Şimdi Ara

ARTEMİS UZAY UÇUŞU BİLMECESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu haber dikkatimi çekti.

Artemis 1'de sona doğru: NASA SLS roketinde yakıt sızdıran contaları değiştirdi - Haber 7 DÜNYA

Habere göre 2024'te mürettebatlı deneme uçuşu, 2025'te mürettebatlı Ay uçuşu planlanıyormuş. Aklıma takılan, NASA 1969 yılında Ay'a gidildiğini iddia ediyor da; bugün nasıl oluyor da halen test aşamasını geçemiyorlar?

• şöyle algılamak lazım sanıyorum. test aşaması, bir nevi gerçek fırlatma girişimi anlamına geliyor. sorunun büyük veya küçük olmasına bakılmaksızın, riske girmiyorlar ve fırlatma zamanı erteleniyor. bunun anlamı şu oluyor: onca emeği p*ç etmemek için mecburen erteliyoruz anlamına geliyor.  

mevcut teknoloji aya insan göndermeye de aya insan indirmeye de hayli hayli yeterli. 50 yıl geriye de gitsek yine yeterli olacağını düşünüyorum. aya indiydi inmediydi tartışmalarına gerek bile görmüyorum. şimdi gidiyoruz deseler, 3 gün sonra aya varırlar.

• 1969 da Kılışdar SGK yı batırmıştı o sebeple olabilir.

• Artemis Ay' ın karanlık yüzüne inecek.

Bakmayın hidrojen tankı sızıntısı bahanesine, 100 yıllık Nasa bu kadar basit bir sorundan dolayı iptal eder mi.

Asıl sorun karanlık yüzde bulunan savunma sistemlerinin 170 km mesafeye kadar yaklaşan cisimleri imha etmesi...

• Cem_Alim C kullanıcısına yanıt

Savunma sistemlerini kim koymus oraya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ABD, aya gitmemiş olsaydı SSCB bunu dünyaya duyurup ABD'yi rezil ederdi. Herifler rekabet etmiyor, Aya ilk kim gidecek diye savaş yapıyor. İlk giden savaşı kazanacak. Birbirlerin içine en gizli projeleri çalacak kadar ajan sokmuş bu iki ülke. İddia edildiği gibi ABD stüdyo ortamında Aya inmiş olsa bunu SSCB istihbaratından saklaması mümkün değil. Artı dip not. Uzay yürüyüşünü herhangi bir filmde gören var mı? Varsa ben de görmek isterim.

İnsanların, kesin olmasına rağmen aya gidişi bu kadar sorgulaması ama 11 Eylül saldırılarını anasının dizinden tahrik olan adamların nasıl yapabildiğini sorgulamaması çok ilginç gerçekten.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.