Şimdi Ara

arka kapı kilidi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2003 model scenic dynm. aracımda otomatik kapı kapanınca arka kapı içeriden açılıyor halbuki açılmaması gerekir çocuk için tehlikeli bu modellerde kapatma sistemi yokmu. Brodwayde bile var.

• çocuk kilidi yok mu aracında?

Arka kapıyı açıp kilidin olduğu yere bak, bir mekanizma varsa görürsün zaten kapının içinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontrolsuz_guc -- 9 Kasım 2006; 15:39:57 >
  • Çocuk kilidi var ancak her seferinde inip kapıyı benim açmam gerekiyor. Halbuki içerden kitlendiğinde tekrar içeriden açılması lazım
  • O söylediğin mekanizma sadece otomatik camlar için var.

Kapı kilidiyle ilgili öyle bir mekanizma duymadım daha önce.
  • quote:

Orjinalden alıntı: asis1

O söylediğin mekanizma sadece otomatik camlar için var.

babam daki megena da var , sürücü tarafındaki kapıda arka cam açma butonlarının hemen arkasındaki düğme hem arka kapıları kitliyor ,hemde camları . eğer o düğme işe yaramıyorsa bence bi servisiyle görüş derim... valla her seferinde babam o düğmeye basar yanlışıkla ,arkada oturanları çileden çıkartır hepp
  • quote:

Orjinalden alıntı: skysoblue85

quote:

Orjinalden alıntı: asis1

O söylediğin mekanizma sadece otomatik camlar için var.

babam daki megena da var , sürücü tarafındaki kapıda arka cam açma butonlarının hemen arkasındaki düğme hem arka kapıları kitliyor ,hemde camları . eğer o düğme işe yaramıyorsa bence bi servisiyle görüş derim... valla her seferinde babam o düğmeye basar yanlışıkla ,arkada oturanları çileden çıkartır hepp

bu sistem arkada oturanlar için çok sinir bozucudur arkadakilere kendiniz inceniz zamanı bilmezsiniz inceiniz zmn ben size sölerim gibi oluyoo tabi arkada oturan çocuksa güzel bi sistem

• O sistem çok faydalıdır,benim gibi 1,5 yaşında bir çocuğunuz varsa,çocuk koltuğunda otururken uzanıp
    kapıyı açtığını,camı açtığını gördüğünüzde faydasını anlarsınız...
  • 2 yaşında kızım var. 2 tane arabamız var (206 ve passat). her ikisinde de arka kapılardaki çocuk kilidi aktif halde. çünkü kapıları ne kadar kilitlerseniz kilitleyin, çocuk killidini aktifleştirmediğiniz sürece içerden açılıyor. çocuğu olanlar için çok tehlikeli. maalesef, çocuk killidi aktif olan her arabadaki sorun da arka kapıların sadece dışarıdan açılabilmesi. bunun başka alternatifi yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

2 yaşında kızım var. 2 tane arabamız var (206 ve passat). her ikisinde de arka kapılardaki çocuk kilidi aktif halde. çünkü kapıları ne kadar kilitlerseniz kilitleyin, çocuk killidini aktifleştirmediğiniz sürece içerden açılıyor. çocuğu olanlar için çok tehlikeli. maalesef, çocuk killidi aktif olan her arabadaki sorun da arka kapıların sadece dışarıdan açılabilmesi. bunun başka alternatifi yok.

Söylediğin araçlarda durum bu olabilir ancak benim civic' te kapıları içirden kitlediğinde aynen çocuk kilidi gibi işlev görüp, içerden açılması engelleniyor.Sadece ön şoför kapısının müdahelesi kapıyı açıyor
  • Bu olay tamamen güvenlikle alakalı.Düşünün ki aracınızla bir kaza geçirdiniz ve sürücü yaralandı arkada oturanların dışarı çıkma şansı ve zamanı azalır.Eğer çocuğunuz varsa zaten çocuk kilidini devreye sokabilirsiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brava

quote:

2 yaşında kızım var. 2 tane arabamız var (206 ve passat). her ikisinde de arka kapılardaki çocuk kilidi aktif halde. çünkü kapıları ne kadar kilitlerseniz kilitleyin, çocuk killidini aktifleştirmediğiniz sürece içerden açılıyor. çocuğu olanlar için çok tehlikeli. maalesef, çocuk killidi aktif olan her arabadaki sorun da arka kapıların sadece dışarıdan açılabilmesi. bunun başka alternatifi yok.

Söylediğin araçlarda durum bu olabilir ancak benim civic' te kapıları içirden kitlediğinde aynen çocuk kilidi gibi işlev görüp, içerden açılması engelleniyor.Sadece ön şoför kapısının müdahelesi kapıyı açıyor

o daha iyiymiş. çünkü çocuk harici arkaya oturanlara, makam şoförü misali kapı açmaktan bir süre sonra daral geliyor.

• quote:

Siyah harflerle işaretleidğim sözleriniz her araç içn geçerli değil.

Hyundai Getz'de kapıları kilitlediğiniz zaman hiç bir kapıyı içeriden açamıyorsunuz! Yani açma kolunu çektiğiniz anda sadece çekmiş oluyorsunuz, boşa çekiyorsunuz. Kapıların içeriden açılması için kapı kilidini açmak gerekiyor.

Aynı şekilde sürücü haricindeki diğer 3 camı kilitleyebiliyorsunuz. Bu durumda şöför kapısı haricindeki hiç bir camın düğmesi çalışmıyor (Getz'de 4 cam da otomatik ve sürücü kontrollüdür)

Arka kapıdaki çocuk kilidi ise bambaşka birşey ve ben şimdiye kadar ihtiyaç duymadım çünkü hareket edince tüm kapılar otomatik kilitleniyor. Kontağı kapatmadıkça veya kilidi açmadıkça kimse kapıyı içeriden açamıyor zaten.

2,5 yaşında bir oğlum var ve arka tarafta sürekli cam düğmeleri, kapı açma kolu ile oynuyor. Tabi hepsi kilitli olduğu için hiç birşey olmuyor

• quote:

Getz'de aynen böyle!
  • C4(ARKA CAMI OTOMATİK OLAN MODELLERİNDE) VE C5LERDE ARKA CAMLARI KİLİTLEDİĞİN ZAMAN,ARKA KAPILARIN İÇERİDEN AÇILMASI DA ENGELLENİYOR..
    YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM YENİ LAGUNADA DA VARDI..SCENİCTE OLABİLECEĞİ KANISINDAYIM,ÇÜNKÜ O BİR AİLE ARACI..(ARKA CAMLARIN OTOMATİKSE EĞER..)
    AMA HER MARKADA OLDUĞUNU SANMIYORUM..
  • Arka cam kilidim var ancak arka kapıyı kilitlemiyor. Çok canımı sıkıyor clio da varmış acaba değişiyorsa clionun kapı kilit sisteminimi taksam
  • e zaten onun amacı o. çocuklar içerden açmasın diye.
    her arabada böyledir çocuk kilidi.

quote:

Orjinalden alıntı: hamsiman

Çocuk kilidi var ancak her seferinde inip kapıyı benim açmam gerekiyor. Halbuki içerden kitlendiğinde tekrar içeriden açılması lazım
  • aynı çocuk kilidi gibi değil. açtığında 4 kapı da açılıyor. çocuk kilidi dediğinde arka kapılar açılmaz. farzet durdun. ve inip çocuğu alıcan. seninkinde 4 ü de birden açılıyor ve Allah korusun sen daha inene kadar çocuk caddeye fırlıyor.

quote:

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.