Şimdi Ara

# HTC WİNDOWS PHONE 8X ANA KONU # ORJİNAL WP 8.1 GÜNCELLEMESİ GELDİ #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.579
Cevap
24
Favori
191.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

# HTC WİNDOWS PHONE 8X ANA KONU # ORJİNAL WP 8.1 GÜNCELLEMESİ GELDİ #

Windows Phone 8X by HTC
    BOYUTLAR (UXGXK): 132,35 x 66,2 x 10,12 mmAĞIRLIK: Pil ile 130 gramEKRAN: HD 720 çözünürlüğe sahip 4,3 inç dokunmatik ekranEKRAN: HD 720

CPU HIZI
    Qualcomm® S4 1.5 GHz, Çift çekirdek

PLATFORM
    Windows® Phone 8

SIM KART TIPI
    Micro SIM

BELLEK1
    Toplam bellek: 16 GB, kullanıcı tarafından kullanılabilir kapasite değişkenlik gösteriri

ŞEBEKE2
    GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
    HSPA/WCDMA: 850/900/1900/2100 MHz

GPS
    Dahili GPS anteni (GLONASS)

SENSÖRLER
    G-Sensör
    Pusula Sensörü
    Yakınlık sensörü
    Ortam ışık sensörü

BAĞLANTI
    3,5 mm stereo ses jakı
    NFC
    Bluetooth® 3.1
    Wi-Fi®: IEEE 802.11 a/b/g/n

SES ZENGINLEŞTIRME
    Dahili Beats Audio™ özelliği ile stüdyo kalitesinde ses
    Daha yüksek ses keyfi için özel donanımsal amfi

ANA KAMERA
    Otomatik odaklamalı 8 megapiksel fotoğraf makinesi, LED flaş ve BSI sensörü (düşük ışıkta daha iyi çekim için)
    F2.0 apertür ve 28mm lensler
    1080p video kaydetme özelliği
    Özel HTC ImageChip

ÖN KAMERA
    Çok geniş açılı ön kamera ile fotoğrafınızda daha fazlası yer alsın
    2,1 megapiksel ön kamera
    1080p video kaydetme özelliği
    F2.0 aperture
    Özel HTC ImageChip

MULTIMEDIA
    Desteklenen ses formatları:
    Oynatma: .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, ****, .wav, .wma (sürüm 9 ve 10)

Desteklenen video formatları:
    Oynatma: .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (sürüm 9 ve 10), .avi (MP4 ASP and MP3)

PIL3
    Yerleşik ve yeniden şarj edilebilir Li-ion pil
    Kapasite: 1800 mAh

AC ADAPTÖRÜ
    Voltaj aralıgı/frekans: 100 ~ 240 V AC, 50/60 Hz;
    DC çıkış: 5 V ve 1 A

****KULLANICI İNCELEMELERİ****

ozkan_tpc ARKADAŞIMIZIN İNCELEMESİ

Arkadaşlar Merhaba;

Ben de uzun süredir piyasaya çıkan tüm yeni akıllı telefonları gerek DH sayesinde gerek farklı sitelerden ve gerekse gezdiğim mağazalardan incelemekteydim. Dün girdiğim bir mağazada nihayet 8x'in karşıma çıkmasıyla elime alma fırsatı buldum. "Alıyorum" demem sadece 30 saniye sürdü. Tabiki alım kararımı 30 saniyelik bir inceleme değil birkaç aydır yaptığım araştırmalar verdi. Faydalı olacağını düşündüğüm izlenimlerimi paylaşmak isterim;

-Öncelikle çok sık telefon değiştiren biri olmadığımı, telefonları bechmarklar ve custom romlar ve binlerce uygulamalar için kullanmadığımı söyliyim. Tabiki bu daha önce custom rom kurmadığım, oyun oynamadığım anlamına gelmiyor :)

Üstün bulduğum noktaları;

-Bir önceki telefonum Samsung Galaxy S'ti ve nihayet Htc 8x i (California Blue) aldığımda elimde verdiğim paranın karşılığını fazlasıyla bana hissettiren bir dokunuş hissiyatı yakaladım. Üzülerek söylüyorum ki tüm Galaxy serilerinin verdiği dokunuş hissi çocukken oynadığım plastik çin malı oyuncakların hissiyatıyla aynıydı (Defalarca kurcaladığım S3 ve Note da dahil). Ayrıca tasarım olarak beni cezbettiğini söylemeliyim. Ergonomik tasarımı sayesinde elime aldığımda çok inceymiş hissi veriyor. Oldukça da hafif. Led bildirim ışığının bulunması da bence güzel bir ayrıntı.
    -3 seviyeli ekran parlaklık modu orta seviyede bile amoled ekranların full parlaklığından daha göz doldurucu diyebilirim. Amoled ekranın en büyük sıkıntısı açık havada parlaklığının çok zayıf kalmasıydı, artık güneşli havada ekranımı net görebiliyorum ki bu gerçekten önemli bir ayrıntı.
    -Renkler olması gerektiği gibi amoledlere oranla gerçeğe çok daha yakın, Beyazı gerçek beyaz.
    -Beats audio nun kalitesi tartışılmaz, bir de buna dahili ses amfisinin beslemesi eklenince şu anda piyasanın en iyi sesini sunduğunu söyleyebilirim. Bendeki mütevazi fiyat-performans kulak içi kulaklık olan Sennheiser street cx-200'le birlikte gayet kaliteli ve tatmin edici bir ses veriyor (30 kademeli sesi 20 den yukarı çıkartamıyorum ses gerçekten güçlü ve çatlamıyor)
    -win 8 işletim sistemi olarak nasıl derseniz, yağ gibi akıyor desem yağ bile bundan yavaş akar. Gerçekten çok iyi yapmışlar ve henüz bir takılma ile karşılaşmadım. ios ile kapışır seviyede, androidden birkaç gömlek üstte (akıcılık bakımından). Facebook, whatsapp gibi çok popüler uygulamalar markette hazır sorunsuz ve çok daha hızlı çalışır biçimde. Ve dikkat ettim uygulamalar dosya boyutu olarak androiddekilerin yarısından daha az. Hepsi için aynı mıdır bilemiyorum ama örneğin Facebook android 13 mb iken win 8 de 4mb ve çok hızlı. Ayrıca tüm sosyal ağlarla et ve kemik gibi bütünleşmiş. Örneğin facebook u yükledikten sonra içeri gittim geldim, telefonu açarken kilit ekranında face te gelen etkinlik davetlerinden biriyle ilgili hatırlatma gördüm.
    -Fotoğraf kalitesi tüm üst seviye telefonlarla aynı seviyede. Ama nedense video kalitesini daha başarılı buldum. Ön kamera beklenenden çok daha iyi diyebilirim.
    -Bilgisayara bağladığınız anda (win 7 kullanıyorum) telefonu anında tanıyor ve direkt içine girebiliyorsunuz. içine bırakacağınızı düşündükleri dosyalar için çok da basit olan birkaç klasör bırakmışlar, müzik video ve office dosyalarınızı buralara bırakıp daha sonrasında sorunsuz telefonda çalıştırabiliyorsunuz. Özellikle Office dosyalarını pc kadar hızlı ve akıcı çalıştırdığını belirteyim. Ayrıca telefonun desteklemediği formatta video bıraktığınızda size telefonun desteklediği formata çevirilmesini soruyor ve kabul ettiğinizde dosyayı bırakırken aynı anda formatını da uygun hale getiriyor (uzun sürmediğini belirteyim).
    -Android in menüsüne alışmış olduğum için windows 8 menüsü ve arayüzüne alışmak sıkıntı olur mu diyordum, açıkçası çok çabuk adapte oldum, kutucuklar boyutlandırılabiliyor ve çok çok kullanışlı, arka plan resmini gözüm şimdilik aramadı o yüzden bi eksiklik olarak görmüyorum.

Eksik gördüğüm yanları;

-Bildirim çubuğu tamamen yok değil, ama bu çubuk üzerinde ayar değişikliği henüz mümkün değil, bunun ilerde güncellemelerle mümkün olacağının sinyallerini zaten verdiler.
    -16Gb kapasite şu anda yeterli gibi görünse de müzik tutkunlarına hitap eden bir telefon da olduğu için, içine çok çok geniş bir arşiv yerleştirmek pek mümkün değil. Ayrıca 1,5Gb sistem tarafından kullanılıyor bunu da düşünmek gerekir. Birkaç tane Full hd film koymak da imkansız tabiki.
    -Uygulama listesinin sadece aşağıya doğru sıralanması uzun vadede sıkıntı yaratacaktır. Liste görünüş biçimleri hakkında da bir güncelleme geleceğini düşünüyorum.
    -Ben mi beceremedim bilmiyorum ama kullanım esnasında telefonun tuş titreşimini yada menü içinde gezerken titremesini kapatamadım. Sadece genel olarak titreşimi kapatıp açabiliyorsunuz.
    -Açıkçası pil süresini çok net ölçemedim ama 2 saat kadar kurcalayınca %80'e indiğini gördüm. Tam gün kullanımı ölçemedim ama umarım normal kullanımda bana bir günü çıkarır.
    -Malesef siyahlar gerçek siyah değil. Amoled deki keskin siyahları unutun :)

Daha önce hiç windows mobile kullanmamama rağmen bu telefonu tereddütsüz aldım. Çünkü microsoft gibi bir yazılım devinin mobilleşen dünya teknolojisinde kendi yazılımlarını sürekli güncel tutacağına inanıyorum. Bu harika stabilite bir de güzel tasarımlı her işi gayet iyi gören bir telefonla birleşince alınır oldu benim için.

Eğer çekirdek hastası overclock benchmark vs. aşığı biriyseniz ve etrafınızdaki herkeste olandan istiyorsanız bu telefonu size tavsiye etmiyorum. Ama eğer orjinal olmak istiyorsanız, tasarımdan anlıyorsanız, kaliteli müzikten yanaysanız, telefonu müzik video ve ofis programları ve sosyal ağlar için kullanacaksanız bu telefon tam size göre.

HTC Windows Phone 8X hard reset atma

1. Telefonu kapatın.

2. Sesi azaltma düğmesine ve güç düğmesine basın. Ekranda bir simge belirecek. bu simgeyi gördüğünüzde ses azaltma düğmesini bırakın.

3. Ve daha sonra aşağıdaki düğmelere basınız :

Ses arttırma düğmesine basın,
    Ses azaltma düğmesine basın,
    Güç düğmesine basın,
    Ses azaltma düğmesine basın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. chemist -- 29 Ocak 2015; 16:13:27 >

• ben :D ama yakın zamanda satabilirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.h.a.

ben :D ama yakın zamanda satabilirim :D

hocam satılır mı yapma ya bak pişman olursun nokia n8 çekilir mi hocam benim arkadaşım duvara vurup kırmıştı sinirden
  • Yeni konu hayırlı olsun..
    Daha 8x alamadım ama takipteyim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

quote:

ben :D ama yakın zamanda satabilirim :D

hocam satılır mı yapma ya bak pişman olursun nokia n8 çekilir mi hocam benim arkadaşım duvara vurup kırmıştı sinirden

aramızda bilinmeyen bir bağ var :D ne satabiliyorum ne atabiliyorum :D biraz kullaniyim htc ye geri donerim zaten :)))
  • beni ekle konuya hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecat

Yeni konu hayırlı olsun..
    Daha 8x alamadım ama takipteyim..

teşekkürler artık buradan takip edebilirsiniz....8x şuan çok uygun fiyata satılıyor 799 tl daha düşer mi derseniz pek sanmıyorum en iyi wp8 f/p telefonudur kendisi

• quote:

beni ekle konuya hocam :)

ekledim
  • quote:

quote:

ekledim

Beni de ekle lutfen.. Bak iyi oldu boyle x)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunun ekran IPS ekran mi yoksa amoled mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: slayerpapaz

quote:

quote:

ekledim

Beni de ekle lutfen.. Bak iyi oldu boyle x)

ekledim....birde htc 8x e nokianın meşhur here drive+ sını kurdum mükemmel oldu 85 tl markette ama kaçak kurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: mhmt_tkmk

bunun ekran IPS ekran mi yoksa amoled mi

s-lcd 2 ekran var hocam...ekranı güzel beyazı en net veren ekranlardan birisine sahip bizim telefon.
  • Hocam hepimize hayırlı ve uğurlu olsun yeni başlık.Teşekkürler başlık için Uğur Bey.

Bu arada ben 10 liralık parlak ekran filmi kullanıyorum.Bir iki ufak nokta hava aldı(o da cebin içinde bir kaç şeyler üst üste gelmiş sanırım).Onun dışında gayet iyi.

Mat ekran filmi kullanıyorsanız,ekrandan gerekli kaliteyi alamazsınız.Parlakta da parmak izi az da olsa beliriyor.Ama pantolonunuza veya tişörtünüze silince,temizleniyor hemen.

Onun dışında ben hiç istemiyorum bu telefonun bu kadar ucuzlamasını.Zaten bazı yerlerde 1000 lira ve üstüyken,sizin paylaştığınız Ereyon gibi sitelerde 800 lira civarı.Bence stoklarda kalanları satmaya çalışıyorlar.

Yoksa neden düşsün ki.Her yerde 1000 lira civarı halen.

Satacağımız veya takasa gireceğimiz zaman haddinden fazla zarar ederiz,her yerde 800'lü fiyatlara inerse...
  • Ekle benide hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bose&hifi

Hocam hepimize hayırlı ve uğurlu olsun yeni başlık.Teşekkürler başlık için Uğur Bey.

Bu arada ben 10 liralık parlak ekran filmi kullanıyorum.Bir iki ufak nokta hava aldı(o da cebin içinde bir kaç şeyler üst üste gelmiş sanırım).Onun dışında gayet iyi.

Mat ekran filmi kullanıyorsanız,ekrandan gerekli kaliteyi alamazsınız.Parlakta da parmak izi az da olsa beliriyor.Ama pantolonunuza veya tişörtünüze silince,temizleniyor hemen.

Onun dışında ben hiç istemiyorum bu telefonun bu kadar ucuzlamasını.Zaten bazı yerlerde 1000 lira ve üstüyken,sizin paylaştığınız Ereyon gibi sitelerde 800 lira civarı.Bence stoklarda kalanları satmaya çalışıyorlar.

Yoksa neden düşsün ki.Her yerde 1000 lira civarı halen.

Satacağımız veya takasa gireceğimiz zaman haddinden fazla zarar ederiz,her yerde 800'lü fiyatlara inerse...

teşekkürler yeni konumuz olsun istedim o yüzden yeni konu açtım

asla bu telefonu satmam nokianın 85 tl lik here drive+ ını bedavaya kurdum telefona aşağı yukarı o çok övülen nokia uygulamaları kuruluyor bizim telefona bugün telefon alsam yine aynısını alırdım inan ki şuan dediğin gibi bir çok yerde 1399 tl

• quote:

Orijinalden alıntı: Halfmoon37

Ekle benide hocam.

ekledim hocam
  • Öyle olsun zaten.Düşmesin.Alan öyle de alır isterse,800 lirayken de alır.1400 lira normal bir fiyat değil açıkçası.Güncellenmeyen fiyatlar diye düşünüyorum.Ama şuan ki piyasa fiyatı 1000 lira civarı bu telefonun.Ve bende normal.Hatta az bile olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bose&hifi

Öyle olsun zaten.Düşmesin.Alan öyle de alır isterse,800 lirayken de alır.1400 lira normal bir fiyat değil açıkçası.Güncellenmeyen fiyatlar diye düşünüyorum.Ama şuan ki piyasa fiyatı 1000 lira civarı bu telefonun.Ve bende normal.Hatta az bile olabilir.

hocam ben ankaradayım bir çok yerde 1200-1100 tl bandında...bir çok yere sordum hiç 800 tl diyen çıkmadı
  • nokia here drive+ çok iyiymiş yaw tavsiye ederim htc 8x e ücretsiz kurulabiliyor
  • Hocam hard reset atmaya çalıştım ama değişik birşeyler oldu şu an bir yıldırım işareti gibi bir simge ve yanında bir çark var bayadır duruyor kaldı öyle. Bozdum galiba telefonu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.