Şimdi Ara

Ashe hakkında (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
7.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bilimle, fenle, ilim irfan yardımıyla doğruyu göstermeye çalışsan da gözlerini kapatan birine renkleri anlatamazsın. Olay benim için,

quote:

Neyin muhabbetini yapıyosunuz ki ? Jungleyi sadece gang yapmak için mi yapıyosunuz ?

sözü ile tek taraflı olarak kapanmış idi zaten.

Hayat her şeye rağmen yaşamaya değer (Bu nasıl bir özlü söz oldu elyaftan sohbet bağlayıcı oldu).
  • Jungle sadece Gang yapmak için değil..
    Solo kasan takım arkadaşına EXP avantajı sağlarsın.
    Kendine EXP avantajı sağlarsın..
    Kendine ve Takımına daha fazla Gold Kazandırırsın
    Ve tabikide Gang yapma özelliği var..

Level2de Gang yaparak bi şampiyonun kesildiğini hiç görmedim..Siz yapabiliyorsanız çekin bi video bizde görelim..
    Oyun başında Shaco ya veya başka bi karektere ORACLE almak saçmalıktan başka bişi değildir..Hani bi nebze Evelynn vardır Twitch vardır o zaman tamam..Sadece ward kırmak için oracle almak oyun başında 400 goldu çöpe atmaktadır..
    Oyun başında 400 gold un ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur..Lanede 2 kere ölürsen bi adama Feed Feed diye yazarlar..
    Hayır yani ben jungleyi tamamiyle desteklerim, özellikle Fiddle a yaparım çokda güzel gang atarım..Mesela ben Tank Cho cıkcaksam takımda bi tane jungler isterim ve solo kasarım çünkü biliyorum solo kasarken 2v1 de bile adam kesebiliyorum Cho Gath ile..Ve daha güçlü oluyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Shiftless

Jungle sadece Gang yapmak için değil..
    Solo kasan takım arkadaşına EXP avantajı sağlarsın.
    Kendine EXP avantajı sağlarsın..
    Kendine ve Takımına daha fazla Gold Kazandırırsın
    Ve tabikide Gang yapma özelliği var..

Level2de Gang yaparak bi şampiyonun kesildiğini hiç görmedim..Siz yapabiliyorsanız çekin bi video bizde görelim..
    Oyun başında Shaco ya veya başka bi karektere ORACLE almak saçmalıktan başka bişi değildir..Hani bi nebze Evelynn vardır Twitch vardır o zaman tamam..Sadece ward kırmak için oracle almak oyun başında 400 goldu çöpe atmaktadır..
    Oyun başında 400 gold un ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur..Lanede 2 kere ölürsen bi adama Feed Feed diye yazarlar..
    Hayır yani ben jungleyi tamamiyle desteklerim, özellikle Fiddle a yaparım çokda güzel gang atarım..Mesela ben Tank Cho cıkcaksam takımda bi tane jungler isterim ve solo kasarım çünkü biliyorum solo kasarken 2v1 de bile adam kesebiliyorum Cho Gath ile..Ve daha güçlü oluyorum...

Jungle carry'i solo bırakıp daha fazla farm yapması daha çabuk item çıkabilmesi için. Jungle gitmenin kendine EXP ya da gold avantajı olduğunu düşünüyosan oyunu açık ve net bilmiyosun yani.
    Jungle aldığı gold ve exp in çoğunu 2 buff'dan ve ganklerden alıyo yani. Jungle mapde görünmeyen bi adamın olması ve karşı takımın tedbir almadan overextend yapamaması için.

Level 2 Gank dediğin olayın seni öldürmese bile, sen level 2 iken karşındaki adamın sen gelene kadar level 4 olcağını biliyosun demi? Bu da karşındaki her kimse senden önce ulti açıcak demek, yani bırak adamın tekrar gank gelmesini, 1v1 ezilceksin zaten.
    Ki dediğim gibi, ilk 5 dk içinde sen level 4 iken, adamın jungle'ı bitmiş olcak ve gelicek. sen 4 level'a kadar base yapıp ward alıp geri gelirsen, karşındaki adama çok büyük avantaj vermiş olcaksın. Gitmezsende büyük ihtimal ölüceksin, ölmesende lane'de büyük bi avantaj kaybetceksin.

Early Oracle konusunda, early oracle kaybetmiceğini biliyosan gayet 400gold eder. Çünkü adamların map'deki tüm kontrolünü yersin. Çok başıma geldi dragon yesil ward koyup adamın ward kestikten sonra pink alıp geldiler onu da kestim.
    early Oracle'ın avantajı adamların bütün laning phrase boyunca visionını kaybettirmendir. Bu da senin mid lane'in geriye gitti sanılırken top lane ganklemesine, rakip jungle'ı talan etmesine vb. imkan tanır. 400 gold etmez diyosan da biraz daha fazla jungler oyna derim.

Bide sormak istediğim şey Fiddle jungle yaptığını söyledin, Build'ini söylermisin? Meraktan soruyorum. Ya da daha basiti, Smite alıp Cloth armor falan mı başlıyosun yoksa direk smitesız flash ignite/ghost alıp doran's falan mı başlıyosun? Karşı takımda CV olup olmadığına göre falan değiştiriyosan ona göre de söylüyebilirsin.
    Onun dışında, 1v2 lane yapmak avantaj değildir, karşındaki adamların sersemliğidir senin orda exp kasabilmen. Özellikle Cho gibi melee bi champ ile 1 tane last hit attırmamaları gerekir sana 1v2 lane'de. (Early game Chogath tanky falan değil yani, biliyorum kendisini de. Bi Singed shen falan olsan dmg yemeyi göze alabilirsin ilk levellarda da Cho yani. Heal falan da yapamıyo artık)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 14 Nisan 2011; 19:00:44 >

• Bu arada Ashe'nin ultisi 1 numero eğlencelidir,bot laneden top lanedeki adama stun atmak ve öldürmek acaip makara oluyor
  • @PhTx3

Shaco bana gang atıcak level 2 de ben recall mu çekicem bırak Allah askına ya harbiden saçmalamayın artık ezbere oynamayın şu oyunu..Shaco jungledeyken nie ward alayım ya ben geldiği kabak gibi ortada..
    Oyun başı Oracle almakkk saçmaaa nasıl savunuyorsun bunu sen ya şaşıyorum resmen..Abi ölürsün ölür ilk hedef sensin unutma seni keserler direk 1 ward kesceksin diye oracle mı alınır ya..
    Fiddle junglede Dorans veya kitabla başlarım..Spell olarak Ghost/Smite alırım..Build diye bir şey olduğuna inanmıyorum burdan ezberci olduğun tekrar ortada rakip AD ağırlıklıysa Zhonya çıkabilirim, kitab aldıysam majei dönüştürürm, Direk Deathcap çıkabilirim ileriye dogru adamlar hafiften MagicResist çıkarsa Void çıkarım Buildimi rakibe göre %100 değiştirebilirim tamamiyle oyunun akışına bağlı..
    Lanede 1v2 yapmak inanılmaz avantaj sağlar inanılmaz level farkı olur özellikle ChoGath da Q yu devamlı upgrade edersek 4-5 levelde adamları Q ya tutturursan Hpsi bi hayli gidicektir level6 a kadar rakibini yorarsın tabi Healer vb. yoksa.. Ve uygun bi zamanda Q+Flash+Silence+İgnite+Ultini sıraladın mı rakibini çok kolay alt edebilirsin..Cho çok kolay solo kasar kule altında last hit yaparak healtini rahatlıkla doldurur aynı zamanda manasını

• quote:

@PhTx3

Shaco bana gang atıcak level 2 de ben recall mu çekicem bırak Allah askına ya harbiden saçmalamayın artık ezbere oynamayın şu oyunu..Shaco jungledeyken nie ward alayım ya ben geldiği kabak gibi ortada..
    Oyun başı Oracle almakkk saçmaaa nasıl savunuyorsun bunu sen ya şaşıyorum resmen..Abi ölürsün ölür ilk hedef sensin unutma seni keserler direk 1 ward kesceksin diye oracle mı alınır ya..
    Fiddle junglede Dorans veya kitabla başlarım..Spell olarak Ghost/Smite alırım..Build diye bir şey olduğuna inanmıyorum burdan ezberci olduğun tekrar ortada rakip AD ağırlıklıysa Zhonya çıkabilirim, kitab aldıysam majei dönüştürürm, Direk Deathcap çıkabilirim ileriye dogru adamlar hafiften MagicResist çıkarsa Void çıkarım Buildimi rakibe göre %100 değiştirebilirim tamamiyle oyunun akışına bağlı..
    Lanede 1v2 yapmak inanılmaz avantaj sağlar inanılmaz level farkı olur özellikle ChoGath da Q yu devamlı upgrade edersek 4-5 levelde adamları Q ya tutturursan Hpsi bi hayli gidicektir level6 a kadar rakibini yorarsın tabi Healer vb. yoksa.. Ve uygun bi zamanda Q+Flash+Silence+İgnite+Ultini sıraladın mı rakibini çok kolay alt edebilirsin..Cho çok kolay solo kasar kule altında last hit yaparak healtini rahatlıkla doldurur aynı zamanda manasını

Dostum, Shaco Level 2 olduğunda, sen Level 1 olucaksın. Karşında da 1 tane Daha Level1 adam olucak. Ve Adamda "RedBuff" olucak. En iyi ihtimal flash+half hp kaybedersin. Karşındaki adamda Stun/Snare varsa direk ölürsün.

2, Oracle mantığını açıkladım, algılayamıyosan tekrar tekrar oku. Laning Phrase'de adam sana gank geldiğinde senle eş levellı 2 kişi varken üstlerine atlayıp oracle kesmeye mi çalışıcaksın, ve karşındaki adam dönüp kaçmıcak. "ASHE'DEN"

3, 1v2 lane kısmını da anlamamışsın. Chogath, level 4 olana kadar adamlara level avantajı olmuycak bi kere bu da demek olur ki ilk 4 dakika gayet adamlar avantajlı olucak; yani level 1 de creepler en ortaya yürüdüğünde, adamlar aç gibi CS kasmaya başlamaz da seni uzak tutarsa Cho Gath olarak ne yapabilceksin? Bunu söylüyorum.

4, Build tabiki önemlidir, Fiddle karşısına Olaf, Shaco, WW gibi AD dmg atan bir jungler gelirse blue bitene kadar takımının orda beklemesi gerekir. Bu da midlane için yaklaşık yarım wave falan eder.
    8 armor ile jungle yaparken de adam gelip 2 atar sana, bunu demek istemiştim nasıl bir build izlersin demekle. her oyun aynı build kullanıyomusun demedim yani. -real-

5, Cho ile tüm rüyanın Q tutturmak üzere olduğu bir dünyada, 2v1 lane carry oynuyosam boots+3 pot başlıcağım ve MS quint kullandığım gerçeğini bir kenarı bırakırsak. O Q'yu tutturma ihtimalin pek yok. Tuttursan bile önceden Harras yapamıcaksın, 6 level olup vurmayı umuyosun. Ki umduğun şey de Q Flash silence ignite Ulti. Yani sen 6 olcan, adamlar 4~5 olcak. sende herşey açıkta olcak 1v2 lane olarak, onlarda hiç bişey olmucak falan..
    Adamın yapması gereken tek şey Q üstünden flash atmak olur öyle bir durumda boots almıcak herkes dersen.

Karşına gelen adamlardan genelde senin kulene deli gibi push yapan 15 level / 700 elo adamlar olduğunu düşünüyorum.
    Umarım hep şanslı olursun. dediklerimi anlıyamadığını düşünüyorum o yüzden fazla uzatmıcam. Karşına adam akıllı jungler ve iyi bi ganker gelmez inş. Pembe dünyanda yaşamaya devam edersin

• quote:

@PhTx3

Eğer jungle yapıyosam ve karşıda shaco varsa mutlaka bizim mana buffına gelip toy kuruyor.Ne zaman jungle oynasam hep böyle olmuştur.Tam öyle bir yere koyuyor ki o köpeklerin oraya doğru..Orda bekliyor toylar fear basınca geliyor saldırıyor exhaust atıyor ve öldün..Ne yapabilirsin ki 4-5 tane toy ve bir shaco..

Lanede 1vs2 yapmak 30 levelda işkencedir sen neden bahsediyorsun?Adamlar sana minion bile kestirmez onun belli bir taktiği var.Last hit yaparak gelen minionları hep ortada tutarlar seni de sıkıştırırlar exp alamazsın last hit yapamazsın.Çok iyi yaparlarsa adamlar 5 level olur sen 3 level olursun.solo yapmak kolay onda ne var adamlar minionlara vurcak minionlar kule dibine gelicek kesicen hop sen 3 level onlar 2 level.Ama yok öyle bişey 30 levelda bunu bi xin zhao,tyrandemere,master yi yada renekton gibi herolara level atlattırırsan o adam gelir 2v1 yapar ikinizide birden kesebilir.

• Fazla abartıyorsunuz. Ashe ile 100'e yakın oyun oynadım. Gank yediğimi hatırlamam bile. Ward'ını dikersin. İş bu kadar basit. Hiç mi oyunda iç güdünüz yok. Ezberden sallayıp duruyorsunuz anca. Zaten baskın yiyeceksen senin koridorundaki düşman herolarda abuk bir hareket olur. Sana doğru gönelirler. Level 2 de gank atacakmış tey allam. Hadi en olmadı yedin baskını. Flash ile kaçtın kule altına , oyunun en squishy herolarından biri olan Shaco mu gelip alacak seni kule altında. Abartmayın bu kadar.
  • Eyvahh Eyvahhh Cho la solo yapamassın diyenleri görüyorum beyler size daha fazla cevap vermiyeceğim ve kesinlike ezber konuşuyorsunuz .Last Hit yaptırmıcaklarmış filanda filanda oh oh ya gelin bi gün oyun atalım isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

Fazla abartıyorsunuz. Ashe ile 100'e yakın oyun oynadım. Gank yediğimi hatırlamam bile. Ward'ını dikersin. İş bu kadar basit. Hiç mi oyunda iç güdünüz yok. Ezberden sallayıp duruyorsunuz anca. Zaten baskın yiyeceksen senin koridorundaki düşman herolarda abuk bir hareket olur. Sana doğru gönelirler. Level 2 de gank atacakmış tey allam. Hadi en olmadı yedin baskını. Flash ile kaçtın kule altına , oyunun en squishy herolarından biri olan Shaco mu gelip alacak seni kule altında. Abartmayın bu kadar.

Level 1-2 ken ward'un yok, karşıda ryze olsa sen last hit atarken snare atabilir. Öyle direk rambo gibi üstüne atlıcak kadar mal olanlar var tabiki, ama yine de fazla değil. Sonuçta Shaco gank geliyosa shaco'nun açması lazım ilk hit ile.
    Flash ile kaçarsın kesinlikle doğru. ama 2 levelda flash atıp base gidince sadece 1 tane ward alabilceksin, sadece 1 tane ward ile de shaco durduramazsın yani, 100 oyun oynadın lane'inde kamp yapmadımı hiç senin bi champ?
    Asıl sorun Onun orda olduğunu bilmen veya ölmen değil, Exp alamaman exp ve Cs alamıyınca da elinde sonunda ölceksin. anlatamadım bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

Fazla abartıyorsunuz. Ashe ile 100'e yakın oyun oynadım. Gank yediğimi hatırlamam bile. Ward'ını dikersin. İş bu kadar basit. Hiç mi oyunda iç güdünüz yok. Ezberden sallayıp duruyorsunuz anca. Zaten baskın yiyeceksen senin koridorundaki düşman herolarda abuk bir hareket olur. Sana doğru gönelirler. Level 2 de gank atacakmış tey allam. Hadi en olmadı yedin baskını. Flash ile kaçtın kule altına , oyunun en squishy herolarından biri olan Shaco mu gelip alacak seni kule altında. Abartmayın bu kadar.

Level 1-2 ken ward'un yok, karşıda ryze olsa sen last hit atarken snare atabilir. Öyle direk rambo gibi üstüne atlıcak kadar mal olanlar var tabiki, ama yine de fazla değil. Sonuçta Shaco gank geliyosa shaco'nun açması lazım ilk hit ile.
    Flash ile kaçarsın kesinlikle doğru. ama 2 levelda flash atıp base gidince sadece 1 tane ward alabilceksin, sadece 1 tane ward ile de shaco durduramazsın yani, 100 oyun oynadın lane'inde kamp yapmadımı hiç senin bi champ?
    Asıl sorun Onun orda olduğunu bilmen veya ölmen değil, Exp alamaman exp ve Cs alamıyınca da elinde sonunda ölceksin. anlatamadım bir türlü.

Shaco jungle gidip bi video cekermsn lütfen ?

• Bu oyun 5vs5 oynanıyor. Solo takılmıyorsun ki bütün wardları sen almak zorunda kalasın. Baskın yiyen adam dikkatsiz oynayan adamdır. Ya da team eblehtir ss vermez. Jungler karakter varsa zaten temkinli oynarım. Koridorun kuleye yakın olan duvarından oyunu sürdürürüm. Baskın yediğinde 1 flash 1 7 li ok ile kurtulursun. Ryze snare atabilecek kadar yaklaşamaz. Zaten Range bir hero oynuyorsan sürekli taciz edersin. Put gibi ileri geri oynamaz hiç kimse. Last hit yaptırmayacaklarmış , en çok bunu saçma buldum. Hsgg'nin maçlarına falan bakın , adam lee sinle bile 6 mob'un da last hitini alıyor. Ki bu adam High Elo. Hem de ultra. Hele hele ashe gibi agresif oynanıldığında koridordaki düşman team'i unfarmed bırakacak bir hero mu last hit yapamayacak ?

Dip Not: Baskın yemek en normal şeydir bu oyunda. Lakin ki dikkatli oynandığında tamamına yakınını atlatmak mümkün. Gereksiz bir beyin fırtınası yapıyoruz.

• quote:

Shaco jungle gidip bi video cekermsn lütfen ?

Shaco en kötü junglerlarımdan birisidir toplamda 3-4 kez oynamışımdır zaten, Olaf ve WW oynarım, Olaf ile gayet iyi ranked win ratiom'da vardır (100% kadar iyi olmasın)
    Ww ile de şu ana kadar sadece 1 kez out jungle yapan bir nunuyla karşılaştım Basit olarak. Yani az ya da çok senin 8 armor fiddle'ını her ikisiyle de ezebiliceğime eminim.

Şu sıralarda Mumu jungle oynuyorum, basit olarak level 4'de gank yaptığımda lane ne olursa olsun adamın rahat böyle flash atıyım gidiyim yapabildiğini görmedim.

Ben süper shaco jungle yapıyorum demedim zaten hiç bir yerde, bunları yapanlar var dedim. Karşına gelmiyosa o senin şansındır yani. Ama yine de basit olarak açıklıyayım ne kadar nasıl lane camp yaptıklarını anlatıyım sana genel olarak.

Ashe hakkında

Öncelikle ben mavi taraf sen mor taraftasın diye varsayıyorum, sayıları ona göre değiştirebilirsin.
    Level 2'de bir gank gelicekse, yani kırmızıyla, direk 4. yerden gelicek. Hiç bir şekilde ward olma ihtimali olmadığı gibi seninde görme ihtimalin pek yok deli gibi push yapmadığın sürece. Ki ashe ile leve 1'de deli gibi push yapsanda vision alamazsın o bölgeden.

Ölmedin mi? Flash mı attın. tamam. Geri gittin ve geldin (400 hp'e 200 dmg yedikten sonra geri gitmez lane takılırsan daha basit iş zaten, 15 sn sonra bi daha gank gelirsin.). Basit olarak minimap'e ortadan girersen ne tarafı wardladığını minimape bakarak görebilirsin. Ben görmiyim, Lane partnerin görür, Baskası görür. Level 2 de alabilceğinin en fazla 1 ward olduğunu biliyoruz zaten. Direk map'den mi girdin, etrafı dolaşmadığın sürece map'e nerden girdiğin de belli, yani ya alt ya da üst taraf olarak nereye ward koyduğun tahmin edilebilir. Mal olmayıp, ortaya en yakın olan uzun çalılara koymadığını varsayıyorum (1-3 ya da 2-4'ün arası)

2 taraftan biriyle ilgili görselin var yani şu an. Tabi bu sırada ortadaki adam senden daha yüksek bir level'da. Bu sefer blue da alıyosun ve 1'den geliyosun. (lane'de toplamda 2-3 dk falan geçirebildin henüz bunu da biliyosundur umarım.)
    Basit olarak koyduğun ward 1'den vision verirse aynısını bi kaç saniye sonra 4'den yaparsın. Doğru yerdeydiyse ward flash cooldown'ın dolmuş/dolmaya yakın olur. Bi kurtulma şansın daha olur. Öyle ya da böyle geçtikten sonra jungler olarak base gidersin, alcağın şey basit 1 boots 1 ward. ward karşı takım jungler varsa onun blue koyarsın. ve 2 den gelirsin.

---
    Bu da ne demek olur rahat exp kasamazsın. Nasıl başa çıkarsın? Çıkamazsın aslında. Öyle ya da böyle direnmeye çalışıp diğer lane'deki adamların aşırı derecede baskı kurmasını falan istiyebilirsin ancak.
    ---
    Gelelim niye madem böyle herkes niye yapmıyo kısmına.
    Çünkü bunu yapabilmen için diğer lane'deki adamların ölmüceğinin garantili olması gerekir. Solo oynadığnı düşünürsende kimse bunları denemeyi göze alamaz. Ama 5v5 girmeye çalışırsan ve karşına gerçekten iyi bir takım gelirse bu tarz şeyleri görürsün.
    ---
    Oracle kısmına gelirsek, Oracle alman için rakip adamların etrafı düzenli olarak wardladığından emin olman gerekir. Bunu da solo oyunda kimse yapmaz. Çünkü soloyu bırak 5v5 giren insanların bile yarısı ward almıyo. Rakip takım düzenli ward almayınca da Oracle çıkmak çok saçma oluyor. Ne zaman çıkcağını nasıl anlıcağınsa daha basit, bir shaco bu 4 yerin 3ünden invis olarak atlıyıp gank geliyosa ve her seferinde de başarısız oluyosa Early oracle onun işine gelir. -Shaco shaco dediğimiz için söylüyorum.-

Ve Early Oracle ile baş etmek oyunun belki de en zor işidir. Yani lane domine edip, adamın jungle'ına girebiliyosan zaten oyunu kazanmışsın. Ama eşit giden bir oyun için bunu yapamazsın. Solo lane Oracle karşılığında kule falan vermene sebep olur ki o daha istenmiyen bi sonuç olur, kesip kesemiceğin de belli değil ayrıca.
    ---
    Mesajını görmüşken ekliyeyim, dakika 3 ken takımındaki jungler kimse, ward almak için base yapamaz. Sidelane support varsa gidip alıp gelebilir ancak.
    ---
    Bide bişey daha ekliyeyim, Ben bunu sadece ofansif build gitmek isteyen crazy ashe'ler için söylüyorum. yoksa ben çok batarsa bi Iedge aldıktan sonra çıkarım banshee'mi herşey düzelir diyenlere lafım yok.

Not: Adam akıllı bir takımın varsa early Laning Phrase için E vermek saçmalıktır ashe'de, Q verip herkesin işini kolaylaştırmak daha iyidir.
    Not2: Shaco örnek verdim tabi de, Roam alistar falan daha iyidir. HoG nerf'den önce en azından 2 tane hog alıp flash ile turret atladığımı da bilirim. Pulv Headbutt atıp adamın gittiğini falan çok gördüm.
    Not3: Çok fazla mı 5v5 oynuyorum? Hayır. Şu ana kadar 5v5 girdiğim de karşıma noob geldiği sayılıdır. Onlarda da 10-0 falan gidiyosun zaten ne yaparsan yap. adamlarda CV ya da support bile olmuyo.
    Not4: Oyunun zevkli olduğu kısımları, böyle detayların önemli olduğu, oyunun çekişmeli geçtiği kısımları. O yüzden bunların üstünde duruyorum. Yoksa Ashe alıp Iedge+zeal rush yapıp 22-1 falan gittiğimi bilirim. -Ki yeni 30 level'dım ve E skill'ini olmazsa olmaz olarak görüyodum.-
    Not5: Shaco olmasına da gerek yok, Lane camp yapabilcek champler belli zaten -push yapmasın karşıdaki adam-. Mesela bir WW ile lane camp yapamazsın. Bir nunu ile, bir olaf ile bunları yapabilirsin. (Belki mumu ile de yapılabilir, O kadar iyi oynayabildiğim söylenemez mumu ama bakalım)
    Not6: Dediklerim saçmalık mı geliyo hala? Keyfiniz bilir. Daha fazla açıklama yapamıcam yoruldum. Ama solo oyun için bile, takımınızdakilerin yakın oynadığı bir oyunu daha iyi jungle yaparak kesinlikle ezebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhTx3 -- 14 Nisan 2011; 22:16:03 >

• Ben ve Adaniel belki tanırsın. Onla oyuna girdiğimizde genelde shaco alıyo ( main championu ) jungler olarak oynuyo ve hiçbir zaman fail bi gank olmadı 2 levelda. Elosu 1600 yani bu elodaki adamlar bile gank yiyip ölüyosa ya sen 2k+ elosun içgüdülerin aşırı gelişmiş ya da hiç düzgün bi shacoyla oynamadın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

Ben ve Adaniel belki tanırsın. Onla oyuna girdiğimizde genelde shaco alıyo ( main championu ) jungler olarak oynuyo ve hiçbir zaman fail bi gank olmadı 2 levelda. Elosu 1600 yani bu elodaki adamlar bile gank yiyip ölüyosa ya sen 2k+ elosun içgüdülerin aşırı gelişmiş ya da hiç düzgün bi shacoyla oynamadın.

Abi aslında adam shaco'nun turuncu bulutunu görebilceğini iddia ettiğinde bırakcaktım bilmiyorum. Neyse. Full AD ashe kasarak mutlu mutlu takılsınlar. Chauster ın hisleri biraz gelişince o da defansif item almayı bırakır belki. ya da takımdakiler onu korumayı falan öğrensin. Kobe, Elementz kötü oynuyomuş öyle duydum ben
  • Not: Ashe'de hep ilk becerime öncelik tanırım.
    Ashe'ye hala garipsediğim şeyleri yaptım ve memnun oldukarımı sunuyorum:

1) Clairvoyance ve teleport ile başladığım oyunda,becerilerimi açış sıram 2-3-4-3-3-3-3-gerisi 2. Bununla pot paramı 3. beceriden gelenle karşılıyor ve hep potla dolaşıyordum. Bir ara 5'er tane almış ve 25 dakikadan fazla bir süre b'ye basmamıştım ( üstümde herhangi başka bir yenileme eşyası ya da can çalma olmadan ) Başta çok atılgan başladığım için yanımdaki ile ilk kan'ı ve devamında her birini tek tek avladık, çünkü orman kasan Shaco'muzun yavaşlatması, benim yavaşlatmam ve yanımdakinin sersemletmesi ile küçük bir hatası ölümüne sebep oluyordu karşımdakinin. Sadece hasar yapmıştım başlangıç olarak daha sonra canımın azaldığını fark edince bana saldıranlardan dolayı, can çalma eşyalarının başlangıçı olan %12'lik eşyayı aldım ve karşıda sersemletme gibi bir şey olmamasından çok faydalandım. Eğer clairvoyance'i ve 3. becerimi açmasaydım bana gelen gang'lar başarılı olup benim bu kadar düz şekilde atak kasmam münkün olmayacaktı. (yavaşlatmaları vardı ama korku ya da sersemletmeleri yoktu.) Teleport'un sebebi b'den 4. becerimi sallayıp bir kaç saniye sonra salladığım yere ışınlanıp vurduğumu kesmemdir.

2) Ghost ve exausth ile başladığım oyundabeceri sıralamamda 3 en sondaydı. Gayet öldürücü konumdaydım ama karşı takıma karşı bir şeyler yapma adına tamamen saldırı eşyası yapmak yerine bir büyü koruması eşyası bir de normal zırh veren eşya yaptım. 3'e hiç vermememin acısını birine ilk becerimle vurup diğerine exausth atıp kendime ghost basarak ödüyordum eğer bunlardan biri yoksa ondan kaçmak için yanımdaki Lux'un iki kişiye birden yere yapıştırmasını tutturması gerekiyordu. Dersenizki sen iki kişiye yavaşlatma atıyordun 3.'ye ne oluyordu? Bende Lux'un o sondaki adama yere yapıştırmasını tutturduğunu hatırlatırım. ( iiki benim attıklarıma atmıyordu sanki anlaşmışız gibi )

3) Ignite ve flash denedim. Bunu uzun uzun anlatmayacağım çünkü flash'ı sadece kaçmak için (2 defa) ya da duvarın arkasına kaçanı kovalamak için(1 defa) toplamda 3 kere kullandım 35dk'lık oyunda. fakat ignite çok işe yarıyordu denemenizi tavsiye ederim.

4)Smite alıyorum ben soraka'ya normalde Heal ile. Smite için sadece şunu gösterebilirim:
    Heal ise flash kadar etkili olmasa da işimi görüyordu.

Sadece saldırı eşyası yapmak için karşıda hiçbir şekilde sersemletme gibi bir sorun olmaması gerekir. Varsa bir tane veya iki tane korunma amaçlı eşya alınmasından yanayım. (Takımın normal olduğunu varsayarak söylüyorum.)

• quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok---

Ben ve Adaniel belki tanırsın. Onla oyuna girdiğimizde genelde shaco alıyo ( main championu ) jungler olarak oynuyo ve hiçbir zaman fail bi gank olmadı 2 levelda. Elosu 1600 yani bu elodaki adamlar bile gank yiyip ölüyosa ya sen 2k+ elosun içgüdülerin aşırı gelişmiş ya da hiç düzgün bi shacoyla oynamadın.

Abi aslında adam shaco'nun turuncu bulutunu görebilceğini iddia ettiğinde bırakcaktım bilmiyorum. Neyse. Full AD ashe kasarak mutlu mutlu takılsınlar. Chauster ın hisleri biraz gelişince o da defansif item almayı bırakır belki. ya da takımdakiler onu korumayı falan öğrensin. Kobe, Elementz kötü oynuyomuş öyle duydum ben

jijinin buildine fail diyolarmış. Artık direk item almadan bf rush yapıcam sonra 3 tane daha bf alıp botumu alıcam.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.