Şimdi Ara

ASELSAN KORKUT ve HİSAR akıllı hava savunma sistemi özel video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
1.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASELSAN'ın geliştirdiği akıllı hava savunma sistemi KORKUT ve HİSAR tek tuşla havadaki her hedefi takip altına alıp, akıllı mermileriyle uçak ve roketleri etkisiz hale getirebiliyor.

• Bu aletle teröristlerle masaya oturmaya ne gidilir ama :D

• Aselsan kurumsal olarak; aselsan sivil ve aselsan askeri olarak keşke bölünse.bilgisayar tablet cep telefonunu türkiyede hakkıyla yapabilecek bir firma, mühendisleri de çok yetenekli.

Parada büyük bir silah aselsan duy sesimi, tüketici elektroniği pazarına gir artık.

• menzile 400km dedi çok fazla değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: RoNNeZ

menzile 400km dedi çok fazla değil mi?

05:42'de 4 KM dedi.

• Sivil işler de açık rekabet olduğu için maliyet kurtarmaz. Bu savunma sanayi yerli olmak zorunda olduğu için maliyet/etkinlik çok da önemsenmiyor. Daha pahalı ya da patlasa sonuçta o kabiliyeti elde etmek için harcanıyor para ancak tüketici buna Bakmaz o yüzden tüketici pazarı çok farklı bi alan.

• ABD 2060 ta kullanacağı şeylerin videosunu izletip milleti korkutuyor. Bizde yapıyoruz ama kimse bilmiyor bu yüzden sıkıntı diyor idiniz ve şimdi bu tarz bir şeyler yapmanız harika.

• Hala koskoca sistemlere cihaz diyorsun Mesut Çevik :)

Kısaca özetleyeyim,

Korkut nokta hava savunma yapar, yani ilkel değildir amaca yöneliktir. Özellikle füzeli sistemler seyir füzelerini vuramaz, bu açıdan iyidir.

Hisar-A ve O sıradan hava savunma sistemleridir. Uzun menzilli için çalışmalar sürüyor.

• yavaş yavaş inşallah daha iyisini yapacak hale geleceğiz bu günlerimize çok şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: curufperlit

Aselsan kurumsal olarak; aselsan sivil ve aselsan askeri olarak keşke bölünse.bilgisayar tablet cep telefonunu türkiyede hakkıyla yapabilecek bir firma, mühendisleri de çok yetenekli.

Parada büyük bir silah aselsan duy sesimi, tüketici elektroniği pazarına gir artık.

Güzel olurdu ama halihazırda askeri ihtiyaçlarımızı tamamen karşılamayı başarmadan mevcut kadroyu bölmek savunma stratejisi üzerine negatif etki yapar. Vatanı savunmada dışa bağımlılıktan kurtulmak tüketici elektroniğinden daha mühimdir diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoNNeZ

menzile 400km dedi çok fazla değil mi?

400 km muhaber ağı olması lazım. hava savunma füzeleri 3-4 km'dir. üzerindeki top da gene 3-4 km max. daha uzun menzilli hemen hiçbir silah bu araçlara sığmaz, en azından hareket halinde atamazlar.

• en azindan birseyler yapilabildigini gormek guzel..

• video gelmeyince gitmediniz sanıyordum demek çekip sonradan yayınlayacakmışsınız çok sevindim hisar-o dışardaydı keşke onuda çekseydiniz o daha büyük.

• quote:

Aselsan kurumsal olarak; aselsan sivil ve aselsan askeri olarak keşke bölünse.bilgisayar tablet cep telefonunu türkiyede hakkıyla yapabilecek bir firma, mühendisleri de çok yetenekli.

Boğaziçi bilkent gibi işe yarar fakültelerden mezun olan en parlak mühendisler ASELSAN a giriyor.

• Korkutun hava savunma kabiliyetinden bahsederken yetkili 400km gibi birşey söyledi lakin 35mm hava savunma sisteminin menzilinin 4km olduğunu biliyorum. Bu sistem dahaçok konvoy koruma, stratejik hedef korumak amaçlı kullanılıyor nato kapsamında. Ruslarda muadili silka.

• quote:

Orijinalden alıntı: halitozbasli

Korkutun hava savunma kabiliyetinden bahsederken yetkili 400km gibi birşey söyledi lakin 35mm hava savunma sisteminin menzilinin 4km olduğunu biliyorum. Bu sistem dahaçok konvoy koruma, stratejik hedef korumak amaçlı kullanılıyor nato kapsamında. Ruslarda muadili silka.

Merhaba,

400 değil aslen 4 diyor. Oradayken ben çok net anladım ama sanırım ses mikrofondan gelince farklı anlaşılabiliyor zira bir kaç arkadaşımız da 400KM olarak algılamışlar :)

Bu tip teknik konulardaki yorumlarınızı da ilgi ile takip ediyorum.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abehesti

ABD 2060 ta kullanacağı şeylerin videosunu izletip milleti korkutuyor. Bizde yapıyoruz ama kimse bilmiyor bu yüzden sıkıntı diyor idiniz ve şimdi bu tarz bir şeyler yapmanız harika.

Kimse bilmiyor diye bir şey yok, Türkiyede uzun yıllardır ''Savunma Sanayi'' konusunda forumlar, bloglar ve internet siteleri mevcut, biz bunların haberini daha proje aşamasında bile değilken, (çok stratejik ve gizli bir proje değilse) fikir halinde iken çok çok uzun yıllar öncesinden biliyoruz, bilmeyen varsa biraz araştırsın, neden bilmediğinin suçunu da kendisinde arasın, lafım size değil, genel olarak konuştum.

En basiti, haberde geçen, ülkemizin gururlarından biri olan FNSS şirketinin resmi sitesi.
    https://www.fnss.com.tr/

Ayrıca bu tür araçları kullanıp, özellikle seçimlere yaklaşıldığında bazı partiler bunları sanki kendileri yapmış gibi, reklam malzemesi olarak kullanıyor, bundan da çok rahatsızım, bu firmalar köklü firmalar ve bunları reklam malzemesi olarak kullananlar daha parti bile değilken bu firmalar proje üretiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 12 Mayıs 2015; 0:37:09 >

• quote:

zamanında cep telefonu üretiyordu. zor iş. vestel bile cuvalladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

zamanında cep telefonu üretiyordu. zor iş. vestel bile cuvalladı.

Evet doğru güzel telefonlardı, polofonik melodi Türkiye pazarında ericsson dan önce süren firmadır kendileri.

telefon üretmek zor değilde rekabet ederek ayakta kalabilmek zor şuan pazarda.

Aselsan'ın ayakta kalma gibi bir derdi olmadığından şuan, (devlet ile imzaladığı sözleşmeler bile epey kar koymasını sağlıyor cebine.)

Bilmiyorum hiç gördünüz mü aselsan bu işe hiç yabancı değil. Aselsanın telefon gibi telsizleri var, renkli ekran sms/ foto atabiliyorsunuz telefon gibi başka telsizi arayabiliyorsunuz. Bir tanıdığım (asker ) kameralı olanında jandarma teşkilatında olduğunu sylemişti.

Kısacası bir apple olmazda yılda 5 milyon bilemedin 1milyon satsa fena mı olur. her türlü karı olur. dediğim gibi bu işe yabancı değiller, android e hiç yabancı değiller. Askeri amaçlı android tabletleri var bizzat kullandım.

TSK Güçlendirme Vakfı tüm şirketler bence Türkiyenin en iyi idare edilen şirketlerinden (çalışanları çok özverili çalışıyor yani maaş ile para ile yaptırılabilecek şeyler değil, bir ürün koyuyorlar ortaya başarılı olunca öyle seviniyorlar ki, çok canla başla çalışıyorlar. )

• millet üzerinden zengin olan koçlara sabancılara bir yerli otomobil yaptırılamadığı ülkede yerli savunma sanayine önem verilmesini ve netice alınmasını görmek sevindirici..
    donanımhabere de ayrıca teşekkürler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.