Şimdi Ara

ASGARİ ÜCRET İLE GEÇİNMEK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
5
Favori
29.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
231 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • asgari ücret zaten tek kişilik bir maaştır. belli bir meziyeti olmayan vasıfsız bir işçinin temel yaşamsal ihtiyaçlarını giderebilmesi için ödenen bir ücrettir. bu maaşla aile geçindirmeye çalışanların kafasını anlayamıyorum.
  • Evliyimden sonrasını okumadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simerazzı -- 4 Şubat 2018; 21:42:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ne işle meşgulsünüz?

Haliniz zor anlıyorum. Onun için maddi durumu iyi olmadan evlenmeye karşıyım ben. Mesela belli bir birikiminiz olacak, ikinizi de hayli hayli geçindirecek kadar maaşa sahip olacaksınız ki evlenin. Yoksa asgari ücret ile çok zor gerçekten.

En az 4000 lira gerekiyor bir eve orta düzey bir yaşam için. Onun için bekarken borçlarınızı bitirin, birikiminiz olsun. Evlenmek moda olmuş şimdi maalesef. 50 milyardan aşağıya çıkamıyorsunuz. Bu parayı çok güzel değerlendirebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KöfteSuyu kullanıcısına yanıt
    Merkez veya denizköşklerdesiniz sanırım. Cihangir taraflarına geçmeyi düşündünüz mü?

• Pardon da asgari ücret alırken neye güvenip de evlendiniz? Yani devletin politikaları benim için de kabul edilebilir değil lakin kişi olarak öncelikle sizin mantıklı kararlar almanız lazımdı.

Bu zamanda aile kuracak adamın rahat 5000 TL kazanması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Pardon da asgari ücret alırken neye güvenip de evlendiniz? Yani devletin politikaları benim için de kabul edilebilir değil lakin kişi olarak öncelikle sizin mantıklı kararlar almanız lazımdı.

Bu zamanda aile kuracak adamın rahat 5000 TL kazanması lazım.

O zaman Türkiye'de kimse evlenemez neredeyse. 5000 diyorsun. Kaldı ki evlenirken maaşı neydi, sonradan mı bu seviyeye indi bilemeyiz peşin yargılamamak lazım.

Hocam işin zor Allah yardımcın olsun. Benim cebime yol parasını çıkınca ortalama bin tl kalıyor. Bunun 300ü fatura 300ü kredi kartı. Gerisi de harçlık işte. Ben kendimi geçindiremiyorum yani. Aile geçindirmek büyük meziyet.
  • Bu devirde büyükşehirde yaşamak için en az çift memur maaşı lazım.Küçük şehirde tek maaşla belki geçinilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: simerazzı

Merkez veya denizköşklerdesiniz sanırım. Cihangir taraflarına geçmeyi düşündünüz mü?

üniversite mah.
  • Trader Emre kullanıcısına yanıt
    Senin kafaya göre asgari ücretliler evlenmesin 14 milyon çalışan nüfus var bunun 6 milyonu asgari ücretli hangi ülkede yaşıyorsun.
  • Sentez* kullanıcısına yanıt
    Aynen hayat zor ama sağlıklıyız =) Gerisini boşver borç yiğidin kamçısı
  • hayrikoc61 kullanıcısına yanıt
    Muhasebe lakin şu durumda zaten bankaya müşteri hizmetleri olarak girsen yada bir şirkete bilgi işlem yada herhangi bir yerden çalışsan farketmiyor adam asgari ücret yatırıyor. Çevreniz de yok mu böyleleri ben tarih yada türkçe hocası olup manav yada asgari ücret ile çalışanı çok gördüm.

Devir artık perakende devri asgari ücret + prim yada memurluk =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881-1938 -- 4 Şubat 2018; 22:42:45 >
  • Sizin kira iyiymiş Antalya' da yıkık dökük cingen mahallelerindeki evlere en aşağı 650-700 tl çekiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1881-1938

Muhasebe lakin şu durumda zaten bankaya müşteri hizmetleri olarak girsen yada bir şirkete bilgi işlem yada herhangi bir yerden çalışsan farketmiyor adam asgari ücret yatırıyor. Çevreniz de yok mu böyleleri ben tarih yada türkçe hocası olup manav yada asgari ücret ile çalışanı çok gördüm.

Devir artık perakende devri asgari ücret + prim yada memurluk =)

Kaç yıldır çalışıyorsunuz. Büroda mısınız. SMMM var ise şirketleri zorlayın. Yoksa da zorlayın kendinizi geliştirin. Yoksa ileriye gitmiyor

• Hocam eşiniz de bi işe girsin. Mağazalara vs başvursun bence.

• WoodGuy kullanıcısına yanıt
    4 yıldır çalışıyorum muhasebe alanında bir dosya açtırıp 3 yıl staj ve ödenen paralar göz korkutuyor büro açmak çok zor.
    Alanında yükselmiş biri bile belgen yok ise alacağı maaş 2.400 TL geçmez. Geçiyorsa da ben görmedim.
  • 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    bana göre tek kişilik maaşla evlenecek olanlar ya çalışan eş bulsun yada sızlanmayı bıraksın.
  • Trader Emre kullanıcısına yanıt
    Hayat karşına öyle şeyler çıkarıyor ki mesela eşinin yada kendinin rahatsızlanması gibi siz hangi dünya yaşıyorsunuz merak ediyorum. Gerçekci olun biraz
  • 1881-1938 kullanıcısına yanıt
    maalesef geriye daha dolgun ücretli iş bulmak kalmakta. sizin için mesleki ve maddi tatmin oluşturacak bir pozisyona ulaşabilmenizi gönülden dilerim. ama şunu belirtmek isterim ki kimse asgari ücretlinin refahını tek başlarına aile geçindirebilecek pozisyona taşıyamaz.
  • En azından sizin başınızı sokacak bir eviniz,akşam eve geldiğinde sofranızda sıcak yemeğiniz,gelir getirecek bir işiniz var.Bunada şükretmeniz lazım.Keşke benimde sabit bir işim olsa.Ama ayda 5 lira sabit gelir getiren bir işim bile yok.

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    işte aradığım mizah bee samimilik budur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.