Şimdi Ara

Arka Planı Bulanıklaştırma (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
61.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Loading

Canon Powershot SX100 IS

Arka Planı Bulanıklaştırma

Netlik problemi var bence... Eğer fokus probleminiz yoksa "optik kalitesi düşük" diyeceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkog

quote:

Canon Powershot SX100 IS

Netlik problemi var bence... Eğer fokus probleminiz yoksa "optik kalitesi düşük" diyeceğim...

Evet olabilir. Elde çekmiştim. . biraz da özensiz olmuştu... Arkadaşa örnek için gösterdim

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkog

SLR-like ve compact makinelere verilen paralara acımamak elde değil gerçekten... Compact makineyi taşıma kolaylıığı için istiyorsanız, iyi bir kameralı cep telefonu alın ve esas makineniz ne olursa olsun ama bir DSLR olsun... Başlangıç için Pentax KX veya Nikon D5000 çok iyi makineler... Üzerinde gelen kit lenslerle bile harikalar yaratabilirsiniz ve fiyatları Türkiye garantili almak koşuluyla 1500 TL'ler civarında... DSLR dışında verilen para heba olmuş paradır ne yazık ki... DSLR ile ilk fotoğraflarınızı çekince bunu anlayacaksınız...

Arkadaşlar bundan dört ay önce manuel ayarları ve çok beğenilen bir makine olması sebebi ile Panasonic LX3 aldım, makineden genel manada çok memnunum ama bokeh etkisi yaratan fotoğraf çekme denemelerimin sonuçları maalesef beni memnun etmedi (bildiğim kadarı ile LX3 ün sensörü HX1 ve bir çok slr-like makineden daha büyük) Sırf bu yüzden kendimi kasarak Nikon D90 kit aldım. Kit lensle de tam istediğimi yakalayamadığım için dün 50mm f1.8 lens aldım ve istediğim sonuca oldukça yaklaştım (tam istediğim etki ff makineler de oluyor galiba, ona da çok var) Bunları niye anlattım, d-slr makineler harici seni mutlu etmeyebilir, bilgin olsun.

Not: Gelebilecek eleştirilere cevaben; becerememem benim beceriksizliğim olabilir...

• Arkadaşlar bokehten kastınız macro değil değil mi? Eğer macrodan bahsediyorsanız sözlerimi geri alıyorum. Ben bokeh portre vb. gibi fotoğraflardan bahsediyorum...
  • Samsung s850 ile çekeyim dedim. Goncanın yanında böcekde bonusu parlaklığı biraz azalttım.biraz keskinleştirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 21 Kasım 2009; 12:57:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: spex

Arkadaşlar bokehten kastınız macro değil değil mi? Eğer macrodan bahsediyorsanız sözlerimi geri alıyorum. Ben bokeh portre vb. gibi fotoğraflardan bahsediyorum...

http://forum.donanimhaber.com/m_35895698/tm.htm
  • Arkadaşım ben de yeniyim bu konularda fakat makina almadan hiçbirşey öğrenilmiyor makinemi USA den aldım CANON 500D çok memnunum fakat öğrenmek için hep manuel ayarlarda denemeler yapıyorum ve tutorial izlemeye çalışıyorum çok hızlı öğreniyorsun yoksa makinasız pek birşey öğrenemezsin...
  • quote:

http://www.fotoatolye.com/Videolar.aspx?item=20

Sizin için en ideal videolar burada... Hevesiniz varsa sıkılmadan hepsini izlersiniz

Yarı prof yada prof (slr) makinalarla o işlemi yapabilirsiniz... O fiyata ikinci el SLR-Like makinalar bulabilirsiniz... Ama ilk önce dediğiniz gibi estantane, diyafram, iso ayarı gibi temel kavramları öğrenmeye bakın

Teşekkür

• Arkadaslar bu fotografin arka planini daha bulanik hale nasil getirebilirim. Yada yaterlimidir bu bulaniklik.

• @metintosyali, yeterli olup olmadığı görecelidir. Kimisi için fazlayken kimisi için az bile olabilir. Demek istediğim senin çektiğin o kareden ne beklediğine bağlıdır bu.
  • @metintosyali gayet tatminkar bir sonuç bence.

Hem diyafram olarak hemde o sensörle o iş çok iyi.

Bu işte önemli olan diyafram ne kadar açıksa ve sensörünüz ne kadar büyükse o derece isteğiniz gerçekleşir.

DSLR ile daha tatminkar olur ve ben eski auto focus yapabilen sony ericsson ile bile başarabiliyordum

Örn F1.8 ile:

• 1.8 diyafram gercekten cok guzel sonuc vermis.Oyleki resimdeki kisinin yuzunde bile flulasma cok belirgin sekilde gozukuyor.
  • cevaplarınız için çok teşekkür ederim. nikon d40 nasıl bir modeldir?
    body kit ile uygun fiyata temin edilebiliyor. başlangıç için yeterli midir
  • pentax k200d almalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: alpdinc

cevaplarınız için çok teşekkür ederim. nikon d40 nasıl bir modeldir?
    body kit ile uygun fiyata temin edilebiliyor. başlangıç için yeterli midir

Kesinlikle

Başlangıç için bazı temel şeyleri de öğreten menüsü de var. Sonuçta DSLR. Diğer markalarda da çeşitli alternatifler var ancak d40 f/p olarak giriş için çok iyi.
  • Arkadaşlar fotoğraf makinesi alacağımda yalnız ben alan derinligi fazla olsun istiyorum ( odaklandıgı yer net değerleri bulanık ) bunun için hangi lensi alamam lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furk4nki

Arkadaşlar fotoğraf makinesi alacağımda yalnız ben alan derinligi fazla olsun istiyorum ( odaklandıgı yer net değerleri bulanık ) bunun için hangi lensi alamam lazım ?

Diyafram açıklığı fazla olan lensleri tercih edebilirisiniz. Yani değer olarak 1.4, 1.8, 2.8 gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukdeniz

quote:

Arkadaşlar fotoğraf makinesi alacağımda yalnız ben alan derinligi fazla olsun istiyorum ( odaklandıgı yer net değerleri bulanık ) bunun için hangi lensi alamam lazım ?

Diyafram açıklığı fazla olan lensleri tercih edebilirisiniz. Yani değer olarak 1.4, 1.8, 2.8 gibi.

50mm lik lens mi ?
  • quote:

quote:

quote:

50mm lik lens mi ?

http://www.hepsiburada.com/liste/canon-ef-50mm-f18-ii-objektif/productDetails.aspx?productId=ft00099&categoryId=97096&SKU=FT00099-CANON
    bunun gibi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

50mm lik lens mi ?

http://www.hepsiburada.com/liste/canon-ef-50mm-f18-ii-objektif/productDetails.aspx?productId=ft00099&categoryId=97096&SKU=FT00099-CANON
    bunun gibi ?

Diyaframı 1.4 , 1.8 , 2.8 den hangisi daha iyi arkayı bulanıştırır ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.