Şimdi Ara

Askerdeyim ve psikojim bozulmaya meyilli (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
1
Favori
8.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk zamanlarda yaşanan bir telefon konuşması;

beholder: alo

ast: astsubay cafer ( agzinin içinde geveleyerek)

beholder: kim?

ast: astsubay cafer ( istifini bozmadan)

beholder: tane tane söyle anlamıyorum

ast: as subay ca fer

beholder: tamam, ne oldu?

ast: sen kısa dönemsin di mi?

beholder: evet!?

ast: uzun dönemlerden birini çaar bakıim.

beholder: olur (yüzzüsce)

Ekşide gorduydum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zorunlu askerlik kalksın , kalkmalı diye konu açıyoruz.Birileri şikayet edip konuyu kapatıyorlar.Özellikle de kronik milliyetçiler bunu yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMET EGEMEN

quote:

Orijinalden alıntı: patronizm

Merhaba dostum. Bende şuan askerim ara sıra o dönem oluyor ama zaman o kadar hızlı geçiyorki anlamıyorsun. Zamanla göreceksin. Bende bütün gün acemilerle uğraşıyorum,birsürü boş insanla uğraşıyorum. Böyle 20,25 yaşında insanların saçma sapan hareketlerini görüyorum inan geleceğimize çok üzülüyorum. Devlet fuzuli masraf yapıyor bu insanlara yemin ediyorum.İnan o kadar çok sıkıldımki insanla uğraşmaktan askerlik bittiğinde kendimi insanlardan uzak biyere atıp kafa dinlicem. 14 gün kaldı ömür bitiyor kafana takma geçer dostum.

Dostum o şakalar olmasa zaman geçer mi?? Epi topu 2.5 ay askerliğim kalmış ama öyle daralıyorum ki!!

Dostum espri zeka işidir. Erkekle erkeğin şakaso kavgaya gider. Ben özellikle askeri ortamda şaka yapilmasi tarafinda değilim. Neden değilim çünkü adamlar şaka yapmiyor birbirine küfrediyor buda şaka oluyor askerde. Sizin orasi nasil bilmiyorum ama burda böyle bazilari işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: MEHMET EGEMEN

Şafağım 80 bende ara ara daralıyorum. İlk zamanlarda olur böyle şeyler, gırgır şamata olmasa geçmez!! O insanlar sivilde böyleler mi sanıyorsun!! Kasma bu kadar o çocukça dediğin konuşmaları, şakaları zaman geçsin diye yapıyoruz. Yoksa geçer mi 12 ay?

Geçer kardeşim neden geçmesim her zorluğu görünce çocuklaşirsak ciddi bir tavrimiz kalmaz ortada. Ben gülmeyelim demiyorum ama küfürleşerek,el şakalariyla şaka olmaz

• Allahım sizi korusun bütün güvenlik güçlerini bak birileri şuan sınır ötesi operasyonunda bi de onların psikolojisini düşün bazılarının hayatı sosyal medya ve para harcamak hayatta hedefi olmayan asalak gibi yaşayanlar özellikle şu zengin kitle ya tamam takılın eğleninde bu kadarda duyarsız olmayın be hudutta can verenler olmasaydı nah binerdiniz o arabalara yatlara.

Herkesin tatması gereken bi duygu erkeğin karakter gelişiminde tecrübe edinmesi gereken yer diye düşünüyorum çok erkeğin zaten şu hayatta 2 şey görmesi lazım bir askerlik ortamında hemcinslerinin karakterlerini bide evlenene kadar takıldığı kızların karakterini.

Neyse farklı konulara girdim hayırlı teskereler kardeşim benim diğer arkadaşım asker şuan 35 günü kaldı onunda o istemeyerek gitti ama onun ki bile geçti geçiyor yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Miyav Miyav

Bir ara göz atarim teşekkürler

Kiyamam size.. Seni AZ cok forumda tanırım. Bu avatarından tanıyorum sen de o kedicik gibi çok şirin birisin

İnsanların en az yarısı kotudur

Onun için takma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 20 Mart 2018; 0:24:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Güncel, 2 gündür kitap okumaya çalışıyorum okuuamiyorum. Kafam öyle dolu ki.

boşver kitapi, neşeli konuşkan arkadaşlarla takıl, tv izle, boş işlere odaklan, öyle geçer zaman

Allah kolaylık versin

;d

• ben 2011 de siirte askerligimi yapmıştım.tugaydaytım.topçu komando olarak.üst bölgesinede 1 ay kaldım
  • Seninle ayni özelligi tasiyoruz nerdeyse.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende askerdeyim dostum, atarsa 130 diyorum. Sık sık bunaldığımız dönemler oluyor ama ne kadar kafa yapısı olarak aynı olmasak bile burada askerler olarak birbirimize destek olmayı, aile olmayı öğrendik yoksa başka türlü vakit geçmez burda. Anlaşamadığın insanları çok önemseme kulak ardı et laflarını. Zamanla alışırsın bu duruma, komutanların ile iletişim kurmayı dene, sessiz olma eğlen, gül dalgana bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wRei -- 20 Mart 2018; 1:21:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CR7_35

Allahım sizi korusun bütün güvenlik güçlerini bak birileri şuan sınır ötesi operasyonunda bi de onların psikolojisini düşün bazılarının hayatı sosyal medya ve para harcamak hayatta hedefi olmayan asalak gibi yaşayanlar özellikle şu zengin kitle ya tamam takılın eğleninde bu kadarda duyarsız olmayın be hudutta can verenler olmasaydı nah binerdiniz o arabalara yatlara.

Herkesin tatması gereken bi duygu erkeğin karakter gelişiminde tecrübe edinmesi gereken yer diye düşünüyorum çok erkeğin zaten şu hayatta 2 şey görmesi lazım bir askerlik ortamında hemcinslerinin karakterlerini bide evlenene kadar takıldığı kızların karakterini.

Neyse farklı konulara girdim hayırlı teskereler kardeşim benim diğer arkadaşım asker şuan 35 günü kaldı onunda o istemeyerek gitti ama onun ki bile geçti geçiyor yani.

Hemfikiriz. Ben sıkıntımı geçmişde yaşadığım başarisizliklar ve bunlari kafama çok takip düzeltememe bağliyorum. Ama kesinlikle gidilmesi gereken biryer. İnsanlara nasıl davranilmasi gerektiğini ögrenirsiniz.İmsanlarim ne kadar acimasiz ayni zamanda dostane karakterleri. Lafin bittigi yer buraai

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

quote:

Bir ara göz atarim teşekkürler

Kiyamam size.. Seni AZ cok forumda tanırım. Bu avatarından tanıyorum sen de o kedicik gibi çok şirin birisin

İnsanların en az yarısı kotudur

Onun için takma

Hahaha çok sağol guzel dusuncen için. Senide özledim inanir misin :)

İnsanlarin kötü ve çikarci olduklarini biliyordum. Şimdi daha fazlasini öğrendim. Hayatta kendimiz için birşeyler yapmamiz gerektigini anladim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fredydexter

ben 2011 de siirte askerligimi yapmıştım.tugaydaytım.topçu komando olarak.üst bölgesinede 1 ay kaldım

Hergün barut ve yağ koklayip her saat tüfek sesleri duymak artik kulagi aliştiriyor. :) Bende j.komando 60mm havancisiyim. Bu dağlar bize emanet

• quote:

Orijinalden alıntı: DISCOVERY SCIENCE

Seninle ayni özelligi tasiyoruz nerdeyse.

Mesela hangi özelliklerimiz benziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Bende askerdeyim dostum, atarsa 130 diyorum. Sık sık bunaldığımız dönemler oluyor ama ne kadar kafa yapısı olarak aynı olmasak bile burada askerler olarak birbirimize destek olmayı, aile olmayı öğrendik yoksa başka türlü vakit geçmez burda. Anlaşamadığın insanları çok önemseme kulak ardı et laflarını. Zamanla alışırsın bu duruma, komutanların ile iletişim kurmayı dene, sessiz olma eğlen, gül dalgana bak.

Sessizim ama tamamen sessiz değilim tabiki. Hocam dönen muhabbetleri az çok biliyosundur. Tadinda birakiyorum herkesle. Fazlasini yapinca gevşiyor millet sonra kavga çikiyor

• kısa dönem misin kaç zamandır oradasın? insan ilişkileri dışında zorlayan neler var? komutanlar nasıl? uyku, yemek vs. gibi şeyler çok sıkıntı oluyor mu?
  • Hocam olur öyle.

Alay falan etmiyorum o yollardan ben de geçtim. Askerlikte genelde durum bu olur.. Sorgulama zahmetine girmediğin çoğu şeyi o dönem sorgularsın, sevip sevmediğin insanları düşünürsün ve bu nasıl bitecek diye içten içe yer bitirirsin kendini. Sonra bi bakmışsın Hatay bitmiş (31) sonra bi bakmışsın Ankara olmuş (06) tezkere çarşısı vs derken Adana'yı (01) da geçer evinde bulursun kendini.

Tavsiyem kafana takmamaya çalış. Kendin hakkında ne düşünürsen bir süre sonra o düşündüğüne dönmeye başlarsın. İyi düşün ki iyi olasın.
    Düşüncelerime ya da tecrübeme ne kadar önem verirsin bilmem ama genede demek isterim ki Evet, düşüncelerinin hepsi askerde olduğun için. Sen düşündükçe daha da büyüyor
    Yorma kendini, geçecek dostum. Sabretmekten başka çaren yok maalesef..

• Miyav Miyav kullanıcısına yanıt
    Muhabbeti ayarında tutmak iyidir, mesafe güzeldir ve doğru olanı yapıyorsunuz içinize dert etmeyin burda biliyorsun ki küçücük bir sorun sana çok büyük geliyor içinde büyüdükçe büyüyor o yüzden mümkün olduğunca sakin kal iç dünyanı dingin tutmaya çalış düz yaşa günü birlik kalk mıntıkanı yap işini yap gerisini boş ver.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pfffff askerlik

• Düşünce tarzın yanlış, ailen dahil kimseden bir şey beklememen gerekiyor.

Özellikle bireysel olarak bir şey yapıyorsan insanlar seni unutur.

Bu vefasızlığı göstermez.

O sebeple bazı arkadaşlıklar, araya uzun yıllar girdiğinde bile , ilk buluşmada sanki hiç ara verilmemiş gibi devam eder.

İnsanlardan beklentini beni aramıyorlar, önemsemiyorlar olarak düşünürsen hiçbir zaman kendi başına bir şey başaramazsın ve hiçbir zaman desteksiz bir işe girmeye cesaret edemezsin.

Hayat senin hayatın, başkalarının davranışlarının seni bu kadar etkilemesine izin vermemelisin.

Hepimiz yalnızız sadece ortak paydalarda bir şeyler paylaşıyoruz.

Buna evlilik dahil.

Hayırlı teskereler

Ayrıca askerlik bulunman gereken mecburi bir ortam.
    Hayatına ara vermiş gibi bir şey oluyorsun.
    O sebeple orada olanları düzeltmeye çalışmak ya da çok kafaya takmak senin sağlığını bozar.
    Gözünü kulağını kapatıp vakitin geçmesini bekleyeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 20 Mart 2018; 7:18:32 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.