Şimdi Ara

aşırı yakma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Subaru Impreza 1.6GL
    Atiker Sıralı kit

arakdaşlar aracım lpg ye ilk geçtiğimden beri 9-11 litre arası yakıt tüketirken havaların soğuması ve yakıta gelen zammın ardından yetkili atiker servisinde ayara girdi . ayardan hemen sonra yani yaklaşık 10 km gittikten sonra (yani zaten 200 km civarı yapmıştım) gazı fulleyip ölçtüm 250 civarı yakmıştı daha sonra 250 km civarında yakıt bitti ve doldurdum ölçümlerim sonucunda araç 350 krş yaktı , sonra LPG ecusunun sigortasını söktüm bi umut resetlenir diye 100 km daha yol yapıp ölçüm yaptım 355 civarı çıktı ve servise geri döndüm durumu izah ettim onlarda eski ayarını kaydetmişlerdi onu yüklediler. bu gün 40 km civarı yol yaptım ve tek led söndü yandı gibi sanırım yine çok yakıyor, sorun ne olabilir saygılar...

• Aynen benim atiker sgi de fazla yakıyor..10 tl ye 25 km gider mi bir araba yahu..! Bir de ilk çalıştırmada yediği benzin var..Bu değerler saç baş yoldurur..Atiker fazla yakıyor demişlerdi ama ciddiye almamıştım..Acaba..?
  • ama bn o kadar yakmıyordum yani birden bire oldu
  • Anladığım kadarıyla ayarla ilgili birşey..Eğer servisler ayar yapmayı bilmiyorsa bir kablo bir yazılım versinler..Kalibrasyonu biz yapalım..!
  • daha önce eski ayarını kaydetmişlerdi onu geri yükledik sonucu burada paylaşıcam ama bilemiyorum kışın normal midir acaba

birde araçda açık filitre ve performans egzos var ancak 350 krş görünce yaz boyunca kullandığım filitreyi kutu içiyle değiştirdim ama bir şey farketmedi
  • Kışta olsa performans egsozu da olsa bu tüketim bu araba için çok fazla..
  • kış dolayısıyla yakıtlar 1-2 litre kadar arttı benim 10,5 litre civarından 11,5 civarına çıktı 26 kuruş falan ediyor...ama sizinki kadar fark olması anormal...
  • 2 aydır bende simit depom ile 50 km az gidiyorum ama benimki mevsimsel değil olsaydı 10-15 km olurdu, sanayinin yolunu tutma vakti geldi
  • benim aracım da 25 krş yakıyor bence fazla
  • 40 kuruş yakıyor km de atiker...Bir de gaza geçene kadar benzin yakıyor araba..En az 45 kuruş...
  • aracınız ne marka
  • Atiker çok yakıyor demek yanlış olur.
    Sisteminizde bir problem var hepsi bu
  • Arkadaşlar,

Evet kışın yakıt tüketimi bir miktar artar.

Ancak çok fazla artıyorsa, bu işçilikle ilgili olabilir. Sıvı haldeki lpg sistemde gaz haline dönüştürülerek yanmaya gönderilir. Ancak sistemin kapasitesine göre fazla mesafe konmuşsa lpg enjektörlerine kadar, o zaman gaz kısmen tekrar sıvılaşır. Bu da düzensiz çalışma ve fazla tüketim anlamına gelir.

Marka kadar önemli olan, çoğu zaman daha önemli olan şey işçiliktir.

İYİ MARKA; İYİ İŞÇİLİK olmalı.
  • İşcilik hep ön plandadır.

quote:

Orijinalden alıntı: concrete01

Arkadaşlar,

Evet kışın yakıt tüketimi bir miktar artar.

Ancak çok fazla artıyorsa, bu işçilikle ilgili olabilir. Sıvı haldeki lpg sistemde gaz haline dönüştürülerek yanmaya gönderilir. Ancak sistemin kapasitesine göre fazla mesafe konmuşsa lpg enjektörlerine kadar, o zaman gaz kısmen tekrar sıvılaşır. Bu da düzensiz çalışma ve fazla tüketim anlamına gelir.

Marka kadar önemli olan, çoğu zaman daha önemli olan şey işçiliktir.

İYİ MARKA; İYİ İŞÇİLİK olmalı.
  • tekrar selamlar arkadaşlar aracımın sorununu çözmüş olmanın mutluluğu ile karşınızdayım :)

öncelikle aracın ilk yapılan yedeklenen ayarlarını geri yükledik ilk denememde düşüşü farkettim daha sonra aracın egzosunun patladığını farkettim ve hazır bu arada biraz oynayalım dedim son susturucuyu çapraz takıp ortayı vede katı iptal ettik ortaya küçük bir susturucu takıp zırıltıyı kestik ve araç performasına geri kavuştu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: exca57

tekrar selamlar arkadaşlar aracımın sorununu çözmüş olmanın mutluluğu ile karşınızdayım :)

öncelikle aracın ilk yapılan yedeklenen ayarlarını geri yükledik ilk denememde düşüşü farkettim daha sonra aracın egzosunun patladığını farkettim ve hazır bu arada biraz oynayalım dedim son susturucuyu çapraz takıp ortayı vede katı iptal ettik ortaya küçük bir susturucu takıp zırıltıyı kestik ve araç performasına geri kavuştu :)

Merhabalar Aracın Eski Ayarları Kayıtlı Olmasaydıda! Yeni Ayar yapılınca Fazla Yakar Diye birşey yoktur.
    Araçta Herşey Normal Giderken Birdenbire olan yakıt Artışının Sebepleri kışı hesaba katmak lazım %10 artabilir.buda lpgnin ısı düştükçe basıncını düşürmesinden dolayıdır.bu normal:
    Ben size birşey anlatayım bundan 2 ay evvel bir müşterim acayip kızgın bir şekilde aracını çekici ile getirip dükkanın önüne indirdi. Hayırdır dedim Abi ne oldu böyle, müşterim dediki aracım lpgde çalışmadı çok ters bir yerde kaldım benzinimde olmadığı için 150 liraya çekici tuttum geldim.
    Tabi Hemen Araca baktım herşey normal fakat çalışmıyor ,Dedimki Lpg varmı Araçta? Cebinden Bir fiş Çıkardı
    bana gösterdi bak dedi yolda kalmadan 10 km. evvel tankı fulledim işte fişi, 70 liralık bir fiş gösterdi bana
    Peki abi dedim bu sefer arkaya tanka geçtim baktım sensör bitik gösteriyor ama adam hala bana gaz var usta 10kmde 70 lira gaz bitermi sen ön tarafa bak problem orda deyip duruyor. ama ben dedim şamandradan bir kontrol edeyim baktım araçta zerre kadar gaz yok gibi geliyor. acaba olmazya birde şamandrayı sökeyim gözümüzle bakalım ve sökmeye başladım ama nafile tankın içi bomboş. bu müşteriye
    gaz falan vermedikleri gibi yolda kalmalarına sebep olup benimde bu arada haksız beddualar almama sebep oldular müşteri tabi tankın içini görünce anladı olayı tabi ben doğru o istasyona gidecem dedi ama acaba gidince ne oldu bunu bilmiyorum bir daha uğramadı .
    Bunu Şunun İçin anlattım size Boş Tanka 70 lira alıp hava koyan sizin 20 liranızı alıp 10 liralık gazda koyabilir. yani tabi sizde ilk tepki olarak gaz sistemine veya ayara kabahat bulabilirsiniz.

Neyse Sorununuzun bittiğine sevindim Bu arada Atiker zaten çok yakıyor diyenler, Bu konuyu Takip Etseler onlarda en azından çok yönlü bakacaklardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

Atiker zaten çok yakıyor diyenler, Bu konuyu Takip Etseler onlarda en azından çok yönlü bakacaklardır.

Bu kadar kişi atiker fazla yakıyor diyorsa vardır bir bildikleri..Bundan önceki kitim zavoliydi..Bir kez bile şikayetim olmadı..Benim kullandığım bu dördüncü sıralı lpg kiti..En son atiker taktırmadan önce arabanın üzerinde starlux marka kit vardı..Onunla 30 tl lik gaz almıştım 2.20 den..100 ü otobanda çok rahat bir kullanım, 100 u de şehir içi kısa mesafe olmak kaydıyla tam 200 km gitmişti..Bu da km de 15 kuruş ediyor..Sırf şehiriçi kullanımda etse etse 20 kuruş etmeli..Şu an enjektör memeleri küçük olanlarıyla değişti ama hala 2.0 arabadan fazla yakıyor...Sistem güzel çalışıyor performans iyi ancak yakıt hala sorun..
    Yakıt hesaplamasında gayet tecrübeliyim diyebilirim..Tüketim konusundaki izlenimlerim şu an için olumsuz ama elimde hala kesin veriler yok..Sizin de belirttiğiniz üzere bazı yanıltıcı durumlar olabiliyor..İzleme sürecindeyim..

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Orijinalden alıntı: Florya Otogaz

Atiker zaten çok yakıyor diyenler, Bu konuyu Takip Etseler onlarda en azından çok yönlü bakacaklardır.

Bu kadar kişi atiker fazla yakıyor diyorsa vardır bir bildikleri..Bundan önceki kitim zavoliydi..Bir kez bile şikayetim olmadı..Benim kullandığım bu dördüncü sıralı lpg kiti..En son atiker taktırmadan önce arabanın üzerinde starlux marka kit vardı..Onunla 30 tl lik gaz almıştım 2.20 den..100 ü otobanda çok rahat bir kullanım, 100 u de şehir içi kısa mesafe olmak kaydıyla tam 200 km gitmişti..Bu da km de 15 kuruş ediyor..Sırf şehiriçi kullanımda etse etse 20 kuruş etmeli..Şu an enjektör memeleri küçük olanlarıyla değişti ama hala 2.0 arabadan fazla yakıyor...Sistem güzel çalışıyor performans iyi ancak yakıt hala sorun..
    Yakıt hesaplamasında gayet tecrübeliyim diyebilirim..Tüketim konusundaki izlenimlerim şu an için olumsuz ama elimde hala kesin veriler yok..Sizin de belirttiğiniz üzere bazı yanıltıcı durumlar olabiliyor..İzleme sürecindeyim..

merhaba birçok kişinin çok yakıyor yazması bir bildikleri var anlamına gelmez benim için! çünki onlar tek markanın ve tek aracın testini yapıyorlar bu konuda lpg işi yapanlar ancak mukayese edebilirler hergün çok yakıyo şikayetiyle birçok marka ve modelde araç değişik markalarla bizlere geliyor. ve incelemiz neticesinde
    %90 fazlasında benzinide çok yaktığını buluyoruz.
    isterseniz sizde bir benzin testi yapınız aracınızda ve sonucunu paylaşınız, Tabi siz biliyorsunuz, bilmeyenler İçin faydalı olur diye düşünüyorum.
    eğer araçta benzin yarım depo ve yukarı durumda ise ağzına kadar fulleyip km sıfırlanacak diyelim 100km sonra depo gene ağzına kadar fullenip yapılan km.ye bölünecek, eğer çok az ise benzin tamamen bitirilip Araç Direk Gazla çalıştırılacak ve 10 veya 20 liralık benzin alıp km sıfırlanacak aynı yolda ve aynı şartlarda benzinle gidilecek. böylece ortaya bir benzin hesabı çıkacak ondan sonrada yol haritamız ortaya çıkacak.
    Şimdi Atiker Sistemlerde Benzin Olmadan Direk Gazla Nasıl Çalıştırılacağınıda Yazalımki En Azından Bilmeyenler Öğrensin,
    1- KONTAK KAPALI DURUMDA İKEN ATİKER GÖSTERGESİNİN ÜZERİNDEKİ BG GEÇİŞ BUTONUNA BASIYORUZ VE PARMAĞIMIZI KALDIRMIYORUZ
    2-KONTAĞI AÇIP MARŞA BASIYORUZ VE ARAÇ ÇALIŞINCAYA DEK DÜĞMEYE BASMAYA DEVAM EDİYORUZ.
    3-ARAÇ ÇALIŞINCA DÜĞMEYİ BIRAKIYORUZ BU YOLLA DİREK GAZLA ÇALIŞTIRMIŞ OLUYORUZ.
    Tabi Burda Benim Tavsiyem Güvenlik nedeni ile depoyu fulleterek test etmenizdir. çünki herkes benzinin bitmekte olduğunu anlayamayıp birden seri şekilde bg düğmesine basamayabilir ve aracın hızla giderken stop etmesine yol açabilir. buda kazalara sebep olabilir tedbirli olalım.
    Saygılarımla

• Sevgili x15;
    Sizin uzun zamandır yazdığınız konuları takip ederim.Bilinçli bir kullanıcısınız,Florya otogaz da mantıklı bir açıklama yapmış,isterseniz aracınızı benzinde bir deneyin ve neticeleri hep birlikte bir değerlendirelim.İnşallah kısa zamanda çözüm bulunur.
  • Sayın florya otogaz ve değerli okifi ilerleyen günlerde daha net verileri burada paylaşacağım..İlginiz için teşekkürler..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.