Şimdi Ara

ArmA II / StandAlone DayZ Topluluğu [Güncel] (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.853
Cevap
48
Favori
257.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zombiler bale yapıyorlar:D O nasıl bir atlama animasyonudur ya.

WarZ kötü bir başlangıç ypaıp daha sonra hileciler yüzünden dibi görsede 2013 yılı itibariyle yükselişe geçti. Punkbuster'ın gelmesi mevcut haritanın iyileştirlmesi ve yeni harita üzerindeki çalışmanın ızlandırılması filan bunlar olumlu şeyler.
    WarZ nin yapımcıları en azından oyun yapabiliyorlar. DayZ ekibi oyun değil mod yapımcısı. Bunun eksiklikleri de videoda gözüküyor. WarZ oyunu çok kısa bir sürede yapıldı ve onun alfa hali bile bu videoda ki dayz den çok iyi.

WarZ de uzun süredir kafama göre oynuyordum nasıl olsa dayz çıkacak ona geçeceğiz diye ama ikrim değişmeye başladı. DayZ steame geldiğinde alacağım ama gösterdikleri ilerlemeye göre bu 2 oyun arasında seçim yapacağım.
  • marjinaltr M kullanıcısına yanıt
    Tam değil ama en az 100-150 tane var ve çoğu dolu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 13 Haziran 2013; 12:02:04 >
  • Açık ve net söylüyorum Warz oynayacağıma Dayz oynarım.

Warz=adam vurma oyunu

Warzciler göstermiş zaten kendini tekrar söylüyorum bu oyun survival abi,zombileri ben de pek güzel karşılamadım ama daha oyun pre-alphada
    Alpha bile değil.Warz'nin ekibi en gereksiz olayları oyuna ekler başka birşey yapmaz.
    O kadar ufak haritayla bir yere varamaz... Ve oyunda yapacaklar listesi çok kısıtlı item loot yap safezone götür,yolda hileciye öl,pvp yap vs...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miayke

...WarZ nin yapımcıları en azından oyun yapabiliyorlar. DayZ ekibi oyun değil mod yapımcısı...

işte bunu demeyecektin!!!
  • quote:

Zombiler bale yapıyorlar:D O nasıl bir atlama animasyonudur ya.

WarZ kötü bir başlangıç ypaıp daha sonra hileciler yüzünden dibi görsede 2013 yılı itibariyle yükselişe geçti. Punkbuster'ın gelmesi mevcut haritanın iyileştirlmesi ve yeni harita üzerindeki çalışmanın ızlandırılması filan bunlar olumlu şeyler.
    WarZ nin yapımcıları en azından oyun yapabiliyorlar. DayZ ekibi oyun değil mod yapımcısı. Bunun eksiklikleri de videoda gözüküyor. WarZ oyunu çok kısa bir sürede yapıldı ve onun alfa hali bile bu videoda ki dayz den çok iyi.

WarZ de uzun süredir kafama göre oynuyordum nasıl olsa dayz çıkacak ona geçeceğiz diye ama ikrim değişmeye başladı. DayZ steame geldiğinde alacağım ama gösterdikleri ilerlemeye göre bu 2 oyun arasında seçim yapacağım.

warz a araba gelirse nerede süreceğiz? küçücük haritada mı? hadi haritayı büyüttüler diyelim dayz kadar olabilir mi? onu geçtim warz da yapabildiğin tek aktivite adam öldürmek. dayz de kamp kurabilirsin,araba sürebilirsin, helikopter ile katliam yapabilirsin, ev kurabilirsin, ateş yakıp yemek yapabilirsin, gölden su içebilirsin, ilaç içebilirsin, malzemelerini ormana saklayabilirsin yani kısacası zamanını çok iyi bir şekilde geçirebilirsin. ben warz u satın aldığımdan 1 ay sonra bıraktım. silah bul safezone a git tabi gidebilirsen(hileciler sağolsun) silahları depola sonra onlarla adam vurmaya git yine hileciler gelip malını haşat etsin. ben oyunu ilk aldığımda daha az bug vardı şimdi buglar güncellemeyle çoğaldı. warz ile dayz i kıyaslamayın bile bence.

bu arada dayz in yapımcıları arma 3 ü yapan ekipten. yani dünyanın en büyük oyun haritasını tasarlayan firma bohemia interactive. warz un yapımcılarını bir araştırırsan sevinirim. hammerpoint interactive.

amacın adam öldürmekse warz tam senlik ama dayz öyle değil. dayz hakkında bsc nin yayınladığı ayrıntılar şöyle:

DayZ modunun yaratıcısı Dean Hall, E3'teki sunumların ardından Kotaku'ya verdiği demeçte oyundaki Bandit (Oyundaki kötü oyuncular) sayısını azaltmanın yollarını açıkladı. Bildiğiniz üzere DayZ modunda pek çok oyuncu, sadece diğer oyuncuları vurup onların eşyalarını almak için çaba veriyordu.

"Bu bizim en büyük sorunlarımızdan biri. Oyunda neden bu kadar çok Bandit olduğunu bir süre tartıştık ve bence oyuncuların bir kısmı sıkılıp yapacak birşey bulamadıkları için bu yola başvuruyorlar. Yeni oyunda kötü karakterler diğer oyuncularla etkileşime girmek zorunda kalacak. Bakın işbirliğine girişecekler demiyorum fakat bir şekilde etkileşime girmek durumunda olacaklar. Mesela kimseye ait olmayan bir toprakta oyuncu grupları bir araya gelip yüksek gerilimli bir takasa girişebilirler."

Bu açıklamaların dışında Reddit kullanıcılarının cevaplarını açıklayan Dean Hall'dan dikkat çekici yenilikleri şöyle sıralayabiliriz:

- Eşya bulabileceğimiz noktalar büyük ölçüde arttırılmış (Apartmanlarda neredeyse her oda girilebilir olacak.) fakat eşyaların yeniden çıkma süresi çok düşürülmüş.
    - İntihar etme özelliği eklenmiş.
    - F7'den F12'ye kadar olan tuşlar oyuncu hareketlerine atanmış (Emotion'lar)
    - Arayüz bulunmuyor, tek görünen şey altbar olacak.
    - Bölge kolonileştirme olacak. Zombilerin yeni Spawn teknikleri sayesinde bir bölgeyi tamamen temizleyip tekrar çıkmalarını engelleyebileceğiz.
    - Oyundaki yer altı tünelleri Skyrim'deki gibi ayrı bir yüklemeyle açılıp farklı bir Instance'da geçen bir tür mü, yoksa direkt Red Faction'daki gibi kazarak mı açılacağı konusunda karar verilmemiş.
    - Kuzeye ilgiyi çekmek adında haritanın o bölgelerine de pek çok içerik ekleniyor.
    - Oyuncuların sunucu değiştirip aynı bölgedeki eşyaları toplaması konusunda da düzenlemeler olacak. Nasıl tüm karakterlerin bilgilerinin bulunduğu sunucular bulunuyorsa oyun içi ekonominin korunması için bu eşyalara da sunucu atanacak. Sürekli sunucu değiştirenlerin girişleri belli süreliğine engellenecek.
    - Yakın çatışmalar konusunda yapımcı da kaygılı çünkü oyunun yapısı pek elverişli değil. Fakat moddan çok daha iyi olacağı belirtiliyor (Chivalry yapımcılarıyla yakın dövüşü konuşup yardım almışlar).
    - Bir başka oyuncunun silahına ateş edip ona zarar verebileceksiniz, yani silahlar ve araçlar da hasar görebiliyor. Aynı şekilde kurşun yediğinizde üzerinizdeki tişört de hasar alacak.
    - Taşıdığınız eşya miktarı dayanıklılığınızı (Stamina) ve hızınızı etkileyecek.
    - Crafting sistemi çok ayrıntılı olacak. Örneğin eskiden ateş yakıp direkt yemek pişirirdiniz. Artık çok daha fazla basamak olacak. Yemek yaparken işin içine zehir de katıp zehirlediğini yiyeceği bir başka oyuncuya verebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BEDIRHAN_ -- 13 Haziran 2013; 23:24:01 >

• Burada konuşanlar genellikle warz yi ilk çıktığında oynayıp bırakanlar. WarZ 1 hafta öncesine göre bile çok farklı şuan. Oynuyor musun diye soraarsanız oynamıyorum ama punkbusterin gelmesi vs. çok değiştirdi oyunu.

Araçları getirmiyorlar çünkü colorado haritası elverişli değil araç için. Yeni hazırlanan california haritasıyla getireceklerdir araçları.

Emin olun hepinizden daha çok bekliyordum dayz yi. Arkadaşımla zamnında warz de neler çektik oynayacağız diye. Pve serverlerında oynadık ama hiçbiri disiplini sağlayamadı ve kapandılr ardr ardına.
    Benim tek isteidğim zombilere karşı büyük bir haritada hayatta kalmaya çalışma hissini sonuna kadar yaşamak.

Şimdi videoları izliyorum ve bu muydu benim hevesle bekledğim oyun diyorum. Warz 1yıldan da az bir sürede 0 dan hazırlanıp sürüldü piyasaya. Hemde dayz den çalıntıydı bütün fikir. Fakat dayz ekibi ne yaptı kendi fikirleri olmasına rağmen halen bir ilerleme kat edememişler. Şu gösterilen oyunun hali hazırda bulunan dayz modundan daha iyi oludğunu kim söyleyebilir soruyorum?

Yapımcıların açıklamalarıyla bana kimse burada bana maval okumasın. Bütün oyun firmaları oyunu çıkarmadan şu olacak bu olacak diye çok şey vaad ediyor ama oyun çıkınca hiç de öyle olmadığını görüyorum ki son videoda da gördük.

Dayz yapımcıları dayz origins kadar bile olamıyor mu ?

Ben burada dayz yi eleştiriyorum ama sanılmasın ki warz yi kayırdığımdan yapmıyorum bunu. Yamamen yaşadığım hayal kırıklığı yüzünden yazıyorum bunları.

• Yukaridaki arkadasa katiliyorum. DayZ mod hali şu an çok çok iyi. Oyun acayip gercekci bir hale geldi, çoğu oyuncu enfeksiyondan ölüyor. Kolay kolay antibiyotik bulunmuyor, yeni eşyalar var, saçma sapan buglar pek kalmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu sürümde adam normalden büyük olmuş yani oynadığımız karakter dahada büyümüş eve giriyorsun butun dolaplardan uzun boylusun her kapıdan zor sığıyorsun felan :d
  • quote:

Burada konuşanlar genellikle warz yi ilk çıktığında oynayıp bırakanlar. WarZ 1 hafta öncesine göre bile çok farklı şuan. Oynuyor musun diye soraarsanız oynamıyorum ama punkbusterin gelmesi vs. çok değiştirdi oyunu.

Araçları getirmiyorlar çünkü colorado haritası elverişli değil araç için. Yeni hazırlanan california haritasıyla getireceklerdir araçları.

Emin olun hepinizden daha çok bekliyordum dayz yi. Arkadaşımla zamnında warz de neler çektik oynayacağız diye. Pve serverlerında oynadık ama hiçbiri disiplini sağlayamadı ve kapandılr ardr ardına.
    Benim tek isteidğim zombilere karşı büyük bir haritada hayatta kalmaya çalışma hissini sonuna kadar yaşamak.

Şimdi videoları izliyorum ve bu muydu benim hevesle bekledğim oyun diyorum. Warz 1yıldan da az bir sürede 0 dan hazırlanıp sürüldü piyasaya. Hemde dayz den çalıntıydı bütün fikir. Fakat dayz ekibi ne yaptı kendi fikirleri olmasına rağmen halen bir ilerleme kat edememişler. Şu gösterilen oyunun hali hazırda bulunan dayz modundan daha iyi oludğunu kim söyleyebilir soruyorum?

Yapımcıların açıklamalarıyla bana kimse burada bana maval okumasın. Bütün oyun firmaları oyunu çıkarmadan şu olacak bu olacak diye çok şey vaad ediyor ama oyun çıkınca hiç de öyle olmadığını görüyorum ki son videoda da gördük.

Dayz yapımcıları dayz origins kadar bile olamıyor mu ?

Ben burada dayz yi eleştiriyorum ama sanılmasın ki warz yi kayırdığımdan yapmıyorum bunu. Yamamen yaşadığım hayal kırıklığı yüzünden yazıyorum bunları.

emin ol dayz yapımcıları warz un başına gelenlerden sonra daha dikkatli olmaya çalıştılar. çünkü dediğin gibi warz çok kötüydü ilk zamanlarda. ve hala bana göre böyle devam ediyor.inşallah kısa bir süre içerisinde iki yapımcı da kendine gelirde şöyle adam akıllı iki tane oyun olur elimizde. işte o zaman birlikte oynayabiliriz dh üyeleri olarak

• Oynamak isteyen varsa beni steamden eklesin oynayalım. İmzamda yazılı.
  • WarZ 3.74 dolar olmuş, alıp deneyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

WarZ 3.74 dolar olmuş, alıp deneyeceğim

Hiç para harcama, ben benim hesabı vereyim istersen?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

WarZ 3.74 dolar olmuş, alıp deneyeceğim

Hiç para harcama, ben benim hesabı vereyim istersen?

sevabına veriyorsan ben alabilirim
  • Bize de sevap işleyin canım :)
    Ama sanırım warz veriyorsun üstüne para koysan almam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafadark -- 16 Haziran 2013; 14:18:43 >
  • WarZ ye 50 lira verdiğime inanamıyorum gerçekten. Gözlerim doluyor her aklıma geldiğinde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nosferatu*

WarZ ye 50 lira verdiğime inanamıyorum gerçekten. Gözlerim doluyor her aklıma geldiğinde :D

Geçti abi geçti :)
  • quote:

WarZ ye 50 lira verdiğime inanamıyorum gerçekten. Gözlerim doluyor her aklıma geldiğinde :D

Birde bana sor, ben ön sipariş falan yapmıştım o kadar heyecanla. Sonra sadece ilk gün 2 saat oynayıp oyunu bıraktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunc-rıdvan

quote:

Birde bana sor, ben ön sipariş falan yapmıştım o kadar heyecanla. Sonra sadece ilk gün 2 saat oynayıp oyunu bıraktım

aynen. yüzyılın fiyaskosu warz.
  • Warz sadece adam vurma ve zombi öldürme oyunu daha da ileriye gidebilmiş değil.
    Oyundaki tek survival acıkma olayı :)
  • No-CD dayz oynayan varsa beraber oynayalaım

ya da buradan msj atın
  • 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.