Şimdi Ara

[ARŞİV] Divinity: Original Sin Classic Edition %99 Türkçe Yama - BETA v0.4 (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
895
Cevap
45
Favori
93.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://store.steampowered.com/app/373420/Divinity_Original_Sin__Enhanced_Edition/

Şunu alınca Classic ekleniyor mu kütüphaneye kesin olarak?
  • Zebercet kullanıcısına yanıt
    Eğer bir değişiklik yapılmadıysa her iki sürümün de eklenmesi gerek. Şimdiye kadar öyleydi yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 28 Eylül 2017; 13:15:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekleniyor. Dün denedim oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki teşekkür ederim cevaplar için.
  • Oyun başı çok kaos var. Aslında bilale anlatır gibi anlatılmış çoğu detay ama boğuldum biraz. Biraz daha oynamaya çalışacağım bakalım saracağını umuyorum.
  • Başlar biraz monoton, sonra hikâye açılıyor. fakat bu oyun hikâyesinden çok dinamikleriyle ön planda. Yani biraz mühendis kafasıyla yapılmış yaratıcı bol bulmacalı bir oyun.
  • KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    Ben hikayesini de beğendim. Okumakta olduğum Zaman Çarkı serisine benzerliğindendir belki. Hatta bu oyunun nasıl gözümden kaçtığına şaşırıyorum. Ellerine sağlık Türkçe oynamak çok farklı oluyor. Sanırım çeviri aşaması ve sonrası can sıkıcı bazı şeyler yaşandı. Ne diyelim "İyilik yap denize at"
    Keşke karşılığını alabilseydin ve hem enhanced versiyonu hem de 2. oyunu çevirilseydi. Hayırlısı artık
  • cedric686 C kullanıcısına yanıt
    2.oyun çok daha iyi seviyede olmasına rağmen kısıtlı bir ekiple çevrilebilecek bir oyun değil. Onun çevirisi için kalabalık ve iyi organize olan bir ekip gerekir. Yani piyasada daha iyi oyunlar varken öyle bir grubun ona zaman ayırması güç. İlk oyuna olan ilgi bu düzeydeyken malesef EE için benim yeniden konsantre olmam da zor. Yarın ola hayrola, belki birilerinin fikri değişir.

Bu oyunun hikâyesi benim için sürpriz oldu. Hz.Adem ile Hz.Havva'yı anımsattılar bana...
  • Divinity Original Sin - Enhanced Edition Türkçe yama Kurdum %65 olsa bile Ana Acilişta Menüler hep ingilizce normalmi bu
  • Absnthe kullanıcısına yanıt
    Çok dikkat etmedim ama belirttiğim gibi o içerikler çevrilmiş olsalar bile kod farkından ötürü orjinal görünürler. Arayüzde kodu değişip metni bire bir aynı olan bir sürü satır var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 5 Ekim 2017; 23:51:2 >
  • Sorunu Hallettim , Oyuna Başladim . Erkegi Savaşci , Kadını Cadi Yaptim :)

Bana Bu oyun Hakkinda Tüyo vericek Varmi ? Nelere dikkat etmem Lazim . Hikayeyi nasil takip etmem lazim ? :) Bu tarz Oyunu ilk defa Oynuyorum :)

Birde ara videolarda Yazilar İngilizce ? Türkçe Olmasi gerekmiyormu yoksa bendemi hata var ?
    Birde Yama gercekten COK KALİTELİ olmuş.. teşekkür ederim.. Ellerinize SAglik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Absnthe -- 6 Ekim 2017; 20:11:47 >
    Valla artık nasıl anlatayım bilmiyorum ki... Yama Classic sürüm için hazırlandı, EE sürümdeki satırların %65'i eski sürümle hem metin hem de kod olarak bire bir aynılar. Kalan %35'lik içeriğin bir kısmında metinler aynı ama kodlar farklı, ilgili satırlar çevrilmiş olsalar bile oyuna yansımıyorlar ve o kısımda tamamen değişmiş ve oyuna yeni eklenmiş satırlar da var.

Oyunun şurası Türkçedir, burası İngilizcedir diye bir şey söylemiyorum. %35'lik kısım artık oyunun hangi noktasına denk gelirse orası orjinal dilde çıkacaklar, tamamen bahtınıza bir durum. Bu ara sahnelerin bazı satırlarına da denk gelir, oyun içi konuşmalara da, arayüze de, menülere de. Bahsettiğim olay toplam 27k satırın 16.4k'sı Türkçe olacak 11k'sı İngilizce.

Dosya düzeni de şu şekilde belki daha anlaşılır olur sistemin nasıl işlediği...

[ARŞİV] Divinity: Original Sin Classic Edition %99 Türkçe Yama - BETA v0.4

• quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

Valla artık nasıl anlatayım bilmiyorum ki... Yama Classic sürüm için hazırlandı, EE sürümdeki satırların %65'i eski sürümle hem metin hem de kod olarak bire bir aynılar. Kalan %35'lik içeriğin bir kısmında metinler aynı ama kodlar farklı, ilgili satırlar çevrilmiş olsalar bile oyuna yansımıyorlar ve o kısımda tamamen değişmiş ve oyuna yeni eklenmiş satırlar da var.

Oyunun şurası Türkçedir, burası İngilizcedir diye bir şey söylemiyorum. %35'lik kısım artık oyunun hangi noktasına denk gelirse orası orjinal dilde çıkacaklar, tamamen bahtınıza bir durum. Bu ara sahnelerin bazı satırlarına da denk gelir, oyun içi konuşmalara da, arayüze de, menülere de. Bahsettiğim olay toplam 27k satırın 16.4k'sı Türkçe olacak 11k'sı İngilizce.

Dosya düzeni de şu şekilde belki daha anlaşılır olur sistemin nasıl işlediği...

[ARŞİV] Divinity: Original Sin Classic Edition %99 Türkçe Yama - BETA v0.4

Dürüst Olmak Gerekirse Classsic Edition Serisinde Oldu bu olay :) Neyseki sorun degil.
    benim Şimdiki Derdim.. Oyun başinda belli bir ilerlemeyle Kaleye vardim.. Bir kac kişiyle Knştm ama.. cinayet Olayi felan.. Demek istedigim Görev aldigimda O görevi nasil ilerletecegim ? Gündelik Bölümündenmi Orayi Çözemedim.. youtubeden ve İncelemeden okuyorum ama yavaş yavaş çözecegim sanirim. Bu oyunu bitirmezsem icim rahat etmez :)

Yukarıdaki mesajında EE sürüm demişsin ben ona göre cevapladım. Classic sürüm oynuyorsan oyun ya tamamen Türkçe olur ya da orjinal dilde kalır. ortası yok, tek dosya zaten.

Oyun bir RPG olduğu için ilerlemen için türlü türlü yol var. Günlüğe de bakmak lazım tabii. Oyunun ana konusundan sorarsan büyük ihtimalle konu sahibi yardımcı olur. Ben de zorlanıyorum bu oyunu oynarken
  • Enhanced editon yüklü bu nedenle menü kilitleniyor, sorunun çözümü için clasic mi yüklemek gerekli?
  • re13el R kullanıcısına yanıt
    Bir zahmet kurulum mesajını dikkatlice okuyun. EE sürümde yamayı kurmayın, sadece belirtilen tek dosyayı atın demiştik. Bu oyunla uyumlu olmayan flash dosyası eklendiğinden ötürü menüyü kilitler. Winrarla yama arşivini açıp .swf uzantılı dosyanın yerini bulun, sonra kurulu oyunda o dosyayı bulup silin. sadece turkish.xml dosyasını doğru dizine atmanız yeterlidir, diğerlerine gerek yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarapathiaN -- 11 Ekim 2017; 13:46:1 >
  • Oyuna yeni başladım.Böyle bir oyunu dilimize çevirmek büyük iş.Allah işini rast getirsin.
  • original sin 2 oyununun türkçe yaması ne zaman çıkacak yada şöyle sorayım böyle bir çalışmanız varmı ?
  • meftun sarıhan M kullanıcısına yanıt
    Bizim öyle bir çalışmamız yok, onu yapımcısına sor belki böyle düşünceleri vardır.
  • KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    peki 1. oyunun türkçe yamasını nerden nasıl indirip kurabilirim ? yukarıda ki yazılara baktım ama göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.