Şimdi Ara

Arkadaşlar Hp photosmart 945 nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen başlıktada yazdığım gibi yeni bir dijital fotoğraf makinesi almak istiyorum bu işlerde acemiyim hp 945 i gözüme kestirdim almak istiyorum fiyatı 550 civarı sizce verdiğim paraya değecek bir makinamı ? görüşleriniz için şimdiden teşekkürler ....

• Şahsi kanaatim.Optik zoom özelliği olarak kendi sınıfındaki bir çok makineden daha ucuz ama aldıktan sonra ınsan bu makınede baska ozellıklerde arıyor.Yani pişman olabilirsin daha sonra ama ilk başta cezbedici bir görüntüsü var...Bence ikinci el fiyatlarını bir incele ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın....
  • dostum çok araştırdım araştırıyrum hala.
    Bi kere makinanın en kötü özelliği 10 sn video yakalaması ki bu çok az bi miktar.
    ama yok ben video çekeceksem video kamera alırım diyorsan fotoğraf kalitesi süper.
    Ayrıca belirteceğim konu ise şu 8 optik zoomu ve budamıgoolldeilin dediği gibi buna göre fiyatı çok iyi ama eskide kalmış bir fotoğraf makinası.Fakat şunu belirteyim sanırım yazılım yükseltmeyle bu iş çözülür.Bunun için ben HPtürkiyeye mail attım.Tabii yazılımla olacak bir şeyse.
    Nikon,minolta,olympusun aynı özellikli makinalarında 100-200-300 milyon daha uygun.Eğer istanbuldaysan vatan computere git onların arşivinde hepsinin örnek resimleri var incele.Fiyat olarak ben en ucuz pcgoldda gördüm bu cuma günü ve ellerinde tek klamıştı.510 ytl 10 taksit yapıyordu ve 128lik kart hediyeydi sanırım satılmıştır.Çoğu yerde getirmiyor zaten artık bu makinayı.
    Vatan 2. oplarak uygun fiyat veriyor.Oda 530 civarı istiyor.Daha sonra ise aydinlar foto.
    Sana bu makinaya alternatif olarak yakın özelliklere sahip bir kaç makina yazayım biraz düşün araştır.
    olympus c 725
    minolta z1
    Alırsa senden haber bekliyorum nasıl bir makina.Ama sana tavsiyem eğer illa 945 alıcam diyorsan bekle biraz çünkü tahminimce fiyatı çok düşecek çünkü makina eski.Tabi o zaman sıfırını bulabilirsek.
    Not hp 945 e sonradan preparat takabiliyorsun.Bu da önemli bir özellik.
    Bir şey daha bu konu forumda çok açıldı keşke biraz araştırsaydın.

• Teknik servis tam anlamıyla rezalet HP'nin... Adamlar Turkıye'ye makınaların yedek parcalarını getırmıyorlar?! Gecen gun bırı 4 cm den makınayı dusurmus ve makına mefta. Garantı suresı doldugundan teknık servıse goturmus. Teknık servıste Turkıyede yedek parca olmadıgından yapamıyacakları ama yurt dısından sıparıs vererek yapabıleceklerını ama fıyatında yenı makına kadar tutacagını solemısler..

Gerısını sız dusunun.. HP =
  • allah allah halbuki adamlar herşeyi türkçe yapıyor.Foto. makinelerinin menusu bile türkçe
  • +1 Cou_de_GraCe
    HP SERVİS KONUSUNDA TAM BİR REZALET....Ayrıca ofiyata iyi makineler var..mesela teknosaya bak minoltanın yanılmıyorsam 8x zoom lu bir makinesı var...445 milyon civarıydı
    3,2 mpixel olması lazım size az gelebilir ama bence 3,2 gayet yeterli, kalite pixelden daha önemlidir
  • link KONICA MINOLTA DIMAGE Z 10 DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ

http://www.teknosa.com.tr/Cultures/tr-TR/Products/135170615.htm?chaPt=135170615&CS_Catalog=_KAMERA___OPTIK&CS_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI156

bende a70 var olmasaydı bu cihazı kesin alırdım,
  • thunderace aslında haklısın bizim ya da benim gibi zevk için fotoğraf çekecek insanlara z10 çok çok fazla.3,2 mp ile aslında katalog bile basılır ama elde etmek iç güdüsü işte.....Bende makina alıcam ama çok kararsız kaldım.z10 400 milyona bulunabilir.
    olympusun c 725 ise 375 milyon ve hepsine beş basar ama dediğim gibi sanki bok varmış gibi 5 mp arıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: derkin

allah allah halbuki adamlar herşeyi türkçe yapıyor.Foto. makinelerinin menusu bile türkçe

Dıger topıcte yazdıgımın aynısını yazıyorum.

Menuler Turkce, cunku adamlar satana kadar ellerınden gelenı yapıyorlar. Daha sonra makınan arızalandıgında " Turkıye'ye yedek parca getırmıyoruz " deyıp makınanı cope attırıyorlar...
  • YORUMSUZ
  • Kullananların yorumları:

Eksileri,
    1- Karta kayıt hızı çok düşük, her fotoğrafı yaklaşık 1/2 dk.da kaydedebiliyor. Art arda çekimlerde
    6 fotoğraflık tampon bellek dolduğu anda kullanamıyorsunuz.
    2- Ters ışıkta 100 ASA'da bile gren oluşabiliyor.. (Bu diğer makinelerde de söz konusu
    olan birşey... En azından bendeki Sony P72'de de oluyor hem de daha fazlası.
    3- En önemli problemi özellikle mavi ve yeşil ağırlıklı ve ışıklı fotoğraflarda tuhaf bir gren (noise)
    oluşuyor.. Bu çizgi şeklinde oluyor. Aslında fotoğrafı bastırınca göze batmıyor. Her zaman da olmuyor.
    4-Poz ayarı PSAM modlarından M(anual) yok, bu da çok önemli olmasa da bir eksiklik.
    5- Manual focus var makinada ama çok kullanışlı değil. Ben çok az kullandım, çünkü tatmin edici
    sonuç alamadım. En azından fokus uzaklığını yazsa oradan bieceğim.... Yani bu olmasa da
    olacak birşeymiş. Hele son Canon EOS 300x filmli makine aldım, onun manual fokusuyla
    kıyaslayınca olmasa daha iyi olur diyor insan. Bu konuda en iyisi galiba Sony F717, fokus halkası
    var üzerinde.
    6- Deklanşöre bastıktan sonra bekleme süresi biraz fazla. 1/2 sn. kadar sürüyor. Bu arada
    fotoğrafı çekilecek konu kalmayabiliyor.

Artılarını da yazayım bari,
    1- Fotoğraf kalitesi, renk üretimi diğer kendi ayarındaki makinelerle kıyaslandığında
    çoğu durumda üstün. En azından Sony P72'den daha iyiydi... Canon A310,
    IXUS40'la da test fotoları çektim, onlardan da daha iyiydi. Özellikle Canon'ların
    renkleri çok cansız göründü 945'in yanında.
    2- Gece performansı oldukça iyi. Biraz fazla bekletiyor (15sn.lik bir pozlama için yaklaşık 45sn.)
    ama genellikle alınan sonuçlar beklediğinize değiyor.
    3- Menüleri kullanmak çok kolay, açıklamaları da (İngilizce olarak) mevcut.
    4- Manual fokus faydalı olmasa da netlik kilidi bu açığı kapatıyor. Deklanşöre yarım bastığınızda
    otomatik poz ve uzaklık-netlik ayarını yapıyor makine, daha sonra oradan geçen nesneyi
    çektiğinizde hiç bekletmeden çekimi yapıyor.
    5- Art arda çekimlerde de oldukça hızlı, 6 taneyi hiç bekletmeden, sorun yaratmadan çekiyor.
    Sonra epeyce bir bekletiyor elbette...

945 tercih edilebilir elbette, ama bana şimdi sorsalar ne alırdın diye Sony F717 ya da
    Nikon 5700 derdim.Onların da beğenmediğim yanları var tabii ki, üstelik epeyce de
    pahalı, ama değeceğini düşünmekteyim. Eğer kaynak ayırabiliyorsanız bence
    Nikon 8700, 8800, Olympus 770UZ, 8080'den birini hatta en pahalısını alın
    o paraya değer. Biraz daha beklerseniz bunların fiyatı düşecektir muhtemelen.

• öncelikle bahsettiğin eksiler hertürlü makinada olabilecek şeyler, yavaş olması konusuna katılmıyorum.eger porshe ile ford markasını karşılaştırırsan ford yavaş kalır.öncelikle amacını ortaya koyup ona uygun bir makina ve marka almalısın.512mb kartla kullanıyorum ve arada bir yavaşlıyor ama 5.1 mp olara vede en süper çözünürlük ayarında oluyor bu dediğim.buna eksi diyemiyorum sanırım d70 de 1 gb de çok hızlı değildir.( çözünürlük full oldugunda)
    bana göre eksileri şunlar;
    1- objektif alternatifiniz yok 8x optik 7x diğital hepsi budur.
    2- filtre tarzı şeyler kullanmak için bir aparatı var ama ben hiç bi yerde bulamadım.pahalı bişi değil ama yok. bende elimle önünde tutarak bu eksiği gideriyorum.
    3-pili 200-250 kare full çözünürlük flaşsız, 180-200 karede flaşlı olarak gidiyor.(artı mı eksimi sen karar ver)
    4-bazan çok çabuk odaklayamıyorsun ama ender oluyor bu olay.
    5-vizörü 5 para etmez lcd'den bakmalısın ( vizörde renkler çok kötü ve çiğ çözünürlüğüde iyi değil)
    6-toz alabilme olayı daha kolay çekmediğin zaman torba tarzı bişide saklaman gerekir.
    ----
    artıları,
    pahalı makinalar kadar iyi olmasada yarı profesyonel kareler yakalıyorum bkzhttp://www.fotokritik.com/durancox
    pil süresi bana yetiyor.512mb kart desteklemeside başarılı.netliği ve tonları yerinde .

• Kayıt süresi sizi fazla meşgul etmesin. Çünkü makinenin
    iç belleği 6 fotoğrafı alıyor ve art arda 6 tane hiç beklemeden
    çekebiliyorsunuz. Yani diğerini çekmek için birini kaydetmesini
    beklemiyorsunuz. O kaydederken siz bu "buffer" e çekmeye devam
    ediyorsunuz ve eğer arada birazcık duruyorsanız bu arada makine
    kaydı bitiriyor. Yani bu beklemeyi çoğu zaman fazla hissetmiyorsunuz.
    Bunun yanısıra karta kaydederken ekranda da
    çektiğinizi gösteriyor zaten ve bu arada OK tuşuna basarak o
    fotoğrafı silebiliyorsunuz. Yani çekileni hemen görebiliyorsunuz.
    Sorun o değil, sorun seri çekimlerde ortaya çıkıyor. Örneğin
    bir damlanın fotoğrafını çekmek için seri çekim (burn mode)
    moduna alıyorsunuz, basıyorsunuz 5-6 tane çekti sonrakini
    çekmek için 1dk kadar bekliyorsunuz. Problem budur. Aslında
    bir iki sorunu olmasa çok güzel bir makine olacak.

Bir iyi yanını daha belirtmeyi unutmuşum,
    Diyafram 2.8-3.1'dir. Yani max zumda 3.1 oluyor.
    Bu da demektir ki diğer makinelere göre maksimum
    zumda sensöre 1-2 stop fazla ışık gelebilecektir.
    Haliyle daha fazla esneklik sağlıyor.

Bir eksiklik daha :
    Makro modunda 3.5X'ten daha fazla zum kullanamıyorsunuz.

• helal roroat iyi araştırma bilgilendirme.Ama sonuç olarak 500-600 milyona hangi makinayı tavsiye ediyorsun.
  • valla her gece incelemekten hepsini adım gibi ezberledim
    hepsinin tüm iso çekimlerinden, çektiği resimlere kadar iice öğrendim:)

Canon A 85 : Canonların resimlerin genel bir softluk var o yüzden A 60 ve A 75 kullanmış biri olarak Canonda bir eksi..A 85 de en büyük sorun, LCD loş ışıkta ekranı açmıyor, yani lcd loş ışıkta, karanlık mekanlarda lcd hiçbişi göremiyorsunuz.Tam ifade edemedim, ingilizcezi ii arkadaşlara, lcd doesn't gain up..Buda A 85 gibi bir makine için bence eleme şartı.

Hp 945 : Hantal, yavaş.Anından resim çekmek isteyenlerin için değil.Harika 8x zoom.8x zoomda bile mükemmel resim kalitesi.Vaktim bol diyenler içinde HARİKA bir ürün.Video modu iğrenç.Eğer bulabilirseniz

Sony P93 : Eksi yanı LCD si 1.5''.Bu da, bu fiyatta bir cihaz için büyük eksi.Geri kalanında harika bir alet.Bir başka eksisi, sony alınca, sonyin aptal hafıza karltlarından almak lazım, buda dünyanın parası.

Sony P100 : 1.8'' ekran, harika çekimler, Carl Zeiss lens ( bu da işi bitiyor), 660 civarı fiyatı, harika gündüz çekimler, harika flash, harika iso çekimleri.Gene aptal hafıza kartı sorunu.

Kodak 7440 : 2.2 eşşek kadar lcd Loş ve karanlık ışıkta harika.Fiyat performans mükemmel.Tek eksisi bildiğim kadarı ile resimleri sıkıştırıyor.Canonda bir resim 3 mb olabilirken, bundan 300 500 kb.Buda print alırken sanırım sorun.

Kodak 7630 : Gene 7440 gibi, biraz daha ucuz.Harika eşşek kadar lcd, fiyat harika, resim kalitesi fındık fıstık.

Olympus C725 : Harika zoom özelliği.8x.Harika resimler.Gördüğüm eksisi şimdilik ufak LCD 1.5'' ve video modu iğrenç.

Konica Minolta Z10 : HArika zoom ve resim kalitesi.Gene ufak LCD 1.5.Kötü video modu.

Hiçbir Casio yu yazmıyorum çünkü bu yazdıklarım ile yarışabilecek hiçbir ürünü yok.Bu fiyatlarda en azından.Hem resim kaliteleri kötü, hem menüleri hemde video modları.

En çok dikkat ettiğim yönlerden biri LCD ler.Mesela bir LCD : 1.5 inch renkli TFT LCD monitor (114.000 Piksel) olabilirken, aynı inc LCD 158.000 piksel olabiliyor.Buna çok dikkat etmek lazım.Ya da 2.2'' lcd olup eğer ekran gene 114.000 pikselse, o LCD den bişi beklemeyin.Bu konudada Canon üstün çünkü genelde LCD leri ufak ve yüksel piksel çözünürlüklü.O yüzden büyük lcd ler sizi yanıltmasın.

sevgi ve sagılarımla

• ramroat aslında lcd nin büyük olması dezavantaj değil mi?(yani enerjiyi çabuk tüketmesi açısından)Ben bu yüzden lcd hariç mercekten bakılanlara daha çok yöneliyorum.yani optik zoomda manuel ayarın olması gibi.Sen nasıl düşünüyorsun bu konuda?
  • yoo artık değil çünkü dikkat edersen artık 1.5 '' lcd kalmıyor
    hepsi en az 1.8 e geçti
    tabii ki pil tükeitimi artıyor ama zaten herkes 2300 lük piller kullanıyor artık
    o yüzden sorun olmuyor pek
  • Arkadaşlar Yardımcı olan herkeze çok teşekkürler Harika bilgiler Toplamışsınız Bu Forumları bundan çok seviyorum yardımlaşma süper. Şimdi karar vermeye çalışıcamm Ama zor gibi Amatör olarak fotoğrafla ilgileniyorum siemens sx1 le 640x480 fotolar çekmekten bıktım :D iğrenç çekiyo zaten ....

TEKRARDAN TEŞEKKÜRLER HERKEZE 500-600 ARASI HARCAMA LİMİTİM VAR Bİ STEVE'S DİGİ CAM DAN ÇEKİLEN FOTOLARI KARŞILAŞTIRAYIM

Bu arada internet kafeden bağlana bildiğim için hemen cevap yazamıyorum
    Ramroat sana ekstradan teşekkürler :D
  • Hain erosramazotti(italyan değil mi kardeşim hepsi aynı) Biz sanki bilgi vermedik vayyy bea ne günlere kalmışız
    Ramroat eeee ne tavsiye ediyorsun sonuç olarak.500-600 civarı
  • bende hem hp945 var hem casio ex-z40 , daha önce hp735 635 kullandım ve buna göre 945 ile ilgili
    1.hiç de abartıldığı kadar bekletmiyo 1 fotoğraf için 1-2 dk demiş bi arkadaş sanırım kulaktan dolma bir bilgi
    2.video çekimi 10 sn yzılmış ki buda yanlış kartın hafızası kadar kaydedebiliyo
    3.fotoğrf kalitesi gece -gündüz çok iyi
    4.bence hiç düşünmeden al
    5.tabiki eksileri var örneğin 4 kalem pil ie 500 gramdan daha ağır olıuyo
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.