Şimdi Ara

Asgari ücretle yaşıyorum. '1603 TL' (Troll değildir, gerçektir.) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
4
Favori
11.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen asgari ücretle yaşamıyorsun ki senin yaptığın hayatta kalmak.

Her gün makarna yiyip ayda bir kere sinemaya giderek yaşanmaz sadece nefes alınır. Umarım gelirini artırmak için bir planın bir çalışman vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asgari ücret ile gecinilmez fake konu

• işte tam siyasetçilerin istediği vatandaş tipi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bodrumda yani bodrum katında 400 tl 1+1
  • Helal olsun hocam. Senin ki bi nevi Survivor. Valla helal olsun ot geldik ot gidiyoruz misali..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

üste başa bir şey almıyorsundur, ayakkabılar yıpranmasın diye işe yalın ayak gidiyorsundur (troll yorum)
    ekmek 1 tl günde 1 ekmek yesen ayda 30tl yapar.. hadi ete alerjin var yemiyorsun, pazar market fiyatları malum 300 liraya dönmez o mutfak
    1+1 izbe bodrum katları olabilir kabul.
    kabul ayda 300 arttırıyorsun.. umarım evlenme, ev alma, araba alma, telefon değiştirme, pc alma, tatil hayalleri kurmuyorsundur

normal bir tel alabilmen için (örn: huawei p9 lite) 4-5 ay para biriktirmen lazım.. ev araba mevzuna girmicem keza 250-900 yıl yaşamanı beklemiyorum
    kendime hediye alıyorum dediğim kısım içinde ayakkabı vb şeyler var :)

ben tavuk eti dışında bir et yiyemiyorum. genelde bakliyat yerim.

su dışında bir şey içmem. 300 liraya çok rahat dönüyor.

dediğim gibi bir şey alacağım zaman biriktiriyorum. iphone 4s kullanıyorum.

araba hayalim yok ehliyetim de yok. pc fena değil lol açsa yetiyor zaten oynadığım bir o var bu aralar.
    tatile çıkamıyorum ve spor da yapmıyorum çünkü çok pahalı geliyor. bütçe kaldırmıyor.

• Adam bu parayla tek başına kendi ayaklarının üstünde dimdik yaşayıp gidiyor. Siz kendi halinize aglayin.

• İstanbul'da yetmez diyenler olmuş...

Ulan tabii İstanbul'da yetmez,küçücük şehirde 15milyon küsür kişi yaşıyor...

Elin asgari ücretlisi ABD'de san franciscoda yaşayabiliyor mu sanıyorsunuz? Veya İngilizi Londra'da yaşayabiliyor mu sanıyorsunuz? İngiltere'de asgari ücret 1396 euro Londra'da kiralar ne kadar haberiniz var mı?

İstanbul'da yaşamayacaksın kardeşim,gideceksin paranın yettiği yerde yaşayacaksın! Bütün dünyada bu böyle fakat bizim sonradan görme milletimiz direk metropollere akın ediyor! Halbuki asgari ücret alıyor veyahut 2k para alıyor...

Biraz kafalarının içindekini kullansalar keşke ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA6EED738

İstanbul'da yetmez diyenler olmuş...

Ulan tabii İstanbul'da yetmez,küçücük şehirde 15milyon küsür kişi yaşıyor...

Elin asgari ücretlisi ABD'de san franciscoda yaşayabiliyor mu sanıyorsunuz? Veya İngilizi Londra'da yaşayabiliyor mu sanıyorsunuz? İngiltere'de asgari ücret 1396 euro Londra'da kiralar ne kadar haberiniz var mı?

İstanbul'da yaşamayacaksın kardeşim,gideceksin paranın yettiği yerde yaşayacaksın! Bütün dünyada bu böyle fakat bizim sonradan görme milletimiz direk metropollere akın ediyor! Halbuki asgari ücret alıyor veyahut 2k para alıyor...

Biraz kafalarının içindekini kullansalar keşke ...
    ben istanbul aşığıyım hayatımda 2-3 defa gelebildim onda da fazla duramadım. açıkçası ben istanbulda yaşamak istiyorum fakat bütçem el vermediği için 100.000 lik şehirde kalıyorum.

hani amerikada doğanlar çok şanslı ya derler ya. ha işte aynısını ben diyorum istanbulda doğanlar çok şanslı diye. insanlar her zaman kendilerinden düşük şartlarda yaşayan ve o sıkıldıkları hayatı deli gibi isteyen insanların olduğunu unutuyorlar.

insanlar neden beni eleştiriyor anlamıyorum sadece öyle bir algı var ki asgari ücret nefes almaya bile yetmiyor sanıyorlar.

doğrusu evet iyi yaşam şartlarım yok iyi telefon araba, televizyon bilgisayar yok fakat istediğim filme gidiyorum. istediğim diziyi izliyorum. istediğim müziği satın alabiliyorum. istediğim kafeye oturup çay içebiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kuzgun_

üste başa bir şey almıyorsundur, ayakkabılar yıpranmasın diye işe yalın ayak gidiyorsundur (troll yorum)
    ekmek 1 tl günde 1 ekmek yesen ayda 30tl yapar.. hadi ete alerjin var yemiyorsun, pazar market fiyatları malum 300 liraya dönmez o mutfak
    1+1 izbe bodrum katları olabilir kabul.
    kabul ayda 300 arttırıyorsun.. umarım evlenme, ev alma, araba alma, telefon değiştirme, pc alma, tatil hayalleri kurmuyorsundur

normal bir tel alabilmen için (örn: huawei p9 lite) 4-5 ay para biriktirmen lazım.. ev araba mevzuna girmicem keza 250-900 yıl yaşamanı beklemiyorum
    +1

• Yaşamıyorsunuz. Hayatta kalıyorsunuz. (Öteki konudan çaldım ama olay bu.)

Günde 10 liraya ne yiyorsunuz? 3 litre su bile 2 lira.

• Doğruysa bu yazdığın yaşamak değil gerçekten

• Valla dostum biz buna hayatta kalmak diyoruz.

Sana lafım yok; ama bir ömür böyle yaşayınca insan gerisine bakıp küfreder.

Bu hayatı yaşayamadık dersin işte o zaman.

Hepsini geçelim, böyle bir hayata razı olmak başka şükretmek başka.

Şükret; ama razı olma!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 7 Nisan 2018; 4:26:41 >
  • Seninle aynı seviyede olan evsizlerde var.Onlarda hava soluyor su içiyor karınları birşeylerle doyuyor.Ne geçerse boğazlarından.1+1 kira dediğin yer cidden nerede merak ediyorum.İstanbulda dediğin fiyata en kötü ev arkadaşı arayanlar var.Elle tutulur eve benzeyen daireler 700-800 den başlıyor.Mevki olarakta iyi yer değil.Mevki olarak idare eder düzgün daireler 1000 tl üzeri.Ot gibi yaşamayı seviyorsan diyecek lafım yok.Lafım genele aslında.Ciddi ciddi hep derim halkımızın büyük çoğunluğu cahil yobaz ama aslında en kötüsü hakkını arayamayacak kadar acizler.Seslerini çıkaramayacak kadar korkaklar.Şimdi artık öyle bir duruma geldikki artık bırakın bireysel olanları koskoca medya patronları bile birşey diyemiyorlar.Bunun sebebide bu nefret ettiğim halk, başımızdakileri yukarda dediklerimden dolayı besledikçe besledi.İş işten geçti artık.Sandığa bile güvenmiyoruz.Nasıl hile hurda olacak onları konuşuyoruz.

• hocam hangi şehirde yaşıyorsunuz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle köle gibi yaşamaya devam et. Tam Tayyip Erdoğan'ın vatandaştan istediği hayatı yaşıyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • kingo_disco kullanıcısına yanıt
    Bu yorumdan sonra senden şüpe etmeye başladim bu şahis köle gibi yaşiyoken şükrediyor sen şükretmedigine göre boluk içerisinde tayyip erdogan tarafindan besleniyosun adam kendi durumunu anlatip böyle şöyle yaşiyorum diyip durumu izah eediyor mecburiyetten yaşiyor tek yaşiyo evlilik hayalleri arabasi dahi yokken söyledigin yoruma bak kendisi kalkip isyan edp protesto etmeye kalksa emin ol onun için kilini kipirdatmazsin cünkü yerin keyfin rahat böyle boşboş yorumlar yapmayin yahuu yeter be koskocaman insanlarsiniz birinizde allah yardimciniz olsun dememiş.!!!!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: kingo_disco

Böyle köle gibi yaşamaya devam et. Tam Tayyip Erdoğan'ın vatandaştan istediği hayatı yaşıyorsun.
    Reisin zaten istediği oy potansiyeli bu.Herşeye biat eden sorgulaması isyan etme duygularından yoksun bir halk.Konuyu açan çocuğa pekte kızmıyorum.Ülke olarak acı tablomuzu yansıtıyor işte.Bu tipler böyle yaşarken reis ve yandaş yalayıcı ümmeti bolluk refah içinde gününü gün ediyor.Bu kesimde aslında ufak kısım.Kimler oldukları belli zaten.
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    Hazira para dayanmaz. Disarda yersen 300 TL 10 öğün anca yeter. Şahsen benim yediklerim ayda 300 TL yi bulmuyordur belki zorlar ama geçmez. Bu forumdaki %90 insandan daha sağlıklı beslendigimi söyleyebilirim. Beslendigim şeyler bellidir genelde aynıdır tavuk, yumurta, balık, süt, yulaf, bulgur, pirinç, yeşil mercimek, fasulye, brokoli, çavdar ekmek, badem, yer fıstığı, elma, muz. Kırmızı et almakta sıkıntı çekiyorum o ayrı onu eksik olarak sayabiliriz. Şimdi ülkede alım gücü düşük evet ama 300 TL ye bir insan baya sağlıklı şekilde beslenebilir. Ben besleniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterkame -- 6 Nisan 2018; 19:20:7 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.