Şimdi Ara

Asha 302 internetini kapatma. Belki sizde de işe yarar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
7.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eminim şu telefonun sürekli internete bağlanıp TL'leri tüketmesine sizde sinir oluyorsunuzdur.
    Önce şunu söyleyeyim ne yaparsanız yağın boşuna "interneti kapat" gibi bir menü tuş vs aramayın çünkü yok. (En azından ben bulamadım.)

Neyse sadede geleyim;
    Önce ayarlar menüsünden yapılandırmalara girin. orada ne varsa silin.

varsayılan ayarlar altındaki "avea" ve tercih edilen eriş. nokt. altındaki "Avea ile ilgili herşeyi." silin. (Yada hattınız her neyse.)
    Bunları yaptıktan sonra bile telefon internete bağlanmaya devam edecektir. o yüzden bizde kişisel ayarlar sekmesinden saçma sapan bağlantı ayarları oluşturacağız.

Ayarlar-->yapılandırma
    kişisel ayarlar sekmesine gelin. ekle deyip erişim noktası ekleyin. oradaki doldurulması gereken bütün bilgileri sallayın.(örn, hesap ismi:dhadhakl, taşıyıcı ayarları altındaki paket veri eriş. nok;hsafkak, doğrulanma türü güvenli kullanıcı adı;asdkja şifre:asdkjasd gibi.) Ve kaydedin

Yapılandırma ayarları ana sekmesine dönün. burada var sayılan yapılandırmayı; kişisel yapılandırma yapın. tercih edilen erişim noktasını az önce oluşturduğunuz dhadhakl isimli nokta yapın ve tüm tüm uygulamalar içi varsay deyin.

Ayarlar sekmesinden cihaz'a gelin ve şebeke modunu gsm yapın.
    Ayarlar sekmesinden bağlantıya gelin ve internet bağlantısını önce sor olarak seçin.

Artık siz internete bağlanacağınız zaman telefon sizden izin isteyecek ve Wireless ile Erişim noktası(dhadhakl) arasında size soracaktır. erişim noktasını(dhadhakl) seçseniz bile bağlanmayacaktır. Opera mini, market uygulaması ve kendi internet tarayıcısı ile wireless olmadan nete girmeye çalıştım ama hata aldım. Ancak whatsapp, mail servisi vs için denemedim.

Tekrar eski haline getirmek için tercihlerden değiştirmek yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Tabi telefon birkaç gün önce almış biri olarak işe yüzde yüz yarayacağını söyleyemem ama denemeye değer diye düşünüyorum.

ALINTI

Aşağıya başka bir siteden aldığım daha detaylı bir bilgiyi koyuyorum. Umarım işinize yarar. Bunu denemedim c3 için ama ashada da çalışa bilir belki.

http://www.symbianize.com/showthread.php?t=284369
    GUIDE] TURN OFF AUTOMATIC CONNECTION OF EDGE/GPRS ON NOKIA C3 IF WIFI IS NOT IN USE

***This is only applicable to the users who:
    1. Doesn't use UBT/FBT for Opera Mini/Bolt/Built-in browser
    2. Who has a lot of load, P100 for instance
    3. Who is subscribed to monthly cell phone plan
    4. Who uses default GLOBE/SMART/SUN internet connection

Are you annoyed of always having E (EDGE) or G (GPRS) symbol at the top of your Nokia C3 phone?

Did you know that when these symbols showed up, you're prepaid load is being deducted (for prepaid users) and monthly cell phone bill will increase (for postpaid users).

Did you know that Nokia C3 uses 5 major applications that can cause deduction of your load or increase cell phone bill? These applications are the following: Internet (Built-in web browser), Communities, Chat, Ovi Store, and Mail.
    *Internet application is used to browse websites. (Located in Menu)
    *Communities application is used to access Facebook and Twitter. (Located in Menu)
    *Chat application is used to communicate on Yahoo Messenger, MSN Messenger, Google Talk, and Ovi Messenger. (Located in Messaging)
    *Ovi Store application is used to download Games, Applications, Themes, and Tones. (FREE to download and Pay to download)
    *Mail application is used to read/check emails on Yahoo! Mail, Gmail, Windows Live Hotmail, etc. (Located in Menu)

In order for these application not to access the internet immediately, follow the following steps:

(This guide is based on my phone's firmware 04.45. I'm not sure if some options will not be available for phones under 04.45 but anyway please try it. Just in case, please update your phone to the latest firmware)

I.) Activate Ask first option before connecting to the Internet
    Menu>Settings>Connectivity>WLAN>Internet connection>Ask first

II.) Communities Setting (this will stop automatically downloading updates from Facebook/Twitter and will stop connecting to EDGE/GPRS)
    Click Options>Settings
    While roaming=Minimise my data use
    Minimise my data use=On
    Confirm before deleting=On
    Automatically update my phone Home screen: Never

III.) Chat Setting (this will help not to Sign In your account instantly)
    During the account creation or login (below username and password):
    Auto Sign In=Off

IV.) Ovi Store Setting
    Menu>Settings>Nokia Account
    Automatic sign-in=Off

V.) Mail
    - Automatically connects/downloads updates using WIFI/EDGE/GPRS once you have created an account on Yahoo! Mail or Gmail.
    - You need to delete your email accounts saved in MAIL if you are out of WIFI connection since it will automatically use EDGE/GPRS connection to check new email updates.

***If you don't want to delete your email account and don't want MAIL to download updates automatically, you need to create a new access point and web connections.
    Access point and web connection is different by the way.
    Access point is used on Communities, Ovi Store, Chat while Web Connection is used on Built-in Web Browser.

A. Create New Access Point (this connection will help you not to connect to Communities, Mail, Ovi Store, and Chat if area is not in range of WIFI connection)

Menu>Settings>Configuration>Personal Settings>Options>Add new>Access point
    Account name=Anyting you want (Type word Blank for example)
    Access point settings
    >Bearer Settings=default (no need to edit)

B. Create New Web Connection (this connection will help you not to connect to Communities, Mail, Ovi Store, and Chat, if area is not in range of WIFI connection)

Menu>Settings>Configuration>Personal Settings>Options>Add new>Web
    Account name= Anyting you want (Type word Blank for example)
    Homepage=Anyting you want (can be left blank)
    Username=leave it blank
    Password=leave it blank
    Use preferred access pt.=No
    Access point settings
    >Proxy=Disabled
    >Bearer settings=default (no need to edit)

C. Create Another Web Connection (this connection will allow you to browse the Internet using the built-in Internet browser)
    -use/apply this Web Connection setting only on Built-in Web browser.
    -this is different Connection from above, letter B.

Menu>Settings>Configuration>Personal Settings>Options>Add new>Web
    Account name= Anything you want (Type words My Web for example)
    Homepage=Anyting you want (can be left blank)
    Username=leave it blank
    Password=leave it blank
    Use preferred access pt.=Yes
    Access point settings is greyed out once use preferred access pt. is set to yes.

After creating 1 Access point and 2 Web connections, go back to Configuration (Menu>Settings>Configuration)
    Default config. settings=Personal config
    Default in all apps=Click Select and Yes
    Preferred Access Point=select the Access Point you created on letter A (Blank for example)

By choosing the blank access point, it will not use SUN/GLOBE/SMART connection and it will not connect to Communities, Ovi Store, Chat, and Mail but will give you error message like unable to connect.

VI.) Internet (built-in web browser)
    If you don't want Browser to connect to the internet:
    Menu>Internet>Web settings>Configuration settings
    Configuration=Personal Config.
    Account=select the Web Connection you created on letter B (Blank for example)

If you want Browser to connect to the internet:
    Menu>Internet>Web settings>Configuration settings
    Configuration=Personal Config.
    Account=select the Access Point you created on letter C (My Web for example)

And you're DONE!

I hope this tutorial helped and for reading.

• Bilgi ve emek için sağol lakin bunlarla uğraşmak yerine Gsm operatörünü arayıp data/internet kullanımını komple kapattırabiliyorsunuz. Dolayısıyla TL'de düşmüyor bağlanmaya çalışsa bile. Eğer data hattı açıksa program bağlantı kurarken başarısız olsa bile TL düşüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bilgi ve emek için sağol lakin bunlarla uğraşmak yerine Gsm operatörünü arayıp data/internet kullanımını komple kapattırabiliyorsunuz. Dolayısıyla TL'de düşmüyor bağlanmaya çalışsa bile. Eğer data hattı açıksa program bağlantı kurarken başarısız olsa bile TL düşüyor.

Haklısın. Fakat internet'i kullanmıyor değilim. kullanıyorum. Ancak paket bittikten sonra hemen yükleme yapmıyorum. bazen 3 gün sonra bazen 3 hafta sonra yükleme yapıyorum.Bu arada da TL gitmesin istiyorum.
  • TL düşmesinin tek sebebi Whatsapp.Sürekli nete bağlanmaya çalışıp tl çekiyor.
  • Teşekkürler annemin telefonu nerden açmış hep gidiyordu tl leri :)
  • bütün bunları bende deneye deneye bulmuştum. sonuçta düzgün yapılandırma ile sallama yapılandırma arasında geçiş yaparak mobili açıp kapayabilirsiniz.

yinede lanet bir telefon. yaa bir telefonda mobil açılıp kapatılmaz mı? olacak iş değil.
  • Bu dangalak telefon hala benim gibi başkalarında da var mı bilmiyorum ama çözümü buldum aşağıdaki şekilde mobil ağı kapatıp açabilirsiniz.

Tabi tahmin edebileceğiniz gibi şeytanın aklına gelmez.

ayarlar-bağlantı-paket veri-hsdpa erişimi kapalıyı seçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasesa -- 26 Ocak 2017; 0:19:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasesa

Bu dangalak telefon hala benim gibi başkalarında da var mı bilmiyorum ama çözümü buldum aşağıdaki şekilde mobil ağı kapatıp açabilirsiniz.

Tabi tahmin edebileceğiniz gibi şeytanın aklına gelmez.

ayarlar-bağlantı-paket veri-hsdpa erişimi kapalıyı seçin

Malesef buda sadece 3.5 g yi kapatıyormuş. Yani gprs olarak bağlanmaya devam ediyor. H harfi g ye dönüşüyor. Görünüşe göre bağlantıyı el ile kendimiz oluşturup ayarların bozarak kapatıp açacağız. Hiç.pratik değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.