Şimdi Ara

ASELSAN HAVELSAN ROKETSAN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
3.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aRkadaslar bu 3 kuruluşu birbirinden ayıran kesin özellikler nelerdir? Görevler,geliştirdikleri teknoloji vs bakımından.

• Aselsan hemen hemen her turlu sskeri alanda faaliyet gosteriyor.

Havelsan yazilim.

Roketsan dan adindan anlasildigi gibi fuze roket.

Boyle biliyorum hocqm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    aselsan da yazılım mühendisi arkdaslar çalışmıyorlar galiba Aselsandaki askeri tankların ucakların vs yazılımını havelsan mı karşılıyor yoksa kendi içindeki mühendisler mi ?
  • Hewalsan yan kuruluşlarıdır.
  • Bu üç şirkette de yazılım mühendisleri çalışıyor ama Havelsanda daha fazla, havelsanda daha çok hava araçlarının yazılımı,pilotların simulasyonu ile uğraşılırken Aselsanda kara askeri araçlarının,radarlarının vs yazılımı ile ilgilenilir.
  • hıı sen öyle san
  • Keskin Nişancı Tüfeği Dragunov SVD

https://youtu.be/nSe76wEWMOE
  • CevapMakinesi C kullanıcısına yanıt
    hocam kanalının konumla pek alakası yok
  • hocam staj falan mı yapacaksınız? yoksa çalışmak için mi?
  • aselsan silah sistemleri üretir, roketsan roket sistemleri üretir, havelsan hava savunma sistemleri üretir, bunlar türk silahlı kuvvetleri vakfının desteğiyle çalışırlar, kendi bünyelerindede proje yaparlar ortak bir şekildede proje yaparar
  • Aselsan: Askeri Elektrik Sanayi yada Elektronik Sanayi diye biliyorum ve genellikle Elektronik konusunda çalışmaları olur. Bilinenin aksine Makina veyahut kompleks sistem üretimi yoktur. Çoğunluk Askeri Elektronik Sanayi üzerine kurulu.

Havelsan: Hava Elektronik Sanayi gibi bir açılımı olması gerekiyor ki burası Aselsanın daha çok elektronik düzenek üretim üzerine kurulu olmasının aksine, Havelsan daha çok Hava ve Deniz Askeri sistemlerinin elektronik yazılımlarını ve sistem üretimi, Radar Sonar vs.

Roketsan: Daha çok Füze, Roket, Savaş füze, roket sistemleri üzerine kurulu üretim, yazılım, mekanik sistem üretimi bulunmaktadır.

Aselsan ve Havelsan, Elektronik ve yazılım kuruluşu ancak Roketsan daha çok mekanik ve yazılım karması kuruluştur.

Bildiğim bu kadar bunların yanında TAI, TEI de var. Hariçlerinde başka askeri kuruluş varmıydı tam hatırlamıyorum.

• Hewalsan , genelde kurşun geçirmez fosforlu nixe ve abibas eşofmanlar , kara ve soğuğa dayanıklı parlak rugan kundura ile Nixe Air Meks , rakibi şaşırtmak için de patlama etkisine sahip tespihler üretir...

• hım anladım peki hocam bu yabancı ülkelerin savunma sanayi kuruluşlarında yabancı öğrencileri vatandaşları alıyorlar mı acaba bir bilginiz varmı veya bizim kuruluslar bir yabancıyı alabilir mi
  • Hepsi MAKATSAN'a çalışır.
  • REKTUMSAN peki ?

• Gavatsan vardir birde türkiyede ki kadin piyasasi bu sirketin elindedir.Tedarik den teslimata kadar ilgilenen ender bir sirkettir.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaw bu aselsan ı fln çok büyütmeyin gözünüz de 10 a yakın arkadaşım orda çalışıyor.(ODTU EE VE BILKENT EE MEZUNU) Askeri yazılım fln yok en son Web sitesi fln kuruyorlardı devlete. Bir çoğuda nasıl ayrılrız diye düşünüyolar.
  • face1 F kullanıcısına yanıt
    yapma gözünü seveyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dungeon0

yapma gözünü seveyim

Öyle kardeşm mesai 7.30-16.30 maaşlarıda 4000 civarı. Öyle gözünüz de herşeyi çok büyütmeyin. Orda birçok mezunnun çalışma nedeni yüksek lisansa fln izin vermesi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.