askere-ilac-goturmek-yasak-mi/ detaylıca anlatmışlar önceden rapor alıp gitmekte fayda var derim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.