Şimdi Ara

ARTIK HERKES PORTABLE (TAŞINABİLİR) PROGRAM YAPABİLECEK ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
5
Favori
41.697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Karamuhlis

Bu işin portable program ile alakası yok, winrar ile paketleme anlatılmış.

Evet aynen öyle ama sonuçta portable kullanabiliyosun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkrts

bu yöntem küçük programlar içi uygun mesela ben team viewer için yaptım arkadaşa gönderyom tıklıyo bana noyu veriyo bende ona sistemden yardım ediyom.

bu çok amatör bi yöntem ve bazı programlar çalışmak için kayıt defterinede ihtiyaç duyarlar.

team viewer için kuruluma yada portable versiyonuna ihtiyaç yok.. program her iki türlüde standart olarak çalışabiliyor... kurulum (.exe) dosyasına tıkladığında sana iki seçenek çıkarıyor.. birisi programı kur diğeri ise kurmadan çalıştır... dolayısı ile portabla versiyon filan ihtiyacınız yok...

Burada anlatılanlar hoş ama adına portable denmesi yanlış.... tüm o bahsedilen program files içerisindeki dosyaları başka bir klasöre koplayayıp istediğin başka biryerde çalıştırmaktan farkı yok... Mesela ben diğer bilgisayarıma oyun yüklemiyorum.. kullandığım bilgisayardaki oyun klasörünü olduğu gibi usb belleğe atıp gidip diğer bilgisayarıma kopyalıyorum ve orada exe dosyasına çift tıklayıp oyunu oynuyorum... Burada anlatılan programlarında çalışma prensibi tam olarak aynı.. program dosyalarını klasör içerisinde olduğu gibi alıp sıkıştırıyorsunuz sonra çalıştırmak istediğiniz ana bilgisayarın içerisine atıyorsunuz ve programın usb bellek ile olan ilişkisi burada bitiyor... yanlış.... siz belleği çıkardığınızda portable program çalışmaz... çünkü gerekli tüm datayı bellekten alır.. buradaki yöntemde siz zaten tüm programları ana bilgisayara kopyaladınız... artı bir internet tarayıcı kullanıyorsanız da tarayıcının içerisindeki ayarlarda mevcut olan adrese geçici dosyaları atacaktır.. yani iz bırakmadan gidemezsiniz... örneğin ie8 programını dediğiniz gibi başka bir bilgisayarda çalıştırdınız.. ie8 geçici dosyaları örneğin windows 7 için "C:\Users\"Kullanıcı Adı"\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files" içerisine atacaktır.. çünkü program ayarları varsayılan olarak o şekildedir.. Portable çalışma mantığı ile alakası yok... kısacası program files içerisindeki program dosyalarını alıp kopyalamaktan hiçbir farkı yoktur yapılan işlemin...

Lütfen yanlış yönlendirme yapmış olmamak için başlığı düzeltiniz...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Temmuz 2010; 16:12:49 >

• Sevgili Batuist siz hiç meraklanmayın kimseyi yanlış yönlendirmiyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Sevgili Batuist siz hiç meraklanmayın kimseyi yanlış yönlendirmiyoruz.

Mütevazilik yapmaya ve yaptığınız hatayı kabullenemeyip ısrar etmeye çalışmayın.. Bilinçli olan herkes önceki mesajlarında da zaten aynı vurguyu yapmış.. O kadar kişi sizi uyarmasına rağmen hala aynı şeyde ısrar ediyorsunuz... Benim amacım sizi rencide etmek değil.. inanın bilgisayarın B sinden bile anlamayn o kadar kişi tanıyorum ki , şayet böyle bir forumda sizin topiğinizi görürlerse olayı tamemen yanlış anlayacaklardır.. Bu kadar mı zor şu başlığı değiştirmek.. Onur meselesi yapmaya gerek yok diye düşünüyorum... Herşey ortada.. yazdıklarıma antitez yazabilirmisiniz? Hayır.. Umarım en azından o kadarını biliyorsunuz.. yani yazdıklarımı anlayabilecek kadarını... Amacım sadece bu konuda bilgisi olmayanların yada çok az bilgisi olanların yanlış yönedirilmesine mani olmak.. sizi rencide etmek yada yazdıklarınıza karşı çıkmak değil.. yoksa yazdıklarınız kalsın ama konu doğru açıklansın.. bu portable değildir.. ve başlığı düzeltirseniz en büyük iyiliği bu şekilde yaparsınız...

• Portable kelimesinin İngilizce karşılığı " Taşınabilir" demektir.Sizin kastettiğiniz anlamdaki portable programlardan tabi ki benim yaptığım şey farklıdır.Fakat her iki tür de taşınabilirdir yani başlığın neden değişmesini bu kadar ısrarla istediğinizi anlayamadım? Ben zaten diğer portable programlarla aradaki farkı 10 kere anlattım başlık altında eğer okuduysanız.Mütevazilik yapacak bir durum yok ortada ayrıca ortada bir hata da yok benim görebildiğim.O kadar kişi beni uyarmış demişsiniz ama ben 2 tür portable arasındaki farkı anlattım zaten bunda bu kadar şaşıracak ve büyütecek ne var onu anlamadım? Bakın tekrar söylüyorum benim yaptığım şey herkesin bildiği portable programlardan farklı bir olaydır yani aynı şey değildir.Bunun bilinçli veya bilinçsiz insanlarla ne alakası var? Adam bilgisayarına indirip denese ne gibi bir zararı olur? Kimi niye yanlış yönlendirelim? Ayrıca herhangi bir programı siz indirip denediniz mi? Olayı devlet meselesi haline getirmişsiniz."Bu portable değildir" diyosunuz,portable taşınabilir demektir.Yani usbye atıp herhangi bir bilgisayara TAŞIYIP kullanabilirsiniz benim paylaşımlarımı.Yani PORTABLE dır.Kurulum gerektirmez.

• quote:

Portable kelimesinin İngilizce karşılığı " Taşınabilir" demektir.Sizin kastettiğiniz anlamdaki portable programlardan tabi ki benim yaptığım şey farklıdır.Fakat her iki tür de taşınabilirdir yani başlığın neden değişmesini bu kadar ısrarla istediğinizi anlayamadım? Ben zaten diğer portable programlarla aradaki farkı 10 kere anlattım başlık altında eğer okuduysanız.Mütevazilik yapacak bir durum yok ortada ayrıca ortada bir hata da yok benim görebildiğim.O kadar kişi beni uyarmış demişsiniz ama ben 2 tür portable arasındaki farkı anlattım zaten bunda bu kadar şaşıracak ve büyütecek ne var onu anlamadım? Bakın tekrar söylüyorum benim yaptığım şey herkesin bildiği portable programlardan farklı bir olaydır yani aynı şey değildir.Bunun bilinçli veya bilinçsiz insanlarla ne alakası var? Adam bilgisayarına indirip denese ne gibi bir zararı olur? Kimi niye yanlış yönlendirelim? Ayrıca herhangi bir programı siz indirip denediniz mi? Olayı devlet meselesi haline getirmişsiniz."Bu portable değildir" diyosunuz,portable taşınabilir demektir.Yani usbye atıp herhangi bir bilgisayara TAŞIYIP kullanabilirsiniz benim paylaşımlarımı.Yani PORTABLE dır.Kurulum gerektirmez.

tamam sinirlenme.. sadece bunu demen yeterliydi ... kullanıcı aradaki farkı bilsin yeter.. artı tarayıcı kullanacaklarda iz bırakmayacaklarını zannetmeden kullanmasınlar.. OK???

• Estağfurullah sinirlenmek yok.Olur öyle arada stresli durumlar. Tarayıcı olarak Mozilla iz bırakmıyor.Kurulum yok.Deneyin bakın vazgeçemeyeceksiniz
  • quote:

Estağfurullah sinirlenmek yok.Olur öyle arada stresli durumlar. Tarayıcı olarak Mozilla iz bırakmıyor.Kurulum yok.Deneyin bakın vazgeçemeyeceksiniz

zaten firex kullanıyorum... ne kadar uğraştıysamda başka tarayıcı kullanmak için birtürlü başaramadım.. diğerlerinin arabirimleri filan çok hoşuma gidiyor ama ff'dene gerçekten vazgeçemiyorum.. mükemmel eklentileri var... chrome için eklemti yükliyim onu kullanıyım dedim.. aynı ffdeki eklentilerin benzerlerini buldum ama hiçbiri ff'de ki gibi doğru dürüst çalışmadı.. mesela linkleri sürükle bırak için kullandığım eklenti için chromeda da eklenti bulunuyor ama adam gibi çalışanına rastlamadım... ff bir numara.. tabiki onu kullanıcaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 6 Temmuz 2010; 21:01:26 >

• Güzel paylaşım
  • arkaadşım birşeyler yapmaya paylaşmaya çalışmışsın, çabanı takdir ediyorum.. hevesini kırmak gibi olmasın ama portable programlar ile yakından uzaktan alakası yok bu işin...

senin yaptığın örneğin format atmadan önce program files ı yedekleyip ordaki programları kurmadan tekrar çalıştırmakla aynı şey... bi de şu var, rarlamayıp klasör olarak atarsan taşıyacağın yere daha kısa sürede çalıştırırsın, unzip için zaman kaybetmezsin, hem de sistemde daha az yer kaplar (bu şekilde hem dosyaların temp e açılmış hali hem de rar lı hali var olarak düşünürsek, ama portable programlar herhangi biryere açılma ihtiyacı duymazlar, flash belleğin içinde çalışırlar ve kullandıkları geçici/kalıcı dosyaları da kendi klasöründe depolarlar, sisteme girmezler)
  • @Empathica

Merak etmeyesin, senin anladığın kadar bende anladım proğramın çalışma mantığını. Ama flash belleğe alıp istediğin yerde kullanabilmen açısından yinede taşınabilir midir? TAŞINABİLİR dir. O zaman portable denmesinde de sakınca yoktur bence de.
  • tamam taşınmasına taşınabilir de portable program mantığı bu değildir... Portable Program deyince bu topici okumamış hiçkimsenin aklına bu şekilde oluşturulmuş bir program gelmez... Anlatabildim mi bilmiyorum...

Ama biz yaptık biz böyle taşıdık onun için biz buna portable diyeceğiz diyosanız canınız saolsun, varın deyin, benim için problem zaten yok...
  • @666,

Portatif programlar ile ilgileniyorsanız, Vmware Thinapp kullanmanızı öneririm. Thinapp ile Winamp'tan, 3dsmax'a, Ms Office'e kadar ''neredeyse'' her türlü programın ''birebir'' portatifini oluşturabilirsiniz. Thinapp ile sorunsuz çalışan programlar oluşturmak için temiz bir Windows kurulumu şart. Ya da Vmware Workstation ile bir kereliğine Windows kurup, klonlayarak kullanabilirsiniz.

Diğer taraftan, bazı programların bazı özellikleri çalışmayabiliyor ya da ben yapamadım. Mesela, Thinapp ile Alcolhol 120%'nin portatifini oluşturduğumda, sanal sürücü ekleyemiyorum. Gerçi D-tools kullanıyorum ama örnek olsun diye yazdım.
  • Güzel olmuş , ellerinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Corvette_

Güzel olmuş , ellerinize sağlık

Teşekkür ederim.
  • evet özel bir durum pek yok aslında..winrar ile sıkıştırılan dosya sfx yapılıyor sadece..reg defteri kaydı atıp onları kullanan programlar çalışmaz..

yine de emeği saygı
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@Empathica

Merak etmeyesin, senin anladığın kadar bende anladım proğramın çalışma mantığını. Ama flash belleğe alıp istediğin yerde kullanabilmen açısından yinede taşınabilir midir? TAŞINABİLİR dir. O zaman portable denmesinde de sakınca yoktur bence de.

Anlamak isteyen insanlar ne güzel anlıyorlar olayı.Teşekkürler üstad
  • Mixcraft 5 ben bu programı yoptım kendi dizüstümde calışıyor..........
    Paylaşım için Teşekkürler......

• üstad bide şu katlımsız program yapmayıda anlatsan çok çok fazla bişi istemiş olmam heralde şimdiden Teşekkürler....
  • 666 NE YÜKLENMİŞLER BE YOK KATİLİMSİZ YOK PORTABLE YOK ŞU YOK BU ,YILMAMIŞSIN HELAL OLSUN
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.