Şimdi Ara

Arkadaşlar Nokia Lumia 1020 şimdilerde alınırmı?Siz neler düşünüyorsunuz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia Lumia 1020 alasım var arkadaşlar bu sizce alınmalımı?Uygulama ve güncelleme desteği ne olur sizce 2-3 yıl daha gidermi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 yıl gider ama güncelleme desteği 2016 ya kadardı diye hatırlıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera kalitesi senin için önemliyse al. Yoksa tasarım olarak kaba bir telefon bence.
  • 2500 mah batarya ve snapdragon800 ile süper telefon olurdu.
  • Fiyatı önemli kardeşim ben l 1020 sahibiyim telefonumdan çok memnunum. Telefonumu dört yıl daha kullanırım gibi geliyor. Fakat yazılım desteği 2016 demiş arkadaş doğrudur. Buna dikkat edersen alma derim. Nedenini sorarsan bi ara Nokia camerada hareketli canlı resimler vardı. Galeriden resimlere bakarken resim çekilmeden önceki bir saniyeyi gosteriyordu çok hoştu. Derken camera güncellendi özellik kalktı cyanda gelecek dediler ama sadece 1520 ve 930 lara geldi. 1020 de o Özellik artık yok. Yani microsoft bana senin telefonun eskidi yenisi al diyor. Ben şu an sırf o özellik sebebiyle camerada 930 u 1020 ye tercih ederim. 41 mp selin bana bir önemi yok. Ama o canlı resimler çok şahane çok hoş bir şeydi bana o anı yaşatıyordu. Microsoft anlayacağın kazık attı. Olan özelliği kaldırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: BordoFedai

Fiyatı önemli kardeşim ben l 1020 sahibiyim telefonumdan çok memnunum. Telefonumu dört yıl daha kullanırım gibi geliyor. Fakat yazılım desteği 2016 demiş arkadaş doğrudur. Buna dikkat edersen alma derim. Nedenini sorarsan bi ara Nokia camerada hareketli canlı resimler vardı. Galeriden resimlere bakarken resim çekilmeden önceki bir saniyeyi gosteriyordu çok hoştu. Derken camera güncellendi özellik kalktı cyanda gelecek dediler ama sadece 1520 ve 930 lara geldi. 1020 de o Özellik artık yok. Yani microsoft bana senin telefonun eskidi yenisi al diyor. Ben şu an sırf o özellik sebebiyle camerada 930 u 1020 ye tercih ederim. 41 mp selin bana bir önemi yok. Ama o canlı resimler çok şahane çok hoş bir şeydi bana o anı yaşatıyordu. Microsoft anlayacağın kazık attı. Olan özelliği kaldırdı

Bu olayı bende bilmiyordum cidden kötüymüş , özellikleri kırpıyorlar yani artık 1020 den.Windows 10 bile alsa o zaman yine kırpacaklar yeni özellikleri .2gb ramli böyle güçlü bir telefonu yapılmayacak bir şey .

• hala alinabilir eger fiyati 1200-1300 bandindaysa. kameraya onem veriyorum sirf bu yuzden uygulamala kitligina razi olurdum :) uygulama sizin icin onemliyse hic bulasmayin wp ye derim.

• meisida kullanıcısına yanıt
    Evet. Ben bi ara başka şeye yormuştum o ozelliğn kalkmasını. Sararma problemi vardı tellerde. Dikkat ederseniz cameradan incele yani çektiğin resmi hemen görme de kalktı. Cunku sararma anında belli oluyordu. O canlı resimlerde hayli hayli belli oluyordu. Ama fotoğrafı çek sonra galeriye git çektiğin resme bak belli olmuyor. Dedim kamera duzelene kadar bu hileye devam ederle. Şu an sarsrma problemi kalktı ama iki ozellikte hala yok. İnceleme tüm modellerde yok ama canlı resimler dediğin gibi kırpıldı.
    Fakat camera ile ilgilenlere bir yanlış anlaşılma yada acemiliği belirteyim. Bazı arkadaşlar der megapikseli nokianın daha iyi olsada samsung ve iphone daha canlı renkler ile resim çekiyor. Evet doğrudur. Diğer iki model sen resmi çeker çekmez o resmi işler canlandırır ve sana gösterir. Fakat profesyonel fotoğrafçılar bunu istemez. Nokianın renklerle oynamaması bir dez avantaj değil avantajdır. Çektinten sonra resmi programlarla çok daha iyi değiştirebilirsiniz. Yada diğer modeller gibi olsun isterseniz pro cam yükleyebilirsiniz ( bu program her ne kadar l 1020 lerde 40mp seli koruduğunu iddia etsede korumuyor fakat renkler ile çok iyi oynuyor orası güzel)

• quote:

Evet. Ben bi ara başka şeye yormuştum o ozelliğn kalkmasını. Sararma problemi vardı tellerde. Dikkat ederseniz cameradan incele yani çektiğin resmi hemen görme de kalktı. Cunku sararma anında belli oluyordu. O canlı resimlerde hayli hayli belli oluyordu. Ama fotoğrafı çek sonra galeriye git çektiğin resme bak belli olmuyor. Dedim kamera duzelene kadar bu hileye devam ederle. Şu an sarsrma problemi kalktı ama iki ozellikte hala yok. İnceleme tüm modellerde yok ama canlı resimler dediğin gibi kırpıldı.
    Fakat camera ile ilgilenlere bir yanlış anlaşılma yada acemiliği belirteyim. Bazı arkadaşlar der megapikseli nokianın daha iyi olsada samsung ve iphone daha canlı renkler ile resim çekiyor. Evet doğrudur. Diğer iki model sen resmi çeker çekmez o resmi işler canlandırır ve sana gösterir. Fakat profesyonel fotoğrafçılar bunu istemez. Nokianın renklerle oynamaması bir dez avantaj değil avantajdır. Çektinten sonra resmi programlarla çok daha iyi değiştirebilirsiniz. Yada diğer modeller gibi olsun isterseniz pro cam yükleyebilirsiniz ( bu program her ne kadar l 1020 lerde 40mp seli koruduğunu iddia etsede korumuyor fakat renkler ile çok iyi oynuyor orası güzel)

Turkcellde bu cihazı inceledim cihazın ekranda sarı lekeler vardı sanırım 1 yıldan fazladır açık duruyor cihaz orda bide amoled olmasınında dezavantajı var.Sizde beyaz tonlarda bu sarı lekeler oluşuyor mu ?

Eğer normal telefonu kurcalarken falan dersen hiç olmadı ama camerada dersen uzun sure oldu şu an camera da da sorun yok. Fakat siyah ekranda (telefon açılırken tam) çok dikkatli bakarsanız özellikle gece bazı lekeler gozukuyor bu da tüm modellerde olan bir şey. Fakat kamera ne kadar güzel olursa olsun samsung veya iphıne lardaki canlı ekran lumialarda henüz yok. Camera farkı en iyi hd tv, bilgisayar ve a4 kağıda baskı yaptığında belli oluyor. Ben bizzat nişan fotoğraflarmı çıkartmıştım A4 kağıda en ince ayrıntılar bile çok şahane idi. Profesyonel kamera izlenimi veriyor.fotoğrafçı bile telefondan olduğuna inanamamıştı :) ama aynı resmi k 1020 ve s5 ile çek telefondan bak s5 biraz daha göze hitap ediyor oda ekran canlılığı ve resimle otomatik oynamasından. Tv ye at bak l 1020 daha iyi (video da s5 çok fena eziyor)

• quote:

Eğer normal telefonu kurcalarken falan dersen hiç olmadı ama camerada dersen uzun sure oldu şu an camera da da sorun yok. Fakat siyah ekranda (telefon açılırken tam) çok dikkatli bakarsanız özellikle gece bazı lekeler gozukuyor bu da tüm modellerde olan bir şey. Fakat kamera ne kadar güzel olursa olsun samsung veya iphıne lardaki canlı ekran lumialarda henüz yok. Camera farkı en iyi hd tv, bilgisayar ve a4 kağıda baskı yaptığında belli oluyor. Ben bizzat nişan fotoğraflarmı çıkartmıştım A4 kağıda en ince ayrıntılar bile çok şahane idi. Profesyonel kamera izlenimi veriyor.fotoğrafçı bile telefondan olduğuna inanamamıştı :) ama aynı resmi k 1020 ve s5 ile çek telefondan bak s5 biraz daha göze hitap ediyor oda ekran canlılığı ve resimle otomatik oynamasından. Tv ye at bak l 1020 daha iyi (video da s5 çok fena eziyor)

evet hocam video çekimi hariç müthiş denilebilir kamerası .Panoramik çekimler hariç s5 i eziyor.Sony z2 z3 filan yalan zaten ben hiç beğenmedim onların kameralarını ama işte windows phone hiç kullanmadım önceden geçersem hayal kırıklığına uğrar mıyım onu düşünüyorum çok kararsızım bu konuda.Pratik bir işletim sistemi olmadığı kesin wp nin o bakımdan çekincelerim var sonra lumia 1020 nin işlemcisi eskidi bu bakımdan da hala alınır mı tek kamera için diyede sormuyor değilim kendime.

• Bilgisayarı getirdi yeğen oradan tüm dusuncelerimi yazayım :)

• BordoFedai B kullanıcısına yanıt
    ustam önce tlefondan ne beklentin var o önemli bence. Ben 30 yaşındayım öğretmenlik yapıyorum. Oyun oynayan birimiyim evet ama bilgisayar varken açıkçası telefondan oyun oynamıyorum. ama kelime oyunları 101 okey falan olsa nokiada bu fena olmazdı bu bana göre bi eksi.
    facebook tweeter falan var bende ama nokiadakiler banayetiyor. instagram hesabım falanda var ama resim paylaşmadığımdan mağzadaki uygulamalar bana yetiyor ve artıyor fakat aktif olan insanlar bu uygulamardan hiç memnun değil.
    whats up yoğun olarak kullanıyorum son güncelleme ile çok güzel oldu ama insanlar mp3 özelliği gelmediği için şikayetçi.
    telefondan mesaj yazarken hatalı bir şey yazdığını görürsen imleci oraya getirip düzeltmek tam bir işkence.
    internetten online film izliyorsun birinden o sırada mesaj geldi mesajı okudun filme geri döndün %90 ihtimal ile filme en baştan başlayacak arka arakaya ileri sar tuşuna basacak tam kaldığın yere gelirken bir mesaj daha gelecek işkence :)
    bazı kısa yollar eksik 3g tuşu falan (beni pek etkilemiyor)
    l 1020 için söyler isek 3g ve 2g kullanım arasında abartılı bir şekilde şarj farkı var. 3g açık iken fazla internete girme derim şarjı çok fena yiyor. ben işim olmadıkça 3g açmam (wifi harcamıyor)
    online film izler iken tam ekran olamama durumu doğru ama onlar biraz site kaynaklı hatalar. ileri sararken cırt cırt sesi de doğru ama bu çok göze batan bir ses değil aslında bir artısı var onu birazdan derim.
    az önceki mesajlarda dedim asla ekran canlılığını iphone ve samsung gibi bekleme. eksik özellik gelirse aklıma düzeltme yaparım.

gelirim artılarına navigasyon ücretsiz ipdadde aynı kalitede bir navigasyon için 72 tl para istendi bende sadece Türkiye haritası. Nokia navigasyonu diğer modellere açacak diye duydum ama ücretsiz olacağını hiç sanmam. (navigasyonu çok kullanırım)
    öğretmen olduğum için Office programları projeksiyona yansıtma falan ipadden çok daha iyi
    Office lens diye bir program var ister tahtanın ister kitabın resmini çek yada bir fotoğraf çek bana orada yazanları Word haline getiriyor.
    tercümanlık programları adını unuttum programın aynısı appledada var inan lumia da çalışması bin kat daha iyi.
    mp3 indirme programlarında daha ipadden lumia kadar performans alamadım.
    mix radiosu bence çok hoş.
    hemen hemen tüm modellerde samsunga ait bir parça vardır. SAmsung güel bir marka ama androidde gereğinden fazla virüs olduğu için ve programları yükle sil yapa yapa 2 haftaya telefonn kastığını görürsün. benim lumia daha yeni yeni kasmaya başladı ama yükleyip silmediğim program kalmamıştır.
    lumia lar apple kadar güvenilirdir. fake program bulabilirsin ama virüslü program hiç yok ( not eski halkbankası çalışanıyım androidlerden internet bankacılığı tavsiye etmezdik yanılmıyor isem Akbank da bunu resmi olarak duyurdu)
    bizim yaptığımız testlerde ( biz arakdaşlar ile çok değiş tokş yaptık 1-2 haftalığına telleri takas yaptık) tüm modelleri bilemem ama s4-s5-iphone 5 l 1020 arasında en hızlı wifi ve 3g bağlantısı bende.
    ısınma tüm telefonlarda vardır. lumialar ısınıyormu evet ısınıyor ama şu an tüm telefonar ısınıyor önemli olan ısındıktan sonra telefonun performansının düşmemesidir. 1020 ne kadar ısınırsa ısınsın asla yavaşlama yapmıyor. şarjda iken korkmadan fifa 2015 oynuyorum arada :)
    haber programları bankacılık programları şu an çok az olanlarda sorunlu ama iyileşeceğine inanıyorum.
    camerada panorama dediğin gibi berbat. ama birde photosynth diye mi ne bi program var onu denederim 360 derece:)
    cinemagraph mı ne şahane bi program çok oynarım onla.
    nabız ölçme muhabbeti var samsunglarda o her telefonda var aslında bir tıp teknolojisidir camera ile ölçülür sadece samsung s5 ler 5 saniye de ölçerken bizde 30 saniyeyi buluyor. fakat ölçümlerde bizdeki daha doğru gösterdi (NeoCardiograph)
    telefon oldukça sağlam çok düşürdüm hatta merdivenlerden yuvarlandım telefon elimin altında kaldı tak tak tak basamaklara vura vura düştük anlatılmaz yaşanır. telefondan çizik yok :)
    ekran boyutu bence şahane ne çok büyük ne çok ufak tam bana göre.
    tarafsız bir şekilde gördüklerimi yazmak istedim. bu arada lumialarda yanılmıyorsam güncelleme desteği 3 yıl ama az önceki mesajlarda özelliklerden kısmaya başladıklarını söyledim. eğer bugun teledon alacak olsam ne alırdın dersen 930 almak isterdim ama onlarda kilit ekranı yanılmıyor isem yok. 1520 de çok büyük
    canlı görüntülerde 1020 de yok onu çok istiyorum 3 ü arasında kura çekerdim. Android büyük konuşmayayım asla almam. i phone 5 ekranı bence ufak. i phone 6 çok güzel ama pahalı.
    son bir not 41 mp selin kağıda yazdırmadıktan sonra aman aman bir özelliği yok. 20 mp sel kameralar bile işini görür. sorun olursa yardımcı olurum.

• S5 ile kamerasini karsilastirmak çok büyük hata.S5 in gece çekiminde s3 den farki yok.Bikere s5 in objektifi çok kücuk ve geceleri aşiri kumlanma olir.Onun haricinde gece en önemli faktör olan 1020 nin Xeonon flaşi olmasi.O yüzden 1020 nin fotograf performansi kiyas yapilamayacak kadar iyi s5 den.

• murat425 kullanıcısına yanıt
    dış çekimlerde odak uzakta iken flash işe yaramaz gece modu devreye girer gece modunda lumiaya zaten kimse yaklaşamıyor doğru. ama bir kafe gibi ortamda loş ışıkta resim çeker isen samsung renkler ile oynadığından resimler biraz daha güzel gözükebilir.lumialar gece çekim ve gündüz çekimde hala birinci ama loş ışıkta aynı şeyi söyleyemem.
    fakat video çekimlerinde s5 e yaklaşamazsın.
    iphone lardada resmi zoom yapmaz yaklaştırmaz isen bir iphone gece çekimi nokiadan daha güzel gözükür ama resmi yakınlaştırdığında onlardada kumlanma fak edersin.
  • Arkadaşlar,hepinize teşekkürler verdiğiniz cevaplar için Lumia 1020 yi Nokia severliğimden ve tip olarak kareyi beğendiğim için almak istiyordum.Uygulamalar olarak galiba yeterli appler var mesela whatsapp,benim için olmazsa olmaz flipboard,türkcell dergilik falan filan var yani app konusunda çok fazla sıkıntı çekmem galiba.603 le vkdan html 5 kod desteği ile film izlerim ancak l 1020 de film izleme sırasında mesaj gelip ona baktıktan sonra filmi başa sarması kötü olmuş bu biraz beni sinir eder açıkçası.dayanıklılık açısından nokianın üstüne tanımam ayrca :),bir haberde okumuştum polis hırsızlarla çatışırken hırsızlar ateş ediyor polise ve şans eseri polisin lumia 520 yada 525 ine geliyor ve mermi polisin telefonda takılı kalıyor böylece polis yaralanmaktan kurtuluyor.nokia taş gibi telefon,sağlam bilirim :)
    Kilit ekranı olmasada olur sonuçta canlı kutucuklar var ordan görebilirim nede olsa en temel işlevleri metro arayüzüne koyacağım.41 Mp kamera müthiş bir özellik dolby digital plus desteğide var bunu 603 tende biliyorum güzel bir özellik işte sinema tadında videolar tabi güzel bir dj kulaklığı alırsan.lumia 1020 nin internetide gayet hızlı galiba,internetide kullanan birisiyim zira nokia symbianların web tarayıcısını az çok bilirsiniz,hız olarak aman aman deyipte çok hızlı değil 603 ün.
    Sonuca gelirsek lumia 1020 genel olarak iyi bir cihaz uygun fiyattan alınabilir yazılım ve donanımda idare eder ama lumia 930 yada 1520 alsam daha iyi olacak çünkü hem işlemci hemde yazılım larak daha uzun ömürlüler ama 1020 siyahında tarzı var ya :)

• şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman :) bende siyah kullanıyorum. bu arada inan kamera çok büyük kaba duruyor masada eğik duruyor derlerya , telefonu alırsan o eğikliği çok seveceksin :) telefon sana bakıyor :)
    internerti gayet hızlı o videoları sararken çıkan cırt cırt senin ben biraz internetin hızlı olmasından kaynaklandığını sanıyorum. çünkü sen sar tuşuna basar basmas parmağını kldırıp tekrar basana kadar film başlıyor :)
    symbianla alakası bile yok internetin c7 de var bende onla kıyaslamak küfür olur.
    ama telefonu benim gibi 4-5 sene kullananlardan isen L 930 tavsiye ederim. 1020 ler 1,5 yıl yanılmıyor isem doldurdu. tekrar hayırlı olsun
  • quote:

şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman :) bende siyah kullanıyorum. bu arada inan kamera çok büyük kaba duruyor masada eğik duruyor derlerya , telefonu alırsan o eğikliği çok seveceksin :) telefon sana bakıyor :)
    internerti gayet hızlı o videoları sararken çıkan cırt cırt senin ben biraz internetin hızlı olmasından kaynaklandığını sanıyorum. çünkü sen sar tuşuna basar basmas parmağını kldırıp tekrar basana kadar film başlıyor :)
    symbianla alakası bile yok internetin c7 de var bende onla kıyaslamak küfür olur.
    ama telefonu benim gibi 4-5 sene kullananlardan isen L 930 tavsiye ederim. 1020 ler 1,5 yıl yanılmıyor isem doldurdu. tekrar hayırlı olsun

hocam anlattıklarınız için teşekkür ederim son olarak bir şey sormak istiyorum .Wp8 de youtube videolarını sarma yoktu istediğimiz yere.wp8.1 ile bu geldi mi yoksa hala aynı şekilde devam mı?

• Kamera onemliyse alinir diger turlu yaramaz sadece o model icin degil w.p. Yaramaz

emin olmak için şu an denedim normal standart you tube uygulaması ile ileri sarma var hatta ileri tuşuna basmadan aşağıdaki zaman barına tıklayarak istediğim yere kusursuz sardı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.