Şimdi Ara

Asgari ücretliler hazırmıyız (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
2
Favori
22.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

2K

He he bulursun 2k
    Su anki asgari ucrete %20 zam yapsalar 1930 civari yapiyor
    Ee heralde %20 den daha fazla verecek halleri yok

Alıntıları Göster
    Çokmuş erken ve kati konuştun ne 2020 oldu askeri ücret

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşı bulun 100 TL fişeklesin.
  • Tayyip'e neyse bize de o %26,05. "Çok konuşmayın lan fakirler." dedi bize devlet.

Seçim is coming.

• 2020 tl kötü değil ama bugün yarın zam gelirse eğer diğer şeylere falan bir anlamı kalmayacak.
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:39:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Böyle ülke mi yönetilir abi ? %26 zam nedir ? Fakirleşiyoruz farkındamısınız ? Sinirden delirdim yemin ederim. 2016'da 4 asgari ücretli benim aldığım maaşı anca alıyordu, şuan 2,5 asgari ücretliye eşit olmuş oldu (5.000) yani orta kesim fakirleşiyor. Ha şunu söyleyeyim asgari ücretli insan değil mi diyebilirsiniz, tabi ki çok daha iyi şartlarda yaşamalı herkes ancak şöyle bir durum var. Asgari ücrete bu denli zam yapıldığında tüm ürünler enflasyon şeklinde zamlanır. Aslında burada asgari ücretlinin alım gücü yine aynı kalır. (Hatta azalabilir bile) Ancak orta kesimliler bu şekilde fakirleşmeye başlar. 1600 olduğunda asgari ücret fiyatlar öyle bir arttı ki evi zor geçindirmeye başladım. Şimdi bu zamdan sonra ne olacak bilemiyorum. Kara kara düşünüyorum. Keşke hiç yapmasalardı...
    Memurda 400 500 arası zam alacak yalnız sorun giderlere zam gelirse yaşanacak

Sadece Benim arabamın bandrollü 300 TL arttı sigorta kasko yıllık bakım saymıyorum bile

Ki büyük zamlar bizi bekliyor gibi keşke askeri 1800 olsaydıda vergi indirimleri genel tüketim indirimleri olsaydı

• Zamlar geldiği sürece hiç bir önemi yok
  • Psikotrex kullanıcısına yanıt
    Bu kafayla anca ağlarsın burda söyleyemeceğim cümleler var, ban yerim, onca senenin emeği var bu hesapda.
  • bireysel emekliligi getir 6. Ayda %20 lik vergi dilimine sok temiz is sorsan zam geldi

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    2020 oldu kardeş

• 1900 Diye düşünmüştüm bende 2020 oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Bu kafayla anca ağlarsın burda söyleyemeceğim cümleler var, ban yerim, onca senenin emeği var bu hesapda.
    Sen daha ne denilmek istendiğini bile anlayamamışsın. Ya yaşın küçük ya da idrak edemiyorsun okuduğun cümleleri Diyorum ki ücretlerin bu kadar artması giderlerin, vergilerin ve özel sektördeki fiyatların artması demek. Yani 2 ihtimal var. Ya aynı seviyede kalacak asgari ücretli ya da şuan ki durumdan daha kötü olacak. Yazdıklarımı nerenle okudun ? Asgari ücretli ve orta gelirlinin yaşam kalitesi ve gelir indeksinin yükselmesi için üretim ve ihraç oranlarının artması lazım. İktisat, ekonomi oku biraz düz mantık düşünüyorsun.

• Toplum olarak bugünü yaşamayı bilmiyoruz , asgari ücrete ciddi bir zam gelmiş , şuan fabrikadayım millet havalara uçuyor burada da yine bi karamsar kötü hava var. Neymiş zam gelecekmiş. ANI yaşa kardeşim , asgari ücretle çalışan emekçinin yaşadığı mutluluğu paylaş , daha yeni asgari ücret haberinden 5dk sonra İNSANLARI KORKUTMA! Senin gibi muhalif beyinler asla kazanamaz bu ülkede.
  • Popülist bir karar. 20 sene önceki gibi enflasyon, faiz, zam döngüsüne girdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 27 Aralık 2018; 12:19:5 >
  • Bireysel emeklilik zorunlu değil. Bu sene asgari ücret vergi kesintisi olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: senpaituyun

Memurda 400 500 arası zam alacak yalnız sorun giderlere zam gelirse yaşanacak

Sadece Benim arabamın bandrollü 300 TL arttı sigorta kasko yıllık bakım saymıyorum bile

Ki büyük zamlar bizi bekliyor gibi keşke askeri 1800 olsaydıda vergi indirimleri genel tüketim indirimleri olsaydı

Alıntıları Göster
    Aynen öyle.. Bunu idrak edemeyen ileri zekalı arkadaşlar var forumda... Masraflar+enflasyon+özel sektör arttırımı bu zamların çok daha üzerinde olacak. Muhtemelen asgari ücretin artması dolar/tl kurunda da doların artması yönünde reaksiyona sebep olacak

• Eğer asgari ücreti bu kadar yükselttilerse 2019 da felaket zamlar görebiliriz

• Gereksiz fazla arttı.

1300'den 1600e çıkarıldığında nasıl enflasyon çıktıysa, nasıl bi çayı 5 liraya içmeye başladıysak şimdi de 8 liraya içeriz.

Asgari ücret %30 arttı

Peki şunu soralım: Hangi küçük-orta işletme yani KOBİ kârını %30 artırdı? Hiçbiri belki.

Çay tost %30 pahalanacak işletme bu ödeyeceği parayı bizden çıkarak

Asgari ücreti böyle desteksiz artırmak sadece bize değil asgari ücretlinin kendisine de zararlı.

• Hocam bu tarz konuları pek bilmiyorum ama 2300 tl maaş alıyorum bu zamlar bizede yansıyacak mı ?biri aydınlatabilir mi bizi
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.