Şimdi Ara

Askerde Kilo Alınabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
13.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 180 cm boy, 58 kg.dayım. Nisanda da askerim nasipse.Askere gidip gelenler Askerde kilo alırsın diyorlar. Bu ne kadar doğru arkadaşlar? Askerliğini yapmış dedelerimizden cevap bekliyorum

• Yapacağın yere göre değişir... Ben mesela 10 kilo verdim Askerde. Nedenide dağın başında ufak bir karakolda olmam, kantinin olmaması, çarşının olmaması, yemeklerin başka karakolda yapılıp her öğün zırhlı araç ile alınıp gelinmesi tabi bu esnada yemeğin buz gibi olması. Ayrıca tam sayıya göre sefer taslarında gönderilmesi yemeğin. Yani doymadım biraz daha yiyeyim yok. Sabah kahvaltısında incecik bir dilim kaşar peynir ile kahvaltı veya ufacık bir kutu sarelle ile kahvaltı yaptığımız günler çok oldu. 15 Günde bir gelen beyaz peynir karşısında bayram ederdik. Tabi bunların hepsine benim yemeklerin içerisinde et yemememide eklediğimizde 10 kilo verdim askerlikte. Eğer kısa dönem gitmemiş olsam dahada verebilirdim.

O yüzden kilo alıp vermeye en büyük etken askerlik yapılan yer ve şartlardır... Yani alayların, taburların bu konularda imkanları çok ama çok fazla. Yemeği beğenmediysen git dönerini ye, pizzanı ye.

• batıda askerlik yapacak olursak bu durum seninkinin tersi mi olur? Yani kilo alırmıyım?
    quote:

Orjinalden alıntı: arif231

Yapacağın yere göre değişir... Ben mesela 10 kilo verdim Askerde. Nedenide dağın başında ufak bir karakolda olmam, kantinin olmaması, çarşının olmaması, yemeklerin başka karakolda yapılıp her öğün zırhlı araç ile alınıp gelinmesi tabi bu esnada yemeğin buz gibi olması. Ayrıca tam sayıya göre sefer taslarında gönderilmesi yemeğin. Yani doymadım biraz daha yiyeyim yok. Sabah kahvaltısında incecik bir dilim kaşar peynir ile kahvaltı veya ufacık bir kutu sarelle ile kahvaltı yaptığımız günler çok oldu. 15 Günde bir gelen beyaz peynir karşısında bayram ederdik. Tabi bunların hepsine benim yemeklerin içerisinde et yemememide eklediğimizde 10 kilo verdim askerlikte. Eğer kısa dönem gitmemiş olsam dahada verebilirdim.

O yüzden kilo alıp vermeye en büyük etken askerlik yapılan yer ve şartlardır... Yani alayların, taburların bu konularda imkanları çok ama çok fazla. Yemeği beğenmediysen git dönerini ye, pizzanı ye.

• askerde kilo alman bir çok sebebe bağlı,mesela rahatsındır ,gamsızsındır alırsın,veya düştüğün yer çok rahattır kilo alırsın,bu senin bulunduğun ortama,şartlara ve psikolojine bağlı.
  • Mesela yazıcıysan veya bütün gün bilgisayar başındaysan ve abur cubur da yersen çok rahat kilo alırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Marauder1905

Mesela yazıcıysan veya bütün gün bilgisayar başındaysan ve abur cubur da yersen çok rahat kilo alırsın.

bana da tek mantıklı gelen bu yoksa ne gördüm ne duydum askerde kilo alanı
  • Askerden kilo alıp döneni gördüm. Ama adamına da bağlı tabii. Ben 15 kilo verip geldim mesela. :D
  • Benim bir akrabam 95 kilodan aşağı değildi askere gittiği zaman(edirne/keşan).Dedik orada kilo verir,bizim akrabayı mutfak sorumlusu yapmışlar,geldiğinde duba gibi olumuştu
    quote:

Orjinalden alıntı: ccar

Askerden kilo alıp döneni gördüm. Ama adamına da bağlı tabii. Ben 15 kilo verip geldim mesela. :D
  • Arkadaşlar bahsetmiş, gittiğin yer rahat, stressiz yemekleri yenilir cinsten ve büyük bir tugaysa vs.'ye imkanları çok oluyor. Abur cubur kilo alıp geliyorsun. Rahat askerlik yapan tüm arkadaşlarım enaz 7-8 kilo alıp geldiler ama doğuda izbe yerlere askerliği çıkanlar kilo verip geldi :)
  • askerlik yaptığım karakolda kilo almayan bir Allah'ın kulu yoktu. batıda bir inzibat karakolu.
  • tuzla piyade okuluna gelirsen verirsin hocam hemde bayağı bi ...
  • walla ben j.hv.grup komutanlığı diyarbakırdayım yemekler iyi ...yediğim yemeğin aynısını albayda yiyor o bakımdan kilo vermediğimi söyleyebilirim ama şöyle bir şey var..aynı yemekler aynı kahvaltı bir süre sonra sıkıyor...
    323.ksd
  • ben askerde 13 kilo aldım arkadaşım bende senin gibi zayıftım mayısda askerden döndüm kilom 54 boyum 186 idi şimdi kilom 66 ve bayağı farketti. işin özü şu askerde herkes normal kilosuna kavuşuyor şişman zayıflıyor zayıf şişmanlıyor. üstelik kısa dönem olarka gittim ve 5 ayda oldu bu. sende alırsın merak etme.
  • bu işler kısmet biraz
  • sen Askerde kilo alırsın gibi gelio.düzenli uyku, düzenli beslenme falan. ordaki görevin çok ağır degilse alırsın yani kilo. hele çarşıda falan sağlam yersen dışarda falan alırsın alırsın rahat ol. hele bi de komando fln olursan çok sağlam besliyolar.spor da çok sağlam direk rambo gibi oluyon kilo alıyon farkında olmuyon bi bakıyon kaslanmış her yer.aynada vücudu görünce bu benmiyim falan dion :P :)) hadi hayırlı tezkereler
  • 12 ay boyunca 9 kilo aldım....
  • hele bir asker olalımda kilo alırmıyız mı verirmiyiz artık. o da bünye meselesi artık.
  • Bende kilo almak istiyorum. Üflesen uçacak gibiyim şuan.
  • Askerliği doğuda rahat biyerde yapıyorum. Girerken 83 kiloydum. 4 Ayda 96 kiloya çıktım. Yarından itibaren sıkı bir diyete girip kilo vermiş olarak terhis olmak istiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.